Ouwerkerk viert Zomernachtfeest Story-sterrenspelshow te gast in Zierikzee Uitbreiding openbare straatverlichting Bru Gezelligheid troef Doorgereden na aanrijding Diefstal uit tent Diefstal aanhang wagen Inbraak bij hoogbejaarde Strandhuisje vernield Fietsen diefstallen Hogedruk spuit gestolen Vechtpartij GESNEDEN BEELDEN Morgen op het Havenplein MAANDAG 15 AUGUSTUS 1994 NR 25614 5 De inwoners van Ouwerkerk vierden vrijdagavond hun jaarlijkse Zomernachtfeest. Foto: Marijke Folkertsma). OUWERKERK - De dorpsbewoners van Ouwerkerk hadden vrijdagavond iets te vieren. En wel het jaarlijk se Zomernachtfeest dat traditiegetrouw wordt georganiseerd door de Culturele Vereniging Ouwerkerk. Tot in de kleine uurtjes vermaakten inwoners van zowel Ouwerkerk als omliggende plaatsen, en de nodige toe risten van de nabijgelegen campings, zich op de feestelijk versierde en verlichte Ring met muziek en dans. Commissievergaderingen in Bruinisse BRUINISSE - Uit onderzoek is gebleken dat op een aantal locaties in Bruinisse de openbare verlichting moet worden uitgebreid. Op dinsdag 16 augustus worden in het Bruse gemeentehuis twee commissie vergaderingen gehouden waarbij dit onderwerp aan de orde komt. Voorzitter van de Culturele Vereniging Ouwerkerk, Chris tel Steutel kan eigenlijk geen andere kern in de regio beden ken, waar een echt dorpsfeest jaarlijks door en voor de inwo ners wordt gehouden. ,,Het is nu voor de tiende keer dat we een Zomernachtfeest organise ren. De mensen komen vooral de laatste jaren overal vandaan om erbij te zijn, want het feest staat bekend als gezellig. Je vindt hier dan ook veel mensen uit bijvoorbeeld Nieuwerkerk, Bruinisse en Zierikzee. Som migen komen om het feest met familieleden mee te vieren die ze hier in het dorp hebben, an deren verschijnen gewoon 'los'," vertelt ze. Na de vier Toeristendagen in Zierikzee wordt het toeristisch seizoen door Zierikzee Aktief afgesloten met twee dinsdagen vol zomeractiviteiten. Geen marktkramen dus, maar wel een attractief programma dat zich in het centrum van Schou- wen-Duivelands centrumge meente afspeelt. Dinsdag 16 augustus komt, zoals al aan gestipt, de Story-sterrenspel- show naar Zierikzee. Amusement Op initiatief van het weekblad Story.en Wim van de Waarsen- burg Produkties BV rijdt de grootste theatertruck van Eu ropa tijdens de lente- en zomer maanden door Nederland. De theatertruck biedt een podium van zestig vierkante meter en is voorzien van alle morderne geluids- en lichttechnio^en. Het Story-sterrenspei is^ een vier keer 45 minuten durend spel-, muziek- en showpro- Het idee om een dorpsfeest te geven, ontstond tien jaar gele den vanwege het feit dat er in Ouwerkerk 20 weinig leuks te doen was voor de inwoners. Leuk ,,En het lukt ons nog steeds om het vol te houden. Elk jaar loopt het goed. De mensen vin den het echt leuk. En wat het weer betreft rollen we er ook altijd goed door", aldus de voorzitter. Het mocht dan vrij dagavond niet echt zomers aan voelen wat de temperatuur be treft, droog bleef het wel, en daar draait het volgens me vrouw Steutel nu eenmaal om, gramma waarbij jong en oud kans maken om prijzen te win nen. Vast onderdeel van de Story- sterrenspelshow is Nederlands grootste talentenjacht 'Ge knipt voor 't vak'. Een greep uit de prijzenpot: uitzending naar een internationaal song festival, te gast zijn bij radio- of tv-programma's of een eigen platencontract en een video clip. Daarnaast krijgt de win nende zanger, zangeres of mu ziekgroep ook nog de 'Geknipt voor 't vak'-Award uitgereikt. Gedurende de Story-sterren- speltour worden door heel Ne derland talentenjachten gehou den. Per provincie blijven er uiteindelijk zes kandidaten over die weer met elkaar de strijd aanbinden tijdens de halve finales in Correct Studio Café in Rotterdam. Uiteinde lijk mag één kandidaat zijn of haar provincie vertegenwoor digen in de finale. Deze wordt in januari 1995 gehouden tij wil je een beetje aangenaam 'buitenfeest' kunnen vieren. De organisatie had vrijdag avond aan de Ring voor het no dige muzikaal vertier gezorgd. De Ouwerkerkse Harmonie Nieuw Leven opende het festijn, terwijl de Scaldis Jazz en Blues Band en de formatie Check it Out gedurende de avond en nacht ook een optre den weggaven. Twee stijldan sers van dansgroep Deruut on der leiding van Gerard Bras, zorgden ervoor dat in de loop van het feest menigeen ook een dansje waagde op het gras bij de kerk. Verder kon iedereen die zin had in een hapje of drankje terecht bij de barbecue en de consumptiewagen. dens een Gala-avond in De Doelen in Rotterdam. De Story-sterrenspelshow wordt gepresenteerd door Ivo Frank lin. Hij wordt bijgestaan door assistent Annebet Berendsen. De Story-sterrenspelshow is in het centrum van Zierikzee van 12.00 tot 16.00 uur. Morgen wordt voor de laatste keer dit seizoen de hobby- en creatiefmarkt gehouden op het plein voor de Grote of Nieuwe Kerk. De kerk zelf is de hele dag open voor bezichtiging. De laatste twee Zomeractivitei- ten-dagen verzorgt de VVV speciale rondwandelingen in -Zierikzee onder leiding van een gids. Het accent ligt daar bij op die zaken in Zierikzee die herinneren aan de Waters noodramp van 1953. Het ver trek van de wandeling staat ge pland voor 14.00 uur. Verder zijn open de musea, het Bur gerweeshuis, de molens, Kin derboerderij De Punt en de Museumhaven. Om de kosten van het dorps feest enigszins te kunnen dek ken, hield de Culturele Vereni ging een loterij. Het Zomer nachtfeest organiseerde de ver eniging overigens in samen werking met de familie Ver donk van café Steilöóre, de familie Den Dekker van Au- berge La Butte en de familie Hage van het dorpshuis in Ouwerkerk. Het echtpaar Ha- ge stopt per 1 september met het beheer van het dorpshuis. Vanwege tien jaar prettige en goede samenwerking, kreeg het echtpaar bij de opening van het dorpsfeest door mevrouw Steutel een bloemetje aangebo den namens de Culturele Ver eniging. ZIERIKZEE - Een 22-jarige in woner van Zierikzee heeft aan gifte gedaan van het doorrij den na aanrijding van zijn auto. De auto stond vrijdag gepar keerd op het Havenplein in Zie rikzee. Een getuige heeft ge zien dat een auto met een Bel gisch kenteken tegen de wagen reed. Een 22-jarige inwoner van het Duitse Hattingen deed even eens aangifte van het doorrij den na een aanrijding. Zijn auto stond vrijdag geparkeerd op het parkeerterrein van de Rabobank in Renesse. De wa gen liep forse schade op aan de linker achterzijde. BURGH-HAAMSTEDE - Uit een tent op een camping aan de J. J. Boeijesweg in Burgh- Haamstede is een onbekend geldbedrag weggenomen. Het geld is gestolen in de nacht van zondag op maandag. Bena deelde is een 21-jarige inwoner uit 's-Gravenzande. SCHARENDIJKE - In Scha- rendijke is zaterdag een aan hangwagen gestolen. De aanhanger die geparkeerd stond aan de Dijkstraat, heeft een waarde van 5000 gulden. OOSTERLAND - In de nacht van 11 op 12 augustus is bij een 85-jarigc inwoonster van Oos- terland ingebroken. De buit was gering. Tijdens de inbraak lag de vrouw te slapen en deed de vol gende morgen aangifte van de diefstal. Een 50-jarige Zierik- zeeënaar miste, bij zijn auto aangekomen, de wieldoppen van zijn voertuig. De diefstal vondt plaats in de nacht van 11 op 12 augustus toen deze stond geparkeerd op een parkeer plaats in de Wielingenstraat in Zierikzee. Ook werd in de auto ingebroken, maar niets ont vreemd. RENESSE - Het strandhuisje van een 38-jarige inwoner van Lisse is door onbekenden ver nield. Dit moet gebeurd zijn tussen dinsdag 9 augustus 17.00 uur en woensdag 10 augustus 12.00 uur. Het huisje stond op het strand van Renesse en was door de da ders omgegooid. Hierdoor was ook schade ontstaan aan de omheining van de gemeente. Een 25-jarige vrouw uit Kerk- werve deed aangifte van be schadiging van haar auto. Toen deze afgelopen woensdag van 10.00-12.00 uur geparkeerd stond in de Breedstraat in Zie rikzee, werd het linkervoor- spatbord en de motorkap be krast. RENESSE/SCHARENDIJKE - Afgelopen vrijdag werd bij de politie in Zierikzee dertien keer aangifte gedaan van fiet sendiefstal, en acht keer van diefstal uit tenten. Tien van de fietsen werden ge stolen in Renesse, twee in Scharendijke en één in Brou wershaven. In Renesse werd ook een bromfiets gestolen. De diefstallen uit tenten vonden plaats in Renesse (vijf keer) en drie keer in Scharendijke. ELLEMEET - Een 34-jarige in woner van Ellemeet heeft maandag aangifte gedaan van diefstal van een hogedruk spuit. Wanneer de hogedrukspuit precies is gestolen is niet be kend. Het appafaat stond in een schuur aan de Kuijerdam- seweg, en heeft een waarde van 1500 gulden. Om 19.00 uur adviseert de ge meentelijke commissie open bare werken over de locaties waar meer lantaarnpalen wen selijk zijn. Genoemd wordt het toegangshek naar de openbare school, het plein nabij de gara geboxen achter de Deltastraat/ Acacialaan, het brandpad ach ter de woningen aan de Prinses Wilhelminalaan/Prinses Ma- rijkestraat en de achterzijde van de Boomdijk. De gemeen telijke commissie financiën, die om 20.30 uur begint te ver gaderen, brengt advies uit over de kosten voor die extra lan taarnpalen. Tijdens de vergadering van de commissie openbare werken wordt ook advies uitgebracht over de gemeentelijke subsi dieverordening stads- en dorpsvernieuwing, de nieuwe huisvestingsverordening waar mee gemeenten verantwoorde lijk worden voor het zodanig toewijzen van huurwoningen dat de huur en het inkomen van de bewoners zo goed moge lijk op elkaar zijn afgestemd, ZUIDLAREN - In en bij het asielzoekerscentrum (AZC) in Zuidlaren, heeft zich in de nacht van zaterdag op zondag een massale vechtpartij voor gedaan tussen twee groepen bewoners afkomstig uit respec tievelijk Albanië en Zaïre. Ze ker 12 politiemensen en - honden kwamen er aan te pas om de vechtenden te scheiden. Daarbij heeft de politie een maal een waarschuwingsschot gelost om een man in het nauw te kunnen ontzetten. het onderzoek naar de woning markt in de Oosterscheldere- gio, het maaien van de bermen in de gemeente en het woonrijp maken van Riekusweel 2. Tijdens de daarop volgende vergadering van de commissie financiën wordt ook geadvi seerd over de subsidieverorde ning stads- en dorpsvernieu wing en de openbare verlich ting. Verder praten de commis sieleden over de verzelfstandi ging van de hypotheekgarantie voor eigen woningen, die bij al le gemeenten in Nederland moet worden doorgevoerd. Vér der komt de samenwerkings overeenkomst met Aquadelta aan de orde, de vervanging van een generator voor de brand weer, een spaarloonregeling voor het gemeentepersoneel en de vijfjaarlijkse afrekening van het basisonderwijs. Beide vergaderingen kunnen door belangstellenden worden gevolgd vanaf de publieke tri bune in de raadzaal van het ge meentehuis. Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK - Dinsdag 16 augustus, 19.30 uur ds. M. Mon- dria, Waardenburg. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Woensdag 17 augustus, 19.30 uur ds. A. Bac, Bodegraven. Bediening Heili ge Doop. Presentator Ivo Franklin en assistente Annebet Berendse. Op een zinderende zomerdag parkeren we onze auto in de buurt van de Westerkerk. Er is plaats genoeg. Wie gaat er nu bij een hitte van dertig graden naar Amsterdam? Wij dus. We hadden het de kinderen beloofd: een bezoek aan het Anne Frank-huis en het museum van Madame Tussaud. We zoeken de milde scha duw van de grachtenpanden op om maar niet in het geweld van het zonlicht te hoeven lopen. Aan de overzijde van de Prinsengracht ligt het Anne Frank-huis. We kunnen het niet geloven. In de hitte van de zon staat een lange rij mensen. Er zijn nog honderd wachtenden voor uEven proberen we het om achter aan te sluiten. Dat zou nog wel eens een uur kunnen duren. Na vijf minuten geven we de moed op. Eerst maar naar Madame Tussaud. Misschien is aan het eind van de middag die lange rij ver dwenen. Bij de ingang van Madame Tussaud is het stil. We kunnen zo doorlopen. 'Wilt u even hier gaan staan, dan maken we een mooie foto van u'. We moeten bij een wassen beeld poseren. 'Wie is die man eigenlijk?' vraag ik aan de fo tograaf. Ik ga dus af als een gieter. 'Papa, je hebt toch we) eens van Arnold Schwarzeneg ger gehoord!'. Aan de andere kant staat een dame die ik vagelijk wel ken. Mevrouw Tina Turner. Heeft zij niet eens een concert gege ven samen met het Duivelands mannenkoor? Eerst nemen we de lift naar het Amsterdam van de Gouden Eeuw. We vallen van de ene verbazing in de andere. Ik word er zo in opge nomen dat ik eigenlijk met een schok in de twintigste eeuw plof. We komen in een afde ling vol met beroemdheden van vandaag. Het schijnt dat een overgrootmoeder van me nooit een foto van zichzelf liet maken. 'Gij zult u geen gesneden beeld noch enige gelijkenis maken.' Maar dat is lang geleden. Als we tus sen de groten der aarde wandelen doet zich het merkwaardige feit voor dat ieder zich af vraagt of de gesneden beelden wel enige ge lijkenis vertonen. 'Hij lijkt er wel op, maar zij niet...'Maar wie kent de sterren van nabij Wie heeft er ooit bij de familie Clinton thee gedronken of wie is er ooit met Maggy Thatcher in de sauna geweest? leder vergelijkt het wassen beeld met het beeld wat men van de televisie kent. En vaak klopt dat niet. Zonder alle schmink van de te levisiebeelden geeft je dat vaak een teleur stelling. Helmut Kohl zou niet misstaan als barkeeper van de Zes Pinten en John Major zou je als plaatselijke drogist zo een zakje en gelse drop kunnen verkopen. Om ze nog wat te doen lijken zijn alle beelden op een verho ging geplaatst anders zou Gorbatsjov bij her haling omver gelopen worden. Zelfs de paus is op een voetstuk gezet. Daarnaast kun je ook met de beelden communiceren. Je kunt op een bank in de tronie van Paul de Leeuw kijken en voelen hoe je door hem in de zeik wordt gezet. Je mag je in de show van Tineke wanen en een zegentje laten geven door de paus. Maar hoe ze ook proberen de beelden allure te geven (sommigen dalen zelfs uit de hemel) het kan niet voorkomen dat ik iets mis. Je krijgt het gevoel van tijdelijkheid. Het hoofd van Lub bers zullen ze nog wel op een plank bewaren. Maar z'n benen zullen binnenkort worden om gevormd tot de buik van Wim Kok. Maar nog meer valt me op dat de grootsheid van men sen nooit het uiterlijk betreft, maar bestaat uit de gedachten die zij in hun woorden en daden tot uiting brengen. In de souvenirwinkel kijken we nog even in de folder van Madame Tus saud. We ontdekken dat we iemand niet ge zien hebben. Het is Anne Frank. Het klopt. Zij is in reparatie. Bij de uitgang zien we ons zelf op de foto met het wassen beeld. Ik kijk naar de gespierde gestalte van die Schwarzeneg ger en ik kijk naar mezelf. De foto wordt dus niet gekocht. Aan het eind van de middag gaan we terug naar de Prinsengracht. Terug naar het Anne Frank-huis. En wat zien we? De rij wachten den is nog even groot als in de morgen. Op dat moment van die tropische dag word ik warm van binnen. Want ondanks alle zorgen over de opkomst van het neo-nazisme zie je honder den mensen op een snikhete dag staan wach ten voor het huis van Anne Frank. Waarom staan ze daar? Omdat Anne Frank daar juist niet is. Ze staan uren te wachten om te kijken naar een paar lege kamers. Dat zegt meer dan alle wassen beelden in Madame Tussaud. Als Anne Frank er nu nog woonde zou niemand daar staan te wachten. Lege kamers zonder gesneden beelden vertellen zonder woorden het verhaal. Dit is de plek. Dit is echt. Lege ka mers blazen nieuw leven in om niet een be roemdheid-van-was te worden, maar een mens-die-is te zijn. MARZAS ZIERIKZEE - Spel, muziek en show. Dat staat centraal tijdens de Story- sterrenspelshow morgen, dinsdag 16 augustus in Zierikzee. Het showprogram ma begint om 12.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Het showprogramma komt naar Zierikzee in het kader van het Zomeractiviteitenprogramma van Zierikzee Ak tief.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5