Fietser aangereden 'Het is wachten tot je weer in kunt pakken' Tienduizendste bezoeker Maritiem Museum Wiegel Ongeval door te veel drank Rommelmarkt in Burgh ondanks hitte een succes Drie gewonden tijdens vechtpartijen in Renesse Braderie in Scharendijke Vorig jaar op 16 juli P aart de week „v.. PRUS-PRIMEURS/ MAANDAG 1 AUGUSTUS 1994 NR 25606 Verwachting t/m vrijdag 5 au WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 16 graden Mid.temp. 29 graden Windkracht oost 3 Donderdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 30% Min.temp. 18 graden Mid.temp. 30 graden Windkracht oost 3 Vrijdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 40% Min.temp. 20 graden Mid.temp. 31 graden Windkracht zuido. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 aug. Zon op 06.01, onder 21.27 Maan op 01.23, onder 17.41 Nieuwe Maan: 7 aug. (10.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Achter de buien, die van- iag gevallen zijn, is koelere lucht over Nederland gestroomd. Daarom wordt het vannacht, met minima van omstreeks 15 graden, frisser dan de afgelopen nachten. Ook morgen overdag is het minder warm. 's Mid dags bedraagt de temperatuur on geveer 24 graden. De zon schijnt geregeld en het blijft bijna overal droog. Er waait een zwakke tot mati- 3 zuidwestenwind, kracht 3 of min der. Dinsdag bepaalt een zwakke rug van hoge luchtdruk het weer bo ven onze omgeving. Vandaar dat de kans op een bui sterk afneemt. Ook woensdag en donderdag hebben we te maken met een hogedrukge- bied. De zon krijgt opnieuw de over hand en de wind is dan naar het oosten gedraaid. De warmere lucht keert terug zodat de middagtempe- ratuur oploopt tot het niveau van on geveer 30 graden. Tegen het einde van de week nadert er een nieuwe onweersstoring. DEN HAAG (ANP) - VVD- partijvoorzitter Hoekzema is er „bijna zeker" van dat de li berale coryfee Wiegel zich kan didaat stelt voor de in 1995 nieuw te kiezen Eerste Kamer. Hoekzema zei dat zondag voor de AVRO-radio. SEROOSKERKE - Ter hoogte van de Stoofweg in Seroosker- ke (S) vond zaterdag een onge val plaats waarbij een automo bilist uit Remscheid (Duits land) van de weg af raakte. De bestuurder raakte van de weg af, reed door de struiken, over het fietspad en kwam ten slotte tot stilstand net voor de sloot. Volgens zijn zeggen maakte hij deze manoeuvre omdat er een tegenligger op zijn weghelft kwam die hij pro beerde te ontwijken. Tevens be weerde hij niet meer te weten hoe hij naast de weg terecht ge komen was. Na een blaastest bleek de man 1,9 promille alco hol in zijn bloed te hebben. De Duitser kreeg een boete van 2000 gulden. Zl ERIKZEESCH E ESI NI EU WSBODE ral Uitgever Drukkerij Laken man Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. 1 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertljden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% BTW. BURGH - „We hebben het in de ochtend verdiend," vertelt de heer P. Verstraeten uit Burgh. Net als op andere evenementen als deze haakten de klanten in de middag af door de hitte. Moe, maar tevreden zijn de ruim 50 vrijwilligers die meehielpen de rommel markt van de Hervormde Kerk in Burgh te realise ren afgelopen zaterdag. Met een netto opbrengst van 9.500 gulden is er geen reden tot klagen, vinden de organisatoren. De rommelmarkt op de Ring rond de Hervormde kerk, al tijd op de laatste zaterdag in juli, is zo langzamerhand een traditie aan het worden. Het moet nog even precies in de boeken nagekeken worden maar waarschijnlijk zal vol gend jaar het 25-jarig jubileum gevierd worden. Verstraeten vormt samen met de heer P. van Oosten de commissie van deze groots opgezette rommel markt. Verstraeten: „Om half acht was het al extreem druk en moesten we gewoon oplet ten dat er niets zomaar meege nomen werd. Maar we begin nen officieel om half negen en eerder wordt er niets verkocht. Sommige mensen staan dus een uur te wachten totdat ze datgene waar ze hun oog op hebben laten vallen kunnen kopen. Het was zo druk af en toe, dat we het maar nauwe lijks aankonden." Drie dagen van tevoren worden de spullen al opgeladen op boerenkarren, acht stuks, en vervolgens ge parkeerd in de schuur van de familie Dalebout. Zaterdag om half zes begon het opbouwen van de kramen en het uitstal len van meubels, potten, pan nen, elektrische apparaten, handwerkspulletjes en oliebol len. Het rad van avontuur draaide constant en ook de lootjes gingen grif van de hand. Boeken De boekenstand op de markt is voor de trouwe bezoekers in middels ook een begrip. Ze ko men niet alleen om te kijken of er weer iets van hun gading bij is, maar ook om de mensen die in de kraam staan te begroeten. De 66-jarige Jan en de 60-jarige Jenny Gouka uit Gouda be mannen deze kraam al sinds een jaar of twintig. Jan: „We zijn er toevallig bij betrokken geraakt als vakantiegangers. Zeker 30 jaar lang hebben we hier een sta-caravan gehad. Omdat wij trouwe kerkgan gers zijn sloegen we ook als we hier waren de diensten niet over. We voelden ons gelijk thuis. Wat ons vooral opviel was dat als we er eens niet wa ren, de gemeenteleden vroegen of alles goed was. Dat vonden we zo hartverwarmend. Bij ons is het een echte hondengemeen te, dat wil zeggen dat men naar die kerk gaat waar de dominee preekt die ze graag willen ho ren. Dan valt het niet op als je er niet bent. Burgh is een kat- tengemeente, precies het tegen overgestelde dus." Eén keer be trokken geraakt bij de rom melmarkt ging het echtpaar de vakanties zo plannen dat ze die laatste zaterdag in juli altijd aanwezig waren. Jan: „Twee jaar geleden hebben we de ca ravan verkocht, maar nog kun nen .we het niet laten. Een dag van tevoren gaan we naar onze zoon, die woont in Kapelle, en van daaruit vertrekken we om zeven uur om hier in de kraam te kunnen staan. We hebben on ze vaste klanten en altijd is het weer heel gezellig. We hopen het nog lang vol te houden." De ene helft van de opbrengst van de rommelmarkt wordt, zoals altijd, voor de kerk gebruikt en de andere helft voor een goed doel. Deze keer is dat de restauratie van het orgel en de vakantie van kinderen uit Tsjernobyl. RENESSE - De afgelopen dagen ontstonden in het overvolle Renesse meerdere vechtpartijen. In de nacht van vrijdag op zaterdag moesten tijdens onge regeldheden de bereden politie en de surveillance hond ingezet worden om de orde te herstellen. Eén vechtpartij ontstond toen een automobilist zich een weg probeerde te banen door de drukte. Een 24-jari'ge inwoner van Hellevoetsluis raakte met de bestuurder in conflict toen deze voorbij reed en schopte vervolgens een aantal deuken in de auto. Toen de politie de vernieler wilde aanhouden ontstond er een handgemeen waarbij de bereden politie en de surveil lancehond moesten worden in gezet. Ttegen de man is proces verbaal opgemaakt. Niet al leen op straat, maar ook in een discotheek werd gevochten. Hierbij raakten drie mensen gewond. Een 19-jarige en een 20-jarige Duitser moesten voor doktersbehandeling naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Zie rikzee worden gebracht. De aanleiding tot de vechtpartij is niet' duidelijk. Ook bleven de daders van de mishandeling onbekend. RENESSE - Een 72-jarige man uit Rotterdam is zondag om 20.00 uur gewond geraakt bij een aanrijding, veroorzaakt door een voorrangsfout van een 29-jarige Duitser. De automobilist reed over de Hoogenboomlaan, komende uit de richting Kooymansweg. Hij verzuimde voorrang te ver lenen aan de fietser en reed hem vervolgens aan. De man is met een ambulance afgevoerd naar het Rode Kruis zieken huis in Zierikzee maar kon na behandeling weer naar huis. Advertentie Op de braderie in Scharendijke werd een competitie spijkerbroek hangen gehouden. De prijs was een spijkerbroek. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - Mevrouw De Roos uit Lelystad zit een beetje lusteloos in haar kraampje met koperen naamplaten die ter plekke gegraveerd kunnen worden: „Het is niks, veel te warm. Je zit hier gewoon te wachten totdat je weer in kunt pakken." Prachtige bossen veldbloemen voor maar 2,50 gulden in het kraampje van de peuterspeelzaal blijven ook staan. De cactushandelaar uit Steenbergen is wat optimisti scher, zijn handel kan iets beter tegen de tropische temperaturen. „In de ochtend liep het nog een beetje maar na de middag viel het compleet stil." vertelt Cor van Nieuwenhuize. Hij organi seerde samen met Nel de Glop- per een verkoping ten bate van de Gereformeerde en de Her vormde gemeenten in Scharen dijke. Onder de vlag Samen op Weg stonden vrijwilligers in een kraampje öp dë braderie en verkochten zelfgerrta&kte jam, cakes en kinderkleertjes. Inwoners van Scharendijke en de plaatselijke middenstand voorzagen de vrijwilligers van koopwaar voor de rommel markt. Alles bij elkaar was de opbrengst toch nog ruim 1450 gulden. Het was voor de twee de keer dat de verkoping geor ganiseerd werd. Peuterspeel zaal De Kokkel is niet veel rij ker geworden van de braderie. Betty van de Weele, penning meester van de speelzaal maakte een trieste balans op: „We hebben bruto 557 gulden binnengehaald. Als de huur van de kraaik én de andere kos ten eraf zijn, blijft er mis schien 400 gulden over. Dat is de helft van wat er meestal bin nenkomt." Broekhang-en Op het heetst van de dag zat Jaap Struijk lekker in het zon netje te wachteri op klanten voor de jam, chutney en andere ouderwetse lekkernijen die zijn vrouw zelf maakt. De meisjesnaam van zijn vrouw is Braam, waardoor het tweetal op het idee kwam hun winkel tje de toepasselijke naam De Braamstruik te geven. „Nee, het is niet veel soeps. Het enige wat nog een beetje gaat is de zwarte bessenjam met een tic. Als hij opstaat om een klant te helpen die een zakje gedroogde dille wil kopen, blijven zijn schoenen aan het gesmolten as falt kleven. Het record 'broek- hangen', waarbij voorbijgan gers aan een fors uitgevallen spijkerbroek zo lang mogelijk moesten blijven hangen zal vandaag ook zeker niet geves tigd zijn. Organisatie door Belangenvereniging De braderie werd georgani seerd door de Belangenvere- ning Middenstand Scharendij ke en omvatte 60 kraampjes. Verder was er een jeugdrom- melmarkt, standwerkers, een barbecue en muziek. Plaatsvervangend loco-burgemeester P. de Rijke verwelkomde afgelópen vrijdag omstreeks 11.00 uur de 10.000ste bezoeker van het Maritiem Museum in Zierikzee met een bloemetje en cadeautjes. De gelukkige was mevrouw Erven uit het Brabantse Helvoirt. Samen met haar man en een bevriend echtpaar, de heer en mevrouw Van Hattum, eveneens uit Helvoirt, lagen zij een paar dagen met hun boten in de haven van Zierikzee. Op de bewuste vrijdag wandelden zij door de straten van Zierikzee volgens een door de VVV uitgestippelde route waarbij ook het museum vermeld wordt. De Brabanders zijn echte museumliefhebbers en waren dan ook in het bezit van een museumjaarkaart. Tot tevredenheid van hoofdsuppoost mevrouw W. Boer die, volgens haar zeggen, de 'echte' museumbezoeker er gelijk uitpikt: ..Vaak zie je het verschil vrij snel. Bijvoorbeeld scholieren die verplicht met een leraar op pad gaan. Die komen hier binnen stuiteren en zijn in een mum van tijd weer verdwenen. De echte liefhebber bekijkt alles heel nauwkeu rig. De familie Erven is al twintig jaar in het bezit van een motorjacht. Mevrouw Erven: ..Niet altijd dezelfde. We hebben er vijf ge had. we zijn begonnen met een kleintje en daarna groeiden de afmetingen zo'n beetje met het gezin mee." De familie heeft al tiental len maritieme musea in het hele land bezocht en vaart iedere vakantie en als het even kan elk weekend de thuishaven in Kerkdriel aan de Maas uit: „We zijn wel vaker in Zierikzee geweest maar nog nooit in het Maritiem Museum." Meneer Erven is daarnaast een liefhebber van het maken van modelscheepjes. Meneer en mevrouw Van Hattum hebben nog geen zeebenen: zij zijn sinds een paar maanden in het bezit van een motorjacht. Ook voor hun bootje is de thuishaven Kerkdriel. Vorig jaar kon de 10.000ste bezoeker twee weken eerder begroet worden. Door het warme zomerweer blijft het aantal bezoekers achter in vergelijking met vorig jaar. (Foto: Joop van Houdt). A&P start elke week met drastisch laag geprijsde aanbiedingen Alleen geldig op maandag, dinsdag en woensdag. Ze heten Prijs-Primeurs en volgens ons moet u er snel bij zijn. DELMONTE TOMATENPUREE blikje 140 gram van 89 Nu twee blik/es KNIP WIT OF KNIP TARWE heel van 225 A&P Services B V tel 02154-83333 SPRINKLETTES licht of donker, zakje 300 gram van 99 Aanbiedingen geldig van 1 t/m 3 augustus 1994 ELKE DAG GOED NIEUWS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3