Ajax in Zierikzee zonder Van Vossen Breed deelnemersveld elfde Bombokaalloop Drukke en spannende tijden op het Gruttepikkerstoernooi Nationale amateur selectie verdwijnt Bloedstollende partij Holm-Van Ek WILCO DOELEMAN IN SPANJE Donderdag tegen Zeeuws elftal Winnaars vorig jaar er nu niet bij DINSDAG 26 JULI 1994 NR 25603 7 ■j y Danny Magito dolf het onderspit tegen Wilco Breen uit Stellendam: 4-6 4-6. (Foto: Marijke Folkertsma). NIEXJWERKERK - Door een aantal marathonwedstrijden kent het Gruttepikkerstoernooi in Nieuwerkerk drukke tijden. De wedstrijd bij het Heren-enkel Dl tussen Michel Holm en Rob van Ek sloeg hierbij de bo ventoon. Pas na zo'n tweeëenhalf uur spelen sloeg Holm de beslissende bal en trok de wedstrijd naar zich toe. (Vanuit Merida) Er is vandaag, maandag, nog veel over de wedstrijd na gepraat. Het is een vrij rustige dag geweest. Om half tien moesten we opstaan. Tien uur ontbijt. Daarna stond er zwemmen op het programma, en dan met name in het bubbelbad. We mochten zelfs een poosje in de zon zitten. Na het eten stond het verplichte slapen op het programma. Op den duur ga je er gewend aan raken. Vervolgens was er thee met cake. Daarna hebben we nog een beetje nagetraind, wat niet echt zwaar was. Een beetje uitlopen en wat partijtjes spelen. Daarna hebben we gegeten en hadden we wat vrije tijd die we naar in zicht mochten besteden. Dinsdag is voor ons de grote wedstrijd. Als we Frank rijk verslaan staan we op vier punten (drie punten voor een overwinning). Frankrijk is dan al onder ons geëin digd. Die ploeg verloor met 3-1 van Portugal. Het wordt een zware wedstrijd, want eerder dit seizoen hebben we met 2-0 verloren in een oefenwedstrijd. Ik denk wel dat ik speel. In de training stond ik bij de ver dedigende partij en meestal is dat een goed teken. Ik wacht het wel af. De opstelling krijgen we op de wedstrijddag. Ook krij gen we een videoband van de wedstrijd Portugal-Frank- rijk te zien. Hopelijk is het morgen weer wat minder warm. We hebben nu twee bewolkte dagen gehad, maar vandaag was het weer bloedheet. Mijn rugklachten zijn gelukkig een stuk minder gewor den. Ik word elke dag behandeld door onze fysiothera peut Rob Oudkerk. Ik word dan gemasseerd en moet al lerlei oefeningen doen. BUNNIK (ANP) - De Nederlandse Wielren Unie (KNWU) zal met ingang van volgend seizoen niet langer met een onafhankelijke amateurselectie aan nationale en internationale wegwedstrijden deelne men. De ploegen worden voortaan geformeerd uit renners die uitkomen in de top- en clubcompetities. ,,Ja, dit was echt zwoegen. Ik kreeg gewoon krampverschijn selen.", reageerde de duidelijk vermoeide Holm na afloop. Holm en Van Ek moesten de or ganisatie grijze haren hebben bezorgd omdat door de lange partijen hét speelschema me nigmaal moest worden bij gesteld. Niettemin kreeg het publiek een leuke en bloedstol lende partij voorgeschoteld. Na een duidelijk eerste set winst van Van Ek van 2-6 won Holm de tweede set met 6-4. De beslissende set werd pas in de tie-break door Holm beslist. Na een 4-1 voorsprong kwam Van Ek terug tot 4-3 maar in de tiebreak was het toch Zierik- zeeënaar Holm die de set met 7- 6 won en daarmee de wedstrijd naar zich toehaalde. In de hoogste categorie, de he ren B, stond de wedstrijd René Schimmelpenninck tegen Eric Anspach uit Krimpen aan de IJsel op het programma. De twee aanvallende spelers lieten de toeschouwei's een goede pot tennis zien. Nadat Schimmel penninck met 6-2 de eerste set op zijn naam schreef kon Anspach mede door zijn snoei harde service terugkomen en pakte met 6-3 de tweede set. In de beslissende derde set stelde Schimmelpenninck orde op za ken en won met 6-3. Op de gravelbanen van TV Dui- veland waren een aantal ver rassingen te noteren. Zo werd bij het heren-enkel Dl de als eerste geplaatste Richard Fol- mer met 6-4 en 6-2 door Lute Smit uit het toernooi gewipt. Ook de als tweede geplaatste tennissende voetballer Danny Magito kon bij het Heren-enkel C2 zijn faam niet waarmaken en moest het onderspit delven tegen Wilco Breen uit Stellen dam met de cijfers 6-4 6-4. In dezelfde categorie leverde de 14-jarige Jasper van Ek een puike prestatie door met 6-1 2-6 en 7-6 zich een baan naar de kwartfinale te werken. Voor zitter Rob Vleeshouwer van de organiserende vereniging, nog niet hersteld van zijn blessure opgelopen in het Westhoek- toernooi kon niet spelen waar door Job de Jonge bij het Heren-enkel D2 een vrije door gang kreeg naar de kwartfina les. Uitslagen Herenenkel B: R. Schimmel penninck - E. Anspach 6-2 3-6 6- 3. Herenenkel C2: J. de Vos - A. van Ek 6-4 6-4. W. Breen - D. Magito 6-4 6-1. J. van Ek - E. Verbraak 6-1 2-6 7-6. Gemengd- dubbel C2: Groenendijk/Mole naar - 't Hart/Van Leeuwen 6-4 7-5. Herenenkel Dl: D. Bezuyen A. Broekhuizen 6-2 6-4. G. Gos- selink - L. Nouwen 7-5 6-2. R. Clerx - E. de Koning 6-4 6-1. M. Holm - R. van Ek 2-6 6-4 7-6. R. Folmer - L. Smit 6-4 6-2. Gemengd dubbel Dl: J. Pante- koek/M. Pantekoek - C. van Rooy/A. de Spirt 6-3 7-7. E. Art- sen/M. Wijdeveld - W. Coo- man/C. de Jonge 6-2 6-2. C. Wielaart/W. Veerhoek - E. Mer- le/T. Merle 6-2 6-4. Heren enkel D2: A. Verwijs - Weggeman 6-4 6-5. J. de Jonge - R. Vleeshou wer W. O. R. Westerweel - F. Roodenburg 6-2 6-2. R. Schiet- tekatte - D. Pantekoek 6-3 6-4. Gemengddubbel D2: R. van Tilburg/P. Bustraan - C. Boot/ B. van Helden 7-6 4-6 6-3. De bond heeft ruim tien jaar met een amateurselectie ge werkt. Een groepje jonge talentvolle coureurs startte in belangrijke nationale en internationale wedstrijden om zo opgeleid te worden voor het grote" werk. De andere renners uit de ama- teurploegen kregen weinig kans bij sterk bezette evene menten te starten. In deze nieu we opzet zal dit veranderen. Al blijft de KNWU bepalen welke formaties worden afgevaar digd. BURGH-HAAMSTEDE - Donderdag 28 juli verschijnt een breed deelnemersveld aan de start van de elfde editie van de Bombokaal stratenloop in Burgh-Haamstede. Ook dit jaar blijkt de belangstelling voor het sportieve evenement weer groot hoewel men het recordaantal deelnemers van vorig jaar naar alle waar schijnlijkheid niet zal halen. Voorlopig wordt uitgegaan van 140 a 150 deelnemers. Peter van Vossen mag van trainer Louis van Gaal niet spelen in Zierikzee. ..Maar dat wil niet zeggen dat hij nift langs de kant zal staan", aldus zaakwaarnemer broer Cees van Vossen. (Foto: Joop van Houdt). De Bombokaal-stratenloop is een initiatief van Atletiekver eniging Delta Sport uit Zierik zee. De tien kilometer lange loop voor senioren gaat om 20.15 uur op de Ring van Haam stede van start en gaat over 10 kilometer. De Bombokaalloop mag zich verheugeii in een ze kere populariteit. Naast de plaatselijke en regionale atle ten prijken op de deelne merslijst vaak ook de namen van een fors aantal sterke lo pers. Revanche Vorig jaar werd de Bombo- kaalstratenloop gewonnen' door Sepp Vermeulen uit het Zeeuws-Vlaamse Koewacht. Hij nam daarmee revanche op Edwin de Leeuw uit Goes die het jaar daarvoor de negende Bombokaallloop net voor Ver meulen wist te winnen en de Zeeuws-Vlaming naar de twee de plaats verdrong. Vermeulen is echter inmiddels om gezond heidsredenen gestopt met wedstrijdlopen zodat hij zijn overwinning van vorig jaar niet kan prolongeren. Een opvallende rol in het over wegend uit heren bestaande ge zelschap deelnemers aan de Bombokaalloop werd vorig jaar gespeeld door Liesbeth van Ast. Zij won met over macht - bijna vier minuten voorsprong op nummer twee - de 10.000 meter voor dames. Overigens ontbreekt haar naam dit jaar op de deelne merslijst. Van Ast heeft echter, net als Vermeulen bij de heren, definitief een punt gezet achter haar atletiekloopbaan. Het ontbreken van Vermeulen en Van Ast houdt niet in dat er geen klinkende namen cq kans hebbers voor de overwinning op de deelnemerslijst staan. R. Janssen van de organiserende vereniging Deltasport noemt Peter Vader (Deltasport), Jan de Wilde van de Goese vereni ging AV '56, Pieter van Horssen (Dynamo), Leo de Leeuw (AV'56) en Aspado-atleet Piet Hopmans. De Wilde wist vorig jaa'r de vierde plaats in de wacht te slepen terwijl Hop- hians de achtste plaats bezette. Last but not least noemt Jans sen Rachid ben Meziane die vo rig jaar knap tweede werd. ,,Die behoort zeker tot de kans hebbers voor de overwinning". Bij de dames is in ieder geval Jopie Daane (Atletica) present. Zij eindigde vorig jaar tijdens de tiende editie van de Bombo- kaalstratenloop tweede achter Deltasport-atlete Liesbeth van Ast. De inschrijving van Nellie van Horssen (Dymano) is ook al binnen. Deze atlete legde vo rig jaar beslag op de vierde plaats. ,,En wie ook meedoet is Elly Westerweel. En die doet het erg goed de laatstê tijd", al dus Janssen. Van buiten Op dit moment zijn er nog niet zo verschrikkelijk veel aan meldingen binnen. ,,Maar dat is elk jaar zo", weet Janssen. Zij er ervan overtuigd dat er misschien wel iets minder dan vorig jaar (160) maar toch altijd nog zo'n 140 a 150 deelnemers zich aan zullen melden. Jans sen verwacht niet dat het war me weer invloed zal hebben op de animo van potentiële deel nemers. „Vorige week deden er 158 mensen mee aan de trim- loop in Haamstede. Het jaar ervoor waren dat er negentig. Dus dat warme weer weerhoudt mensen er echt niet van om mee te doen". De Bombokaalloop is in de bij na 11 jaar van haar bestaan zo populair geworden dat niet al leen atleten uit de regio eraan meedoen, maar ook sporters van - soms ver - daarbuiten: Rotterdam, Bergen op Zoom en nog veel meer plaatsen. Elk jaar zijn er onder de inschrij vers ook weer heel wat 'vakan tievierende' atleten. Een terug gang is er volgens Janssen te bespeuren in het aantal deelne mers afkomstig van Goeree- Overflakkee. ,,Dat loopt he laas al een paar jaar terug", al dus Janssen. De oudste deelne mer dit jaar - de 70-jarige Ber- tus Bakker uit Middelburg - heeft zijn inschrijvingsformu lier ook al ingeleverd. De Bombokaal-stratenloop be gint donderdag om 20.15 uur vanaf de Ring in Haamstede. Voorafgaand aan de wedstrijd wordt om 19.00 uur het start schot gegeven voor een jeugd- trimloop over 2500 meter. De oudere trimmers kunnen om 19.15 uur van start voor een loop over naar keuze 3300, 6600 of 9900 meter. ZIERIKZEE - Ajax-trainer Louis van Gaal is een niet te benijden persoon. Je zal maar zijn begonnen met de voorbe reiding op een nieuw voetbal seizoen en tien spelers moeten missen. Aanstaande donder dagavond op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee, aan vang 19.00 uur, speelt de lands kampioen tegen het Zeeuws elftal. Echter, ondanks eerdere berichten, zonder de WK- gangers van Oranje en de UEFA-internationals. Ajax in Zierikzee, met Finidi George en Jari Litmanen maar zonder Zierikzeeënaar Peter van Vos sen. En juist het ontbreken binnen de lijnen van Peter van Vossen is een tegenvaller. Dat vindt ook broer Cees van Vossen; „Peter mag van Van Gaal niet spelen. Maar dat wil nog niet zeggen dat hij niet langs de kant staat". Evenals de andere Oranje-klanten heeft Van Vos sen tot 1 augustus de tijd ge kregen om van een welverdien de vakantie te genieten. Bij aanwezigheid van Peter van Vossen wordt door de Zierik- zeesche Nieuwsbode aan de in ternational zijn 'eigen WK- dagboek' uitgereikt. De voorbereidingen verlopen volgens organisator Cees van Vossen voorspoedig. „Ik heb er wel veel werk aan, maar het loopt goed. De tribune die is neergezet is inmiddels uitver kocht". In het Zeeuws elftal maken de Zierikzeeënaars Serge Berre- voets, Danny Magito en Leen Koster hun opwachting. Vorige week oefende de Zeeuwse se lectie tegen KSC Thielen. Coach Wies van Avermaete zag debutant Serge Berrevoets sco ren in de met zijn team 2-4 ver loren wedstrijd. De wedstrijd Ajax - Zeeuws elftal wordt mede mogelijk ge maakt door Schildersbedrijf LGC uit Kortgene, Frank Audio-Video uit Renesse, Res taurant Katseveer uit Wilhel- minadorp en door de Zierik- zeese bedrijven Noordhoek Di ving, Profile Tyrecenter Rinus Roon, Ass.Kantoor M. C. de Vlieger Zn., Makelaardij J. Bijdcvaatc, Van Eek Beijens Notarissen en Drukkerij La- kenman Ochtman. Als scheidsrechter zal Jaap Kaland fungeren en hij wordt geas sisteerd door de grensrechters Jaap de Bruine en Maarten Bruynes. Selectie Ajax: Finidi George, Edmund Claus. Edgar Davids, Thrik Oulida, Sonny Silooy, Michel Kreek. Kanu, John van de Brom, Jari Litmanen. Olaf Lindenbergh, Michael Reizi ger. Martijn Reuser, Clyde Wijnhard. Ignacio Tuhuteru en Robert Gehring. Geselecteerden Zeeuws elftal: Danny Magito, Geert de Poor ter, Jason Pattiasina. Mario Harte, Jaap Pijnenburg, Rem- co van Keeken (allen Hoek). John Vette. Leen Koster. Paul Bom, Carlos de Jonge (allen Goes), Pieter den Hollander (Serooskerke), Piet Baan. Al- bert Slinger en Ronald Fritz (allen Middelburg), Dennis Rietjcns, Harm Rietjéns, Jur- jen Swiers (allen HVV'24) en Serge Berrevoets (Zierikzee). Ook dit jaar worden weer zo'n 140 d 150 lopers verwacht in Haamstede. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7