j* Dorpsraad Ellemeet wil opknapbeurt speeltuintje dichters Ruimtegebrek in dierenasiel door fors aanbod jonge katjes Monique is de mooiste van Zeeland n v 0) Mensen moeten hun katten laten steriliseren" Miss-verkiezing in discotheek "t Roefke DINSDAG 26 JULI 1994 NR 25603 5 ZIERIKZEE Openluchtschaken Iedere donderdagavond kun nen liefhebbers van schaken weer terecht voor een partijtje openluchtschaken in de Beuze in Zierikzee, tot en met eind augustus. Er wordt gespeeld tussen 19.00-21.00 uur. Er wor den partijen snelschaak van ongeveer 7 minuten gespeeld. Tijdens de avonden zullen steeds twee leden van Schaak vereniging Zierikzee aanwezig zijn om de spelers, als ze dat wensen, te begeleiden. Ghanese jongeren Op uitnodiging van de Provin ciale commissie voor de Zen ding, zijn momenteel zeven jon geren van de Presbyteriaanse kerk van Ghana met een jeugd leider voor een op bezoek van drie weken in Zeeland. De Zeeuwse jongeren en werk groepleden hebben een pro gramma samengesteld dat uit drie delen bestaat: Wat doen de Zeeuwse kerken in de zomer voor de toeristen, Hoe leven jongeren in Zeeland en de ken nismaking met Zeeland (dij ken, polders, boerderijen en visserij). Na een kennisma kingsweekend zijn de gasten verdeeld over de gastgezinnen. De groep heeft ondermeer be zoeken gebracht aan het Lange Janproject en de Oosterschel- dewerken en heeft meegevaren met een mosselkotter. Verder werkten ze mee aan verschil lende activiteiten en vormen een gelegenheidskoortje dat gospelmuziek vertolkt. De uit wisseling wordt op zondag 31 juli afgesloten met een feeste lijke kerkdienst in wijkkerk de Hoogte aan de Populieren laan in Goes. De dienst begint om 15.00 uur. In 1995 zullen de Zeeuwse jongeren op tegenbe zoek gaan. Appèldienst De Protestants Christelijke Rayonschoolraad Schouwen- Duiveland houdt op donderdag 25 augustus een zogenaamde appèldienst voor iedereen die betrokkenen is bij het christe lijk onderwijs in de regio. Alle leerlingen, leerkrachten, be sturen van leden van medezeg- genschaps- en ouderraden zijn van harte welkom. Tevens zijn ouders en andere belangstel lenden uitgenodigd. De voor ganger in deze dienst is de heer H. Schipper, pastoraal mede werker in de Hervormde Ge meente in Kerkwerve. Muzika le medewerking wordt ver leend door Hans Biesma (or gel), Rienk van Dijke (trompet) en het Bruse kinderkoor onder leiding van Rianda Dorst. Een muzikaal intermezzo wordt verzorgd door twee oud-leer lingen van de christelijke ba sisschool Op Dreef uit Bruinis- se, Samiel Deurloo op piano en Annette Kik op viool. De ray onschoolraad is een samenwer kingsverband van alle betrok kenen bij het christelijke on derwijs in de regio en organi seert. De dienst wordt gehou den in de Christelijke Gerefor meerde kerk in Zierikzee en begint om 19.30 uur. BRUINISSE Geslaagd De Bruenaar Harold van den Berge slaagde na een vierjari ge HEAO-opleiding aan de Ich- tus Hogeschool in Rotterdam voor accountant. Van den Ber ge is werkzaam bij accoun tantskantoor Visser en Visser in Barendrecht. 0) Hoe het begon Terugblikkend denkt hij aan zijn jeugd, dat is al zo'n vijfenzeventig jaar terug. Alles ging kleinschalig, wat leed en vreugd, zes lange werkdagen zwoegend hard en stug. 't Vele werk gebeurde merendeels met de hand, van jong tot zeer oud werkte ieder in dit land. 't Begon voor velen 's maandags al vroeg, en 't duurde tot 's zaterdagsavonds erg laat. 's Zondags gingen velen ter kerk wat rust bijdroeg, wat aan tijd restte hield men elkaar aan de praat. Daarna begon de kringloop als steeds daarvoor, bij de kleine zelfstandige ging alles gewoon door. Die geen werk hadden, had zeer weinig te eten, bij de kleine zelfstandigen was het ook krap. Wie werkte had genoeg voor zijn dagelijks leven, de zelfstandigen, ze hadden geen reserve op 't schap. Ook zij bezaten weinig, al leek het soms heel wat na oorlog en ramp ging al het oude totaal plat. A. M. Slaager, Haamstede Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zicrikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zicrikzeesche Nieuwsbode. Postbus I. 4300 AA Zierikzee De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wi/zigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht Het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierikzee zit momenteel propvol katten en katjes. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierikzee zit propvol. Het gaat daarbij voornamelijk om katten, en dan vooral jonge poesjes die zijn afgeleverd omdat de eigenaar de diertjes niet kwijt kon. Het is volgens beheerster van het asiel Jolanda Meerman, elk jaar hetzelfde verhaal. Mensen moeten hun kat ten gewoon laten steriliseren, dat scheelt ons veel werk", zegt ze. Het asiel heeft nu veertig kat ten in huis, waarvan zo'n vijf tien kleintjes. Vier ervan wer den onlangs gevonden in een doosje bij de Rotonde in Westenschouwen. Verder is het grootste deel afgeleverd door eigenaren die geen weg met hun kittens wisten. Door de toestroom van grote en kjeine katten, zit het asiel propvol. De veertien kattenverblijven zijn bij lange na niet toereikend, dus zitten er ook verschillende po.ezen en katers in de honde kennels van het asiel. Naast een aantal oudere katers waarvan door de eigenaar af stand is gedaan, huist in een van de hondehokken een groepje van vijf kittens. Vier zijn er gebracht, de vijfde, een zwart/wit gekleurd katertje dat vanwege zijn brutale ma nier van doen de naam 'Nozem' heeft gekregen, werd vies en verwaarloosd gevonden op het industrieterrein in Zierikzee.. Tegenover dit 'monstertje' huist Pablo, een 14-jarige kater die eind vorig jaar werd afgele verd omdat hij volgens zijn ei genaar, 'maar niet dood wilde gaan'. Volgens Jolanda is het maar goed dat er momenteel maar één hond in het asiel ver blijft. Het gaat om een oud tec- keltje dat deze week in Brij- dorpe is gevonden. Het hondje is niet getatoeëerd en dat maakt het, zegt Jolanda, extra moeilijk om de eigenaar op te sporen. ,,Ik hoop maar dat er verder geen honden bijkomen, wTant dan komen we echt in de pro blemen." Wat de katten betreft gaat het volgens Jolanda om de norma le stroom die elk jaar om deze tijd binnen begint te komen: „De dieren raken we over het algemeen vrij gemakkelijk kwijt, vooral de kleine katjes. Alleen nu niet. Er gaat niets weg omdat iedereen op vakan tie is." Vogelopvang Sinds begin van dit jaar fun geert het Dierenasiel Schou wen-Duiveland als sub-opvang van het Vogel- en Egelasiel in Middelburg. Vogels in alle soorten en maten zijn inmid dels al binnengebracht in Zie rikzee: van een Vlaamse gaai tot een jonge reiger. Na eerste opvang in het Zierikzeese asiel, worden de vogels naar het asiel in Middelburg gebracht. Volgens Jolanda is het prima dat mensen vogels binnenbren gen, maar ze wijst er wel op dat het in het geval van jonge vo gels die nog. niet» zo goed kun nen vliegen, vaak helemaal niet nodig is om ze uit 'het wild' op te pakken en weg te brengen naar het asiel. De va der én moeder van het beestje zijn namelijk meestal gewoon in de buurt om de jongeling te voeren. „Haal je zo'n jonge vo gel weg, dan verlaag je juist z'n levenskans. Daarom kun je ze vaak maar beter laten zitten", vindt ze. Een afgeroest buitelrek. een zandbak die meer van een kattebak weg heeft dan van een leuke kindervoorziening en een draaimo- lentje dat er voor schande' bij staat: zo omschrijft D. B. A. de Graaf, voorzitter van de Dorpsraad Ellemeet, de toestand van de voor zieningen in het speel tuintje van het dorp. Volgens De Graaf zijn de speeltoestellen en de zandbak echt aan een opknapbeurt toe en moeten er eigenlijk wat toestellen bijkomen. Hij vindt daarom dat de gemeente Middenschouwen niet alleen geld moet uittrekken voor de aanleg van een nieuw speelterrein in Scharendijke, dat op 30.000 gulden komt, maar ook iets moet doen aan de toestand van het veldje in Ellemeet. ..Het is de enige openbare speelgelegenheid voor kinderen in Ellemeet. Er komen ook veel kinderen van re creanten naar toe", zegt hij. Op het schoolplein staan ook enkele toestellen, maar omdat die anders kapot gemaakt worden, gaat het hek op slot zogauw de school dicht is. De Graaf zegt te hopen dat de gemeente alsnog zal besluiten, iets aan de speeltuin in Ellemeet te doen. „De wethouder heeft ons inmiddels toegezegd dat de technische dienst van de gemeente er naar zal kijken. Tot die tijd zien we de zaak nog maar even aan", aldus de voorzitter. (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - Tien meisjes uit alle hoeken van Zeeland kwamen gisteren, maan dag, naar discotheek 't Roefke om elkaar te beconcurreren op schoonheid, char me en de presentatie van deze eigenschappen. De huidige Miss Zeeland, Maritza Rijn uit Yerseke, droeg om twee uur vannacht haar titel over aan de kersverse Miss Zeeland: Monique Hamelink. Zij zal op woensdag 31 augustus meedoen aan de halve finale Miss Nederland 1994. Alsof het allemaal nog niet spannend genoeg is maakte John de Mol Produkties tij dens de finale in 't Roefke televisie-opnames. De dames moesten om vier uur 's mid dags aanwezig zijn om samen met choreografe Yvonne Mar kus van de Miss World Promo tie Nederland BV, te oefenen in het paraderen. Op drie manie ren moesten de dames zich la ten zien: gewoon in T-shirt en spijkerbroek, vervolgens in badkleding en tenslotte in een zelf uitgekozen avondcreatie. Tijdens de laatste ronde vuur de presentator Hans Konings van Miss World Promotie een aantal vragen op de meisjes af om er zodoende achter te ko men wat de deelneemsters, be halve een fraai lichaam, nog meer te bieden hadden. Over dat uiterlijk hoefde trouwens geen van de tien meisjes een minderwaardigheidscomplex te koesteren want zij werden voor deze dag uit maar liefst 465 schoonheden uitverkoren. Op woensdag 31 augustus zul len van de twaalf provincie missen de zes mooiste uitgeko zen worden. Deze halve finale speelt zich 's middags af en zal 's avonds via RTL-4 worden uit gezonden. Daarna, op donder dag 1 september, vindt de Grande Finale plaats en zal de nieuwe Miss Nederland geko zen worden. Deze verkiezingen zullen live uitgezonden worden met als presentator Ron Brandsteden Miss Nederland 1994 zal ons land vertegen woordigen tijdens de Miss World verkiezingen in novem ber. Schouwen-Duiveland Ook Schouwen-Duiveland was vertegenwoordigd bij de ver kiezingen. De 19-jarige Sandra Everaers uit Scharendijke en de 19-jarige Barbara Karssen uit Burgh-Haamstede. De twee Schouwse schonen hebben res pectievelijk de tweede en de derde plaats weten te verove ren. Sandra is tegen wil en dank betrokken bij het evene ment. Sandra: „Ik werk mo menteel in de supermarkt van mijn ouders. Een klant maakte me op de verkiezingen attent en heeft me opgegeven." De Scharendijkse begint na de zo mervakantie aan de opleiding voor hostess op het Eurocolle ge. Barbara heeft net haar op leiding MMO voltooid en werkt tijdens de vakantie in 't Roefke. Ze werd door haar col lega's aldaar overgehaald om mee te doen. De andere Zeeuw se schoonheden zijn Monique uit Hans weert, Natascha uit Middelburg, Deborah uit Hoek, Angelique uit Rilland, Mellonie uit Yerseke, Diane uit Westkapelle, Liesbeth uit Kloosterzande en Geralda uit Axel. De tien kandidaten van de Miss-verkiezing. De winnares is Monique Hamelink uit Hansweert (on derste rij, vierde van links). Bovenste rij, van links naar rechts: Liesbeth, Sandra (tweede plaats), Mellonie, Diane en Barbara (derde plaats). Onderste rij, van links naar rechts: Geralda, Angelique, Deborah, Monique en Natascha. (Foto: Marijke Folkertsma). A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5