Malmö FF uit Zweden wint Zilveren Ganze Toernooi BK Een stoffig crossspektakel in Renesse Zeeuwse penalty bokaal voor Erik van de Berg: ZSC en DFS verliezen alles in Ooltgensplaat Michel Janse uit Zierikzee ziet UEFA-toernooi aan zijn neus voorbij gaan 'We mochten van de gemeente maar tien reclameborden plaatsen' Bruse Boys tweede op toernooi Greetje Smit eerste op strandloop MAANDAG 15 AUGUSTUS 1994 I NR 25614 Serge Berrevoets debuteert in Jong Zeeland tijdens Het Zilveren Game Toernooi (Foto: Marijke Folkertsma). t (Door Kees Verkerke) KLOETINGE/MIDDELBURG - De Zierikzeese voetballer Pieter van der Neut was van mening dat de kwaliteit van de spelers op het zevende Zilveren Ganze Toernooi minder was dan vorig jaar. De 20-jarige speler van voetbalvereniging Kloetinge nam niet alleen na drie jaar deelname, afscheid van het UEFA- toernooi, maar ook van Jong Zeeland. Jong Zeeland werd gisteren, zondag, ze vende van de acht deelnemende clubs. Malmö FF prolongeerde de titel via een 5-0 overwinning in de finale op Club Brugge. ,,Ik word voor Jong Zeeland te oud (20 augustus wordt hij 21- jaar). Nu hopen dat ik in het Zeeuwse seniorenelftal komt. Tenslotte maakte ik als C- junior al deel uit van de Zeeuwse selecties. Ik moet reëel zijn. Ondanks dat mijn naam in de computer van de KNVB afdeling Zeeland staat, zijn er veel goede Zeeuwse voetballers", vertelt Van der Neut nadat Jong Zeeland zijn laatste wedstrijd met 3-2 won van het Zilveren Ganze Ifeam. Ik moet zeggen dat ik volop ge noten heb. Goed georgani seerd. Bovendien mocht ik alle wedstrijden spelen. We begon nen alleen wat ongelukkig aan het toernooi. We verliezen van Malmö FF door een onterechte strafschop. Tfegen Club Brugge speelden we twintig minuten goed. Toen was het gebeurd. We wilden tegen PSV een goed re sultaat neerzetten. De 2-3 over winning was dus mooi mee ge nomen. Jammer dat ik in die drie jaar steeds zevende ben ge worden met Jong Zeeland". Pieter van der Neut speelde een aardig toernooi. Alleen heeft hij wel kritiek op de spel wijze van Jong Zeeland. ,,Ik speel linksachter. Bij Kloetin ge speel ik linkshalf. Ik mocht nu als linksback niet van coach Wies van Avermaete meewer ken aan de aanval. Mijn op dracht was duidelijk. Je man in de gaten houden en uitscha kelen. De spelers onder elkaar hebben daar afgelopen dagen over gepraat. Veel jongens stonden niet op hun eigen plaats en hadden het idee dat het systeem achterhaald was". Voor Michel Janse uit Zierik zee was het UEFA-toernooi een nachtmerrie. Afgelopen dins dag raakte hij geblesseerd in een - oefenwedstrijd tussen Kloetinge en Middelburg. De speler van Kloetinge moest met een spierscheuring het veld worden afgedragen. ,,Ik dacht gelijk, weg toernooi. Het is verschrikkelijk. Ik had er zo naar toe geleefd. Ik heb mij toen bij de KNVB afge meld. Vrijdagavond ben ik in Kloetinge nog wezen kijken naar de wedstrijd Malmö FF - Jong Zeeland. Ik kon er niet te gen, ik ben gillend weggelo pen. Zaterdag en zondag ben ik niet naar het UEFA-toernooi geweest. Ik kon het niet op brengen. Ik ben er kapot van", vertelt Janse. Voor hem kwam de klap nog dubbel hard aan. ,,Ik ben op 5 augustus jarig. Dat betekent dat ik volgend jaar niet meer met Jong Zeeland mee mag doen aan het toernooi. De eni ge troost is dat ik komende winter wel de opgezette inter nationale competitie met Jong Zeeland kan voetballen. Voor de 20-jarige Serge Berrevoets kwam de blessure van Janse wel prima uit. ,,Ik gun Michel natuurlijk niet die blessure. Tbch was ik erg blij dat coach Wies van Avermaete mij er bij haalde. Donderdag werd ik op gebeld. Ik moest alleen mijn werk regelen en vervoer. Dat is gelukkig geen probleem ge weest. Ik vind het toch een stukje erkenning", laat de Zie- rikzeeënaar Berrevoets weten. Afwachten Serge Berrevoets was als links half in het veld geplaatst. Dat betekende dat hij met Pieter van der Neut nog al eens een aardige combinatie liet zien. „Je moet wennen aan dit sy steem. Ik denk als ik meer speel bij Jong Zeeland, dat je mee groeit. Ik kan nog een jaar spelen voor Jong Zeeland. Mijn naam is nu bekend bij de KNVB. Afwachten maar." Het zevende Zilveren Ganze UEFA-toernooi kreeg Malmö FF uit Zweden als grote win naar. Op sportpark Nadorst in Middelburg versloeg het sim pel Club Brugge dat waar schijnlijk al haar kruit had verschoten in de voorrondes. Malmö FF kwam in de finale nadat zij Ajax via strafschop pen had uitgeschakeld. Malmö FF en Club Brugge zaten in de zelfde poule als Jong Zeeland. Jong Zeeland verloor haar eer ste wedstrijd met 1-0 van Mal mö FF. „Het was een onterechte straf schop waardoor we verloren", aldus Van der Neut. Tegen Club Brugge ontstond er zelfs een fikse scheldpartij. De trainer van Club Brugge dreigde zijn team van het veld te halen om dat er te zware overtredingen werden gemaakt. „Ik ga van het terrein af. Het is hier een schoppartij", schreeuwde hij richting de coach van Jong Zee land, Van Avermaete. „Ben je nog niet weg. Je moet niet zo'n toneel spelen. Die jongens gaan elke keer op het gras lig gen om-*'tijd te rekken", schreeuwde Van Avermaete richting dug-out Club Brugge. Jong Zeeland verloor met 3-0 en speelde de wedstrijd met ne gen man uit. Tegen PSV draai de het wel bij de Zeeuwse ploeg. De overwinning was een zoetmakertje. Voor de zevende en achtste plaats won Jong Zee land met 2-3 van het Zilveren Ganze Team. Dolf Roks Sparta met trainer Dolf Roks uit Dreischor werd zesde op het toernooi. Sparta keerde van een zware trainingsweek uit België terug. „Dat zullen de jongens zeker in hun benen voelen dit weekend", liet Dolf Roks weten. Vrijadagavond startte Sparta goed met 1-1 te gen Ajax. „Die komen we straks ook in de competitie te gen. Er had nu meer in geze ten." Tegen het Zilveren Ganze team werd ook gelijk gespeeld en van Brönby FF uit Zweden werd met 0-1 verloren. „Het is een leuk toernooi. Het is alleen jammer dat we zondag niet met het zelfde team kunnen spelen. Ik moet met zes spelers van dit A-juniorenteam naar een toer nooi in Haaksbergen. Daar speelt het tweede elftal van Sparta. Dit jeugdteam zal met zes B-junioren worden aange vuld. Dat zullen de organisato ren niet leuk vinden", aldus Roks. Om de vijfde en zesde plaats moest Sparta inderdaad tegen PSV aan kwaliteit inboe ten. De ploeg'van Dolf Roks verloor met 1-3 van de Eindho- venaren. Uitslagen poule-wedstrijden: Club Brugge - PSV l-2.-Malmö FF - Jong Zeeland 1-0. Sparta - Ajax 1-1. Brönby FF - Zilveren Ganze team 4-0. PSV - Malmö FF 0-0. Club Brugge Jong Zee land 3-0. Ajax - Brönby FF 2-2. Sparta - Zilveren Ganze team 1- 1. PSV - Jong Zeeland 2-3. Mal mö FF - Club Brugge 1-1. Ajax - Zilveren Ganze Tëam 1-0. Sparta - Brönby 0-1.Halve fina les: Malmö FF - Ajax, 0-0. Mal mö FF wint na strafschoppen. Brönby FF - Club Brugge 2-3. ,Om de zevende en achtste plaats: Jong Zeeland - Zilveren Ganze Jbam 3-2. Om de zesde en vijfde plaats: Sparta - PSV 1-3. Om de vierde en derde plaats: Ajax - Brönby FF 3-2. Finale: Malmö FF - Club Brug ge 5-0. Pieter. van der Neut (rechts) speelde zijn laatste wedstrijd voor Jong Zeeland. (Foto: Marijke Fol kertsma). RENESSE - Brullende motoren, buitelende auto's, koortsachtig werkende mon teurs. Het grasveld aan de Kooijmansweg in Renesse was voor een dag het strijdtoneel van het spectaculaire autocrossgeweld. De komst van het racecircus naar Renesse bracht voor de organiserende club uit Dordrecht nog aardig wat voeten in de stoffige grond. Het wordt de laatste tijd steeds moeilijker in Nederland om nog een autocrosswedstrijd te organiseren. De zeer scherpe mileu-eisen en geluidseisen maken het voor een organisatie zeer moeilijk om een passend terrein te vinden waar op kan en mag worden geraced. Het omgeploegde grasveld aan de Kooijmansweg kwam voor dè organisatie dan ook als een ge schenk uit de hemel om de jaarlijkse open clubkampioen schappen te organiseren. Tegenvaller Ondanks het geschikte terrein stuitte de organisatie echter op een aantal tegenvallers waar door de gemaakte kosten ver boven de inkomsten kwamen. Debet daaraan was het mond jesmaat opgekomen publiek: „Ja, dat was toch wel een te genvaller", reageerde Liesbeth Klok, bestuurslid van de Dordtse autocrossvereniging ACTD. „We mochten van de ge meente Westerschouwen maar tien reclameborden plaatsen dus we konden er zodoende maar weinig ruchtbaarheid aan geven. Ik snap daar niets van want wij hebben ons netjes aan de regels gehouden, maar onder tussen zagen we wel tientallen borden hangen voor circus Rens. Dit terrein moet toch ge huurd worden van de eigenaar, dus je bent als organisatie toch wel een beetje afhankelijk van de publieke opkomst." We hebben dit terrein gehuurd van de eigenaar en het lag vol stenen en afval maar toch moesten we ook nog via de ge meente duizend gulden borg betalen voor het juist afleveren van het terrein, daar kwam nog bij dat er maar liefst twaalf brandweermannen ge stuurd werden die toch betaald moeten worden door ons", al dus Klok. Tijdens de eerste manch stuitte de organisatie gelijk al op een tegenvaller. De droge grond veroorzaakte enorme stofwol ken waardoor het niet geoor loofd was voor de rijders en de omstanders om langer door te rijden. Na een uur onderbre king werd de baan besproeid waarna de races weer doorgang konden vinden. De races die in negen verschillende klasses werden verreden gaven bij tijd en wijle spectaculaire taferelen te zien. De uitgereden bochten bezorgde menig coureur forse problemen. Echt hoge snelhe den konden er daardoor ook niet behaald worden. Grote publiekstrekker was de knalgele wagen van Anton van Door te veel stofwolken moesten de wedstrijden worden stilgelegd. (Foto: Marijke Folkertsma). Herwijnen uit Hellevoetsluis uitkomende in de superklasse. Uitgevoerd met een BMW-mo- tor met een mechanische turbo en een zogenaamd FNS-frame stak de bolide met kop en schouders boven.de 78 deelne mers uit. Verder kon men ge nieten van de vele auto's, ver bouwd tot alle soorten en ma ten. De wedstrijd werd per klasse gereden over drie man ches met een uiteindelijke fina le. Buiten het clubkampioenschap om streden er in de regioklasse standaardklasse ook een aan tal deelnemers van Schouwen mee, waarbij Adri Braai uit Re nesse met een uiteindelijk der de plaats nog het best uit de ver kwam. Voor Braai die al 20 jaar in de autocrosssport zit en zijn sporen al ruimschoots ver diende, reed ondanks enkele strubbelingen aan zijn Renault Alpine een goede wedstrijd. „Ik rijd al van mijn zestiende jaar mee, maar ik ben niet meer zo fanatiek als jaren daarvoor. Ik heb niet meer zo veel tijd en er gaat toch ook een hoop geld in zitten", aldus Braai die alweer snel onder de moterkap duikt om een man kement te verhelpen. Jaap Landegent kwam met een heel team naar Renesse toe waar van Remco Kooman met een uiteindelijk vierde plaats het hoogst genoteerd stond. Jaap Malipaard uit Renesse en Ro nald Quist uit Haamstede wer den respectievelijk zevende en veertiende in het deelnemers veld van 26 starttende auto's. Uitslagen: regio: 1. Tbon Schut 2. Mario van de Ende 3. Ronald Wagenveld. Toerklasse: I. Frans van de Bos. Sprintklas se: 1. André Duister 2. Pieter Veldhuizen 3. Dirk van Dijk. Standaard 1400: 1. Gerard Naaienburg 2. IJmert de Groot 3. Adri Braai.Standaard 2000: 1. Marcel Nijestadt 2. Esther Boudesteyn 3. Wendy Wouden berg. Rodeoklasse: 1. Dan Gou werloos. Stockcar: 1. Danny Winkel 2. Evert van der Berg 3. Iwan Winkel. Sport 2000: 1. A. van Middelkoop 2. Tbn de Geus. 3. Gert Knik. Sport 1600:1. Jos Nederent 2. Jaap Bolt. Superklasse: 1. Anton van der Weyden. Dames stan daard: 1. Marjolein Kleybar 2. Sisca Stareman 3. Jolanda in 't Veld. Monteursklasse: 1. Nico van Dijk 2. Willem van Luik 3. Hans van de Plas. OOLTGENSPLA AT - ZSC en DFS hebben geen winstpartij kunnen boeken op het voetbaltoernooi in Ooltgensplaat. Zowel afgelopen donderdag als za terdag speelden beide Schouwse teams een wed strijd tegen Leonitas (Rotterdam) en OFB (Ooltgens- plaat). Beide trainers, Kees Kommer (ZSC) en Peter Aertssen (DFS), gebruikten de wedstrijden om een aantal spelers op bepaalde posities uit te proberen. ZSC verloor donderdag met 3-0 van Leonitas en zaterdag verloor het met 3-2 van OFB. De twee doelpunten tegen OFB werden gescoord door Niels van de Moezel. DFS kwam niet verder dan een 4-0 nederlaag tegen OFB en een 4-2 nederlaag tegen Leonitas. „Ik heb beide wedstrijden ge bruikt om de conditie wat te verbeteren. Bovendien heb ik de verdediging uitgeprobeerd met de spelers Dagmar van der Salm, Marco van der Zande, Ronald Braam, Gerben Gouds waard en voorstopper Arnold van der Have. Ik moet zeggen, het is mij goed bevallen", aldus Aertssen die even vergat dat zijn verdedigers acht doelpun ten moesten incasseren. Voor DFS scoorden Richard Eerd- mans en Leon Verhage. Op de eerste trainingsavond kwamen 24 spelers opdraven. Ja, er zitten zes middenveld- SLUIS - Bruse Boys is op het Mosseltoernooi in Sluis als tweede geëindigd. Yerseke won het toernooi waar ook Sluis en Philippine aan mee deed. Bruse Boys reisde met vijftien spelers af naar Zeeuwsch- Vlaanderen. Van Yerseke werd met 1-0 verloren. Dankzij doel punten van Peter Willemse en Erik Bleiji werd met 1-2 gewon nen van Sluis. Philippine kreeg met 1-5 klop van Bruse Boys. Jacob van de Berge (2x), Harald van de Berge, Willem Weber en Mujo Avdic scoorden. Sluis werd derde in het toer nooi en Philippine laatste. spelers bij. Dat wordt straks moeilijk om een keuze te ma ken. Bovendien is er een nieu we speler van 22 jaar komen aanwaaien. Men zegt dat het een sterke aanvaller is." Kees Kommer was ook aan het experimenteren met de broers René en Mark, Fred Kramer, Jacco Heijboer en Barry Dorre- man. „Het is een heel andere groep spelers als vorig seizoen. We moeten er mee aan de gang. Jk weet wel dat het dringen wordt voor een basisplaats. Ik heb achttten spelers". OUDDORP - Greetje Smit uit Kerkwerve is als eerste geëin digd op de vijf kilometer lange strandloop in Ouddorp. Zij had een tijd nodig van 21.55 minuten. Eddy Smit werd bij de heren op dezelfde afstand tweede in 16.54 minuten. Wim Padmos won de vijf kilo meter in een tijd.van 16.45 mi nuten. Wim Provoost uit Re nesse behaalde een achtste plaats in 19.12 minuten. Op de tien kilometer won Liesbeth van Ast in een tijd van 41.08 minuten. Peter Wielaard was op de tien kilometer de snelste heer in 34.38 minuten. Jaap van Ast werd tweede (36.25) en Marcel Fiering werd derde in 36.37 minuten. In de tiende edi tie van de Ouddorpse strand loop kwamen honderdvijftig deelnemers aan de start. KLOETINGE - C-junior Erik van de Berg van voetbalvereniging SKNWK heeft zaterdagmid dag de Zeeuwse penalty bokaal gewonnen. De C-junior uit Nieuwerkerk versloeg in de tweede finaleronde Jurgen Bracke uit Axel. Erik van de Berg plaatste zich op het voetbalveld van Kloetinge via de voorronde in de finale met zeven ande re spelers uit Zeeland. On der grote publieke belang stelling tijdens het Zilveren Ganze Tbcrnooi scoorde Van de Berg vijf doelpunten. Ie dere deelnemer mocht zes elf meter trappen nemen. Ook Jurgen Bracke scoorde vijf keer. Hierdoor moesten Van de Berg en Bracke sa men kampen wie er recht had op de penalty bokaal. Van de Berg schoot zijn eer ste schot raak. Ook Bracke scoorde. Het tweede schot van Van de Berg ging ook in de touwen. De tweede elf meter trap van Bracke werd gestopt. Bij de D-pupillen kwam Tbn Huges met zes andere spelers in de finale. Daar won Hans Bleijenberg van HW'24 uit Hulst. Ton Huges werd zevende nadat hij van de zes schoten er één achter de keeper schoot. Uitslag C-junioren: 1. Erik van de Berg. SKNWK. 2. Jurgen Bracke, Axel. 2. An- jiré Scherpenisse, SPS. 4. Kevin Trotman, Kapelle. 5. Omar Lamrhari, TTiolense Boys. 7. Jarek Lievense, Noormannen. D-pupillcn: J Hans Bleijenberg. HVV*24. 2. Giel Maranus. Domburg. 3. Thomas Wuitc, Noorman nen. 4. Arjan Jansen, Ter- neuzen. 5. Devlin van As, Tholense Boys. 6. Ruud de Kok, Wolfaartsdijk. 7. Tbm Huges, Ouwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7