'Voor leefbaarheid van het dorp is dit erg belangrijk' 1 uw mm van schouwen-duiveland r Zierikzeese uitgezonden naar Sri Lanka 0 150 JAAR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE koel in de zomer, behaaglijk warm in de winter. Postagentschap Zonnemaire geopend Via project voor langdurig werklozen 3 GRAANCIRKELS 5 VANDALISME 7 VOETBAL Motorrijder gewond Schade bij aanrijding Hardrijders op de bon dé krant van schouwen -duiveland! j OslCQ- ZIERIK SCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1994 150e JAARGANG NR 25608 WATERBEDDEN Donderdag koopavond. Wijngaardstraat 49 - Goes - Telefoon 01100-20410 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZONNEMAIRE - Een beetje provisorisch is het wel, maar het is er. „En ik denk dat het voor de leefbaarheid van het dorp erg belangrijk is", aldus wethouder mevrouw M. P. Ketting-Koopman van Brouwershaven. Zij opende dinsdag het postagentschap in het dorpshuis van Zonnemaire. Het postagentschap is voorlopig ge opend op dinsdag en vrijdag van 13.00 tot 14.00 uur. Wethouder mevrouw M. P. Ketting-Koopman van Brouwershaven was de eerste klant. (Foto: Joop van Houdt). De opening van het postagent schap heeft alles te maken met het feit dat het rijdend post kantoor wordt opgeheven. In overleg met Postkantoren BV heeft de gemeente Brouwers haven afspraken gemaakt om trent de voortzetting van een postkantoorvoorziening in de kern Zonnemaire. In eerste instantie is gepro beerd het postagentschap on der te brengen bij een particu liere ondernemer. Dat lukte niet en de gemeente Brouwers haven kwam met het alterna tieve plan om het postagent schap onder te brengen in het dorpshuis. Dat hield in dat de verbouwplannen voor het dorpshuis - met de verbouwing was al een begin gemaakt - aangepast moesten worden. ,,Ik vind het heel jammer dat het niet gelukt is om het post agentschap hier in een winkel te krijgen', aldus L. J. M. van der Linden, zonemanager postagentschappen van Post kantoren BV. „Het is ook het enige postagentschap op Schouwen-Duiveland dat niet in een winkel gevestigd is. Over het algemeen zijn zowel winkeliers als klanten heel blij met een postagentschap in een winkel. Het is heel laagdrem pelig en de winkelier krijgt toch meer klanten in de win kel'. Zoals al aangestipt is het post agentschap in het Zonnemairse dorpshuis nog een beetje provi sorisch. Het kantoortje is ge vestigd in wat straks de ber ging moet worden. Maar het belangrijkste is en blijft toch, zo stelt wethouder mevrouw Ketting-Koopman, dat de in woners in ieder geval een post kantoorvoorziening houden en niet voor elk wissewasje naar een andere kern moeten. Op dit moment ligt het werk aan het dorpshuis stil vanwege de bouwvakvakantie. Het is de verwachting dat de verbou wing rond september afgerond wordt. In oktober of november dit jaar wordt het" nieuwe dorpshuis officieel in gebruik genomen. Het postagentschap in het dorpshuis in Zonnemai re wordt beheerd door me vrouw S. Geelhoed-van der Wiele. Z1ERIKZEE - Voor Hilde Bergsma, de 25-jarige dochter van de dierenarts uit Zierikzee, breekt er een span nende tijd aan. Morgen, vrijdag, vertrekt ze voor een jaar naar Sri Lanka om daar te gaan werken in een tehuis voor verstandelijk- en lichamelijk gehandicapten. Ze wordt uitgezonden door Horizon Holland, een stichting die zich bezig houdt met medische en agrarische hulp aan ontwikkelingslanden. Met haar diploma HBO-J (jeugdwelzijnswerk) op zak had Hilde Bergsma nog niet veel geluk gehad met het vin den van een baan in deze sec tor. Het bleef bij wat kortston dig invalwerk bij het crisiscen trum in Rotterdam en verschil lende kinderdagverblijven. Hilde: „Ik heb altijd al graag in het buitenland willen wer ken. Dit is echt een buiten kansje. Ik ben via een project van het Arbeidsbureau voor langdurig werklozen in aanra king gekomen met de Stichting Horizon. Deze stichting zendt in samenwerking met de ar beidsbureaus werkzoekenden die hun beroepsopleiding heb ben afgerond uit naar ontwik kelingslanden." Het doel van de hulp die Horizon biedt is de verbetering van de levensom standigheden van de plaatselij ke bevolking en kennisover dracht. De stichting heeft on der meer projecten in Ghana, Maleisië, Indonesië, Sri Lanka, de Azoren, Mexico en enkele Latijns-Amerikaanse landen. De aard van de projecten loopt uiteen, maar het accent ligt op de zorg voor gehandicapte kin deren en op uitbreiding van de gezondheidszorg in afgelegen gebieden. Het tehuis waar Hil de gaat werken heet Prithipura Home en ligt in het plaatsje Hendala-Wattala, een voor stadje van de hoofdstad. Het project bestaat al zes jaar. In het tehuis wonen niet alleen kinderen maar ook volwasse nen, in totaal zijn er 90 bewo- Verre oosten Het reizen naar, en langdurig verblijven in het verre oosten is voor Hilde niet nieuw. Zij heeft eerder al een reis van vijftien maanden gemaakt waarbij ze onder meer landen als Indonesië, Thailand, Cam bodja. Vietnam en China be- Hilde Bergsma: Houdt) .Het belangrijkste is dat ik nu ervaring krijg op beleidsniveau(Foto: Joop van zocht. Hilde: „Het is leuk dat het in het buitenland is maar het belangrijkste vind ik dat ik nu ervaring krijg op beleids niveau. Waarschijnlijk komt er in december nog iemand, maar ik weet nog niet op welk vak gebied. Nu zit er bijvoorbeeld een fysi otherapeut, maar die gaat over twee maanden weer weg." De projecten vragen om een veel zijdige aanpak waarvoor spe ciale kennis nodig is. Bij voor keur wordt een klein team uit gezonden waarin specialisti sche kennis aanwezig is. Zo werken fysiotherapeuten, er gotherapeuten, logopedisten en andere paramedici in centra voor gehandicapte kinderen. Samenwerken Het project waarvoor Hilde gaat werken bestaat al zes jaar. Hilde: „Het tehuis is een beetje zelfvoorzienend en bestaat ver der van wat subsidie en giften. Mijn taak is het project te lei den. Ik moet zorgen dat er geld is voor eten en voor allerlei an dere zaken zoals rolstoelen en andere hulpmiddelen. Het is voor een jaar en dan moet ik weer naar huis. Maar de erva ring die je opdoet is natuurlijk van onschatbare waarde. Ik hoop dat ik daarna wat makke lijker een baan kan vinden." Horizon Holland werkt zoveel mogelijk samen met andere or ganisaties, bijvoorbeeld bij de aankoop en het transport van hulpgoederen en de uitzending van vrijwilligers. Een voor beeld hiervan is de adoptie door het squadron 320 van het Marinevliegkamp Valkenburg. Dat vervoert op oefenvluchten vrijwilligers en hulpgoederen naar de Azoren. Verder is er overleg met de Stichting Kin derpostzegels Nederland over hulp aan projecten voor kinde ren. Eind 1990 heeft Horizon Holland, onder meer voor de uitzending van stagiaires, een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de Hogeschool Holland, een instelling voor hoger beroepsonderwijs. Stu denten kunnen hun stages in ontwikkelingslanden lopen om daar ervaring op te doen en kennis uit te wisselen. Het werk van Horizon wordt gefi nancierd uit bijdragen van par ticulieren, scholen, kerken, en maatschappelijke organisa ties. De grootste dienst die we iemand kunnen bewijzen is hem te helpen zichzelf te helpen. R. W. Trine Kans op onweer HET WEER Kans op een regen- of onweers bui. Minimumtemp. rond 19 gra den, middagtemp. 24 graden. Zwakke tot matige wind, overdag draaiend naar westelijke richtin gen, rond kracht 3, aan de kust mogelijk enige tijd vrij krachtig, 5. Graancirkel-experts spreken elkaar tegen over her komst cirkels. 4 ACRO-BUNGEE In recreatieland is er steeds weer iets nieuws: Acro- bungee in Renesse. Vandalen hebben zware schade aangericht aan een drijvende brug in Ouwerkerk. Nieuwe Brouwershaven-trainer Leen van der Velde is vol optimisme over het nieuwe seizoen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's HAAMSTEDE - Een 22-jarige motorrijder uit Bruchterveld raakte dinsdag gewond nadat hij met zijn motor uit de bocht vloog. Door onbekende oorzaak raak te de motorrijder op de Kloos- terweg bij Haamstede van de weg. De man uit Bruchterveld werd voor onderzoek naar het ziekenhuis overgebracht, maar de verwondingen bleken mee te vallen. NIEUWERKERK - Twee auto's raakten dinsdag bescha digd bij een aanrijding op de N59 bij Nieuwerkerk. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. Het ongeluk gebeurde om streeks 17.30 uur. Een 33-jarige inwoner van Doetinchem reed over de N59 in de richting van Nieuwerkerk. Hij moest plot seling afremmen. Een achter hem rijdende 53-jarige inwoner van Steenbergen zou dat vol gens de politie te laat hebben opgemerkt en kon een aanrij ding niet meer voorkomen. De auto van de man uit Doetin chem werd zodanig beschadigd dat hij weggesleept moest wor den. De auto van de man uit Steenbergen werd licht bescha digd aan de voorzijde. RENESSE/SEROOSKERKE - Bij snelheidscontroles bij Re- nesse en Serooskerke werden in totaal 233 bekeuringen uit gedeeld. Er werd gecontro leerd langs de Vroonweg bij Renesse en de Serooskerkse- weg bij Serooskerke. Op de Vroonweg geldt een maximumsnelheid van 80 kilo meter per uur. Achthonderd- drieëndertig voertuigen wer den gecontroleerd. Honderden tien automobilisten bleken te hard te rijden. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 128 kilo meter per uur. Lans de Serooskerkseweg wer den tijdens een .radarcontrole 800 passerende voertuigen ge controleerd. Honderddrieënt wintig overtredingen werden geconstateerd. De hoogst ge meten snelheid bedroeg - op een plaats waar 80 kilometer per uur is toegestaan -125 kilo meter per uur. 1 8 4 4 -1 9 9 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. ~l adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1