28e Wielerronde van Bruinisse krijgt spectaculaire ontknoping Gruttepikkerstoernooi verheugt zich in groot aantal deelnemers Verlies voor Zeeuws elftal Voorronde NK Beach volleybal Peter Mol wint koers in laatste ronde Rijnbergs delven onderspit tegen sterk spelende Rengers Niet alle inschrijvingen kunnen gehonoreerd worden WILCO SPANJE WESTKAPELLE - Het Zeeuws voetbalelftal verloor gisteren in Westkapelle de oefenwed strijd tegen het bclgische KFC Ticlen met 2-4. Serge Berre- voets uit Zierikzee scoorde de eerste Zeeuwse tegengoal. Na het verstrijken van de eer ste 45 minuten keek de selectie van Wies van Avermaete tegen een 0-2 achterstand aan. De Belgische derde klasser natio naal vergrootte de voorsprong in het eerste kwartier van de tweede helft tot 0-4. Het was Serge Berrevocts. die op aange ven van Jason Pattiasina (Hoek), de marge verkleinde tot drie doelpunten. Harm Rietjens (HVV'24) bepaalde vlak voor tijd de eindstand (2- 4). De wedstrijd van het Zeeuws elftal gold als voorbereiding op het duel tegen Ajax, volgen de week donderdag, op sport veld de Hoge Blok in Zierikzee VROUWENPOLDER - Op het strand van Vrouwenpolder wordt zaterdag 23 en zondag 24 juli de voorronde gespeeld om het Nederlands kampioen schap Beach Volleybal. De wedstrijden worden gespeeld bij strandopgang Bree- zand/Duinoord. De voorronde maakt deel uit van de Bcachvolleyball Tbur 1994. Vorige weck behaalde het koppel Michiel van de Kuip en Simon Schilp in Den Helder de eerste plaats bij de heren. Bij de dames was dat het duo De- bora Kadijk en Lisette van de Ven. In Vrouwenpolder komen ook de Zeeuwse spelers. Quin- ten de Vrie en Rob Lant sheer Joop Dees en Peter Verburg en Timohin Dijkgraaf en Jan Swartjes in actie. De wedstrij den worden gespeeld tussen 10.00 en 17.00 uur we komen, des te minder spe lers gaan er naar een hogere ca tegorie. Bij de Heren enkel Cl is Ca- miel Folmer uit Zierikzee als eerste geplaatst. Folmer won vorige week het Dikke Torent- poernooi. Op het Maeneblus- scherstoernooi in Middelburg, dat deze week gehouden wordt, had hij minder succes. Reeds in de eerste ronde ging hij onder uit tegen de ongeplaatste Ra mon de Jong. In Nieuwerkerk heeft Folmer het meeste te duchten van Rogier Korenhof van de organiserende vereni ging. Korenhof is niet veel te zien op de toernooien, maar geldt wel als een uitstekende Cl-speler. Bij de Heren enkel C2 prijkt de naam van Jaap de Vos uit Oolt- gensplaat bovenaan de plaat singslijst. Danny Magito uit Zierikzee is de getipte nummer twee. Bij de Heren enkel Dl zijn de geplaatste spelers Ri chard Folmer (1) en Theo Vos (2). Beiden zijn lid van tennis vereniging Duiveland. In de ca tegorie lager (D2) is Wim van der Klooster van den Haene uit Schuddebeurs als eerste ge plaatst. Martin Folmer van Duiveland als tweede. De dames Monique van Sab- ben, Berbel Korenhof en Diana Smid gaan de strijd met elkaar aan in de Dames enkel Cl. De wedstrijdcommissie heeft geen van hen geplaatst. Cynthia Westerweel uit Goes is als eer ste geplaatst bij de dames en kel C2. Vooraf wordt Jopie Goedegebuure uit Renesse als haar belangrijkste opponent gezien. Bij de dames enkel Dl heeft ook Zeeuws kampioen Si- grid van Aartsen zich inge schreven. Zij is als eerste ge plaatst. Wilfreda Pompert uit Sint Pankras is in deze catego rie als tweede geplaatst. Bij de dames enkel D2 zijn dit respec tievelijk Diana Portenge uit Oude-Tbnge en Lenie begeman van Duiveland. Volgens de traditie staat voor woensdag een feestavond ge programmeerd, waarop alle deelnemers van een gratis maaltijd worden voorzien. (Vanuit Merida) .Vanochtend, donderdag, liep om 9.00 uur de wekker af. We werden een half uur later heneden verwacht voor het ontbijt en daarna was het kleren passen geblazen. Voor iedereen lag er trainingskleding klaar en nadat ook de enkels goed ingepakt waren met tape zijn we naar het trainingsveld vertrokken. Tijdens de busreis, die een half uur in beslag nam, konden we kennis maken met de omgeving. Die is in niets te vergelijken met Nederland. Alles oogt oud en droog. Merida, waar ons hotel is, is een aardig stadje, in een verder troostelo ze omgeving. Wanneer je er uit rijdt, kom je het eerste half uur geen huis meer tegen. In de stad zelf ben ik nog niet geweest. Dat komt wel. Het trainingsveld lag er on danks de. hitte goed bij. De Spanjaarden hebben waar schijnlijk voldoende gesproeid. Het is overdag zo'n 35 graden Celcius hier. Erg warm dus om te trainen. Na af loop van de oefensessie waren we dan ook verplicht re genjacks aan te trekken om te snelle afkoeling te voor komen. Na de eerste training kreeg ik weer last van mijn rug. Het is behoorlijk pijnlijk allemaal, maar er valt gelukkig goed mee te spelen. Na de lunch moesten we allemaal gaan rusten. Ondanks de hitte heb ik twee uur goed geslapen. Om 18.00 uur stond de tweede trai ning op het programma. Het was toen nog warmer dan tijdens de ochtendtraining, omdat de verfrissende wind verdwenen was. Tijdens de training wordt er door alle maal zo'n twee liter water gedronken. De trainingen zelf waren niet zwaar; alleen wat loslopen en partijtjes spelen. Om 20.45 uur werd onze avondmaaltijd geser veerd. Het eten in Spanje is overigens niet echt gewel dig en ook de variatie kan wat mij betreft beter. Iedere keer krijgen we hetzelfde voorgerecht. Geef mij dan maar een Hollandse pot!", De winnaars van vorig jaar bij de Heren dubbel C, Jacco Geleijn- se en Chris Schooneman, maken ook nu weer grote kans het Westhoektoernooi op hun naam te schrijven. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Op de zesde dag van het Westhoektoernooi in Haamstede is het als eerste ge plaatste koppel K. en L. Rijnberg, donderdag in de kwartfinale uitgeschakeld door P. en R. Renger. De getipte winnaars schreven nog wel de eerste set op hun naam (7-5), maar moesten in de daarop volgende sets het hoofd buigen (4-6 0-6). Behalve de uitschakeling van K. en L. Rijnberg, waren er gis teren geen verrassingen te no teren. De wedstrijdcommissie heeft haar werk blijkbaar goed gedaan. In de meeste catego rieën stomen de getipte win naars af op de finale. Het ten nistoernooi aan het Duinwegje vaart wel bij de zomerse weers omstandigheden. Met nog één dag te spelen, voordat het finale-weekend van start gaat, is in vrijwel alle categorieën het kaf van het koren geschei den. Uitslagen donderdag 21 juli Heren dubbel C: De Ko- ning/Meuldijk - De Co- ninck/Verjaal 6-2 6-3. Heren dubbel Dl: Hoare/Van Wijk - Dettingmeijer/Peters 6*3 6-0. Rijnberg/Rijnberg - Ren- ger/Renger 7-5 4-6 0-6. Heren dubbel D2: Boelen/Meuldijk - De Knecht/Sadhoeran 6-1 6- 0.Heren dubbel veteranen: Bouma/Geense Dettingmei jer/Peters 6-1 6-2. Dames dubbel C: Ars/Breen - Tbl/Mol 6-4 6-1. Goedegebuu- re/Mellegers - Hart/De Looff 2- 6 1-6. Dames dubbel Dl: Kort/V. d. Linden - Kerkho- ve/De Vlieger 3-6 2-6. Dames dubbel veteranen: Hooger- huis/Hop - Hart/Van Dijke 5-7 1-6. Gemengd dubbel C: Den Ou den/Kort - Van Tongeren/Hui- zer 4-6 4-6. De Looff/De Looff Verschoore/Meuldijk 7-6 3-6 4- 6. Roda/Bij de Vaate Verschoo re/Meuldijk 7-6 3-6 4-6. Ge mengd dubbel Dl: Buteijn/Bu- teijn - Platschore/Vermeulen 6- 2 7-6. Peter Mol heeft lang op de overwinning in Bruinisse moeten wachten, maar gisteren was het dan zover. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE- Na een aantal tweede en derde plaatsen slaagde Peter Mol uit Ka- pelle er gisterenavond eindelijk in op het hoogste schavot in de Wielerronde van Bruinisse te komen. In de laatste ronde demarreerde hij uit een kopgroep van zeven renners, met daarin ook de winnaar van vorig jaar Rob Sienders. Op de meet hield Mol slechts een handvol seconden over op de nummer twee van de koers, Peter Kant. Wilfred Bastiaanse eindigde kort daarachter als derde. Ar nold Duinhouwer uit Brouwershaven reed de Wiellerronde van Bruinisse niet uit. Met nog twintig ronden te gaan, stapte hij van de fiets. Hij was niet de enige die de koers vroegtijdig verliet. Slechts 24 van de 56 gestarte deelnemers bereik ten na 100 kilometer de finish. Zowel de warmte als de vele wedstrijden deze week speelden de renners parten. Tot tien ronden voor het einde van de koers zag het ernaar uit dat de winnaar uit een kop groep van zeven renners zou komen. Deze groep, bestaande uit Peter Kant, Peter Hoon- dert, Edward Farenhout, Rinie Sestig, Louis Mook, Francois Franse en Eric de Crom, ont snapten reeds in de vierde ron de uit het peleton. Zij namen direct 30 seconden voorsprong en vergrootten deze in de vol gende tien ronden tot 1.05 mi nuut. Uitvallers Het peleton, dat gekenmerkt werd door een groot aantal uit vallers bleef tot de veertiende ronde bij elkaar. De warmte eiste haar tol, maar ook het feit dat veel renners al diverse koersen achter hun kiezen had den deze week speelde een rol bij het grote aantal uitvallers. Na 45 kilometer koersen was het deelnemersveld in drie groepen verdeeld: een kop groep van zeven man, met daarachter een groep van veer tien renners op 50 seconden en een groep van tien op 1.45 mi nuut. In de tweede groep zaten geves tigde namen als Rob Sienders, Wilfred Bastiaanse, Niels van Elzakker en John Leijs. En ook de latere winnaar Peter Mol, maakte deel uit van de achter volgers. Arnold Duinhouwer maakte op dat moment deel uit van de derde groep. Half koers gaf ook hij de pijp aan Maar ten. ,,Ik heb de laatste tijd veel gekoerst. De kopgroep was heel vroeg weg en ik hoopte dat we nog een aantal renners erbij zouden krijgen om weer bij te komen. Dat gebeurde niet en ik kon het tempo niet meer bij houden. Ik doe nu even een paar dagen rustig aan en hoop dan in Haamstede weer hele maal fit te zijn", aldus Duin houwer. Met nog 25 kilometer te fietsen moesten Martin Stroosnijder, Martin Vrij, John Leijs en Wil lem van Oosten lossen uit de tweede groep. Voor Van Oosten betekende dit ook het einde van de wedstrijd. De kopgroep had op dat moment 1 minuut voorsprong. Nadat het over blijvende drietal met nog veer tien ronden te gaan afgesprint hadden, waren er nog slechts zeventien renners in koers. Tben elf ronden voor het einde ook Eric Westerbeek, Twan den Braber en Ronald Rozenveld het tempo niet meer konden bolwerken in de achtervolgen de groep, waren dit er nog veer tien. Bij de zeven overblijvers was de accu nog niet leeg. In snel tempo wisten zij de kopgroep in de volgende ronde tot op 45 seconden te benaderen. Ronde voor ronde slopen zij naderbij en zeven ronden voor het einde was de achterstand nog slechts 29 seconden. Met nog tien kilo meter te fietsen was het spel dan echt op de wagen. Hoon- dert, Kant en Franse demar reerden uit de kopgroep en na men 20 seconden voorsprong. Achter hen rekte de rest van het veld uit tot een lang lint. Spectaculaire Ineens gebeurde er van alles in de straten van Bruinisse. De koers, die naar het leek al in de vierde ronde beslist was, ont popte zich in een spectaculaire finale. Bastiaanse, Sienders, Van Elzakker en Mol slaagden erin zich bij het leidende drie tal te voegen. Drie ronden voor het einde probeerde Van Elzak ker alleen weg te gaan. Zijn po ging mislukte echter en toen Sienders een ronde later als eerste de streep passeerde, gin gen de gedachten bij iedereen terug naar een jaar geleden. Toen toonde de renner uit Zwijndrecht zich de rapste spurter van het leidende vijftal en kon hij de kussen in ont vangst nemen van de Bruse mosselkoningin In de 28e editie van de Wierron de van Bruinisse lukte dit ech ter niet. Nadat Mosselkoningin Willemien Kik de bel voor de laatste ronde had geluid, was het Peter Mol die op de Boom- dijk demarreerde. Hij was het, die als eerste de Dorpsweg op draaide en even later triomfan telijk zijn armen de lucht in kon gooien bij het passeren van de meet. Kant werd kort achter hem tweede en Bastiaanse ein digde vlak voor Van Elzakker op een derde plaats. De sprint om de vijfde plaats werd ge wonnen door Hoondert, voor Franse. Sienders, even tevoren nog door velen getipt als win naar, werd zevende. Voor Mol, die het afgelopen weekend op een tweede plaats in het algemeen klassement eindigde van een tweedaagse koers in het Engelse Rochester, betekende de winst in Bruinis se zijn vierde overwinning dit seizoen. Mol bestempelde de koers als zeer zwaar, hetgeen volgens hem veroorzaakt werd door de warmte en de wind, die met name op de Boomdijk vrij spel had. ,,Ik zat gelukkig in een goede achtervolgende groep. Er werd goed samenge werkt om de leiders terug te pakken. Tben we de kopgroep hadden bijgehaald had ieder een echter veel krachten ver speeld en was het maar de vraag wie er zou winnen." Behalve de A-amateurs kwa men ook de B-amateurs en ve teranen aan de start in Bruinis se. Zij reden twintig ronden van 2200 meter door de straten van Bruinisse. Dit hadden er 25 moeten zijn, maar in verband met een bermbrandje langs het parcours werd de start een half uur uitgesteld. Om toch op tijd klaar te zijn werd de wedstrijd met vijf ronden ingekort. Flip van Segeren uit Made ging als eerste onder het finishdoek door. Hij versloeg in de.sprint de winnaar van vorig jaar, Wil lem Varekamp uit Hellevoet- sluis. Kees Jonkers uit Oud- Gastel eindigde op een derde plaats. Uitslag A-amateurs 100 kilo meter: 1. Peter Mol, Kapelle (2.29.41 uur); 2. Peter Kant, Goes; 3. Wilfred Bastiaaanse, Hoogerheide; 4. Niels van El zakker, Hoogerheide; 5. Peter Hoondert, Goes; 6. Francois Franse, Kwadendamme; 7. Rob Sienders, Zwijndrecht; 8. Eric de Crom, Hoogerheide; 9. Ad van der Maden, Dordrecht; 10. Rinie Sestig, Oosterhout; 11. Edward Farenhout, Spljkenis- se; 12. Louis Mook, Oosterhout, 13. Twan van Loon, Zegge; 14. Vital Timmermans, Yerseke; 15. Roland Rozenveld, Nu- mansdorp; 16. Twan den Bra ber, Fijnaart; 17. Eric Wester beek, Prinsenbeek. 18. John Leijs, Standdaarbuiten; 19. Martin Stroosnijder, Kruinin- gen; 20. Martin Vrij, Ouden hoorn. B-amateurs en veteranen: 1. Flip Segeren, Made; 2. Willem Varekamp, Hellevoetsluis; 3. Kees Jonkers, Oud-Gastel; 4. Fred Krebbekx, Steenbergen; 5. Jack Hommel, Oud- Vossemeer; 6. Keg§ ^hippers, Hellevoetsluis; 7. Corné Stout- jesdijk, Scherpenisse; 8. Barry van Dijke, Zegge; 9. René Vrins, Made; 10. John Akker mans, Nieuw-Vossemeer, 11. Corné Oomen, Rucphen; 12. Paul Sager. Zuid-Beijerland; 13. Gerrit van der Pluijm, Hank; 14. Henk Vijfhoek, Wil lemstad; 15. Martijn Hartelok, De Lier; 16. Pascal van de Broe- ke, Middelburg; 17. Hans Rul lens, Made; 18. Jan de Roon, Rockanje; 19. Jack van Dalen, Made; 20. Ger Jongen, Spijke- nisse. Zorgenkindje Zoals ook bij de andere toer nooien, is de categorie Cl het zorgenkindje. Deze categorie telt slechts vijf deelnemers en wordt in poulevorm afgewerkt. ,,Een paar jaar geleden zijn we begonnen met de doorstroming vanuit de D-categorie. Bij de C2 begint dat nu zijn vruchten af te werpen. De doorstroming naar Cl loopt nog een beetje Jmco nlmekinders uit Middelharnis verdedigt zijn titel in Nieuwerkerk. (Foto: Marijke Fol- achter. Dat heeft tijd nodig, l.crtsma). maar dat is logisch. Hoe hoger NIEUWERKERK - Het laatste grote tennisevenement van de zomermaanden, het Gruttepikkers 2 tennistoernooi in Nieuwerkerk, mag zich verheugen in een grote belangstelling. In totaal schreven 254 deelnemers zich in voor het toernooi dat morgen, zaterdag 23 juli, van start gaat op de tennisbanen aan de Stolpweg. In totaal worden tot en met zondag 31 juli 234 partijen gespeeld. Het Gruttepik kerstoernooi 2 kent in deze vorm zijn vijfde uitvoering. .Gelukkig kunnen er altijd veel deelnemers overdag spe len, ander kwamen we er nooit uit met zo veel deelnemers op vier banen", zegt Hans Jan Goedegebuure. Samen met zijn broer André, Winfred van der Pol en Jacco Folmer vormt hij de wedstrijdcornmissie van het toernooi. Net als in eerdere edi ties heeft de wedstrijdcommis sie ook nu weer mensen teleur moeten stellen. Nog meer deel nemers kan volgens Goedege buure echt niet. Bang dat het speelschema door slechte weersomstandigheden in de war gestuurd wordt is hij niet en dat komt niet door het feit dat de zon zich de laatste weken van zijn goede kant laat zien. ,,We hebben vorig jaar een goede testcase gehad. Tben werden we geconfronteerd met veel regen en hebben het toer nooi met hetzelfde aantal wed strijden desondanks tot een goed einde gebracht." Op het vijfde Gruttepikkers 2 tennistoernooi zijn weer veel bekende gezichten te zien. In de loop der jaren heeft het toer nooi een vaste deelnemersk ring opgebouwd. Zo zijn er we derom acht tefinissers uit Krimpen aan de IJssel en ook van Goeree-Overflakkee heb ben zich veel deelnemers inge schreven. Een van de Flakkeese tennis sers is Jaco Almekinders uit Middelharnis. Hij verdedigt in Nieuwerkerk zijn titel bij het Heren enkel B. Jaap Moerland uit Krabbendijke, die vorig jaar tegen Almekinders in de finale stond, is niet aanwezig. Als tweede is nu André Goede gebuure uit Nieuwerkerk ge plaatst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7