Middenschouwen investeert komend jaar ruim 1,8 miljoen 9 r UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAN 'We halen meteen de kop d'r af' 1501 JAAR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE If 31 /fö- 31 6? 24 UURS ZELFTANK-SERVICE AUTOBEDRIJF SLAGER CV 47-jarige inwoner van Noordgouwe mishandeld O dé krant van schouwen-duiveland! Verhoging gemeentelijke belastingen kan uitblijven Basisscholen na zes weken vakantie weer begonnen ZIERIKZEESCHE Uw partner voor betere service Poortdijkstraat 61-63 - Brouwershaven 01119-1344-1561 DINSDAG 16 AUGUSTUS 1994 150e JAARGANG NR 25615 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Politie op zoek naar getuigen NOORDGOUWE - Gisteren, maandag, werd een 47- jarige inwoner van Noordgouwe in zijn woning mis handeld. De man is met ernstige verwondingen op genomen in ziekenhuis Walcheren in Vlissingen. De politie is op zoek naar getuigen. Volgens omwonen den heeft de mishandeling alles te maken met een uit de hand gelopen burenruzie. De politie legt voor alsnog geen verband tussen de mishandeling en de burenruzie, maar sluit dat ook niet uit. Omstreeks 09.30 uur werd bij de woning van het slachtoffer aan de Dorpsring in Noordgou we aangebeld. Nadat de bewo ner de deur had geopend werd hij aangevallen door twee man nen met een donkere huids kleur. In zijn woning werd het slachtoffer door de twee man nen mishandeld waarbij hij ernstig letsel opliep. Groene personenauto De twee mannen hadden het door hen gebruikte voertuig, een groene personenauto, ge parkeerd aan de Heereweg in Noordgouwe en waren van daar af te voet naar de woning van het slachtoffer gelopen. Het slachtoffer had eerder zelf een vrouw uit Noordgouwe be dreigd en later mishandeld. Naar aanleiding van de mis handeling is door de politie een buurtonderzoek gehouden. De politie is op zoek naar ge tuigen. Zij worden verzocht zich te melden bij de politie in Zierikzee (01110-14055) Het slachtoffer liep door de mis handeling onder meer een kaakfractuur op. Over de toe stand van de man is bij de poli tie niets naders bekend. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De aanvang vreest vaak waarom het einde lacht. Gryphius 3 MONUMENT Voormalig kabelbaan-eindstation tussen Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee wordt opgeknapt. «J 5 DOLFIJN De witsnuitdolfijn die in maart aanspoelde, gaat weer terug naar de Noordzee. 6 OUDEREN Commissie Zierikzee staat afwijzend tegenover het subsidieverzoek van Wélzijn Ouderen. 9 WIELRENNEN Erwin van Loo wil goed presteren in de twaalfde Wie lerronde Zierikzee. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, IK WIL EEN I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 I kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met^utom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee I weken gratis. I Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats: I telefoon handtekening: I Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: 21 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. strekt nieuw. Hij verhuisde met zijn ouders vanuit Rotter dam naar Serooskerke en stap te maandag voor het eerst De Schelphoek binnen. Helemaal zeker weten doet hij het nog niet, maar Patrick denkt dat hij de kleine klas wel leuker zal vinden dan de grote groe pen waarin hij in Rotterdam les kreeg. Gezelliger x. Hoewel hij het allemaal best aardig vindt om met zo weinig leerlingen in een lokaal te zit ten, mogen er wat Patrick Ver- seput die in groep zeven zit, toch wel wat meer kinderen bij komen. „Dat is veel gezelli ger", meent hij. Ook directeur Schreurs zou graag meer leerlingen in De Schelphoek zien verschijnen, maar dan om een hele andere reden. Als een soort zwaard van Damocles, hangt over de school in Serooskerke nog steeds de dreiging van sluiting, als tijdens de teldatum van het ministerie van onderwijs in oktober 1995, het aantal kinde ren op De Schelphoek onder de 23 ligt. Garantie „Tbt 1996 hebben we in elk ge val de garantie van het minis terie dat we open blijven. Zit ten we tegen die tijd nog steeds onder de 23 leerlingen, dan be staat de mogelijkheid dat we moeten fuseren met een andere basisschool in de omgeving om open te kunnen blijven", zegt hij. Schreurs zegt dat er met goed fatsoen weinig uit op te maken is of het benodigde aan tal kinderen wordt gehaald. Gezin „Je hoeft maar net een gezin met veel kinderen te hebben dat hier komt wonen, en dan zit je al aardig in de buurt. Maar voor hetzelfde geld ver trekken er weer gezinnnen uit Serooskerke, en dan loopt het juist mis. We liggen er als school voorlopig nog niet echt wakker van. Het verhaal speelt tenslotte al enkele jaren, en het blijft toch afwachten." HET WEER Vanuit het westen kans op wat re gen. Minimumtemp. 13 graden. Veel bewolking, nu en dan regen en kans op onweer. Middagtemp. 19 graden. Wind draaiend naar zuidwest, kracht 3 4, aan de kust nu en dan krachtig, 6. Het plan voor herinrichting van de haven Kloosternol in Scharendijke wordt in oktober voorge legd aan de gemeenteraad van Middenschouwen. (Archieffoto). SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen investeert komend jaar 1.820.000 gulden in reconstructies en onderhoud van wegen, gebouwen en de ha ven. Voor alle uitgaven is geld gereserveerd, waardoor verhoging van de ge meentelijke belastingen uit kan blijven. Dat blijkt uit de begroting 1995 van de gemeente, die in oktober moet worden vastgesteld door de raad. Als enige gemeente op Schou- wen-Duiveland valt Midden schouwen nog onder het pre ventief toezicht van het provin ciebestuur. Dat komt omdat de gemeente haar jaarrekening 1992 niet tijdig klaar had. Vooruitblikken gaat Midden schouwen blijkbaar beter af, want de gemeente is dit jaar de eerste op Schouwen-Duiveland met het aanbieden van haar be groting. De financiële positie van Mid denschouwen is goed. Voor de noodzakelijke investeringen is geld opzij gelegd en onder meer dankzij de lage rente en het benutten van rente uit ei gen vermogen konden begro ting 1995 en meerjarenbegro ting sluitend worden gemaakt zonder lastenverhoging voor de burgers. Volgend jaar moet de Ring in Kerkwerve een ander aange zicht krijgen. De wegverhar ding wordt vervangen, de muur wordt vervangen door een haag en door het planten van bomen wordt een poortef fect verkregen. Het gemeente bestuur trekt er 350.000 gulden voor uit. Ook in 1995 moet in Ellemeet de Schelpweg worden opge knapt. Door het maken van een poortfunctie, de aanleg van snelheidremmers en een weg versmalling verwacht de ge meente hardrijders te ontmoe digen. De Schelpweg staat voor twee ton op de begroting. De herinrichting van het verblijfs- gebied haven Kloosternol staat samen met groot onderhoud Baken en het verbeteren van de toeristische infrastructuur voor 350.000 gulden op de be groting. Tijdens de begrotingsbehande ling van vorig jaar stemde de raad al in met een gecombi neerde uitvoering van deze projecten. In oktober, gelijktij dig met de behandeling van be groting 1995, krijgt de raad een concreet plan ter vaststelling aangeboden. De uitbreiding van de Putmeet prijkt komend jaar met 660.000 gulden op de jaarbegroting en verder is geld uitgetrokken voor de tweede fase van het fietspadenplan (265.000 gul den), het fiets- en wandelpad op de dijk van de jachthaven (45.000) en de herinrichting van de Julianas! r.sat/Carlstraat (150.000 gulden). Tenslotte gaat de gemeente ko mend jaar 66.000 gulden beste den aan een nieuwe mate- rieelstalling op de gemeente werkplaats. Er komt een on derhoudsarme, stalen berging. Op het gebied van ruimtelijke ordening verwacht het college van b en w de raad komend jaar de structuurschets Scha rendijke West voor te kunnen leggen. Een meerderheid van het college is van zins in 1995 een groenbeheerplan te laten opstellen. Daarvoor zal waar schijnlijk 20.000 gulden nodig zijn. Voor de uitvoering ervan moet jaarlijks 15.000 gulden worden uitgetrokken. Omdat het rijk steeds minder gelden beschikbaar stelt, moet Middenschouwen in 1995 op nieuw kritisch kijken naar de subsidies die de gemeente ver leent. Volgend jaar komt er een voorstel over. Aan werkvoor zieningsschap De Zuidhoek is Middenschouwen jaarlijks 17.000 gulden extra kwijt. Ook hier doet de terugtredende (rijks)overheid zich gelden. Voor incidentele subsidies houdt Middenschouwen 5.000 gulden achter de hand. Wozoco Een woonzorgcomplex (Wozo co) in Scharendijke zal, zo het al haalbaar is, niet voor 1997 worden gebouwd. Dat is duide lijk geworden uit overleg met woningbouwvereniging Beter Wonen. Maar ondanks de vele onzekerheden reserveert Mid denschouwen komend jaar al vast een bedrag van 100.000 gulden. Dit vanwege het be lang van het project voor de ge meente. Reserves Middenschouwen beschikt over een reserve- en voorzienin genbestand dat wordt geraamd op 4,2 miljoen gulden. Aan iets minder dan de helft van dit be drag is al een bestemming ge geven. In het potje 'onvoorzie ne uitgaven' van de gemeente zit bij aanvang van 1995 iets meer dan twee ton. Af en toe regen SEROOSKERKE - Leuk of niet leuk: gisteren, maandag, was het zo ver voor honderden kinderen op Schouwen-Duiveland: na zes weken vakantie, stapten 's ochtends honderden nieuwe en oude leerlingen van het basisonderwijs de deur uit, op weg naar hun eerste schooldag. Ook voor de kinderen in Serooskerke was er een 'nieuw begin'. Openbare basisschool De Schelphoek ging die dag met achttien leerlingen het schooljaar in. Volgens directeur van De Schelphoek, Hans Schreurs, zit er dit jaar in elke groep min stens één kind. En dat is wei eens anders geweest, vertelt hij: „Het komt voor dat er soms een groep tussenuit valt." De school heeft twee lokalen en twee vaste leerkrachten, die samen de groepen één tot en met acht les geven. De hoogste groepen komen voor rekening van directeur Schreurs. In zijn klaslokaal zitten die dag de leerlingen vlijtig achter hun rekenboeken. De maandag werd ingeluid met het vertel len van vakantieverhalen door de kinderen, waarna Schreurs overging tot de örde van de dag: taai-les. „We beginnen meestal wel rustig, maar halen wel meteen de kop eraf. De kinderen vinden het namelijk stuk voor stuk leuk om weer te beginnen", zegt hij. Volgens Schreurs is zo'n eerste school dag het probleem niet: „De in teresse zakt juist erg in, in de periode net voor de vakantie. Dan zijn de meeste kinderen het echt beu." Het kleine klasje van Schreurs bestaat uit acht/ leerlingen. Christie de Vlieger, Ellen Schreurs, Patty van Toledo, Pa trick Zandwijk, Patrick Verse- put, Matthijs Heeres, Carola Stoel en Raymond Breure zit ten verspreid over de groepen vijf tot en met acht. Voor Pa trick Zandwijk uit groep zes is een dergelijk kleine klas, vol- De leerlingen van obs De Schelphoek in Serooskerke gingen maandag hun eerste schooldag in. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1