Wilco Doeleman tevreden Leen Koster herstelt van dubbele beenbreuk Stef Nelisse komt vier seconden te kort in Axel VBfZTflHT 'Ik heb van Ajax een fruitmand gekregen Echtpaar Van Horssen wint vierde bridgedrive Blessures Johnny Otte verliest tennisfinale Springgroep geeft een demonstratie Advocaat wil cle groep bij elkaar houden voor de WK in Nigeria Ik mis wel de kwalificatie voor NK DINSDAG 2 AUGUSTUS 1994 I NR 25607 -WKÊKKmJmÊkmimJKBmBr Leen Koster realiseert zich dat de start van het nieuwe voetbalseizoen dramatisch is verlopen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Leen Koster (27) hoopt vandaag, dinsdag, het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee te verlaten. Vijf dagen na zijn ongelukkige botsing met Ajacied Tarik Oulida tijdens de oefenwedstrijd Zeeuwse selectie tegen Ajax op sportpark Den Hogen Blok, glimlacht Koster alweer. Zijn gebroken linker scheen- en kuitbeen ziet er aan de buitenkant prima uit. Slechts twee pleisters sieren het gebruinde been. Maar het is slechts schijn. Afgelopen vrijdag moest chirurg H. de Morree een twee uur durende operatie uitvoeren. ,,Ik heb twee uur op de opera tietafel gelegen. Er is een ijze ren pin van mijn knie tot een paar centimeters boven mijn enkel in het been gezet. Kijk, hier zitten twee schroefjes en daar bij mijn enkel zitten ook twee schroefjes. Nee, ik heb geen gips", legt Koster uit. Zit tend in een rolstoel en stiekem trekkend aan een sigaret lijkt de Zierikzeeënaar zich inmid dels te hebben neergelegd bij de pech vlak voor het nieuwe voetbalseizoen. ,,Ja, een dubbele beenbreuk zeggen ze. Leuk is anders. Je maakt niet veel mee dat je te gen Ajax speelt. Jammer, het was al na dertig minuten afge lopen. Oulida speelde de bal te ver voor zich uit. Ik nam een sliding en voelde zijn voetbal schoen tegen mijn bovenkant enkel. Ik wist gelijk dat het fout zat", herinnert de voor stopper. Een ongelukkig mo ment voor ruim vierduizend toeschouwers. ,,De pijn viel mee. Het duurde alleen wat lang voor de brancard kwam. Ik hoorde dat niemand dat ding kon vinden. Als je op het veld ligt duurt het altijd lang. Zelfs de opblaasbare spalk konden ze niet vinden. Ja, toen ze dat ding hadden gevonden was ik vrij snel in de kleedka mer. Ajax-dokter Piet Bon heeft er direct naar gekeken en stelde gelijk een dubbele been breuk vast. Mijn eerste gedachte was: 'Mijn seizoen is naar de kloten'. We hadden afgelopen week al twee keer getraind bij Goes. Er stonden nog een aantal leuke oefenwedstrijden op het pro gramma waaronder tegen Wil lem II. Maar laat ik mij nu geen zorgen maken. Het is ge beurd. Voorlopig mag ik zes weken niet op mijn been staan. De dokter heeft mij nog niet verteld hoe lang het gaat duren voordat ik weer kan voetbal len. Ik ben inmiddels wel ge start met oefeningen. Als je he lemaal niks uitvoert verslap pen de spieren snel. Ik wil dat voorkomen. Ik reken er op dat, ik na de winterstop gewoon weer bij Goes voetbal." Leen Koster, bedrijfsleider bij de Intersport winkel in Zierik zee, zou aan zijn vierde seizoen beginnen bij zondag eerste klasser Goes. Vijf jaar geleden leek zijn voetbalcarrière ten einde. Toen speelde hij nog bij Zierikzee en raakte gebles seerd aan zijn rechterknie. Acht maanden duurde het her stel. Maanden bewoog hij zich voort op krukken. Via een in grijpende operatie genas Kos ter alsnog wonderbaarlijk. De afgelopen jaren was hij één van de belangrijkste spelers bij Goes. Ook in de Zeeuwse selec tie groeide hij uit tot een be langrijke voorstopper. Een aantal maanden geleden wist hij met de Zeeuwse-selectie het nationale elftal van België nog op 0-1 te houden. ,,Het Zeeuws team is goed op elkaar ingespeeld. Ajax heeft dat ook aan den lijve onder vonden. De verdediging zit goed in elkaar. Op het moment van mijn beenbreuk was het ook nog 0-0. Nee, ik heb van 1h- rik Oulida niks meer gehoord. Hij heeft zich op het veld nog verontschuldigd. Op dat mo ment denk je alleen aan jezelf. Maar, dat hoeft ook niet. Hij kon er niets aan doen en hun trainings- en oefenprogramma gaat gewoon door. Ik heb van Ajax een fruitmand gekregen. Ze waren mij niet vergeten." Ron Schrier, trainer van Goes, heeft inmiddels contact met Koster gehad. De oefenmeester moet zeker de helft van de com petitie de Zierikzeeënaar mis sen. Ook de Intersport winkel op de Appelmarkt moet het zonder de voetballer doen. ,,Het is vervelend. Ook voor mijn werk. We zitten midden in het drukke seizoen. Ik moet niet zeuren. Als ik vandaag, dinsdag, naar huis mag ben ik al tevreden. De rest komt van zelf wel", blijft Koster nuchter denken. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de vierde bridge zo meravonddrive deden 51 paren mee waarbij de titel 'Koningskoppel' werd verworven door het echtpaar Van Horssen dat met 69.58% de hoogste zaalscore be haalde. Uitslagen groep groen: 1. Echtp. Van Horssen 69.58%; 2. echtp. Van de Berge 56.67; 3. da mes De Feijfer-v. d. Zande 55.83; 3. dames Van Oeveren- Tennekes 55.00; 5. dames Lievense-Weber 53.75; 6. mevr. v. Reissen-heer Akerboom 49.58; 7. dames Bijl-Meijer 49.17; 8. echtp. Stouten 47.92; 9. echtp. Venema 46.25; 10. echtp. Balm 45.83; 11. echtp. Stok 35.83; 12. dames Ensing- Kikkert 34.58. Groep geel: 1. Echtp. Van Til burg 55.83, dames v. d. Meer-v. d. Zaan 55.83; 3. echtp. Mes 54.58; 4. mevr. Plaating-heer De Jong 52.92, echtp. Oostwou- der 52.92; 6. echtp. Van Til 51.25; 7. echtp. Barendregt 50.83, echtp. Killan 50.83; 9. da mes Fokker-De Ruiter 50.00, mevr. Brinkman-'t Hart 50.00; 11. echtp. Duiker 38.75; 12. da mes Coppoolse-Kemetmüller 36.25. Groep rood: 1. Heren Van Buren-Valk 62.85; 2. echtp. Van Lint 60.76; 3. echtp. Hegge 56.25; 4. mevr. Roodbol-heer Hensen 55.90; 5. echtp. De Jong 54.86, heren Meinster-v. Krim pen 54.86; 7. echtp. Maaskant 52.08; 8. mevr. Fleure-heer Coe- horst 47.57; 9. echtp. Visser 46.88; 10. dames Viergever-v. d. Duyn 46.53; 11. echtp. Stokla 45.83; 12. heren Verlinde 42.01; 13. echtp. Maas 36.81; 14. heren Hielema-Bovenschen 36.46. Groep blauw: 1. mevr. Coehorst-heer Fleure 66.00; 2. heren Van Eek-De Troije 62.08; 3. dames Offenbach-v. Winger den 58.33; 4. echtp. Van Wijhe 56.67; 5. heren Gedrojc-Blonk 52.50; 6. dames Leonard-v. Schuppen 52.08; 7. echtp. Van Wijk 48.00; 8. echtp. Besseling 45.83; 9. echtp. Moerman 45.00; 10. dames Jongmans-v. d. Werf 44.17; 11. echtp. Kuipers 43.50; 12. mevr. De Groene-heer Bon tebal 38.00; 13. dames Goedbloed-Kort 36.67. Donderdag 4 augustus wordt de 5e drive gehouden in de Schutse in Burgh-Haamstede. ALMELO (ANP) - Heracles kampt met een waslijst van blessures. Liefst dertien spelers uit de se lectie van twintig man zijn ge blesseerd. Het bestuur moest door de personele problemen de oefenwedstrijd van zaterdag tegen FC Groningen afzeggen. VLISSINGEN - Johnny Otte (16) uit Bruinisse heeft de fina le van het Open Flessentrek kers Jeugdtennistoernooi in Vlissingen verloren. De als eerste geplaatste Otte, lid van tennisvereniging Bru- Tèn, verloor in de klasse tot 16 jaar van Sjoerd Huijsmans uit Bergen op Zoom. Aan het toernooi, dat op de ba nen van tennisvereniging DOS plaats vond, kwamen 120 jeug dige tennissers in actie. ZIERIKZEE - Woensdag 3 augustus is de springgroep van gymnastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee uitgeno digd voor een demonstratie op camping Stelleplas in Hein- kenszand. De demonstratie begint om 20.00 uur. Er wordt gesprongen op minitramp, minitramp/ paard en lange mat. Tussen de demonstraties mag het publiek ook kennis maken met de mini tramp, door zelf een aantal sprongen te wagen. DREISCHOR - ,,Ik moet Geert Meijer van Feijenoord vandaag nog bellen. Eens kijken wanneer ik mij moet melden." De Feyenoord-keeper Wilco Doeleman (18) is net terug gekeerd op de boerderij van zijn ouders. Beladen met goede herinneringen, verschillende voetbalshirts, medailles, info-materiaal en souvenirs ploft hij neer op de bank in de woonkamer. Haast twee weken vertoefde hij met het Nederlandse UEFA-team in het Spaanse Merida. Met een vierde plaats op de Europese kampioenschappen en kwalificatie voor de WK, volgend jaar in Nigeria, is het doel bereikt. Keeper Wilco Doeleman, die inmiddels elf jeugdinterlands achter zijn naam heeft staan, ontdoet zich eerst van zijn keu rige KNVB stropdas en col bert. Prachtig hè. Zo moesten we in de bus en het vliegtuig reizen." Het UEFA-team moest gisteren, maandag in twee groepen naar Nederland vlie gen. ,,We zijn om half vier op gestaan en met een touringcar naar Madrid gereden. Er was niet voldoende plaats in het vliegtuig. Ik mocht met de eer ste vlucht mee. De spelers die het verste weg woonden in Ne derland kregen voorrang. Bert van Lingen is met ens mee ge reisd en bondscoach Dick Ad vocaat reisde met de tweede groep mee." Wilco Doeleman denkt dat het Nederla7idse heeft gepresteerd. (Foto: Joop van Houdt). UEFA-team goed Op de EK in Spanje kwamen acht ploeg uit. Nederland was ingedeeld met Portugal, Zwe den en Frankrijk in één poule. De eerste wedstrijd tegen Zwe den werd gelijk gespeeld (1-1). ,,Ik ging niet helemaal vrijuit bij het tegendoelpunt. Ik stond te ver voor mijn doel. Gelukkig maakten we nog de gelijkma ker. Zweden speelde met veel spelers achter de bal." De wed strijd tegen Frankrijk werd met 3-2 gewonnen. Bij een 2-0 voorsprong stopte Doeleman een strafschop. Na een 3-0 voor sprong kwam Frankrijk in de laatste vijf minuten nog terug tot 3-2 waaronder een straf- schop die Wilco Doeleman niet kon stoppen. De wedstrijd tegen Portugal werd ongelukkig verloren met 1-0. Hierdoor kwam Portugal in de finale terecht waar het Duitsland zou ontmoeten. Advocaat ,,Wij hebben veel meer kansen gekregen dan Portugal. Via een vrije trap kon de rech terspits de bal via de binnen kant paal inschieten. Ik had geen schuld aan dat doelpunt", vertelt Doeleman. ,,Er werd goed gespeeld door ons team. Er werd hard t geknokt en de neuzen stonden allemaal de zelfde kant op. Op onverklaar bare wijze hadden we het ge luk niet aan onze zijde. Advo caat was tevreden over ons spel. Oké, hij gaat op zijn tijd tekeer tegen ons en ook de scheidsrechters. Maar dat was niet zo vreemd. De scheids rechters waren ook niet zo sterk en namen nogal eens een vreemde beslissing." Portugal werd uiteindelijk Eu ropees kampioen via straf schoppen tegen Duitsland. In deofficiële speeltijd en verlen ging bleef het 1-1. „Jammer dat Portugal heeft gewonnen. Ik vond Duitsland beter spelen", laat Doeleman weten die de wedstrijd op de Spaanse televi sie heeft gevolgd. Ook de wed strijd om de derde en vierde plaats tussen Nederland en Spanje werd uitgezonden op de Spaanse televisie. Nederland verloor met 5-2 van Spanje. Goed geregeld „We hadden allemaal slecht geslapen voor de wedstrijd. Al le spelers uit onze groep had den pijn in hun maag. Ja, we denken dat het aan het eten lag. Bewijzen kunnen we niets, maar iets zat er niet goed." De KNVB had het verblijf ook goed geregeld in Spanje. De groep verbleef in hotel Tryp Medea in de plaats Merida. In het zelfde hotel zaten ook de se lecties van Zweden, Portugal en Frankrijk. Er werd in drie verschillende stadions gespeeld, Municipal De Merida, El Vivero en sta dion Don Benito. „De belangstelling viel wat te gen. De veiligheid was enorm. •Overal waar wij naar toe reis den was er politie. Zelfs in onze bus zat een veiligheidsman. Ik deelde de kamer met keeper Mark Dirkx van PSV. We ken nen elkaar goed uit mijn PSV- tijd. Ja, we hebben veel ge kletst over voetbal en privé- zaken. Tenslotte trek je drie weken met elkaar op." Dirkx was pas vlak voor het vertrek naar Spanje, twee weken gele den, bij de selectie gekomen nadat keeper Rody Hoegee uit Goes geblesseerd was uitgeval len. „Het is een enorme ervaring. Dick Advocaat was tevreden over de groep. Bij vertrek uit Spanje sprak hij de hoop uit ons allemaal weer te zien in maart volgend jaar. Dan begint de voorbereiding voor dc WK in Nigeria. Waarschijnlijk ben ik er dan weer bij. Er mogen spelers onder de negentien jaar naar toe." Wilco Doeleman heeft alle vier wedstrijden op het EK-toernooi het Neder landse doel verdedigd. „Ik heb alle vertrouwen gekregen van Advocaat. Ik heb ook geen mo ment getwijfeld of ik er naast kwam te staan." Stef Nelisse is na een kleine inzinking op de Zeeuwse kampioenschappen weer terug op de goede weg. (Foto: Marijke Folkertsma) NOORDGOUWE - Twee weken geleden voelde Stef Nelisse zich in Nieuwvliet niet lekker in zijn vel zitten. Op het Zeeuwse spring-kainpioenscliap was er im mers een ticket te verdienen voor de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo. Vooraf maakte de 27-jarige ruiter uit Noordgouwe met zijn negenjarige paard Desiree de meeste kans. Het pakte anders uit. „Ik ging er met twee paarden naar toe. Ranger en Desiree. In de L-klasse kwam ik met Ran ger niet tot een goed resultaat. Daarom had ik alle hoop gezet op Desiree in de spring ZZ- klasse. Ik heb toch een goed seizoen gereden. Dan zie je al tijd dat op een belangrijke wedstrijd het mis gaat. Ik startte goed met Desirtïe. Ech ter missen we een hindernis en werden uitgebeld. Jammer, hierdoor miste ik wel dc kwali ficatie voor de NK in Ermolo. In de troostronde werd ik nog vijfde, maar dat is een doekje voor het bloeden", vertelt Ne lisse. Barrage Nelisse zoekt naar oen vork In ring, maar kan deze nog steeds niet vinden. Afgelopen week end liet hij toch weer zien tot de Zeeuwse topruiters te beho ren. Ill Axel, tijdens het con cours van de jubilerende Ha- ringruiters uit Biervliet, lever de Nelisse samen met Izaak van Eyzeren een spannende strijd op de barrage in de springklasse ZZ. Van de tien combinaties bleken Nelisse en Van Eyzeren opper machtig te zijn. De negenjarige Desiree ging met gemak over dc hindernissen van parcours- bouwer Bram Wattel. Ook Izaak van Eyzeren stuurde zijn paard Attent met gemak over de balken. Beide combinaties mochten zich opmaken voor de barrage. De tropische tempera turen hadden waarschijnlijk invloed op de prestaties van de twee sterke ruiters. Tben par- coursbouwer Bram Wattel de hindernissen iets hoger had ge zet, bleken beide combinaties ieder twee balken er af te lepe len. Echter. Van Eyzeren was vier seconden sneller dan Stef Nelisse en eiste de overwin ning voor zich op. „In Axel gaat het dan wel goed. Aan de Zeeuwse kampioen schappen in Nieuwvliet houd ik toch een vervelende gedach te over. Je begrijpt het niet" Stef Nelisse uit Noordgouwe is de enige ruiter van Schouwen- Duiveland die uitkomt in de ZZ-springklasse. Zaterdag 13 augustus komt hij met Desiree uit op een springparcours in Vlissingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7