Fotoplus Bob Noomen voert actie voor Ruanda Havenplein Zierikzee toneel van Snuffelmarkt Rijdende tentoonstelling Greenpeace in Zierikzee 'Nooit verwacht zo snel een eigen zaak te hebben' Teelt lamsoor en zeekraal in Oosterschelde heeft toekomst Openluchtschaken in de Beuze Zomerexpositie in Brouwershaven open Over klimaatverandering Patricia Bakker runt kapsalon Studio Veertig Alleen voor Zierikzeeënaars Vissen in de Schelphoek Conclusie Sociaal Economisch Ontwikkelingsfonds Orgelconcert Jaap Zwart Fietstocht ANBO EHBO-cursus Kritiek op plan voor afvalpre ventieteam Excursies Neeltje Jans Expositie aquarellen WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1994 NIEUWSBODE EXTRA De rijdende tentoonstelling van Greenpeace over klimaatverandering, komt binnenkort naar Zie rikzee en Neeltje Jans. ZIERIKZEE - De mobiele Greenpeaee-tentoonstelling 'Klimaatcrisis - Power to change', is van 11 - tot en met 13 augustus te zien aan de Nieuwe Haven in Zierik zee. Vanaf 14 tot en met 25 augustus staat 'Power to change' op de Oostersehelde- kering. De tentoonstelling reist tot voorjaar 1995 in een trailer door Nederland. De tentoonstelling behandelt de oorzaken en gevolgen van klimaatverandering, en biedt daarnaast ook oplossingen. De gevolgen worden onder meer getoond in de diaserie 'Neder land onder Water': Schiphol en toeristische attracties als de Efteling zijn daarin gezwicht ZIERIKZEE - Ze vindt het allemaal heel spannend, maar vooral leuk. ,,Ik heb het altijd prettig gevonden om met kapsels bezig- te zijn en met mensen om te gaan. Kapster worden was mijn eerste beroepskeuze en ik vind het nog altijd een goede keuze. Ik had nooit gedacht dat ik zo snel een eigen zaak zou hebben. Dat is best spannend." Patricia Bakker uit Zierikzee is 22 jaar. Sinds vorige week runt zij aan de Sint Domusstraat 40 in Zierikzee haar eigen kapsalon: Stu dio Veertig. Het betreft de kapsalon waarin voorheen Marco Holm Coiffu res was gevestigd; de zaak die inmiddels is verplaatst naar de Lange Nobelstraat in Zierik zee. Patricia kende die kapsa lon goed, omdat ze er tijdens haar opleiding stage liep. ,,Mijn vader hoorde van Marco Holm dat hij een van zijn za ken wilde afstoten. Toen kwam hij naar mij toe met het idee om die zaak over te nemen." Een mogelijkheid waarover Patricia Bakker eerst goed na dacht. „Zoiets beslis je niet zo maar en de mogelijkheid dien de zich ook helemaal onver- wachts aan. Ik had wel in mijn achterhoofd dat ik ooit een ei gen zaak wilde, maar ik had nooit verwacht dat die kans zich al zo snel zou voordoen." Patricia Bakker werd geboren in Zierikzee en groeide daar ook op. Na de middelbare school volgde zij de kappers opleiding in Goes en botter dam. Daarna werkte zij bij kapsalon Han van de Salm in Middelburg. „Dat was heel leuk, maar ook wel een heel ge doe om iedere dag op en neer naar Middelburg te rijden." Mede daardoor, maar vooral om de kans op een eigen zaak in Zierikzee niet voorbij te la ten gaan, besloot de jeugdige kapster de gok te wagen. Het interieur van de kapsalon aan de Sint Domusstraat kreeg een nieuw steenrood tintje. Verder bleef de zaak zoals bij Marco Holm Coiffures. „De in richting en inventaris was nog goed, dus waarom zou ik dat voor een stijgende zeespiegel. Ook worden de gevolgen hoor- en zichtbaar gemaakt in een vi deoclip. De oplossingen komen in tekst en beeld naar voren door een touch-screen compu terprogramma, waarmee be zoekers middels zes stellingen hun mening over mogelijke oplossingen kunnen geven. Het verhaal van de tentoonstel ling in een notedop is dat kli maatverandering leidt tot een ecologische, sociale en econo mische catastrofe. Als oorzaak noemt Greenpeace de honger van de mens naar energie. Door de opwekking van energie met behulp van kolen, olie en gas komt kooldioxyde (C02) in de dampkring. CO, is een broei kasgas, het houdt warmte vast. Daardoor stijgt de tempera tuur op aarde en verandert het klimaat. Om klimaatverandering te voorkomen moet de mensheid volgens Greenpeace de C02- uitstoot verminderen. Dat kan door ènergiebesparing en om schakeling naar schone en duurzame energiebronnen als zonne- en windenergie. De ondertitel van de tentoon stelling - Power to change - ziet Greenpeace als de oplossing van de dreigende klimaatcri sis: namelijk, de kracht om energie te besparen en over te schakelen op schone energie. De energie voor deze tentoon stelling is dan ook afkomstig van 32 op het dak van de trailer bevestigde zonnepanelen. De tentoonstelling in Zierikzee en op Neeltje Jans is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. vervangen". De naam van de nieuwe kapsalon is gebaseerd op het huisnummer van het pand aan de Sint Domusstraat 40. „Ik heb lang gezocht naar een goede naam. Mijn eigen naam wilde ik er niet in ver werken, want dat zie je al zo veel." Patricia Bakker werkt in Studio Veertig met het ver trouwde personeel dat vele ja ren in de kapsalon actief is. „Dat vind ik heel prettig. Ze hebben veel ervaring en alle maal hun eigen klanten". Die klanten zijn mannen en vrouwen van alle leeftijden. Zoals dat algemeen gebruike lijk is, volgen veel jongeren tot ongeveer dertig jaar de mode trend in kapsels op de voet en zijn klanten in de leeftijd daar boven wat voorzichtiger. De modetrend is momenteel een kort en vol kapsel, dat vooral in de nek kort is. „Maar niet opgeschoren", aldus Patricia Bakker. Behalve een goed kap sel kunnen de klanten in Stu dio Veertig een lekker bakje koffie en een gezellig babbeltje verwachten. „Maar verder niet te veel poespas, ik wil het niet te gek maken." In Studio Veer tig wordt gewerkt met produk- ten van l'Oreal. ZIERIKZEE - De fotozaak Fotoplus Bob Noomen aan de Korte Sint Janstraat in Zierikzee voert gedurende de maand augustus actie voor de noodlijdende be volking van Ruanda. Van elke filmpje dat deze maand bij de fotozaak wordt ge kocht gaan twee kwartjes naar de actie voor Ruanda. Dat bedrag wordt door Foto plus nog eens verdubbeld wan neer het filmpje bij Bob Noo men wordt aangeboden voor ontwikkelen en afdrukken. Dat geldt ook voor de andere ongeveer honderd Fotoplusza- ken in Nederland. Volgens de Zierikzeese foto graaf is augustus bij uitstek de maand waarin de inwoners van Nederland van hun welvaart genieten. „De meeste mensen gaan dan op vakantie en het enige waarover zij dan te kla gen hebben is het weer. Tege lijk zijn op televisie de ver schrikkelijke dingen te zien die gebeuren in Ruanda. Als fotospeciaalzaak werken wij daarom graag mee aan de le vensbedreigende situatie daar." Vanwege de vakantieperiode worden vooral in augustus veel fotofilms gekocht en aangebo den voor ontwikkelen en af drukken. Volgens Noomen kost de actie voor Ruanda de klanten niets. „Fotoplus be hoort tot de best georganiseer de fotospeciaalzaken van Ne derland, met scherpe prijzen en een goede service. Wij zor gen graag voor perfecte fotore sultaten, waarna wij ervoor zorgen dat de pot voor Ruanda wordt gevuld." Het bedrag dat via de fotoza ken bijeen wordt gebracht kan volgens Noomen aardig oplo pen. „Per fotohandelaar die is aangesloten bij Fotoplus praat je toch al gauw over een paar honderd gulden, zodat we met al onze leden samen voor een fors bedrag kunnen zorgen." De Fotoplus-organisatie roept ook de andere georganiseerde fotohandelaren op om zich bij de actie voor Ruanda aan te sluiten. „Dan zou het effect een veelvoud kunnen worden van wat wij doen", aldus Noomen. Dat zou nog meer het geval zijn wanneer ook de andere bran ches besluiten zich bij de actie aan te sluiten. „In elke branche zijn wel artikelen te bedenken waarvan een klein bedrag kan worden afgestaan voor de actie voor Ruanda. Zo zou de hele Nederlandse detailhandel een enorme bijdrage kunnen leve ren aan de Nationale Actie voor Ruanda." ZIERIKZEE - Dinsdag 23 augustus wordt het Zomeractiviteitenprogramma in Zierikzee afgesloten met een Snuffelmarkt op het Havenplein. Alleen inwoners van Zierikzee die ouder zijn dan achttien jaar kunnen een kraam huren; Voor de reguliere handel is geen plaats. De Snuffelmarkt begint om 10.00 uur. Vorig jaar werd voor het eerst in Zierikzee een Snuffelmarkt gehouden. Men werd daarbij geïnspireerd door de grote be langstelling voor de tijdens de Toeristendagen op de Balie ge houden Kinderrommelmark ten. Behoorlijk wat Zierikzeeë naars maakten van de gelegen heid gebruik om zolder en/of garage weer eens goed op te ruimen en te proberen do over tollig geworden blikken, gla zen. potten en pannen aan de man te brengen. De eerste editie van de Snuffel markt vorig jaar is Zierikzee Actief zo goed bevallen dat be sloten werd om ook dit jaar weer het Havenplein om te to veren in een Waterlooplein. De Snuffelmarkt is nadrukkelijk niet bedoeld voor handelaren en het is al evenmin de bedoe ling dat er groente, fruit, eieren en dergelijke wordt verkocht. Het is ook niet toegestaan om voor de kraam te koop aange boden meubilair te plaatsen. Wie een kraam wil op de Snuf felmarkt kan zich opgeven bij café De Gekroonde Suikerbiet aan de Nieuwe Haven in Zie rikzee. Inschrijven kan vanaf dinsdag 9 augustus tot en met vrijdag 19 augustus 's avonds, elke avond van 19.00 tot 21.00 uur. Voor 42,- krijgt men de beschikking over een markt kraam van vier meter breed, compleet met bovenzeil. Verder is tijdens de Snuffel markt op het Havenplein een plaatsje ingeruimd voor terras sen en verzorgt poppentheater Kris-Kras poppenkastvoorstel lingen en goochelshows. Tus sendoor kunnen kinderen zich bij Kris Kras laten schminken. SEROOSKERKE - Sportvis sers met een geldige sportvis- acte, kunnen een vergunning kopen bij de VVV-kantoren in Renesse en Burgh-Haamstede om in de kreken van natuurre servaat De Schelphoek te vis sen. Deze geldt dan van 1 juni tot en met 31 december. In het voor- en najaar is er ook een beroeps visser in de kreken actief. De kreken in de Schelphoek bij Serooskerke op Schouwen- Duiveland zijn een restant van een stroomgeul die is ontstaan tijdens een dijkdoorbraak bij de Watersnoodramp in 1953. Staatsbosbeheer is eigenaar van het gebied. Het nog altijd zilte water blijkt een goed leef milieu voor paling en regen boogforel. De forellen laten zich goed vangen met een re genworm of met een vlieg. De paling wil zich wel eens laten verleiden door een meelworm of een steurgarnaal. ZIERIKZEE - De teelt van zoutminnende gewassen als lamsoor, zeekraal, zoute snijbiet en zeekool heeft toekomst. Met name In Duitsland blijkt markt te be staan voor deze zeegroenten. Dat staat in het verslag van het Sociaal Economisch Ontwik kelingsfonds (SEOF). Het fonds subsidieert met geld van de provincie nieuwe initiatie ven in de sectoren land- en tuinbouw, visserij en veeteelt. In het verslag wordt aangege ven welke subsidies tot posi tief resultaat hebben geleid en welke gesubsidieerde projec ten zijn mislukt. Een succesvol project vindt het SEOF de kweek door de stich ting Mariene Cultures Ooster schelde van zoutminnende ge wassen. Op Schouwen- Duiveland is een proefveld lamsoor (zeeaster) aangelegd dat wordt bevloeid met zout water. De nadruk bij de proef ligt op het verder optimalise ren van de teelt en de zaadvere deling. De opbrengst van het proefveld wordt bij de RBT in Breda ge veild. Vanwege de handmatige teelt - machines zijn nog niet ontwikkeld - zijn de oogsten klein. Het afgelopen jaar werd 600 a 700 kilo geveild. Met na me in Duitsland bestaat flinke vraag naar de nieuwe groente. Voor het proefproject bestaat Internationale belangstelling. De Brusselse universiteit heeft het onderzoek opgepakt en ook in Portugal wordt momenteel studie gemaakt van de kweek van zoute gewassen. In ver band met de grote verzilte ge bieden aldaar, is ook vanuit Oost Europa veel belangstel ling voor het project. Het SEOF subsidieerde het on derzoek met 25.000 gulden. Nog eens 25.000 gulden kwam uit het provinciale milieu fonds. Het onderzoek naar de kweek van zoutminnende planten gaat nog door. Een eventuele commerciële exploi tatie Iaat de stichting Mariene Cultures Oosterschelde aan an deren over. w Radijs Een ander project dat volgens het SEOF perspectief heeft is de kweek van radicchio rosso (rode radijs). Groentebemidde- lingskantoor Grobeka wil de tetjlt van deze radijs in Zeeland bevorderen omdat klimaat en bodem er geschikt voor zijn. Volgend jaar wil Grobeko 200 hectare rode radijs hebben ge realiseerd. Het pakstation Inpak Ooster- land in Sirjansland is er klaar voor. Er is een sorteer- en in- paklijn opgesteld en verder zijn verwerkingsruimte en koelruimte uitgebreid. Zeven tig procent van de export van rode radijs is inmiddels in han den van Grobeka, dat voor een belangrijk deel steunt op In pak Oosterland. Het stimule ringsproject wordt door de prvincie met 34.500 gulden ge subsidieerd. Mislukt De twee projecten die zijn mislukt, zijn allebei te vinden op Neeltje Jans. Zo kon om uit eenlopende redenen het inter nationaal centrum voor de vis serij, het World Fish Centre, niet worden gerealiseerd. Het Rijksinstituut Visserijon- derzoek en het Delta Instituut voor hydrobiologisch Onder zoek maakten kenbaar geen behoefte te hebben aan een ge- zemenlijke investering op Neeltje Jans. Een aantal be drijven dat er zich aanvanke lijk wilde vestigen, haakte af. De provincie heeft er - dit maal niet via het SEOF - 50.000 gul den in gestoken. Oesters Het andere mislukte project is het onderzoek opkweek oester- broed van Viskwekerij Neeltje Jans BV. Het onderzoek heeft geen wetenschappelijk te on derbouwen resultaat opgele verd over de mogelijkheid van de kweek van een minder Bo- namiagevoelige platte oester. Meer dan 99 procent van het broed, afkomstig van resisten te ouders, stierf. Weer wel succesvol en al langer bekend is de kweek van hang- cultuurmosselen, waarin de provincie 45.000 gulden had genvesteerd. DREISCHOR - Het vijfde or gelconcertdat dit seizoen wordt gehouden in de Neder landse Hervormde kerk in Dreischor, is van de organist Jaap Zwart uit Amersfoort. Het concert wordt gehouden op donderdag 11 augustus van 20.00 tot 21.00 uur. Jaap Zwart speelt relatief onbekende wer ken van Klaas Bolt, H. C. de Man, J. Hooft, Johan Wagenaar en Paradies. Hij besluit het concert met een improvisatie waarvoor het publiek schrifte lijk een thema of lied kan op geven aan het begin van het concert. Zwart zal hieruit een keuze maken. SCHARENDIJKE - Op veler' verzoek wordt er door. de ANBO-Middenschouwen weer een fietstocht gehouden van Scharendijke naar Renesse op woensdag 17 augustus. Op de plaats- van bestemming zal een kopje koffie worden ge dronken en vervolgens kunnen de liefhebbers een potje mid getgolf spelen. Vertrekpunt is het Verenigingsgebouw in Scharendijke, om 13.00 uur. Ook het inschrijven vindt hier plaats. Degenen die niet fiet sen, kunnen wel meedoen aan het midgetgolf. Zij moeten dan om 14.00 uur op de baan aanwe zig zijn. Uiteraard zijn ook niet-ANBO-leden en introdu cés van harte welkom. NIEUWERKERK - Bij vol doende belangstelling houdt de afdeling Duiveland van de EHBO vanaf begin oktober een cursus EHBO. De cursus is volgens de afde ling van belang omdat meer dan de helft van de ongevallen in en rondom het huis plaats vindt en door het verlenen van eerste hulp daarbij veel ellen de is te voorkomen. Belangstel lenden die aan de cursus willen deelnemen of nadere informa tie willen kunnen telefonisch contact opnemen via 01114- 3103. MIDDELBURG - De samen werkende Kamers van Koop handel en Fabrieken in Zee land hebben afwijzend gerea geerd op het plan om een Zeeuws afvalprcventieteam op te richten. Men is van mening dat coördi natie van de activiteiten voor verwerking van afval ook heel goed mogelijk is door gebruik te maken van de reeds bestaan de overleg- en communicatielij nen. De Kamers van Koophan del en Fabrieken hebben dit via een brief aan het Zeeuwse college van GS laten weten. Men vindt dat het beter is de Bedrijfsmilieudienst Zeeland of het Innovatiecentrum Zee land inplaats van het nieuw te vormen afvalpreventieteam in te schakelen voor de uitvoering en ondersteuning van het af valbeleid naar individuele be drijven. In het algemeen is men van mening dat een aanscher ping van internationale regel geving op provinciaal niveau ongewenst is en vermeden moet worden. Werk van elf Zeeuwse kunstenaars BROUWERSHAVEN - Voor de tweede keer expose ren de leden van de Zeeuwse Kunstkring hun werk in het stadhuis van Brouwershaven. ,,Een ideale ruimte met een lage drempel om binnen te komen," vond de heer P. Ligtenberg, penningmeester van de Zeeuwse Kunstkring. Hij complimenteerde in zijn welkomstwoord de mensen die, ondanks de warmte, naar Brouwershaven waren getogen om de officiële opening afgelopen vrijdag bij te wonen. Ruim 50 mensen, waaronder vrijwel alle exposerende kun stenaars, waren bij de opening aanwezig. „Heel veel," vond Ligtenberg, die uit ervaring weet dat bij warm weer twin tig mensen al veel is. De offi ciële opening werd verricht door mevrouw G. J. van de Afelde-de. Wilde, wethouder van de gemeente Brouwershaven. In haar toespraak deelde zij de aanwezigen mee dat er in de ge meente een culturele werk groep in het leven is geroepen die volgend jaar een actief kunstbeleid gaat voeren. Het historische stadhuis is blijk baar een ideale plek voor een expositie, zeker met een open staande voordeur. Om dit te kunnen verwezenlijken zullen tijdens de duur van de exposi tie steeds één twee kunste naars aanwezig zijn. Volgens de heer Ligtenberg is het histo rische gemeentehuis van Brou wershaven een ideale locatie. Ligtenberg: „Vorig jaar zijn er in vier weken tijd 1800 bezoe kers geweest en is er ook veel werk verkocht. De kunstenares Saskia Eggink verkocht bin nen een half uur na de opening al een ets. Saskia: „Normaal gesproken kun je meerdere af drukken maken van een ets, maar deze is uniek. Ik heb hem gemaakt van allemaal afdruk ken van poezen (op alle drie de tentoongestelde etsen spelen poezen een rol) die ik in stukjes heb gescheurd. Van deze stuk jes, waar de afbeeldingen nog duidelijk op te zien zijn, heb ik weer een poes gemaakt. De randjes van het scheuren geven het geheel een wollig effect." Erotisch Veel van de kunstwerken zijn speciaal voor de tentoonstel ling gemaakt. Margreet Leij- dekker vindt dat terecht omdat je je als kunstenaar ook steeds verrassend moet presenteren en niet met werken moet ko men die kort geleden ook op een andere expositie hebben gestaan. Gemengde techniek Haar creaties, uitgeknipte fo to's, hebben een niet mis te ver stane erotische uitstraling en dragen de veelzeggende titels Lost in hotel paradise I en II. Wie echter wil weten wat de kunstenares precies bedoelt zal de entourage van de foto's goed moeten bekijken. Mar greet werkt met de zogenaam de gemengde techniek, alles wat aanspreekt kan gebruikt worden. De kunstenares geeft ook twee keer per jaar lessen kunstgeschiedenis aan ieder een die daar interesse in heeft. Andere kunstenaars die mee doen aan de Zomerexpositie zijn Ad en Tbssa Braat, Fransje van de Swan, Els Hollebrand- se, Gerda Rutters, Hans Cool, Jan Jongschaap, Leen van Dui- vendijk en Miems van Citters. De Zeeuwse Kunstkring is een vereniging van beeldend kun stenaars (25 leden) die zich ten doel hebben gesteld de beel dende kunst in Zeeland te ont wikkelen en de belangen van de kunstenaars te behartigen. De expositie duurt tot en met 25 augustus en is geopend op werkdagen van 9.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. ZIERIKZEE - Een beetje nieuwsgierig blijven som mige voorbijgangers staan en kijken geamuseerd toe hoe twee leden van schaakvereniging Zierikzee een spelletje snelschaken spelen met levensgrote schaakstukken in de Beuze. ,,Ze willen eigenlijk best meedoen," zegt voorzitter J. Hoogstrate. ,,Maar de meesten hebben schroom, bang om tussen het pu bliek te verliezen. En inderdaad, als de zeven mi nuten om zijn en het spel is af gelopen lopen ze door. Om de mensen over te halen om toch de uitdaging aan te gaan, spe len Piet Kramer en Stoffel Stoel uit Zierikzee, allebei lid van de club, maar weer een par tij. Piet wint, voor de derde keer vanavond. Hoogstrate: „Piet is nog maar een jaar lid en je kunt rherken dat hij veel oefent thuis, hij speelt steeds beter. Eigenlijk is het net als met alle andere sporteq, hoe meer je oefent, hoe beter het gaat. Partijtjes naspelen en zo. Dan leer je van je fouten." Twee jongens van een jaar of twaalf gaan de uitdaging aan. De één komt uit Duitsland, de ander uit Rotterdam. „Neder- land-Duitsland," gniffelt Hoogstrate en constateert ver volgens dat Duitsland heel goed speelt en tenslotte wint. De jongens geven elkaar een hand en lopen weer verder. Tegels „We doen dit al tien jaar," ver telt Hoogstrate. „Twee keer per jaar, op Koninginnedag en in juli en augustus op de donder dagavond. Het is leuk om te doen en we hopen er wat nieu we leden mee te werven." Tbt vier jaar geleden speelden de schakers op tapijttegels die op de vloer van de Beuze werden gelegd. Maar toen het gebouw opgeknapt werd en op de vloer nieuwe zwart-witte tegels ge legd, heeft Huib Uil, archiva ris van Zierikzee en clublid, er voor gezorgd dat er met iets grotere tegels een permanent schaakbord in de vloer gelegd werd. De schaakclub heeft 30 leden waaronder één vrouw. Ook is er een jeugdschaakclub. „Je kunt het beste op jonge leeftijd beginnen met scha ken," vertelt Stoffel Stoel. „Ik ben zelf op latere leeftijd begonnen en dan leer je het nooit zo goed als dat je jong be gint. Ikzelf ben aangestoken door Hans Böhm. Ik zag hem op de televisie partijen schaak bespreken en toen werd ik nieuwsgierig. Ik heb zelfs wel eens tegen hem gespeeld, verlo ren natuurlijk." Stoel is inmid dels al weer twaalf jaar lid, de voorzitter al twintig jaar. Kampioenschappen De schakers komen iedere maandagavond bij elkaar in het gebouw van de Unie van Vrijwilligers in Zierikzee. De meeste leden komen uit Zierik zee, maar ook zijn er uit Ouwerkerk, Scharendijke en Renesse. De club organiseert jaarlijks kampioenschappen voor alle basisscholen van Schouwen-Duiveland en diver se ander activiteiten op schaakgebied. Wie zin heeft in een partijtje schaken in de Beuze kan iedere donderdag avond terecht in de Beuze tus sen 19.00-21.00 uur, tot eind augustus. NEELTJE JANS In de ko mende tijd worden op het voormalige werkciland Neel tje Jans weer verschillende ex cursies gehouden onder lei ding van een gids. De natuur op Neeltje Jans is nog piepjong maar er valt al veel boeiends te ontdekken. Er zijn excursies op iedere dins dag om 10.00 uur tot en met ok tober en op iedere vrijdag om 19.00 uur tot en met augustus. Vanaf 17 augustus kan men mee op iedere woensdag om 14.00 uur. Wie liever op de zon dag op stap gaat kan iedere derde zondag in de maand mee om 14.00 uur. In augustus is dat op de 21ste. Groepen kunnen excursies aanvragen in meerde re talen en gericht op verschil lende leeftijden. Voor de excur sies hoeft men zich niet aan te melden van tevoren (behalve groepen). Het vertrekpunt is de zuidwesthoek van het hoogst gelegen parkeerterrein van Delta Expo (dichtst bij de losse pijler), bij het bord van Vereni ging Natuurmonumenten en Stichting Het Zeeuwse Land schap. Voor meer informatie en het aanmelden van groepen: mevrouw P. Sloof, 01119-5431. BROUWERSHAVEN - In het VVV-kantoor De Vergulde Garnaal in Brouwershaven is gedurende de hele maand augustus een expositie van aquarellen te zien. Er hangen twaalf werken voor het merendeel stadsge zichten - van de Brouwse kun stenares Tbos de Visser. De ver gulde Garnaal is tijdens werk dagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 16.15 uur. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3