Acht verkeersongelukken in druk en zeer warm weekeinde Kilometervreters Claude en Youki te gast in Zierikzee UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 3z/(9_ 32 Tuincentrum Habo 150 JAAR r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRENG SFEER IN UW VIJVER Twee mensen naar ziekenhuis en zeven auto's zwaar beschadigd Voettocht van 7000 kilometer 3 O 4 0 5 7 Veel goed tennis onder tropische temperaturen I-; tpZ dé krant van schouwen - duiveland! 14 Pm ss ZIERI EESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 25 JULI 1994 VIJVERPOOKA NU VOOR 89,00 Hogezoom 100, Renesse, telelefoon 01116-2791 maandag t/m vrijdag 08.00- 17.30 uur zaterdag 08.00 - 17.00 uur 150e JAARGANG NR 25602 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Bij de verkeerslichten in Nieuwerkerk vonden twee kettingbotsingen plaats waarbij veel auto's werden beschadigd. (Foto: Marijke Folkertsma). SCHOUWEN-DUIVELAND - De vele tienduizenden recreanten die op Schouwen-Duiveland hun vakantie doorbrengen plus de duizenden mensen, die een dagje naar zee kwamen om verkoeling te zoeken, zorgden het afgelopen weekeinde Voor grote drukte op de doorgaande wegen. In de lange verkeersstroom, die zich in de hitte en regelmatig in file rijdend, een weg zocht naar de Westhoek of de Brouwersdam, gebeurden de nodige ongelukken. De ambulance moest diverse keren uitrukken om gewonden naar het ziekenhuis te brengen. Takelbedrijven moesten zeven auto's wegslepen die te zwaar waren beschadigd om nog mee te kun nen rijden en de politie had het nodige werk om de verkeersstroom langs de locaties te leiden waar de onge vallen plaats vonden. Vrijdag om ongeveer 19.00 uur reden op de Dammenweg ter hoogte van Scharendijke twee personenauto's frontaal op el kaar. Het ongeluk gebeurde toen een 28-jarige man uit Mid delburg een voor hem rijdende auto inhaalde terwijl vanuit de tegenovergestelde richting een auto kwam aanrijden die werd bestuurd door een 30-jarige man uit Renesse. Tijdens de in haalmanoeuvre botsten beide voertuigen frontaal op elkaar en werden daarbij totaal ver nield. Volgens de politie was het een wonder dat alleen de Middelburger daarbij licht werd verwond aan het hoofd. Beide voertuigen werden weg gesleept en de Westerschouwse brandweer kwam in actie om het wegdek te reinigen. Nog geen uur later, om onge veer 19.40 uur, reed een Duitse automobilist bij een benzi nestation aan de Nieuwe Kool- weg in Zierikzee tegen een ge parkeerd staande motor van een landgenoot. Vanwege de laagstaande zon had hij het voertuig niet gezien. De motor werd beschadigd. Verkeerslichten Nieuwerkerk Ook bij de kruising met ver keerslichten op de Rijksweg N- 59 bij Nieuwerkerk was het weer raak. Zaterdag om onge veer 9.30 uur reden daar vier personenauto's op elkaar. Het ongeluk gebeurde toen een 18- jarige automobilist uit Zun- dert te laat in de gaten had dat, voor hem in de richting Zierik zee, een file auto's stil stond voor de verkeerslichten. Hij reed achterop de auto van een 24-jarige man uit Sommels- dijk. Diens auto schoot door de klap vooruit tegen de auto van een 20-jarige vrouw uit het Duitse Berlijn, die op haar beurt weer tegen de auto van haar 40-jarige neef uit het Duitse Neuwied reed. Dé beide achterste voertuigen moesten worden weggesleept. De man uit Sommelsdijk werd met een nekverwonding per ambulance overgebracht naar het zieken huis. De politie leidde het ver keer om de chaos van bescha digde voertuigen (zie foto). Ongeveer twee uur later, om 11.30 uur, vond op dezelfde ma nier opnieuw een aanrijding plaats voor de verkeerslichten bij Nieuwerkerk. Nu was het een 20-jarige vrouw uit het Duitse Betrof die de voor de verkeerslichten stilstaande file vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - „Zere voeten? Nee, eigenlijk niet. Maar ik ben wel moe. En Youki ook". Aan het woord is Claude Lemaitre uit het Franse plaatsje Parigny. Vorig jaar begon hij samen met hond Youki aan een zeven duizend kilometer lange voettocht door Europa. Vrijdag arriveerde hij in Zierikzee waar hij zich meldde bij het stadhuis om een Zierikzees stempel in zijn reisdagboek te laten zetten. Het volgende reisdoel van de kilometervreters is Breda. Claude Lemaitre vertrok vorig jaar vanuit Frankrijk met zijn trouwe viervoeter. Alles wat hij voor de reis nodig had, kle ren, toiletspullen, kampeer- spullen en wat geld ging in een klein tweewielig karretje en het avontuur kon beginnen. Al lereerst zette hij koers naar Spanje. Daarna bracht hij sa men met Youki een bezoek aan Portugal en uiteindelijk be landde hij in Gibraltar. Lemaitre is werkloos en zijn middelen waren en zijn be perkt. Om onderweg in zijn le vensonderhoud te voorzien ver koopt hij ansichtkaarten waar op hij samen met zijn bagage wagentje en Youki staat afge beeld. „Gemiddeld loop ik zo'n 30 40 kilometer per dag", ver telt Lemaitre terwijl Youki zich in de Vierschaar van het Zierikzeese stadhuis op de koe le stenen vloer aan de voeten van zijn baas neervlijt. Echte problemen heeft Lemaitre op zijn lange voetreis nog niet on dervonden. „Ik word overal heel gastvrij ontvangen", aldus de Frans man. Hij haalt zijn reis dagboek tevoorschijn om zijn woorden kracht bij te zetten. Het document staat bol van de stempels van steden waar de voetreiziger zijn opwachting maakte. Vaak gaan de stempels vergezeld van een persoonlijk woord aan het adres van Clau de en Youki. De wens Bon Voy age (Goede reis) komt op iedere pagina van het reis-dagboek meerdere keren voor. De mees te schrijvers hebben ook gepro beerd de reiziger in diens moe dertaal toe te spreken, want Frans is de enige taal die Le maitre meester is. „Nee hoor, dat is eigenlijk he lemaal geen probleem", stelt Lemaitre. Hij legt uit dat je met handen- en voetenwerk een heel eind kunt komen als je in een land bivakkeert waar ze jouw taal niet spreken. Over nachten deed Claude samen met zijn trouwe viervoeter in een in het karretje meegevoerd tentje. „Campings? Nee, ik sliep gewoon in de natuur. Dat is nooit een probleem geweest. Lemaitre heeft, zo stelt hij, niet zoveel nodig. Wat geld om eten voor zichzelf en Youki te kunnen kopen is voldoende. „Ik heb ook kookspullen bij me en ik kook gewoon mijn ei gen potje", aldus Lemaitre. Wel lastig vond Lemaitre soms het vinden van de juiste weg. Met een auto, zo stelt hij, is het niet zo moeilijk. Je kunt meestal in vrij rechte lijnen van punt a naar punt b komen. Anders wordt het als je ver voermiddel de benenwagen is. „De weg staat voor voetgan gers vaak slecht aangegeven en je moet veel meer kilometers maken dan de automobilisten om je doel te bereiken. Her haaldelijk kampte Lemaitre ook met het probleem dat hij niet over een goede kaart van het gebied waar hij op dat mo ment doortrok beschikte. Natuur Gevraagd naar zijn mening over Nederland stelt Lemaitre dat het grootste voordeel voor een wandelaar is dat het lekker vlak is. „In sommige streken van Frankrijk is het heel berg achtig en dat loopt toch een stuk zwaarder", aldus Lemai tre. Liefst loopt hij zoveel mo gelijk door de natuur. „Ik ben in Amsterdam geweest en dat is een mooie stad, maar eigen lijk hou ik helemaal niet van grote steden. Ik loop liever in de vrije natuur". Van wat hij van Nederland gezien heeft vindt hij tot dusverre Noord- Hólland het mooist. Hij kwam Nederland bij Maas tricht binnen en nam vervol gens een kijkje in Arnhem, Groningen en Leeuwarden. Vandaar ging het via Noord- Holland naar Amsterdam en vandaar verder zuidwaarts tot dat hij in Zierikzee belandde. Zoals al aangestipt is Breda het volgende reisdoel van het Franse duo. Daarna gaan Clau de en Youki via Eindhoven, Luik en Dinant naar Brussel. In oktober dit jaar hoopt Le maitre wedV gezond en wel te rug te zijn in zijn woonplaats Parigny. leder mens heeft twee vaderlanden, het zijne en dan Frankrijk. Henri de Bornier Zonnige perioden HET WEER Minimumtemperatuur omstreeks 15 graden. Overdag zonnige perio den en op de meeste plaatsen droog. Middagtemperatuur onge veer 27 graden, aan zee iets lager. Weinig wind, kracht 3 of minder. REDDINGSBRIGADE Vanwege de warme zomer hebben de vrijwilligers van de Reddingsbrigade Westerschouwen het heel druk. BEREN EN POPPEN 1 De belangstelling voor de beren- en poppenbeurs in De Schutse was vanwege het mooie weer minimaal. BOMEN Bomen staan centraal tijdens de expositie die tot 11 augustus is te zien in de Noordhavenpoort. HENGELSPORT De Hengelsportvereniging Oosterschelde bestaat veertig jaar. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's In Burgh en Nieuwerkerk BURGH/NIEUWERKERK - In Nieuwerkerk en Burgh worden ondanks de welhaast tropische tem peraturen goede tennisprestaties neergezet. Terwijl elders in Nedeland een muziekconcours voortijdig afgebroken moest worden omdat een aantal deelne mers onder de kitte dreigde te bezwijken werd in Burgh de finale van het Westhoektoernooi gespeeld. Klapstuk van de finales in Burgh waren die in het heren- dubbel C en het gemengd dub bel C. Bij het herendubbel ging de finale verrassend genoeg tussen Goedegebure/Van Opstal en Dettingmeyer/Stoop. Goedegebure en Van Opstal wonnen de titel door Detting meyer/Stoop met 6-4 6-4 te ver slaan. Bij het gemengd dubbel pakte het jeugdige duo Berbel Korenhof en Jan Willem de Co- nick de winst tegen Martine Verschoore en Patrick Meul- dijk. De zevenendertig partijen die op het Gruttepikkerstoernooi in Nieuwerkerk afgewerkt werden leverden geen verras sende uitslagen op. Wel was er fraai tennis te zien en konden de toeschouwers genieten van een paar spannende partijen. Fraai was de partij in het he renenkel C 1 tussen Anspach en Veweij. Verweij zag de eer ste set verloren en keek in de tweede set tegen een 5-0 achter stand aan. Desalniettemin won Verweij uiteindelijk door de tweede set met 7-5 naar zich toe te trekken en de derde set met 6-0 te winnen. Verder in de sportkolommen aandacht voor het jublieum van Hengelsportverèniging Oosterschelde. De vereniging bestaat 40 jaar en dat is een goede gelegenheid om samen met enkele oude getrouwen in de historie van de vereniging te duiken en op de toekomst voor uit te blikken. 1 8 4 4 -1 9 9 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~1 Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: "SU Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. zzn Claude Lemaitre reist samen met zijn hond Youki te voet door Europa. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1