Vervlogen tijden herleven in Burgh 'Ontwikkeling agrarische bedrijven niet frustreren door verdergaande regelgeving' 0 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN'OUIVELAND r JAAR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Landbouivschap over nota Ruimtelijk beleid landelijke gebieden: Tijdens Folkloristische Dag Peuter valt uit slaap kamerraam Motor gevonden Diefstal motor P. LOUWERSE B.V. 2 3 6 7 Inbraak in huis Zierikzee Doorgereden na aanrijding Schade bij aanrijding 1 l-r dé krant van schouwen - duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 2 AUGUSTUS 1994 150e JAARGANG NR 25607 Het Landbouwschap: Zolang de agrarische sector nog de economische drager van het landschap is, is het beter niet te zeer in één richting te sturen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap vindt dat de provincie op moet passen met het steeds weer bedenken van nieuwe regels voor het agrarische bedrijfsleven. „Elk bedrijf dient zich in beginsel te kunnen ontwikkelen naar alle denkbare vormen van land- en tuinbonOnnodige beperkingen in de ontwikkeling van de structuur van bedrijven dient achterwege te blijven', aldus de raad in een reactie op de onlangs door de provincie uitgebracht concept-nota Ruimtelijk beleid landelijke gebie den. Voor de Raad staat nog aller minst vast dat de ruimtelijke ontwikkeling van het landelijk gebied aanpassing van het streekplan - zoals de provincie voorstaat - nodig maakt. Het streekplan, zo voert de Raad aan, maakt het voorkomen van ongewenste ontwikkelingen mogelijk. ,,Dat bestemmings plannen 'niet aangepast waren aan dat streekplan mag geen reden zijn om nu een nieuw streekplan ter hand te nemen. In het grote en bijna ondoor dringbare woud van nota's kan er best één (of een aantal) ach terwege blijven". Onduidelijk Volgens de Raad wordt het er door alle plannen en nota's niet bepaald simpeler op. „Een goe de afstemming tussen de ver schillende reeds bestaande no ta's is nodig. Blijft dat achter wege dan ontstaan onduide lijkheden en tegenstrijdighe den. Deze leiden tot onbegrip en het ontbreken van een draagvlak dat voor de realise ring van het beleid nodig is', al dus de Raad die zich in haar reactie uitspreekt tegen nog verdergaande regelgeving. De Raad is ook niet te spreken over het milieubeleid van de provincie Zeeland. „De provin cie heeft geprobeerd om te ko men tot een samenhangend mi lieubeleid, maar op essentiële punten zijn steken blijven lig gen", aldus de Raad. Volgens de Raad wordt er in de plannen voor de aanpak van bepaalde gebieden wel een groot aantal uitgangspunten en toetsings criteria geschetst, maar ont breekt het aan een lijst van pri oriteiten. „De problemen wor den hierdoor als het ware voor uit geschoven. De Raad acht dit een kwalijke zaak'. Voor het 'mestbeleid' van de provincie heeft de Raad weinig goede woorden over. De Raad is ervan overtuigd dat de pro vincie bij de berekening van de ruimte die in Zeeland nog be schikbaar zou zijn voor mest ernstige fouten gemaakt heeft. „De landbouw in Zeeland wordt hiervan nu de dupe, doordat in veel gemeenten het bestemmingsplan buitenge bied mede op basis van deze foutieve inschattingen wordt aangepast', aldus de Raad. Wel kan de Raad zich vinden in het idee van de provincie dat stimuleren van wat wel ge wenst is beter werkt dan bestraffen van wat niet ge wenst is. „Hierdoor kan op praktische wijze en op vrijwil lige basis ervaring in de prak tijk door landbouwers en over heid over de haalbaarheid van een groot aantal doelstellingen opgedaan worden", aldus de Raad. De Raad tekent daar meteen bij aan dat het wel jam mer is dat voor dergelijke pro jecten weinig geld wordt uitge trokken". Etiket Ook is de Raad niet voor het aanwijzen van bepaalde gebie den voor stimuleringsmaatre gelen. De Raad is bang dat ge bieden daardoor gebrand merkt worden en doet een be roep op de provincie om van dat aanwijzen van bepaalde ge bieden als stimuleringsgebie den af te stappen. Verder vindt de Raad dat de provincie een weinig realistisch streefbeeld schetst voor de landbouw in Zeeland. „Veel van de beschre ven ontwikkelingen, waarvan de hoofdlijnen van beleid reeds landelijk zijn bepaald, bevin den zich buiten de invloeds sfeer van de provincie'. Bovenal vindt de Raad dat de Provinciale Milieuverordening een onbegrijpelijk stuk is voor de betrokkenen in de dagelijk se praktijk. „De Raad vindt dat regelgeving duidelijk moet zijn voor de betrokkenen. Door een veelvoud aan bijlagen en verwijzingen voldoet de pro vinciale milieuverordening hieraan geenszins', aldus de Raad. BURGH-HAAMSTEDE - Op zaterdag 13 augustus wordt in Burgh de Folklo ristische Dag gehouden. Een hele 'Burghse Dag' lang zijn in het dorpscentrum traditionele Zeeuwse activiteiten te zien, zoals sjeesjesrijden en ringsteken. Veel inwoners van Burgh lopen de hele dag in originele klederdracht. Er is ver der een grote oude ambachtenmarkt en er vinden onder meer theaterrondleidin gen plaats. Grote publiekstrekker van de Burghse Dag is het sjeesjesrijden. (Foto: Joop van Houdt). Ook wordt een demonstratie gegeven door de berijders van een aantal historische fietsen. Voor de verwachte 10.000 be zoekers start het programma om 10.00 uur, als burgemeester H. Tees van de gemeente Wes- terschouwen de openingshan deling verricht. De grote publiekstrekker, het sjeesjesrijden, vindt plaats tussen 10.00 en 17.00 uur als de fraai opgetuigde sjeesjes deel nemen aan het ringsteken. Ons Boeregoed, een vereniging, die tot doel heeft het Zeeuws cultu reel erfgoed in stand te hou den, is een hele dag aanwezig met 75 mensen. Samen verzor gen ze verschillende kleder dracht-shows, volksdansen en brengen ze Zeeuwse liedjes. Ambachtenmarkt De hele dag door is er een grote oude ambachtenmarkt waar kunst en nijverheid uit groot- moederstijd wordt gepresen teerd. Voor de kinderen is er ook vanalles te doen, zoals spe len als hoepelen, knikkeren en tollen. Decor van deze kinder activiteiten is de oude Burghse Schoole, waarvandaan tevens de theaterrondleidingen ver trekken. Rondleiding Tijdens dé rondleiding worde op een verrassende manier en kele historische bezienswaar digheden van Burgh gepresen teerd. Deelnemers worden door de acteurs teruggevoerd naar de tijden waarin de Karo lingische Burcht en de Burghse Schoole nog actief werden ge bruikt. De rondleidingen star ten om 11.00, 13.00 en 15.00 uur. In verband met de verwachte grote belangstelling voor deze dag, adviseert de organisatie bezoekers om de auto zoveel mogelijk thuis te laten. ZIERIKZEE - Een drie-jarig kind heeft gisteravond, om 22.40 uur een val van acht me ter gemaakt vanuit een slaap kamerraam in een pand aan de Oude Haven. Het kind viel op de terraste gels die bij het huis lagen en is daarna met een ambulance naar het ziekenhuis in Zierik- zee overgebracht. Hoe de toe stand van het kind momenteel is, is niet bekend. BROUWERSDAM - In de dui nen langs de Brouwersdam is door de politie een motorfiets gevonden. Men is op zoek naar de eigenaar. Op de motor zat geen kente kenplaat en de motorfiets stond ook niet op slot. De poli tie vermoedt dat het hier om een gestolen motor gaat. De motor is van het merk Honda en is wit van kleur. Het chas sisnummer is JH2MC1509KM 103234. SCHARENDIJKE - De motor fiets van een 32-jarige man uit Roosendaal is gisteren, maan dag vanaf de Brouwersdam ge stolen. Hoogstwaarschijnlijk is het slot en het contactslot gefor ceerd met een grote rode tang. Op de plaats waar de motor werd gestolen is deze tang na melijk gevonden. Ook lagen op deze plek diverse onderdelen van het slot. AUTOMOBIELBEDRIJF De Rotery 7 4328 BB Burgh-Haamstede Tel. 0) 1 15-4292 Fax 01 1 15-4493 dealer voor personen- en lichte bedrijfswagens Verkoop, leasing, reparatie, onderhoud, APK. Ook voor Honda. WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Wie van zijn herinneringen kan genieten, leeft tweemaal. Martialis Overwegend zonnig HET WEER Heldere nacht. Minimumtempera- tuur 16 graden. Overdag droog en overwegend zonnig. Middag- temperatuur van ongeveer 26 gra den in het noordwesten tot 30 in het zuidoosten. Zwakke tot matige oostenwind, kracht 2 tot 3. RUANDA Vanuit Engeland zijn nu ook troepen van de VN onder weg naar Ruanda. GREENPEACE Volgende week komt een rijdende tentoonstelling van Greenpeace naar Zierikzee. ELEKTRICITEIT De elektriciteitsmaatschappijen doen een oproep om zuinig aan te doen met stroom. VOETBAL Wilco Doeleman is terug van de Europese kampioen schappen in Spanje. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - In een woning in Zierikzee is onlangs ingebro ken. De dader heeft een bank- pasje en een aantal sieraden meegenomen. De diefstal is vermoedelijk ge pleegd tussen 25 en 27 juli. De 50-jarige bewoner had wel ge merkt dat er een raam open stond maar had daar verder geen aandacht aan besteed. La ter bleek dat er geprobeerd was geld te innen van de reke ning van zijn vrouw. De aange ver kwam er later pas achter dat inderdaad het bankpasje weg was, alsmede twee stuks sieraden.^ HAAMSTEDE - De auto van een 40-jarige inwoonster van 's-Hertogenbosch raakte maandag beschadigd bij een aanrijding. De auto van de vrouw stond ge parkeerd op een parkeerplaats aan de Burghseweg bij Haam stede. Toen zij terugkwam bij de auto bleek het linkerbum- perstuk eraf gereden en zat er een deuk in het linkerachter scherm. Blauwe lak, volgens de politie vermoedelijk afkom stig van het voertuig dat de schade veroorzaakte, werd gé- vonden op de auto. BRUINISSE - Bij een aanrij ding zondag op de N59 bij Bruinisse raakten drie auto's beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde om streeks 19.30 uur. Een 25-jarige inwoner van Duisburg (Did) reed met zijn auto in de rich ting van Oude-Tonge. Achter hem reed een 57-jarige inwoner van Rotterdam met zijn auto en daar weer achter reed een auto bestuurd door een 49-jarige in woner van Breukeleveen. De Duitser moest plotseling af remmen voor een file en vol gens de politie zou de achter hem rijdende automobilist dat te laat hebben opgemerkt. Ook de daar weer achter rij dende man uit Breukeleveen kon zijn voertuig niet tijdig tot stilstand brengen. Alle drie auto's liepen schade op bij de kop/-staartbotsing. 1 8 4 4-1 9 9 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1