Conditie speelt een rol bij WIK 'Aan een goede sfeer hecht ik waarde' Erwin van Loo wil goed presteren in de twaalfde Wielerronde Zierikzee Reeks trimlopen in Haamstede een succes Jaap Goud moet Ouwerkerk nieuwe impuls geven Cubanen indruk wekkend Vrijdag 19 augustus sterk rennersveld aanwezig in Zierikzee Schoute traint A-junioren DINSDAG 16 AUGUSTUS 1994 NR 25615 9 Jaap Goud 55moet de neergaande spiraal bij voetbalvereniging Ouwerkerk keren. (Foto: Marijke Folkertsma). NIEUWERKERK - „Ik ben een streber in de goede zin van het woord", typeert Jaap Goud (55) uit Nieuwer- kerk zichzelf. Sinds twee weken is hij actief als trainer van voetbalvereniging Ouwerkerk. Hij heeft alle vertrouwen in de toekomst van zijn eerste elftal. „Eén ding is zeker bij mij, ik wil dat de jongens de zin van de trainingen inzien. Dit is voor mij belangrijker dan kampioen worden. Spelers van een minder niveau die moeten zich ook thuis voelen in de groep. Daar hecht ik veel meer waarde aan." WIK verliest onnodig van Chrislandia HEIJNINGEN - WIK is nog steeds niet compleet met een basisteam binnen de lijnen verschenen tijdens de oefensessie afgelopen weken. Tweede elftal spe lers moeten standbij zijn om de vakantievierende en geblesseerde spelers van WIK te vervangen. Zater dagmiddag verloor WIK onnodig met 3-2 van Chrislandia in Heijningen. Met de komst van Jaap Goud lijkt het tij voor het eerste team van Ouwerkerk te zijn ge keerd. De spelers zijn weer en thousiast. Zoals onder meer blijkt uit de opkomst bij de trainingen. Twee keer zeven tien en één keer veertien spe lers tijdens de trainingen moet Goud goed gestemd hebben. Zijn grote kracht schuilt, vol gens Goud, in het feit dat hij een sfeerbrenger is. En ëen goe de sfeer is iets waar hij veel waarde aan toekent. De maat schappij is veranderd: voetbal is niet meer zoals vroeger, za ligmakend. Daarom is een goe- 4e begeleiding en een goede sfeer zo belangrijk. Gebeurt De Stichting Wielersport Zie rikzee kreeg een enorm aanbod van renners. Hierdoor moesten veertig deelnemers teleur gesteld worden en kregen zij hun ingestuurde licentiekaart weer retour met de mededeling vol is vol. Reglementair mogen er maar 82 renners starten. Bij die grote groep renners zitten aantrekkelijke namen. De win naar van vorig jaar, Bob Rasen- berg uit Terheijden, Rob Sien- ders uit Zwijndrecht, Ludo van Overveld uit Schijf, Franklin Klaasse uit Yerseke, Peter Hoondert uit Goes en een groepje Belgische renners het niet goed, dan komen de jongens gewoon niet meer", vertelt Goud toen hij op zijn praatstoel zat. Afspraken En ter illustratie: „Hier wordt samen een drankje gedronken en om de beurt een pan soep ge kookt. Want voetbal is in de eerste plaats toch vooral een sociaal gebeuren." Ook ziet de trainer veel heil in een goede organisatie. „De begeleiding, de verzorging en de training moeten in orde zijn. Er moeten duidelijke afspraken worden gemaakt." En hij benadrukt waaronder Gunter van Goet- hem behoren tot de kansheb bers voor de Grote Prijs Zierik- zeesche Nieuwsbode. Sterk seizoen De plaatselijke bevolking zal uiteraard nieuwsgierig zijn naar de resultaten van de plaatselijke favoriet Erwin van Loo. De student geschiede nis maakte zijn sterkste sei zoen mee uit zijn nog korte wielercarrière. Nog nooit won hij een koers, maar was in het voorjaar nadrukkelijk aanwe- het belang van de trainingen nogmaals. Spelers die zich af melden om studieredenen heeft hij begrip voor. „Mensen die met hun maatschappelijke toekomst bezig zijn, natuur lijk, dat gaat voor. Maar voor alle andere jongens, geldt dat ze moeten komen trainen." Jaap Goud is al van jongs af aan met voetbal begaan. Zijn vader voetbalde en ook hijzelf is ooit als speler begonnen in Rotterdam. Als trainer heeft hij inmiddels, behalve trai ningsbevoegdheid tot en met de derde klas KNVB, 'Ja, we hebben nog heel wat kam pioenschappen te gaan', een ge- zig bij verschillende vluchtpo gingen. De beste resultaten zette hij eind mei neer. Tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in Westdorp werd hij op de streep geklopt en moest zich tevreden stellen met een tweede plaats. Tijdens de Ronde van Midden- Zeeland was hij altijd in de kopgroep te vinden. Dat resul teerde in een knappe achtste plaats. „Het pieken in het voorjaar heeft mij in de maand juli een terugslag gegeven. Tben ik eind juni terugkwam uit Engeland, varieerde achtergrond opge bouwd. Hij was trainer van de A-jeugd in Nieuwerkerk in het seizoen 1992-1993. En daarvoor heeft hij de dames in Nieuwer kerk en de A-jeugd van voet balvereniging Zierikzee onder zijn hoede gehad. „Na twee a drie jaar kent iedereen je, dan heb je alles wel gezegd wat je te zeggen hebt. En dan is het tijd om plaats te maken voor een andere trainer", probeert Jaap Goud met veel woorden duide lijk te maken.' Jaap Goud is al meerdere ke ren door Ouwerkerk benaderd. Zelf koppelt hij deze interesse in zijn persoon vooral aan zijn waar we een week hadden gere den, voelde ik mij niet lekker. Een verkoudheid was hier me de debet aan. Ik heb wat gas te ruggenomen en ben daarom in de Ronde van Bruinisse niet gestart. Ik voelde mij moe. Ik had tot nu toe 20.000 kilometer getraind. Zoveel trainingskilo meters had ik nog nooit ge maakt. Logisch dat je een te rugslag krijgt", vertelt Van Loo. „Je ziet het bij veel ren ners." De Wielerronde van Zierikzee is voor vele renners een uitda ging. Van Loo reed tot nu toe de ronde eenmaal uit. In totaal startte hij twee keer. „De eer ste keer werd ik er uit gereden. De tweede keer wist ik te fi nishen. Vorig jaar kreeg ik drie dagen voor de Wielerronde kaakontsteking. Ja, het was onmogelijk om te starten. Afgelopen weken heb ik se rieus naar deze ronde toege werkt. Om de dag 160 kilome ter trainen. Ik wil graag star ten en bovendien goed rijden. Ik voel mijn vorm de laatste dagen weer terug komen. In Burgh-Haamstede, Oost-Sou burg en België reed ik toch weer aardig. Bovendien heb ik een heel jaar al goed gereden en dat wil je aan het publiek in Zierikzee toch laten zien. Ik moet wel zeggen dat Zierikzee een moeilijke ronde is. Er wordt hard gereden en de slag valt meestal al in het begin. Dat is voor mij niet gunstig. Ik moet altijd even mijn draai we ten te vinden. Tbch zal ik in Zierikzee proberen niet de slag te missen. Maar ja, iedere wed strijd is anders. Ik weet wel dat het voor een Zeeuw moeilijk is om in Zierikzee te winnen. Er komen veel sterke renners van buiten de provincie naar Zie rikzee." Andere ploeg Na de Wielerronde van Zierik zee staat voor Erwin van Loo nog de belangrijke maand sep tember té wachten. Iedere week klassiekers rijden waar trainer/coach-periode in Burgh-Haamstede, zo'n veer tien jaar geleden. „Daar heb ik na drie jaar toch iets moois achtergelaten." Zijn huwelijk en de komst van kinderen bete kenden het einde van die mooie tijd bij DFS. Maar nu is hij inmiddels weer klaar voor de grote klus bij Ouwerkerk. „De kinderen gaan naar school' en er zijn goede afspraken ge maakt binnen de club. Peter Goedegebuure neemt de trai ningen waar, wanneer ik niet kan." Ondeugende sfeer Vorig jaar al deed Jaap Goud de toezegging dit seizoen bij Ouwerkerk te komen trainen, onder voorwaarde dat het team zich zou handhaven in de twee de klasse. De degradatie die Ouwerkerk voor het tweede achtereenvolgende jaar ten deel viel, heeft hem er niet van weerhouden de trainersfunctie toch te aanvaarden. „Ouwer kerk zit in een diep dal, maar dat maakt niet uit. Iedereen heeft recht op een goede bege leiding", verklaart Goud zijn keuze. „Er heerst bij deze klei ne voetbalvereniging een apar te en best wel een ondeugende sfeer. Daarom is de aantrek kingskracht van voetbalver eniging Ouwerkerk voor een trainer soms van doorslagge vend belang." Hij heeft verschillende verkla ringen voor de degradatie van het eerste team. „Er is hier ei genlijk geen jeugd. Ja, één elf tal met zo'n goedwillende pa. Voetbal is belangrijk voor het sociale leven en mensen reali seren zich niet dat we hier wat dat betreft veel hebben. Daar zou optimaal gebruik van moe ten worden gemaakt. Verder zijn goeie spelers als Eric Bleiji en Jakkoo Brouwer naar Bruse Boys vertrokken. Maar ik ver wacht ze binnen nu en een jaar terug. Misschien zelfs wel eer der." De spelers reageren na twee trainingen al dol enthousiast op de oefenstof van Goud en vooral op zijn gevoel voor de mens. De sympathieke Jaap Goud reageert nuchter op die complimenten uit de spelers groep. „Voor mij is er niets makkelijker dan bij nul begin nen. Ik een reddende engel? De jongens moeten het toch zelf doen." Maar hij is vol goede hoop over de in aantocht zijnde competitie. „Eén maand voor bereiding moet genoeg zijn. We hebben een enthousiast be stuur en met elftalbegeleider Bas Neele en verzorger Jaco de Jonge vormen we een echt drie manschap. En na drie trainin gen hebben we de beide ge speelde oefenwedstrijden ge wonnen. Dat is toch positief?" onder de Deltaronde in Zee land. Bovendien staat de ren ner van Middelkamp volop in de belangstelling van twee an dere ploegen. „Jan Zwaan, ploegleider van de Casba-ploeg uit Zoetermeer, heeft mij gebéid. Dat is een top-amateurploeg. Het is voor lopig nog bij dat ene telefoon tje gebleven. Een andere ploeg in Zuid-Holland heeft ook be langstelling. Nee, die naam wil ik niet zeggen. Als ik de kans krijg om in één van die ploegen te komen, dan doe ik dat. Het is zeer aantrekkelijk. Ik vind het een sportieve verbetering. Je krijgt een eigen fiets, een beter wielerprogramma en een beter premiestelsel. We wach ten nu af tot er gebeld wordt. Ik wil de overstap graag ma ken. Ten spijt ook aan Middel kamp dat een prima wielerver eniging is." Erwin van Loo staat in Zierik zee niet met lege handen. Eerst ontvangt hij het startgeld en krijgt bovendien een dikke premie van Meubel- Jhpijthandel Zierikzee (Melk markt in Zierikzee). „Ik houd van wielrennen en wilde daar om de plaatselijke favoriet steunen", liet Johan van Nu- nen, eigenaar van Meubel-Th- pijthandel Zierikzee weten. „Erwin krijgt geld. Zo weet ik zeker dat ik een renner direct steun. Ik heb voor het vereni gingsleven sympathie. Maar ik houd er van als de ondersteu ning echt bij de sportman te recht komt." MANAGUA (RTR) - Cuba heeft zondag in de Nicaragu aanse hoofdstad Managua voor de 21c keer de wereldtitel honkbal veroverd. Zuid-Korea werd in de finale met 6-1 verslagen. „Deze overwinning is erg be langrijk voor het Cubaanse volk", zei rechtsvelder Urru- tia, die met een gemiddelde van .613 de beste slagman was. „Cubanen zijn grote honkbal- fans en weten veel van het spel. Het is belangrijk dat ze hebben kunnen zien dat onze taak on danks alle problemen niet zo moeilijk was." Leon Hendrikse speelde een gedeelte van de wedstrijd mee nadat hij vorige week nog ge blesseerd raakte. Han van de Sande is nog steeds gebles seerd thuis. Bovendien waren tegen Chrislandia Joost Rotte en Elmar Verhage niet scherp genoeg en misten daardoor n'ogal wat kansen. „Dan is het enige jammere, dat je een wedstrijd hierdoor ver liest. Echt, dit was niet nodig geweest. Joost Rotte verscheen drie keer alleen voor de keeper en Elmar Verhage had ook kan sen", aldus Kees Joosse uit Middelburg. Joost Rotte zorg de wel voor de voorbereiding van het eerste doelpunt, in de vijfde minuut van de tweede helft gaf hij een keurige bal ZIERIKZEE - Nico Schoute traint voorlopig de A-junioren van Zierikzee. Schoute heeft ook het tweede seniorenelftal van Zierikzee onder zijn hoe de. In eerste instantie zou Eddy Kiesenberg de A-junioren gaan trainen. Vorig jaar had Kiesen berg de B-junioren onder zijn hoede. Maar toen Kiesenberg het bestuur van voetbalvereni ging Zierikzee op. de hoogte bracht van zijn chauffeursacti viteiten op de RBC-bus, werd hij de wacht aan gezegd. „Ik Gebr. Berrevoets scoorde met een mooie prestatie door de tweede en derde prijs te bezet ten, en waren goed in de prij zen vertegenwoordigd. De 211 duiven in concours wa ren om 8.45 uur gelost. De laat ste prijsduif viel om 13.38 uur. J. den Hengst 1, 7, 8, 9, 33, 36, 44, 45, 49 (16); gebr. Berrevoets 2, 3. 11, 19, 24, 26. 27, 28. 40, 48, 50, 51 (27); comb. Van der Kamp 4, 5, 6. 12. 13. 14, 16. 17, 20, 22, 25, 30. 37, 39, 41; 52 (41); E. Kloet 10. 23 (7); J. A. van der Linde 15, 29, 35 (11); comb. Krij ger en zn. 18, 34, 38, 46 (16); G. Hogervorst 21, 53 (16); W. Blom 31. 32, 42, 44, 47 (18). aan Theo Wittenberg die de bal in schoot (0-1). „Leuke goal", reageerde Joos se. „Alleen vanaf dat moment ging de conditie al een rol spe len. Er vielen te veel gaten op het middenveld." In de 55e mi nuut kon een vrijstaande spe ler van Chrislandia zomaar de bal achter WIK-keeper Tonnie Hendrikse schieten (1-1). In de 65e minuut scoorde Jan Berre voets 1-2 na een voorzet van Joost Rotte. WIK kreeg hierna nog een overvloed aan kansen, maar niet één bal verdween in het doel. Chrislandia ging in de laatste tien minuten alsnog in het offensief. In de 83e minuut werd de gelijkmaker genoteerd en drie minuten voor het eind signaal scoorde Chrislandia de winnende goal (3-2). ben bewust minder gaan wer ken bij de PTT. Ik zou het trai nersschap bij Zierikzee en de RBC-activiteiten goed kunnen combineren. Zierikzee wilde daar niets van horen", liet Kie senberg onlangs weten. Kie senberg rijdt vijf keer in de week met Schouwen-Duive- landse en Brabantse jeugd voetballers naar het stadion Het Luiten van RBC in Roosen daal. „Nu assisteer ik bij de RBC- jeugdtrainingen. Misschien nog wel leuker dan bij Zierik zee." Uitslag van de wedvlucht door PV Duiveland vanuit Chantil- ly op 5 augustus. Aantal duiven 189. Gelost 8.45 uur, wind noord-oost. Afstand 297 kilo meter. Aankomst eerste duif 13.26 uur. Snelheid 1056 meter per minuut. Aankomst laatste duif 14.13 uur. Snelheid 896 me ter per minuut. W. A. v. d. Meulen 1. 3. 4. 5, 6, 7. 20, 23. 37, 39. 40. 47; M. v. d. Wielen 2, 14, 15; A. IJzelenberg 8, 9, 18, 21, 25. 43. 44. 45; A. Heijboer 10, 38; C. Dijke 11. 12. 29; A. de Ronde 13. 26, 27. 28. 42, 46; C. Bal 16. 17. 19. 24, 33. 34; J. v. d. Werf 22; W. M. Lui- ting 30, 32; A. de Jonge 31. 35, 36. 41, 48. Erwin van Loo krijgt een startpremie van een Zierikzees bedrijf. (Foto: Marijke Folkertsma). OUWERKERK - Het duizendkoppige publiek krijgt in de twaalfde Wielerronde twee Schouwen-Duivelandse coureurs te zien. Erwin van Loo (23) uit Ouwerkerk en Arnold Duinhouwer (20) uit Brouwershaven. Vrijdagavond 19 augustus staan 82 coureurs op het Havenplein als om 18.30 uur Jan Jansen het startschot geeft voor de honderd kilometer door de straten van Zierikzee. Rutger Spier wint zesde loop BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de zesde trimloop in en rond Burgh-Haamstede heeft badgast Rutger Spier uit Hilversum de wedstrijd bij de heren ge wonnen. Hij was op de 9900 meter zes seconden snel ler dan de plaatselijke favoriet Arjan Beije. Eddy Smit uit Kerkwerve moest de twee koplopers op het laatste stuk honderd meter voor zich laten. Toch wist de veteraan Smit in een keurige tijd van 35.45 minuten te finis hen terwijl de winnaar geklokt werd op 35.27 minuten. Met nog één trimloop te gaan kun nen de organisatoren, atletiek vereniging Delta Sport, al van een groot succes spreken. Gemiddeld kwamen er bij ie dere loop 140 deelnemers aan' de start. Ondanks de hoge tem peraturen, afgelopen weken, bleken vooral de toeristen in hun vakantie behoefte te heb ben aan een sportieve uitda ging- Uitslagen: jongens 2500 meter: 1. Serge de Blaeij, Heinkens- zand, 7.33 minuten. 2. Gerben van Groningen, Hendrik Ido Ambacht, 7.50. 3. Joris Hercen, Saint Gratiën (F), 8.07. Meisjes 2500 meter: 1. Josien Provoost, Renesse, 9.16. 2. Marije de Jon ge, Scharendijke, 9.20. 3. Hei- ma van Dongen, Burgh- Haamstede, 9.58. Heren 3300 meter: 1. John Klaassen, Gilze- Rijen, 12.30. 2. Roeland Lande- gent, Burgh-Haamstede, 12.50. 3. Edward van Groningen, Hendrik Ido Ambacht, 12.55. Vrouwen 3300 meter: 1. Sjaan van Dongen, Burgh-Haamste de, 16.40. 2. Willemien den Boer, Burgh-Haamstede, 17.41. 3. Leonie Goudzwaard, Burgh- Haamstede, 17.41. Heren 6600 meter: 1. Raone Ra- vestein, Scharendijke, 25.21. 2. Hans Bor, Nijmegen, 26.54. 3. Chris Werry, Renesse, 29.47. Vrouwen 6600 meter: 1. Marjan van der Maas, VlisSingen, 36.50. Heren 9900 meter: 1. Rut ger Spier, Hilversum, 35.27. 2. Arjan Beije, Burgh-Haamste de, 35.33. 3. Eddy Smit, Kerk werve, 35.45. 4. Yuri Verolme, Scharendijke, 35.54. 5. Keith Aberg, Halsteren, 37.22. 6. An tonio Cagni, Recklinghausen, 37.23. 7. Theo Verhagen, Rot terdam, 37.58. 8. Jan Marijnis- sen, Made, 38.14. 9. Wim Pro voost, Renesse, 38.51. 10. Peter Vader, Kerkwerve, 39.02. Vrou wen 9900 meter: 1. Marjo Seton-Schrier, Puttershoek, 45.45. 2. Greetje Smit, Kerk werve, 45.59. ZIERIKZEE - Chantilly, een jonge duivenvlucht van de PV Zierick was een mooie overwinning voor J. den Hengst. Zijn duif kon hij om 13.12 uur klokken en had een snelheid bereikt van 10.92 meter per mi nuut bij een noord-noord oosten wind.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9