Bob Rasenberg geeft visitekaartje af Van Vossen meldt zich weer bij Ajax Frank Rijkaard wil niet meer in Oranje 'De tegenstander was gretiger dan SKNWK' Veel strijd in vijftiende Wielerronde Burgh-Haamstede Landskampioen maakt selectie bekend tijdens persdag Nelli Cooman bereikt halve finale op EK Bruse Boys verliest haar eerste oefenwedstrijd Honkbal MAANDAG 8 AUGUSTUS 1994 NR 25610 7 Bob Rasenberg (27) balt zijn vuist nadat hij de finishstreep op de Ring in Burgh-Haamstede was gepasseerd. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Bob Rasenberg (27) uit Terheijden won zaterdagavond de vijftiende Wielerronde van Burgh-Haamstede. Met nog vijftien kilometer koersen, er moest tachtig kilometer worden gereden, vluchtte hij met Franklin Klaasse (Yerseke), Ludo van Overveld (Schijf) en Ludwig Reijnen (Tilburg) weg uit het peloton. Het peloton viel even stil en al snel kreeg het viertal een halve minuut voorsprong. In de eindsprint gaf Rasenberg zijn visitekaartje af en won zijn zevende criterium van dit seizoen. „Vorig jaar had ik al meer wed strijden gewonnen. Het gaat dit seizoen wat moeizamer. Nee, ik weet niet hoe dat komt. Vergeet niet dat er sterke ren ners aan de start komen. Bo vendien rijd ik vier tot vijf wedstrijden per week. Giste ren (vrijdag) heb ik ook een wedstrijd gereden. Ik voelde deze vanavond nog in mijn be nen zitten", vertelt Rasenberg nadat hij zojuist door honder den toeschouwers op de Ring in Haamstede werd toegejuicht. Premiespurts Bob Rasenberg won vorig^&r de elfde Wielerronde van Zie- rikzee en versloeg op de streep Ludo van Overveld. Zaterdag avond haalde hij dezelfde stunt in Burgh-Haamstede uit. Franklin Klaasse, de eerste jaars amateur uit Yerseke, was driehonderd meter voor de fi nish al geklopt. Ludwig Reij nen uit Tilburg is geen sprinter en Ludo van Overveld had zijn kruit grotendeels verschoten in de vele premiespurts. „Zo gemakkelijk is het ook weer niet", reageerde Rasen berg. Het feit dat ik weinig kopwerk deed in het kopgroep- je had te maken met zware be nen. Ik wist wel dat ik in de sprint alleen met Ludo van Overveld te maken had. Toen ik onder mijn arm doorkeek op de laatste honderd meter wist ik dat het zou lukken." Rasenberg en Eu cl o van Over veld staan vrijdag 19 augustus ook weer aan de start in de twaalfde Wielerronde van Zie- rikzee. „Zierikzee heeft een lastig parcours. Maar het ligt mij wel. Ik rijd momenteel 1500 kilometer in de maand. De vorm is er wel, maar in Zierik zee kan je zo twintig renners aanwijzen die daar een kans maken op de overwinning", laat Rasenberg weten. De sym pathieke coureur rijdt het hele jaar door wedstrijden. „In ok tober ga ik weer naar Austra lië. Ieder jaar word ik uitgenodigd door de organisatoren van de vele criteriums. Een aantal ja ren geleden was ik daar met de nationale selectie. Tben maak te ik een spectaculaire val. Die foto won de Pressprijs en kwam levensgroot in alle kran ten en tijdschriften te staan. Sindsdien ben ik daar popu lair. -Ik rijd daar wat koersen en verricht wat hand- en span diensten in de wielersport." Veel publiek De vijftiende Wielerronde van Burgh-Haamstede kreeg ruim zestig coureurs aan de start. Opvallend veel publiek stond al vanaf het begin langs het 2200 meter lange parcours. Toch, het publiek moest lang wachten op een echte serieuze vluchtpoging. Na een half uur koersen waren er al tien ren ners die de pijp aan Maarten gaf. Het tempo lag hoog mede door de vele premies die voor de renners te verdienen waren. Vital Timmermans (Yerseke), Marco Luijten (Lage Zwaluw) en Ludwig Reijnen probeerde halverwege koers weg te ko men uit het peloton. Daarvoor probeerde de winnaar van vo rig jaar, Pétef Möl (Kapelle) een poging en oók Ruud Havët- mans (Nieuw-Vossemeer) was zeer actief. Het was uiteinde lijk de jonge renner Franklin Klaasse die op de smalle paad jes, aan de achterzijde van het parcours, de beslissende de marrage inluidde. Hij kreeg echter wel Rasenberg, Reijnen en Van Overveld in zijn wiel. „Ja, hij sprong plotseling weg. Ik dacht dat is mijn kans. Ik moet mee", laat Ludwig Reij nen na afloop weten. „Ik heb daarna geprobeerd om alleen weg te komen. Ik vertrouw niet op mijn sprint. Maar zo vrien delijk waren ze niet in het kop groep je." Met nog ruim zes kilometer te gaan brandde de strijd in het peloton los. Peter Plaizier uit Alblasserdam, Davy Dubbel dam uit Sluiskil en Niels van Elszakker probeerden de kop groep nog te achterhalen. Ech ter hun poging startte te laat en liep op niets uit. In de laat ste ronde, toen de kopgroep zich opmaakte voor de eind sprint, was het Wilfried Basti- aanse uit Hoogerheide die de winnaar nog op tien seconden wist te naderen. Ludo van Overveld ging met een dikke envelop aan premies naar huis. De langharige blonde coureur won het leidersklassement. „Ik weet dat Rasenberg snel is in de eindsprint. Daarom pro beer je tijdens zo'n koers veel premies binnen te slepen", al dus Van Overveld. Arnoud Duinhouwer uit Brouwersha ven en Erwin van Loo uit Ouwerkerk reden de vijftiende Wielerronde van Burgh-Haam stede keurig uit. Duinhouwer was in het begin van de wed strijd regelmatig voorin het pe loton te signaleren. Van Loo had als doel gesteld de koers uit te rijden. Soms moest hij aan de staart van het peloton op zijn tanden bijten. De 23- jarige coureur uit Ouwerkerk herstelt momenteel van een lichte inzinking na een voor treffelijk voorseizoen. Beide coureurs finishten in de staart van het peloton. Uitslag vijftiende Wielerronde van Burgh-Haamstede: 1. Bob Rasenberg, Terheijden. 2. Ludo van Overveld, Schijf. 3. Lud wig Reijnen, Tilburg. 4. Frank lin Klaasse, Yerseke. 5. Wil fried Bastiaanse, Hoogerheide. 6. Niels van Elzakker, Hooger heide. 7. Davy Dubbeldam, Sluiskil. 8. Peter Hoondert, Goes. 9. Peter Mol, Kapelle. 10. Marcel Remijn, Wilhelmina- dorp. 11. Vital Timmermans, Yerseke. 12. Marco Luijten, La ge Zwaluw. 13. Schouwenaar, Kloetinge." 14. Roy Bogaert, 's- Gravenpolder. 15.' Ruud' Zijl mans, Oosterhout. 16. Wilfried Geijs, 's-Heerenhoek. 17. Ton- ny Moonen, 's Heerenhoek. 18. Henk van Hees, Hoogerheide. 19. Paul Barten, Zevenbergen. 20. Johan Schaik, Oost Sou burg. AMSTERDAM - Op de jaarlijkse persdag van Ajax leek PSV centraal te staan. De Amsterdammers raakten vrijdag niet uitgepraat over het grote offensief van de concurrent op de spelersmarkt en in de media. Hoewel het zelfvertrouwen bij de landskampioen onveranderd groot is, heeft de Brabantse koopwoede toch enige deining in de Ajax-gelederen veroorzaakt. Voor Peter van Vossen staat er ook weer een nieuw Ajax-seizoen te wachten. De 26-jarige speler uit Zierikzee meldde zich afgelopen week weer bij de landskampioen. „Hoe meer topspelers in de eredivisie, hoe hoger de kwali teit en hoe groter de weerstand. Met name de sensationele transfer van het Braziliaanse wonderkind Ronaldo, in wie ook trainer Louis van Gaal sterke interesse had, zorgde voor de nodige animositeit in De Meer. Het bestuur van Ajax reageer de zich op ludieke wijze af op de plotseling zo daadkrachtige collega's uit Eindhoven. Eerder was Van Gaal serieus en genu anceerd ingegaan op het PSV- gevaar. „Dank zij al die aanko pen in Eindhoven zij wij dit seizoen extra attent", onder streepte de directeur betaald voetbal. De praktijk „PSV heeft goed ingekocht, maar een garantie op de titel kun je niet kopen. In de prak tijk, dus op het veld, moeten de ambities worden waarge maakt." Van Gaal noemde de enorme investeringen van PSV, dat ongeveer twintig miljoen gulden in zeven nieuwe spelers stak, zelfs positief voor het be taalde voetbal in Nederland. Peter van Vossen is aan zijn tweede seizoen begonnen bij de Am sterdamse club Ajax. (Foto. Joop van Houdt) Daar kan Ajax alleen maar be ter van worden. Daarom ben ik ook absoluut niet jaloers op PSV. Ik heb juist een selectie waarop andere clubs jaloers moeten zijn. Met deze ploeg zijn w^ namelijk kampioen ge worden..." De succesvolle coach van Ajax, die aan zijn vierde seizoen als hoofdtrainer begint, liet geen twijfel be staan over zijn gedachten om trent Ronaldo. „Ik ben zeer te leurgesteld dat hij naar PSV is gegaan", sprak hij op gewichti ge toon. „Ik had hem graag ge had. Het mocht helaas niet zo zijn. Dat neemt niet weg, dat in de technische staf en zeker bij Louis van Gaal veel twijfel leefde over de ontwikkeling en aanpassing van een jongen van zeventien jaar die in een vol strekt andere cultuur wordt ge plaatst. Dat is misschien het enige pluspunt in deze zaak. PSV zit met dat probleem opgescheept, Ajax niet." Met tweede doelman Fred Grim als enige aankoop, als vervanger van de pure Ajacied Stanley Menzo (PSV), was Van Gaal snel klaar met het noe men van de nieuwelingen in zijn A-selectie van twintig man. Reiziger, Reuser en Klui- vert zijn vanuit de befaamde Ajax-school naar het keur korps doorgesluisd. Met de promotie van het trio houdt Van Gaal een Amsterdamse traditie in stand. „Nergens ter wereld krijgt talentvolle jeugd zoveel kans als bij Ajax, ner gens ter wereld is het vertrou wen in de eigen opleiding zo groot als bij Ajax. Die reputa tie houden we elk seizoen weer hoog." 1 Afwachten Van Gaal gaf toe dat hij met zijn gok op de jeugd een risico heeft genomen, zeker gezien het zware en overvolle pro gramma in binnen- en buiten land. „Ik heb bewust voor deze oplossing gekozen", lichtte hij toe. „Er is geld genoeg om gearriveerde spelers aan te trekken, maar het is altijd maar afwachten of ze in het Ajax-systeem mee kunnen. En om ervaren en dure jongens op de bank of de tribune te plaat sen, ligt in de Nederlandse cul tuur moeilijk. Zelf heb ik er ook steeds weer problemen mee. Als zelfs een superprof als Stefan Pettersson een onzekere rol als reserve eigenlijk niet aankan, dan zegt dat alles over de mentale schade die wordt aangericht. Daarom vertrouw ik liever op jonge gasten. Die kunnen nog geen basisplaats eisen." Ajax selectie 1994/1995: Direc teur betaald voetbal: Louis van Gaal. Danny Blind (01-08-1961). Frank de Boer (15-05-1970). Ro nald de Boer (15-05-1970). John van den Brom (04-10-1966). Ed gar Davids (13-03-1973). Finidi George (05-04-1971). Fred Grim (17-08-1965). Nwankwo Kanu (01-08-1976). Patrick Kluivert (01-07-1976). Michel Kreek (16- 01-1971). Olaf Lindenbergh (06- 02-1974). Jari Litmanen (20-02- 1971). Thrik Oulida (19-01-1974). Mare Overmars (29-03-1973). Michel Reiziger (03-05-1973). Martijn Reuser (01-02-1973). Frank Rijkaard (30-09-1962). Edwin van der Sar (29-10-1970). Clarence Seedorf (01-04-1976). Sonny Silooy (31-08-1963). Peter van Vossen (21-04-1958). Nordin Wooter (24-08-1976 Mendel Witzenhauser (03-01-1976). Cly de Wijnhard (01-01-1973). AMSTERDAM Frank Rijkaard heeft vor^c maand hij het WK in de ver enigde Staten zijn laatste interland gespeeld. De bij na 32-jarige middenvelder van Ajax ziet voor zichzelf geen toekomst meer bij het Nederlands elftal. Na Ronald Koeman en Jan Wouters, die meteen na de nederlaag tegen Brazilië (2- 3) voor Oranje bedankten, is Rijkaard de derde routi nier op wie bondscoach Dick Advocaat geen beroep meer kan doen. De voormalige sterspeler van AC Milan, die 74 keer voor het nationale team uit kwam, sprak vrijdag van een logische beslissing. „Ik ga aan mijn laatste sei zoen als profvoetballer be ginnen", legde Rijkaard uit. „Dan is het niet zinvol om bij Oranje door te gaan. aangezien de kwalificatie- periode voor het komende EK in Engeland twee jaar duurt. Advocaat heb ik van mijn standpunt nog niet op de hoogte gebracht. Dat vind ik eigenlijk niet no dig." HELSINKI - Nelli Fiere-Cooman en Jacqueline Poelman hebben zondag, gisteren, bij de Euro pese kampioenschappen atletiek in Helsinki de halve finales bereikt op de 100 meter. Nelli Cooman uit Nieuwer- kerk werd in de eerste kwartfinale tweede in 11.41 seconden. In de volgende race eindigde de Nederland se sprintster Poelman als vierde in 11.37. Eerder op de dag plaatste Nelli Fiere-Cooman zich vrij gemakkelijk voor de kwartfinales. Fiere-Coo man won de vierde serie in 11.35 seconden. Jacqueline Poelman eindigde toen in de vijfde serie als derde in 11.52 seconden. De halve eindstrijd wordt maandag (vandaag) afgewerkt. Zaterdag tweedeklasser Strijen wint STRIJEN - De eerste oefenwedstrijd van Bruse Boys onder leiding van trainer Theo Moerland is tegen Strijen met 2-1 verloren. De zaterdag tweedeklasser uit Strijen kwam in de eerste helft op een 2-0 voor sprong. Leo Burgers scoorde in de 60e minuut de eni ge treffer voor Bruse Boys. „Strijen is een zeer ambitieuze club. Ik heb begrepen dat ze af gelopen seizoen de promotie op een haar na hebben gemist. Nou, ik vind dat we niet van de mat zijn gespeeld. Strijen was wat directer in het spelen. Ik moet ook zeggen dat een aantal Bruse Boys spelers, waarvan ik een bepaalde ge dachte had, niet tegen viel. Een paar spelers vielen door dé mand. Nee, ik noem geen na men. Dat lijkt mij niet de juiste weg via de pers", conclu deert Theo Moerland. Pittig programma Bruse Boys heeft een pittig oe fenprogramma voor de boeg. „Dat heb ik niet zelf verzon nen. Dat heeft1 dé clubleiding gedaan. Dat moet ook vroeg worden geregeld, anders heb je geen tegenstanders voor je oe fenprogramma. Sommige te genstanders vind ik te zwaar. Bij Strijen zou je met 6-0 kun nen verliezen en dan werkt dat toch door in de spelersgroep. Het kan weieens averechts gaan werken. Dinsdag (9 augustus) spelen we in Bruinis- se tegen Steenbergen." Steen bergen is bekend bij Moerland want dat was zijn laatste club voordat hij naar Bruse Boys kwam. Moerland laat het eerste en tweede elftal van Bruse Boys samen trainen. Over een paar weken wil hij de selectie van zestien spelers bekend maken. „Ze moeten nu eerst laten zien wat ze waard zijn." Bruse Boys reisde zonder Tonnie van der Berge, Jakkoo Brouwer en John van Dijke na Strijen af. In de 12e minuut ontstond er een misverstand tussen Bruse Boys speler Martin Verspoor en keeper Jacob Muller. De spits van Strijen scoorde 1-0. In de 37e minuut zag Bruse Boys speler Rini van Opijnen een lange bal over zich heen gaan. Jacob Muller was kans loos bij het schot van de vrijstaande speler uit Strijen. In de tweede helft werd Bruse Boys een stuk gevaarlijker. In de 60e minuut zag Harold van der Berge zijn ingooi doorge- kopt door Jacob van der Berge. Leo Burgers kreeg de bal op maat en kopte de stand naar 2- 1. Chrislandia te sterk HEIJNINGEN - SKNWK is haar oefenwedstrijden gestart tegen zaterdag derdeklasser Chrislandia in Heijningen. Trainer Piet Diepenhorst en zijn elftal moesten het hoofd buigen met een 2-1 nederlaag. ,,Het viel niet tegen. Zo'n eerste pot voetbal tegen geroutineerde voetballers. Bovendien waren alle drie doelpunten cadeautjes", was de mening van Diepenhorst. „We hebben vandaag verloren omdat de spelers van Chrislan dia meer hun lichaam gebrui ken. Net die kleine duwtjes mis ik bij onze ploeg. Dat kan nou net de doorslag geven in zo'n wedstrijd. Tbch ben ik con tent met het spel dat de jon gens hebben laten zien. Perio des waarin de bal lekker rond gespeeld werd. Leuke schoten, maar te veel balverlies. Boven dien vond ik de tegenstander iets gretiger dan ons," Misverstand SKNWK kwam binnen de lij nen zonder Sam Flikweert (ge blesseerd) en Wilco de Valk (va kantie). Inmiddels is ook Tbn- ny Schiettekatte weer toege voegd aan de selectie, maar de ze speler kwam nog niet in ac tie. In de 9e minuut was het plotseling 1-0. „De bal glibber de het doel in. Misverstand", oordeelde Diepenhorst de eer ste tegentreffer van het nieuwe seizoen. SKNWK kreeg hierna een fase van slordige ballen en Chrislandia wilde via counters druk uitoefenen op de verdedi ging van SKNWK. Keeper Leon Quik verrichtte uitstekende reddingen. De SKNWK-s$elers Robin Vrij en Michel Flikweert kwamen tot een paar uitstekende schoten op het doel van Chrislandia. Chris van Oudheusden moest in de eerste helft, geblesseerd aan zijn knie, het veld verlaten In de beginfase van de tweede helft kwam SKNWK gemakke lijk aan de gelijkmaker. Kees- Jan van Nieuwenhuize gaf de bal voor vanaf de rechtervleu gel. De bal kwam op de borst terecht van een Chrislandia- speler en stuitte via de doel paal in zijn eigen doel (1-1). Hierna schoten Michel Flik weert en Peter van der Cingel nog op de paal. In de 73e mi nuut werd het 2-1. Bij een verre uittrap ontstonden er wat mis verstanden in de verdediging van SKNWK. „De verdediging bleef stil staan en ook Leon Quik verroerde zich niet. Ja, dan kan je gewoon inschieten. Ik houd het maar op bedrijfs blindheid", stelde Diepenhorst na afloop. MANAGUA (RTR) - Nederland heeft tijdens de wereldti telstrijd honkbal in Nicaragua zijn tweede achtereenvolgende overwinning behaald. De nationale ploeg won met 7- 2 van Zweden. Edsel Martis had een belang rijk aandeel in de winst. In de derde inning bracht hij drie mensen binnen met een home run. Na de nederlagen tegen Japan, de Verenigde Staten en Pana ma behaalden de honkballers zaterdag hun eerste zege op Ca nada. Ondanks de tweede over- tvinning op Zweden bevinden de Nederlanders zich nog steeds in de onderste regionen van de tussenstand in groep B. Deze wordt aangevoerd door Japan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7