Exploitatietekort van sportcentrum Westerschouwen hoger dan verwacht Zierikzee krijgt tweede deurwaardersstandplaats Auto en aanhanger gelanceerd 13239QE3 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND deurloo intermeubel r (tf. 3 150 JAAR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wethouder Van der Salm: ,Geen enkele reden tot paniek Om praktijk zeker te stellen Boetes voor fout parkeren Aanrijding Bruinisse 2 O 3 0 5 7 Aanrijding fietsers Haamstede Aanrijding kruising Philipsdam Strand huisjes vernield in Renesse Diefstal uit winkel dé krant van schouwen-duiveland! j 3 2 ZIERIKZEESCHE NIEU DONDERDAG 28 JULI 1994 150e JA, BODE BURGH-HAAMSTEDE - Het ziet er naar uit dat de voorspellingen omtrent de toekomst van het vorig jaar september heropende sport- en recreatiecentrum Westerschouwen ietwat te optimistisch zijn geweest. Offi ciële cijfers zijn nog niet hekend, maar men verwacht dat het exploitatietekort over 1994 hoger uit zal vallen dan de 200.000,- waar men rekening mee gehouden had. Wethouder G. J. W. van der Salm van Westerschou wen en L. Wolters - manager van het sport- en recreatiecentrum - zien in de tegenvallende cijfers nog geen reden voor paniek. „Als het exploitatietekort volgend jaar nog boven de twee ton ligt gaan wij ons als ge meente pas zorgen maken", aldus Van der Salm. In de begroting voor het eerste' jaar werd rekening gehouden met een tekort van 200.000 a 220.000 gulden. Het ziet er nu naar uit dat het tekort zal oplo pen tot meer dan 225.000,-. Het sport- en recreatiecentrum wordt beheerd door de Stich ting Renesse die jaarlijks een bedrag van 85.000,- op moet hoesten. De rest van het exploi tatietekort komt voor rekening van de gemeente Westerschou wen. Zowel Van der Salm als mana ger Wolters laten zich door de tegenslag echter niet uit het veld slaan. Men heeft, zo stelt Van der Salm, onder meer te maken met een erfenis uit het verleden. Het complex heeft immers jaren ongebruikt gestaan en dat is niet bepaald bevorderlijk voor de klandizie. ,,Het gebruik van de tennishal blijft nog wat achter", aldus Van der Salm. „Maar dat is op zich niet zo vreemd als je weet dat het centrum vorig jaar ei genlijk vrij laat in het seizoen werd geopend". Volgens de wethouder hadden veel poten tiële klanten toen al - voor alle zekerheid - een ander plekje voor het beoefenen van hun fa voriete sport gevonden. „Daar komt bij dat er wat per sonele problemen geweest zijn en daardoor zijn een heleboel dingen in de promotie-sfeer niet goed van de grond geko men", aldus Van der Salm. Hij is ervan overtuigd dat het sport- en recreatiecentrum vol doende potenties heeft. „Wij hebben er als gemeente alle vertrouwen in", aldus Van der Salm. Het tegenvallende ex ploitatietekort is volgens hem ook geen reden voor verhoging van de tarieven. „Natuurlijk is het exploitatietekort hoger dan we verwacht hadden, maar dat is absoluut geen reden tot paniekvoetbal". Manager L. Wolters Van het' sport- en recreatiecentrum ziet in de tegenvallende cijfers evenmin een reden om te wan hopen. „In het eerste jaar zijn er veel kosten gemaakt en ei genlijk zijn we in 1993 te laat van start gegaan. Het valt ook niet mee om de klanten die in die drie jaar dat het complex leeg heeft gestaan en naar een andere locatie zijn gegaan, weer terug te krijgen. Daar komt bij dat je ook een soort sneeuwbaleffect krijgt. Als er weinig sporters komen draait het horeca-gedeelte ook min der", aldus Wolters. Net als Van der Salm is Wolters ervan overtuigd dat het sport en recreatiecentrum de proble men te boven zal komen. „Wat je ziet is dat de belangstelling toeneemt. We krijgen steeds meer toeristen binnen. Ik ben er zeker van dat we volgend jaar 30 a 40 procent meer men sen binnen zullen krijgen. We hebben in dit eerste jaar een basis gelegd voor het volgende jaar. Dat het exploitatietekort hoger wordt dan we verwacht hadden is een gegeven. Dat we ten we en daar moeten we mee aan de slag", aldus Wolters. „We zullen zeker meer aan re clame en promotie gaan doen. Investeringen Over de aankoop door de ge meente Westerschouwen van het verwaarloosde complex aan de Krayesteinweg is in po litiek Westerschouwen heel wat te doen geweest. Na maan den van onderhandelen en plannen maken werd in april 1993 de knoop doorgehakt en gaf de gemeenteraad - met de grootst mogelijke meerderheid - groen licht voor aankoop en renovatie van het complex. In totaal was daar een bedrag van een dikke 2,2 miljoen gulden mee gemoeid. Vanaf dat moment ging het snel. Met voortvarendheid werd een begin gemaakt met de renovatie van hei; complex. Het (lekkende) dak werd onder handen genomen, er kwam een nagelnieuw temlistapijt en het horeca-gedeelte werd stevig on der handen genomen. Buiten werden tennisbanen aangelegd en er werd een fors parkeerter rein aangelegd. In eerste instantie werd vanwe ge de hoge kosten afgezien van renovatie van de in het com plex aanwezige bowlingbanen. De banen werden omgevormd tot een schietbaan voor hand boogschutters. Onlangs wer den de bowlingbanen echter alsnog gerenoveerd. Van der Salm; „Ik denk dat die bow lingbanen toch een belangrijke publiekstrekker zullen wor den. Ze draaien nu nog maar net een dag of tien, dus daar kun je nog niets aan aflezen". ZIERIKZEE - In Zierikzee komt een tweede deurwaardersstandplaats. Het mi nisterie van justitie besloot afgelopen week tot instelling van een tweede stand plaats om zeker te stellen dat er in Zierikzee een ambtspraktijk blijft bestaan. In afwachting van het proces tegen de onlangs geschorste deurwaarder F. W. J. van Veen, is het namelijk nog steeds onzeker hoe lang de waarneming door ge rechtsdeurwaarder mevrouw M. P. J. Buijs gaat duren. Na het faillisement van Van Veen en de daaruit voortvloei ende schorsing door het minis terie van justitie, vestigde me vrouw Buijs begin juli in het pand Lange Nobelstraat 24 in Zierikzee het Waarnemend Ge rechtsdeurwaarderskantoor Buijs. Ze werkt met twee per soneelsleden van het vroegere gerechtsdeurwaarderskantoor van Van Veen aan de Oude Ha- Volgens woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Gerechtsdeurwaarders (KVG) W. C. J. Rosmalen is de rechts positie van een waarnemend gerechtsdeurwaarder nu een maal onzeker. Duidelijkheid rond het al dan niet aanblijven van mevrouw Buijs, komt er bijvoorbeeld pas wanneer er een rechterlijke uitspraak is over mogelijke fraude door Van Veen. Verder zegt Rosmalen dat het moeilijk is om als waarnemer een kantoor in een situatie als deze, goed te laten lopen. „Door een tweede standplaats in te stellen, los je alle onzeker heid op. Het is tenslotte niet bekend of de eerste wel blijft bestaan", aldus Rosmalen. In het geval dat Van Veen schuldig wordt bevonden, vervalt deze ambtspraktijk. Wordt hij niet schuldig verklaard, dan acht Rosmalen de kans overigens klein dat Van Veen de praktijk zelf voortzet. Mochten er twee deurwaarders komen in Zierikzee, dan kan dit volgens Rosmalen econo misch gezien problemen ople veren, maar het hoeft niet. „Het ligt er eigenlijk helemaal aan wat zo iemand ervan maakt. Tbnslotte hoeft het werkgebied niet alleen de re gio te beslaan, maar kan een deurwaarder ook landelijk werken", aldus de woordvoer der. ZIERIKZEE - Als gevolg van door de plotselinge regenval optredende gladheid belandde vanmorgen, don derdag, een 35-jarige inwoner van Ridderkerk met zijn auto en aanhanger in de 'bak' van de rotonde bij Zierikzee. De chauffeur raakte daarbij licht gewond. De omvang van de schade is nog niet bekend. Het onge luk «orgde voor de nodige vertraging van het verkeer. Het ongeluk gebeurde vanmor gen om 08.15 uur. De onfortuin lijke Ridderkerker, handelaar in dierenbenodigdheden, was op weg naar de weekmarkt in Zierikzee. Volgens de politie zou de combinatie van auto met zwaarbeladen aanhanger bij het afremmen voor de ro tonde aan het glijden zijn ge gaan. Uiteindelijk belandde de combinatie midden in de bak van de rotonde. Vrij snel ontstond een file voor de rotonde. De Zierikzeese brandweer moest later in aktie komen om een autobrand te blussen. De auto, bestuurd door een 25-jarige inwoner van Achthuizen, moet volgens de politie als totall loss worden beschouwd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De oorzaak van de autobrand is onbekend maar de politie houdt het erop dat de brand veroorzaakt is door kortslui ting. De brandweer assisteerde ver volgens bij het overladen van de lading van de aanhanger in de vrachtwagen van een collega-ma rklkoopman. Er moest een kraan aan te pas ko men om de behoorlijk bescha digde auto van de marktkoop man uit de bak te tillen. Het ongeluk bezorgde het overige verkeer behoorlijk wat opont houd. De politie had handen vol werk aan het in juiste ba nen leiden van de verkeers stroom. Pas aan het einde van de och tend was alles weer opge ruimd. De opruimwerkzaam- heden trokken aardig wat pu blieke belangstelling. BURGH-HAAMSTEDE - In de Schouwse Westhoek is woens dag tegen 53 bestuurders van onjuist geparkeerde auto's proces-verbaal opgemaakt. Ook werd een aantal voertui gen weggesleept. Het wegslepen vond plaats om dat de zomerbus zijn route niet kon volgen. Ondanks de par keerverboden, zetten veel men sen hun auto toch zo dicht mo gelijk bij het strand, waardoor de zomerbus en eventuele hulp diensten de doorgang onmoge lijk werd gemaakt. De politie zal de komende weken streng controleren bij de duinover gangen op onjuist parkeren en indien nodig auto's weg laten slepen. BRUINISSE - Dinsdagmiddag vond op de Rijksweg N59 ter hoogte van Bruinisse een aan rijding plaats waarbij twee auto's waren betrokken. Een 64-jarige inwoner van het Duitse Kleve reed over de Rijksweg, komend uit de rich ting Oude-Tbnge. Op een gege ven moment week hij naar links uit, omdat hij naar de bootjes op het water keek. Een 62-jarige inwoner van Hoo- gerheidc die met de auto uit de tegenovergestelde richting na derde, was al zo dichtbij dat hij het voertuig van de Duitser niet meer kon ontwijken. Een aanrijding volgde waarbij ma teriële schade ontstond. NU SHOWROOM-MODELLEN MET GIGANTISCHE KORTINGEN TOT 60% KOM KIJKEN T/M A.S. ZATERDAG Haringvlietplein 4 Zierikzee Tel 01110-12946 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond 'AARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Koningin Pecunia geeft zowel geboorte als schoonheid. Horatius Kans op een bui HET WEER Vannacht een enkele bui en kans op een mistbank. Minimumtemp. 19 graden. Overdag perioden met zon en een enkele regen- of onweersbui. Middagtemp. ±28 graden. Wind uit noordelijke rich tingen, zwak tot matig, kracht 3. PAARS Paars kabinet weer dichterbij door isolement van Brinkman. BOERENMARKT 1 Ondanks strandweer goede publieke belangstelling voor tweede Boerenmarkt. ZANDKASTELEN Kinderen bouwen (zand)kastelen voor sjieke madame Lafontaine. ZWEEFVLIEGEN Zweefvliegen: niet moeilijk, maar je moet het wel leren. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BURGH-HAAMSTEDE Woensdagmiddag raakten bij een aanrijding in Haamstede twee fietsers gewond op de kruising Kloosterweg/Vroon- weg. Een 19-jarige automobilist uit Hilversum verleende geen voorrang aan t\yee fietsers, een 33-jarige vrouw uit Hellen- doorn en haar 9-jarige zoon. De vrouw liep door het ongeval een ernstige beenwond op, haar zoon diverse schaafwonden. Beiden werden overgebracht naar het Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee. De fietsen werden volledig vernield. BRUINISSE - Op de kruising Philipsdam, afrit N59, vond woensdag een aanrijding plaats. Een 59-jarige inwoner uit Steenbergen verleende op de kruising geen voorrang aan de van rechts komende 24-jarige bestuurster uit Scherpenisse. Bij de aanrijding werd de auto van de inwoonster uit Scherpe nisse zodanig beschadigd dat deze moest worden weggeta- keld. RENESSE - Op het strand van Renesse zijn in de nacht van maandag op dinsdag strand huisjes vernield. Een 26-jarige inwoner van Re nesse deed aangifte van de ver nieling. De schade bedraagt 400 gulden. RENESSE - Vanuit een winkel aan de Hogezoom in Renesse zijn in de nacht van maandag op dinsdag goederen gestolen. De diefstal vond plaats tussen 3.30 en 4.30 uur. De diverse goe deren hadden een waarde van 2500 gulden. 1 8 4 4 -1 9 9 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. ~1 adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. GQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. f— ZZN Vorig jaar september werd het centrum met de nodige tam tam geopend. Nu is er minder reden tot feestvreugde. (Foto: Marijke Fol- kertsma). 1 V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1