Dubbelslag tijdens tiende Westhoek-tennistoernooi 'Uitslag of geen uitslag, ze maken er toch wel een wedstrijd van' Tour van km tot km Tropische temperaturen in Westenschouwen WILCODOELEMAN IN SPANJE Geen verrassingen Gruttepikkerstoernooi Mark van Wanrooy wint derde trimloop i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wina en Herre Bakker bleken in de finale gemengd dubbel D2 sterker dan Joke en Evert Hop. (Foto: Marijke Folkertsma). WESTENSCHOUWEN - Onder een onbarmhartig brandende zon werden op de banen van tennisclub Westenschouwen de finales afgewerkt van het Westhoektoernooi. Ondanks de verzengende hitte maakte het uitstekend georganiseerde toernooi ook dit jaar weer zijn reputatie waar; competitie en gezelligheid hand in hand gaan volledig waar. Vanuit Merida) .Vrijdag was het bijna hetzelfde programma als don derdag. Ik heb twee keer getraind. Bij de ochtendtrai ning bleek het hek rond het voetbalveld nog gesloten. Na zo'n tien minuten konden we toch beginnen. Het was nog steeds ontzettend warm en 's middags hebben we kleine partijtjes gespeeld. Er wordt steeds scherper ge traind. Bij de ochtendtraining zaterdag gingen we naar een ander veld. Toen we aankwamen bleek de plaatse lijke voetbalvereniging net te trainen. Ze waren er niet af te krijgen. We hebben de warming-up op een parkeer terrein gedaan. Na een half uur mochten we op het veld. De keepers zijn toen flink onder handen genomen door de spelers. Bij de middagtraining hebben we het rustig aan ge daan. We hebben de corners en vrije trappen nog eens doorgenomen. Ook de opstelling werd op het veld gege- geven. 's Avonds was er hier in Merida een samenkomst van alle selecties, met aansluitend een diner. Het begon om een uur of negen met allemaal Spaanse toespraken waar ik niets van verstond. Om half elf waren we weer terug en konden we gaan slapen. Zondag, de dag van de wesdstrijd. Om 9.30 uur ontbijt. Daarna zijn we gaan wandelen. Onze aanvaller Arnold Bruggink werd 17 en er was dus taart. Er werd flink ge zongen ter ere van zijn verjaardag. Na het diner was er weer het verplichte rusten. Toen thee, met aansluitend een wedstrijdbespreking. De wedstrijd tegen Zweden eindigde in 1-1. Wij waren beter en kregen genoeg kan sen. In de eerste helft moest ik nog wel snel reageren op een schot van dichtbij. Veel kansen hebben we niet tegen gehad. In de tweede helft kwam er een diepe bal. Door de ster ke tegenwind bleef de bal hangen en kon ik niet buiten de zestien komen. De verdediger die er tussen liep verl oor het duel van de aanvaller. De aanvaller stiftte de bal over me heen. Ik stond achteraf bekeken wel wat te ver voor m'n doel. Later konden we de verdiende gelijk maker maken. We waren om 1.15 uur weer terug in het hotel". NIEUWERKERK - Het was warm afgelopen week end op de tennisbanen in Nieuwerkerk, maar het tennis dat er te zien was, was de moeite waard. Ech te verrassingen vielen nog niet te noteren, maar wel werd de spanning in sommige partijen tot grote hoogte opgevoerd.In totaal werden 37 partijen afge werkt. Naarmate het toernooi naar zijn climax liep, stegen daarbij ook de temperaturen naar tro pische waarden. Daarbij pas seerde het Schouwse kwik op zondag enthousiast de dertig graden. Woordvoerder Rob Ver meulen van de organiserende tennisclub Westenschouwen toonde zich een tevreden man: „Ja dit is nu ons tweede lustrum van het Westhoektoer nooi en het was weer goed druk. Het weer was natuurlijk perfect en mede daardoor is het wederom een goed en fijn toer nooi geweest." Spanning Het Westhoektoernooi is een voorbeeld dat gezelligheid en prestatie prima samengaan. Voor de derde trimloop, in een serie van zes hadden zich maar liefst 158 deelnemers inge schreven. Het was elf jaar gele den dat Cor Muller, die het ini tiatief nam tot het houden van een serie trimlopen in Haam stede. Muller, was kort daar voor in Haamstede neergestre ken vanuit Den Haag. Als fer vent hardloper was hij daar be trokken bij de organisatie van trimlopen en hij wilde iets der gelijks ook in Haamstede gaan doen. Alleen kon hij dat echter niet en door middel van een ad vertentie riep hij enthousiaste lingen op mee te helpen bij de organisatie van een serie trim lopen. Toen Wim Schot, voorzitter van atletiekvereniging Delta Sport, deze advertentie las, dacht deze niet larg na. Delta Sport hield toen ook in andere plaatsen van Schouwen- Duiveland loopevenementen. „Een trimloop in Haamstede vond de club prima, maar dan wel onder het hoedje van Delta Sport", aldus Schot. Voor Mul ler was dat geen enkel pro bleem en samen met Simon Blom, ging hij aan de slag. Sindsdien blijkt de serie trim lopen in en om het centrum van Haamstede een ijzersterke for mule. In totaal komen zo'n 900 trimmers op het evenement af, hetgeen het gemiddelde per loop op 150 brengt. Volgens Schot, komt dit omdat de loop altijd op donderdag gehouden wordt. „We hebben het ook in andere plaatsen geprobeerd, Het publiek kreeg een aantal spannende finales te zien waar bij tijd en wijle genoten kon worden van goed tennis. Klap stuk waren de finales van het Heren dubbel-C en het ge mengd dubbel-C. Bij het Heren dubbel-C ging de finale verras send tussen het dubbel Hans Jan Goedegebure en Sjaak van Opstal en het duo Wim Det- tingmeyer en Paul Stoop. De prestatie was des te meer goed omdat zij in de halve fina le de geplaatste nummers 1 en 2 uitschakelden. Titelverdedi gers J. Geleynse en C. Schone- man moesten in een driesetter met 6-7 7-6 en 6-2 het onderspit delven tegen Hans Jan Goede gebure en veteraan Sjaak van Opstal. A. de Koning en P. Meuldijk werden door Wim Dettingmeyer en Paul Stoop waaronder Renesse en Haam stede, maar dat was geen suc ces, omdat dat steeds op een andere dag was. Bovendien denk ik dat het publiek in Re- nesse geen looppubliek is". Vanaf de start in 1983 zijn de trimlopen altijd in een serie van zes gehouden. Was het vroeger echter zo, dat eens in de twee weken een loop gehou den werd; nu wordt er iedere week gelopen. Op instignatie van de VVV valt de trimloop sinds enige jaren samen met de zogenaamde Ring Promotie. De WV is overigens vanaf de eerste editie betrokken bij de organisatie van de trimlopen, zij het dan dat sinds 1992, het team van Westerschouwen Ak- tief, deze taak voor haar waar neemt. Uit dit team zijn iedere donderdag zes personen actief met onder meer het afzetten van kruispunten en het helpen bij de start en finish. Bij Delta Sport valt de trim loop onder de wedstrijdorgani satiecommissie. Hieruit zijn met name Petra van Kralingen en Riet Janssen bij de trimloop in Haamstede betrokken. Daarnaast verzorgt Johan van de Hoek het uitzetten van het parcours en het voorrijden en is ook voorzitter Schot meerde re keren als speaker te horen bij het evenement. „Het is wel vakantie, maar toch zijn er al tijd weer voldoende mensen om te helpen", zegt Schot. „Het is ook leuk om te doen en bo vendien is het voor de clubkas een goede zaak". met de setstanden 4-6 6-4 en 6-4 aan de kant gezet. In de finale kwamen Hans Jan Goedegebure en Sjaak van Opstal verrassend als sterkste naar voren. Het koppel wist zich na een break achterstand goed terug te vechten en dankzij het varië rende spel en gebruik makend van de vele dubbele fouten van Wim Dettingmeyer en Paul Stoop de eerste set en op iden tieke wijze de afsluitende' tweede set met 6-4 naar zich toe te halen. Breedlachend namen de 51-jarige Van Opstal en Goe degebure dan ook de felicita ties van het hevig teleurgestel de duo Dettingmeyer en Stoop in ontvangst. „Natuurlijk het was enorm warm maar voor mijn stijve gewrichten is dat Wat de deelnemers betreft ko men er veel na één keer deelne men terug. Zo werd Piet van Malsem uit Nieuwegein tijdens de vierde prestatieioop in 1993 derde. Dezelfde Piet liep zich donderdag naar wederom een derde plaats!!! Het maken van een uitslag gebeurde niet al di rect in het eerste jaar. „Er alleen maar goed", grapte de hevig zwetende Van Opstal die als veteraan in het herendub- bel had ingeschreven. Bij het gemengd dubbel C pak te het jeugdige duo Berbel Ko renhof en Jan-Willem de Co- ninck de winst tegen Martine Verschoore en Patrick Meul dijk. Het duo dat ook al in het Mosseltoernooi zegevierde won met 7-5 en 6-3. De finale bij de dames C was een replay van een jaar geleden en ook nu ze gevierde het koppel Marja Hart en Lianne de Looff weer met 6-4 6-4 over Marie Jose Breen en Els Ars. Bij het ge mengd dubbel Dl leverde het duo Jongens en Jongens een puike prestatie door zich in de finale te spelen, maar het duo Buteyn bleek daar iets te sterk en won met 6-3 en 6-3 over het heerste zelfs een verbod op het maken van een uitslag bij een trimloop. Nu wordt daar niet meer naar gekeken. En de ren ners maken er sowieso een wedstrijd van. Dat mag natuurlijk, maar deel nemen blijft toch het belang rijkste. Uitslagen Heren 2500 meter: 1. Arjan v. d. Heiden, Hilvarenbeek 6.51 mi nuut; 2. Mark Swinkels, Veghel 7.36; 3. Bouke Krames, Maassluis 7.50. Dames: Lara Buitendijk, Dordrecht 7.03; 3. Nadine Jbrporten, Geilenkir- chen 8.02; 3. Son ja Klimmeren, 8.30. Heren 3300 nieter: 1. Ralf v. d. Heiden, Hilvarenbeek 12.05; 2. Jan Buitendijk, Dordrecht 12.07; 3. Wim v. d. Herik, Slie- drecht 12.20. Dames: 1. Mattie Landegent, Haamstede 14.57; tweetal Jongens dat vorig jaar nog winnaar was bij D2. Grote pechvogel van het toer nooi werd Rob Vleeshouwer die in de finale zijn voet ver stuikte en daardoor genood zaakt was om zich met zijn me despeler Tbn Kramer terug te trekken waardoor het heren dubbel D2 gewonnen werd door Eric Kroon en Martin de Jong. Het toernooi, door de aanwezigen geroemd als het ge- zelligheidstoernooi, werd op een ludieke wijze afgesloten door een toespraak van Sander Silveren waarin deze terug blikte op tien jaar Westhoek toernooi waarna wedstrijdor ganisator Leo Bakker de prij zen uitreikte. Uitslagen Halve en hele finales Westhoektour- nooi.HDC; Halve finale: Goe- degebure/v.Opstal - Geleyn- se/Schoneman 6-7 7-6 6-2. Det- tingmeyer/Stoop - De Ko- ning/Meuldijk 4-6 6-4 6-4. Fina le: Goedegebure/Van Opstal - Dettingmeyer/Stoop 6-4 6-4. DDC: Halve Finale: Ars/Breen Clerx/Verschoore 2-6 7-5 6-1. Hart/De Looff - Den Ou- den/Roda 6-4 7-5. Finale: Hart/De Looff - Ars/Breen 6-4 6-4. GDC: Korenhof/De Co- ninck - Hart /Goedegebure 6-1 6-3. Verschoore/Meuldijk - Ter- wisscha/Dettingmeyer 6-4 6-4. Finale: Korenhof/De Coninck - Verschoore 7-5 6-3. HDD1: Hal ve Finale: Van de Werf/Van de Werf - De Looff/Vermeulen 6-7 76 6-1. Verschoore/Van de Vet - Van Pijl/Van de Werken 6-3 0-6 7-6. Finale: Van de Werf/Van de Werf - Verschoore/Van de Vet 6- 3 3-6 6-4. DDD1: Halve Finale: Buteyn/Platschore Mol/Mol 6-1 6-4. Kerkhove/De Vlieger - Dogger/Van de Horst 2-6 6-4 6-1. Finale: Kerkho ve/De Vlieger - Buteyn/Plat- schore 5-7 6-1 7-5. GDD1: Halve Finale: Bu- teyn/Buteyn - Platschore/Ver- meulen 6-2 7-6. Jongens/Jon gens - Mol/Van der Werken 6-1 6-2. Finale: Buteyn/Buteyn - Jongens/Jongens 6-3 6- 3.HDD2: Halve Finale: Kroon/De Jong - Boelen/Meul- dijk 6-2 6-1. Vleeshouwer/Kra mer - Bil/Blonk 6-2 7-6. Finale: Kroon/De Jong - Vleeshou wer/Kramer 3-0 opgave Vlees houwer/kramer. DDD2: Halve Finale: Merle/Van de Velde - Bakker/Peters 7-5 2-6 6-3. Det- tingmeyer/Van de Linden - Deurlo/De Vlieger 6-3 6-4. Fi nale: Merle/' Van de Velde - Det- tingmeyer/Van de Linden 7-5 7- 5. GDD2: Halve Finale: Hop/Hop - Smits/Mol 6-4 6-2. Bakker/Bakker - Van Oeve- ren/De Jong 6-3 6-0. Finale: Bakker/Bakker -Hop/Hop 6-4 6-2.HDV: Halvë Finale: Kort/De Bakker - Schui ten/Kievit 6-4 6-0. Bou- ma/Geense - Visser/De Vlieger 6-3 6-1. Finale: Kort/De Bak ker - Bouma/Geense 6-2 6-4. DDV: Halve Finale: Ars/Breen - Hart/Van Dijke 6-3 6-2. Kla- ver/Terwisscha - De Looff/Wie- laart 6-3 6-3. Finale: Ars/Breen - Klaver/Tbrwisscha: 6-2 6-1. GDV: Halve Finale: Roda/Kort - Bakker/Bakker 2-6 6-2 6-4. Van Tbl/Van Tol -Den Ouden/ Van Opstal 6-2 6-4. Finale: Ro da/Kort - Van Ibl/Van Tol 6-3 6- 2. 2. Antoinette van Wijck, Scha- rendijke 15.03; 3. Anouk den Quartel, Dordrecht 17.07. Heren 6600 meter: 1. Wim Vlemmings, Helmond 25.40; 2. Michel van Zundert, Breda 25.52; 3. Wim Provoost, Renes se 26.00. Dames: 1. Jacqueline Vlietland, Ouddorp 30.09; 2. Marian Vlemmings, Helmond 35.12; 3. Wilma van Dort, Brou wershaven 38.15. Heren 10 kilometer: 1. Mark van Wanrooy, Geffen 36.12; 2. Arjan Beye, Haamstede 36.20; 3. Piet van Malsen, Nieuwegein 36.31; 4. Hans van Vliet, Her- kingen 37.30; 5. Frans van Hof wegen, Maasbracht 38.08; 6. Theo Verhagen, Rotterdam 38.52; 7. Jan Redert, Goederee de 39.02; 8. Iep Krames, Maassluis 39.40; 10. Ren Baar- be, Zierikzee-40.28. Dames: 1. Annette Schlattke, Lunen 48.48; 2. Elvira Palmen, Geilen- kirchen 48.52; 3. Erica Kramer, Maassluis 50.26. In het heren-enkel Cl-duel tus sen E. Anspach en M. Verweij leek Anspach aanvankelijk op de overwinning af te stevenen. Hij won de eerste set met 6-4. Ook de tweede set leek een prooi te worden voor Anspach. Hij zette zijn tegenstander M. Verweij op een hopeloos lijken de 5-0 achterstand. Verweij kwam echter op miraculeuze wijze terug en wist de achter stand om te buigen in een 7-5 winst. Anspach was de kluts helemaal kwijt en wist geen enkele game meer te winnen. Verweij won de laatste en beslissende set met 6-0. Uitslagen Herenenkel Cl E. Anspach - M. Verweij 6-4 5-7 0-6.Herenenkel C2 A. van Ek - M. Atoon: 6-2 6- 0. J. Folmer - J. Stouten 6-2 6-1 E. den Broeder - R. Filius 6-2 6- 1 J. van Ek - W. de Kok 6-7 7-5 6- 0 C. Stouten - van Herpen 7-6 6- 2 W. T. Breen - L. Hoogerhuis 6- 2 6-3. Herenenkel Dl: L. Smit - M. Wijdeveld w.o. Smid J. van der Werf - H. Bosschaart 6-4 7-5 G. Gosselink - R. van Leeuwen 6-3 6-1 J. Vleeshouwer - 6-3 6-3 J. van Ek - C. Delfgaauw 6-0 6-4 M. van der Steen - G. van der Est 7-5 6-2 R. Walpot - W. Mul der 4-6 6-2 6-2 A. Verwijs - R. Anspach 6-4 6-4. R. Reingoudt - Twintigste etappe, Morzine - Lac Saint-Point In Morzine be ginnen 118 coureurs aan de voorlaatste dag. 29 km: le sprint: 1. Fidanza (Ita), 2. Martinello (Ita), 3. Svo- rada (Slw). Het peloton houdt zich de hele etappe rustig. De Belg Mare Sergeant moet ziek opgeven. 80,5 km: Cóte de Col- longes (3e cat): 1. De Clercq (Bel), 2. Muller (Zwi), 3. Der- nies (Bel), 4. Nijboer (Ned), 5. Alcala (Mex). 119 km: Col de la Faucille(2ecat): 1. De Clercq. 2. Pcrini (Ita), 3. Dernies, 4. Vi- renque (Fra), 5. Audehm (Dui). 179 km: 2e sprint: 1. Martinel lo, 2. De Clercq, 3. Chanteur (Fra). 180: aanval Simon (Fra). 188 km: voorsprong Simon 0.13. 193 km: Simon ingelopen. 202 km: ontsnapping Seigneur 204 km: Seigneur teruggepakt. Massasprint kan niet worden voorkomen. 208 km: De Oez beek Djamolidin Abdoesjapa- rov wint zijn tweede etappe, T. Vos 5-7 4-6 Herenenkel D2: R. van Ek - T. Vos 6-0 6-3 A. Duinhouwer - E. Schaalje 6-1 6- 1 P. Bustraan - R. Vrij 6-2 6- 3Damesenkel Dl E. van der Cingel - M. Driessen 6-0 6-1 M. Anspach - M. van Herpen w.o. Anspach Damesenkel D2 P. Schaalje - R. Roodenburg 6-0 6- 0 R. 't Hart - J. Lodder 6-0 6-1. Herendubbel C2 Van der Est/Koolaard - Filius/Schrier 6-0 3-6 6-2 Van Herpen/Walpot - Magito/Renger w.o.Van Her pen/Walpot Van Dijke/Koren- hof - Fransen/Van Schouwen 7- 6 7-6. Herendubbel Dl De Jon- ge/Vahlkamp Van Dam /De Vos w.o. De Jonge/Vahlkamp. Herendubbel D2 Schiettekat- te/Rotteveel - Kesteloo/Dale bout Winst Schiettekatte/Rot teveel. Van Dijke/Vrij - Lu- chies/Regeer 6-3 6-4 Dames- dubbel C2 Goedegebure/Melle- gers Speelman/v/d Cingel 6-1 6-0 Damesdubbel Van Aarts- en/Van Aartsen - De Vlieger/ Pantekoek 6-1- 6-lGemengd dubbel C2 Van der Pol/ Folmer Van Bergen/Breen 6-3 6-4 Schaalje/Schaalje - Lodder/ Tierie 57 7-6 6-2 Slootmaker/ Slootmaker - Duinhouwer/ Duinhouwer w.o. Slootmaker/' Slootmaker Cortie/Moerman - Murre/Murre 6-3 6-3 Walpot/ Walpot - Tbn Wolde/Weggeman 6-3 6-4 v/d Stee/Kouveld van Tilburg/Bustraan 6-0 3-6 7-6. voor de Slowaak Svorada en de Italiaan Martinello. Indu- rain behoudt het geel. 74 km: Cóte de Beauvert (4e cat): 1. Louviot (Fra), 2. Kaspoetis (Lit), 3. Mauri (Spa). 91,5 km: St. Remy les Chevreu- se (4e cat): 1. Uriarte (Spa), 2. Thlen (Ned), 3. Echave (Spa). 94,5 km: Cóte de Chateaufort (4e cat): 1. Gozalez-Arrieta (SpaO, 2. Henn (Dui), 3. Uriarte (Spa). 130,5 km: tweede plaat selijke ronde Parijs; ontsnap ping Hamburger (Den), Kaspu- tis (Lit), Andreu (VSt), Seig neur (Fra) en Muller (Zwi). 173 km: Andreu probeert solo naar ritzege te rijden. 174 km: Seigneur in achtervolging. 175 km: Seigneur passeert Andreu en wint laatste etappe. Indurain wordt voor de vierde keer gehuldigd als Tbur- winnaar, de Let Oegroemov wordt tweede, de Italiaan Pan- tani derde. BURGH-HAAMSTEDE - Mark van Wanrooy heeft donderdagavond 21 juli de trimloop over tien kilometer in Haamstede op zijn naam geschreven. De man uit Geffen had op het einde van de wedstrijd nog het meeste over. Arjan Beye uit Haamstede finishte acht seconden na de winnaar. Bij de dames was de Duitse atleet Annette Schlattke uit Lunen de sterkste. Zij rondde het parcours af in 48.48 minuten. Op de voet gevolgd door Elvira Palmen. Honderdachtenvijftig lopers trotseerden de warmte tijdens de derde trimloop in Haamstede. (Foto: Marijke Folkertsma). PARIJS (ANP) - De laatste twee etappes van de 81e Tour de France brengen het peloton van Morzine naar Lac Saint-Point (208 km) en van het pretpark Euro Disney naar de Champs Elysees in Parijs (175 km). 4 r i A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6