'Wij missen wat vormgevers' WIK maakt frisse indruk Dolf Roks met Sparta-jeugd naar landelijke eredivisie Zierikzee houdt de jeugd van Sparta op 2-2 'We spelen mee in het Zilveren Ganze Toernooi Oefenvoetbal Sehouwse ploegen Patrick de Broekert scoort enige treffer voor WIK 4 l ZIERIKZEE - „Ik heb vandaag veel geknoei gezien. We lopen veel te veel met die bal. Wij missen wat vorm gevers", liet Zierikzee-trainer Jan Meulmeester na afloop van de wedstrijd tegen de Sparta-jeugd weten. „Het positieve is dat je vandaag weer wat ziet." Zierikzee speelde in haar eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen, 2-2 tegen de A-junioren van Sparta dat over drie weken haar debuut maakt in de eredivisie (CoCa Cola competitie). ZIERIKZEE - Ooit speelde Dolf Roks (31) bij de B-junioren van Duiveland en bij de A-junioren van Zierikzee. Echt ver schopte hij het als speler niet op de gras mat. Zijn kwaliteiten lagen al snel in het trainersschap. Na zijn ClOS-opleiding in Overveen, onder de rook van Haarlem, kreeg hij vaste voet aan de grond bij Sparta in Rotterdam. Acht jaar later staat hij als trainer van de A-junioren van Sparta voor een belangrijk seizoen in de landelijke eredivisie jeugdcompetitie. „We zijn afgelopen seizoen kampioen geworden in de le di visie landelijke jeugdcompeti tie. Dat betekent dat we voor de eerste keer mee gaan spelen in de landelijke Coca Cola ere divisiecompetitie. Dit is een goede zaak voor Sparta. De jeugd moet toch de kweekvij ver worden voor het eerste en tweede seniorenelftal. Sinds anderhalf jaar heeft Sparta een hoofdopleiding jeugd. De sfeer is goed. Je kan wel zeggen er heerst een Spartaanse sfeer waar een goede samenwerking en een prima structuur aanwe zig zijn", vertelt Dolf Roks die in Dreischor woont. Oefenmeester 1 Tijdens zijn ClOS-opleiding liep Roks stage bij Sparta. ,,Ik liep stage bij het tweede elftal, Ja, dat is nu acht jaar geleden. Ik herinner mij dat nog goed. We werden in dat seizoen kam pioen en knikkerden toen Ro- da JC uit de beker. Nadat ik mijn studie op de CIOS had af gerond en tevens mijn oefen- meester 1 diploma had ge haald, kon ik bij Sparta aan de slag als jeugdtrainer. Ik heb eerst twee jaar de A-junioren in de regionale competitie ge traind. Daarna een jaar de D- en B-junioren en twee jaar de C- en A-junioren. Nu sta ik voor het derde jaar voor de groep A-junioren en tevens as sisteer ik trainer Henk van Stee bij het tweede seniore nelftal van Sparta." Dolf Roks is bedrijfsleider van de Energiehal in Rotterdam. Een complex van drie hallen waar grote sportevenementen, housparty's, beurzen en aller lei andere evenementen wor den gehouden. ,,Ik rijd iedere dag op en neer van Dreischor naar Rotterdam. Voorlopig is het nog goed te combineren. Als ik een volledi ge baan in het voetballen zou kunnen krijgen, zou ik het niet laten. Dat betaalde voetbal we reldje is echt iets aparts." Roks is zaterdagmiddag in Zierikzee gestart met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ,,We hebben de jeugdselectie vrij wel geheel vernieuwd. Van de achttien spelers uit de vorige selectie zijn er tien afgevloeid. Een aantal voldeden niet en die hebben we gewoon afgevoerd. Vier spelers zijn naar het twee de elftal vertrokken. We heb ben nu zes spelers uit de B- junioren erbij gekregen en twee jeugdspelers van ama teurclubs. We willen hoofdza kelijk de jeugd zelf opleiden." Nieuwe spelers Opvallend was dat Dolf Roks zijn spelersgroep tijdens- de rust in de oefenwedstrijd tegen Zierikzee op het veld toesprak. In de hoek van het voetbalveld verzamelde hij zijn manschap pen om hen toe te spreken. ,,Ja, dat was nodig. Er zijn nogal wat nieuwe spelers in de groep. Niet iedereen begrijpt mijn spelwijze. Bovendien wil ik dat iedereen speelt tijdens een oefenwedstrijd. Daarom die zes wisselspelers. Zaterdag 27 augustus begint de competitie voor ons. We moeten in twee weken vier wedstrijden spelen. Eerst tegen Fortuna Sittard, dan tegen Willem II en de ande re week tegen PSV en Ajax. Dus het is een zwaar program ma. In deze voorbereiding trai nen we al vijf tot zes keer per week. Vrijdag doen we mee aan het Zilveren Ganze UEFA Tber- nooi waar sterke tegenstanders als Ajax, Bröndby FF, PSV en Malmö FF rond lopen. Ik heb begrepen dat Standard Luik het heeft laten afweten. Toen het verzoek kwam of Sparta wilde meedoen, heb ik gelijk positief gereageerd. Maar, we gaan deze week eerst op trainingskamp in het Belgi sche Budel." Dolf Roks hoopt met zijn ploeg een prima seizoen door te ma ken. „Als we in de landelijke competitie bij de eerste vijf ko men, doen we het niet slecht." Na vier trainingen en één oe fenwedstrijd moet de nieuwe trainer van Zierikzee, Jan Meulmeester uit Serooskerke (W), constateren dat er nog veel werk verzet moet worden om Zierikzee klaar te stomen voor de competitie. Hij is gestart met vierentwintig selectiespe lers. „De bedoeling is dat ik over twee weken zestien of ze ventien namen bekend maakt waarmee ik de competitie in wil. De rest valt af en moet te rug naar het tweede elftal. Ik hoop dat ze dat begrijpen." Knoeien Meulmeester oogt rustig on danks dat hij zeven keer een wissel toepaste tijdens de wed strijd. „Ik denk dat we het rustig moeten opbouwen. Ik krijg tijdens de trainingen al een indruk wat voor capacitei ten de spelers hebben. Vandaag zag ik toch een aantal spelers te veel knoeien. Bovendien missen we vandaag een groep spelers die meer inhoud zou den kunnen geven aan het spel. Wim Overweel, Eric Berre- voets en David Scheele moes ten werken. Marco van Oeve- ren was weg wegens privé- omstandigheden en Jan-Leen Boot was ziek." Opvallend was de terugkeer van Marco Saman in de basis. Vorig seizoen werd deze speler door trainer Kees Hagesteijn disciplinair gestraft en terug gezet naar het tweede elftal. Wilfred Nelissen was de enige A-junior die van Meulmeester een basisplaats kreeg en ook de hele wedstrijd mocht uitspe len. Later mocht Mark Evertse invallen en gaf zijn visite kaartje af door de voorberei ding van het tweede doelpunt te creëren. Barry Schoute was na een een avontuur van een jaar in Ren esse weer terug op het oude nest. De 20-jarige spe ler scoorde beide doelpunten voor Zierikzee. Schoute was zijn manier van spelen nog niet verleerd. Soms veel te hard inkomen en regelmatig gaan liggen voor een blessure-behandeling. „Ik denk dat het niet sportief is Barry op zijn verleden te be oordelen. Bij mij begint hij op nieuw. Als hij regelmatig lang uit op die grasmat gaat liggen is het snel gebeurd", oordeelde Meulmeester over de gretige speler. Dat gold ook voor Bar ry Hage. Vorig seizoen wist hij ook wat gele en rode kaarten waren. Vijf minuten voor het einde stuurde scheidsrechter Maarten Bruijnes, Barry Hage het veld uit wegens een gemene trap op de hielen van een Sparta-speler. Graaide mis De Sparta-jeugd, getraind door Dolf Roks uit Dreischor, stond na één minuut spelen op 1-0 achterstand. De eerste beste aanval van Zierikzee werd door Barry Schoute knap via de grond ingekopt. Sparta- keeper Arnout Tbet graaide mis en bleef verslagen op de grasmat liggen. Keeper Wim Lafeber blijkt al aardig in vorm te zijn. In de 10e minuut stopte hij de bal van Ivo Reem- net en een minuut later moest hij Ali Elkattibi vroegtijdig af stoppen. Elkattibi, de beste Sparta-speler van de middag, scoorde wel in de twaalfde mi nuut de gelijkmaker. Een diep tepass wist hij nog net langs Lafeber te tikken. In de 15e minuut had het 1-2 moeten zijn. Sparta kreeg drie kansen op rij. Iedere keer stond Lafeber op de juiste plaats. Zelfs het loeiharde schot van Wouter Verheij keer de Lafeber met zijn vuisten. Het kleine mannetje Germain Wattamaleo was niet alleen snel, maar wist op juiste maat de bal aan zijn medespelers te geven. Dat resulteerde in een 1- 2 voorsprong nadat de talent volle voetballer Ali' Elkattibi de bal via Lafeber wist te spe len en nog net via de achterlijn de bal in het lege doel kon schieten. In de tweede helft wisselden beide teams volop. Dolf Roks: „Ik heb achttien spelers bij me. Dat betekent dat ik zeven wis sels toebreng. Ik wil iedereen laten spelen." Die mening was Jan Meulmeester ook toege daan. Eerst bracht hij drie wis sels toe. Peter van Beveren, Pe ter van der Linde en Mark Evertse kwamen in het veld voor Marco Saman, Frans Kommer en Robert Rogge band. De vele wissels die Sparta toe paste verzwakten het Rotter damse team. Zierikzee kwam via Barry Schoute langszij in de 61e minuut. Een knappe ac tie van Mark Evertse op de rechtervleugel bracht Schoute in een vrije schietkans (2-2). Tben Meulmeester tussendoor allerlei wissels uitvoerde, Sa man eri Kommer er weer in voor Winkels en Patrick Rogge band, zakte het spel naar een bedenkelijk niveau. „Wij vie len tegen. Misschien ligt het aan het feestje van gister avond, De jongens hebben wei nig geslapen afgelopen nacht. Ze zijn met z'n allen naar René Froger geweest. Oké, nu vind ik het niet erg. Maar dat moet toch geen gewoonte worden", vindt Meulmeester. Zierikzee - A-junioren Sparta 2-2 (1-2). 1. Barry Schoute 1-0. 12. Ali Elkattibi 1-1. 41. Ali El kattibi 1-2. 61. Barry Schoute 2- 2. Bijzonderheden: Barry Hage (Zierikzee) in de 86e minuut uit het veld gestuurd wegens har de overtreding. Scheidsrechter: Maarten Bruijnes uit Bruinis- se. Tbeschouwers: 100. „Theo is goed bezig, als zijn spieren en pezen het maar hou den. Die, die is ook goed be zig," reageerde Leon Hendrik- se langs de lijn op een van de aardige acties van Elmar Ver- hage. De wedstrijd tüssen WIK en 's- Heer Arendskerke begon ver rassend want de bezoekers startten namelijk met tien man. Keeper William Aalbregt- se zat nog in de kleedkamer, tot irritatie van trainer Jack Schipper. Schipper, op Schouwen-Duiveland maar vooral in Zierikzee geen onbe kende verschijning, is komend seizoen bij 's-Heer Arendsker ke de opvolger van André van den Broek die de dorpsploeg binnen no-time van de eerste klas afdeling naar de 2e klas KNVB bracht. „Arnold, direct wisselen", sommeerde Jack Schipper zijn reservedoelman na de constatering dat zijn ploeg incompleet was. Helaas voor Schipper, ook reservekee per Arnold de Vlieger zat nog in de kleedkamer. Beide doel mannen waren er blijkbaar nog niet echt klaar voor. Misverstand De nummer acht van de bezoe kers, Walter de Kok, stond wel op scherp. Binnen drie minu ten bracht hij, na een mis verstand in de WIK- verdediging, zijn ploeg op 0-1. Daarna leek WIK tien minuten lang overklast te worden. Niets was minder waar. WIK pakte daarna meer en meer het ini tiatief en dat leidde na zo'n twintig minuten ook tot de ge lijkmaker. De mee opgekomen laatste man Patrick de Broe kert schoot na een passje van Theo Wittenberg hard en droog onder keeper William Aal- bregtse binnen. Ver in de bles suretijd kwam WIK weer op achterstand. Uit een corner van Ard Eversdijk, en weife lend optreden van WIK-keeper Krijn Hendrikse, kon André Tange 1-2 binnenwerken. Na de rust werd er dus volop gewisseld. 's-Heer Arendsker ke miste een viertal spelers en ook bij WIK was een kwartet niet van de partij. Eric van de Sande, Erik-Jan Kort, Eric de Vlieger en Danny van Oeveren ontbraken in dit eerste oefen potje. Gescoord werd er in de tweede helft niet meer, on danks ballen op de lat van Mar co Ganzeman en Leon Hendrik- se. Aan WIK-zijde voorkwam doelman Krijn Hendrikse eni ge keren een tegentreffer. „Het resultaat in zo'n eerste wedstrijd is niet slecht maar het zegt niks. In de eerste helft kregen we knullige goals te gen. Maar dat weet je, als je te gen zo'n tegenstander speelt. Die straffen ieder foutje af", reageerde trainer Kees Joosse na afloop van de partij. WIK speelde zaterdagmiddag met de tweede elftalspelers Wilco Kooman, Jan Berrevoets en Yvon van de Hoek. Voor die spelers is het toch een vreemde gewaarwording als zij komen de week, na hun niet tegenval lende optreden in de hoofd macht, gewoon weer onder Ro nald van Dongen met de twee de selectie mee moeten trainen. „Ik heb aan het eind van het vorig seizoen al voor me zelf uitgemaakt dat ik met veertien man ga beginnen", zette Kees Joosse zijn 'selectie-procedure' uiteen. WIK - 's-Heer Arendskerke 1-2 (1-2). 3. Walter de Kok 0-1. 19. Patrick de Broekert 1-1. 45. An dré Thnge 1-2. Bijzonderheden: 's-Heer Arendskerke begint de wedstrijd zonder keeper. Scheidsrechter: H. van Rooten uit Brouwershaven. Tbeschou- wers: 70. ZIERIKZEE - De eerste elftal len van de Schouwen-Duive- landse voetbalverenigingen zijn zich volop aan het voorbe reiden op de nieuwe voetbal competitie. Naast de trainingen worden er ook oefenwedstrijden ge speeld. Hieronder het pro gramma voor de komende da gen. Dinsdag 9 augustus: Bruse Boys 1 - Steenbergen 1 in Brui- nisse, aanvang 19.00 uur. Yerse- ke 1 - Zierikzee 1 in Yerseke, aanvang 19.00 uur. NTVV 1 - WIK 1 in Nieuwe-Tbnge, aan vang 19.00 uur. Den Bommel 1 - MEVO 1 in Den Bommel, aan vang 19.15 uur. Woensdag 10 augustus: SKNWK 1-Middel- burg A-junioren 1 in Nieuwer- kerk, aanvang 19.00 uur. Don derdag 11 augustus: Leonidas - ZSC 1. aanvang 19.30 uur. DFS en Duiveland nemen deel aan een toernooi in Ooltgensplaat. Met vlagen werd er leuk voet bal op de mat ten toon ge spreid. En dat is in een eerste oefenwedstrijd altijd meegeno men. Natuurlijk, foutjes, mis verstanden en conditiegebrek waren ook te aanschouwen. Maar dat is in deze fase van een voorbereiding, voor welke ploeg op amateurniveau dan ook, een geaccepteerd feit. Voor WIK is de kop er dus af. De ploeg uit Kerkwerve, die voor het derde achtereenvol gende seizoen in de vierde klasse KNVB zal acteren kent weinig mutaties ten opzichte van vorig seizoen. Aanvaller Leon Hendrikse weet dan ook niet goed wat WIK dit seizoen te wachten staat. „Er zijn geen spelers bij gekomen en dat is toch wel jammer. Een beetje vers bloed er bij, net zoals vorig jaar Dan ny van Oeveren, is nooit weg. Het kan daarom best zwaar worden, dit derde jaar. Of we gaan meedraaien in de top, of precies andersom. Vandaag gaat het in ieder geval lekker. Het scheelt toch twee klassen met 's-Heer Arendskerke. Het is alleen jammer dat de laatste bal steeds niet aankomt", ver telde Hendrikse tijdens zijn wisselbeurt na rust. WIK trainer Kees Joosse ge bruikte twee wissels en liet daarna Leon Hendrikse als derde wissel voor Theo Witten berg het veld nog inkomen. KERKWERVE - Het eerste luie zweet is er uit. Nadat beide verenigingen drie trainingen achter de rug hadden, speelden WIK en 's-Heer Arendskerke afgelo pen weekend hun eerste oefenpartij. De kersverse KNVB 2e-klasser uit de Goese contreien overtuigde niet, maar won wel. In vooral door hitte gekenmerkte om standigheden werd WIK door de kampioen van de 3e klasse KNVB op eigen veld met 1-2 verslagen. Leon Hendrikse (rechts) was goed op dreef tijdens de oefenwedwstrijd tegen 's-Heer Arendskerke. (Foto: Joop van Houdt). Barry Schoute (2e speler van links) scoorde beide doelpunten voor Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). Dolf Roks (links) bespreekt met zijn spelers het verloop van de wedstrijd. (Foto: Joop van Houdt). i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6