Groot aantal renners aan start 28e Wielerronde van Bruinisse Westhoektoernooi kent rustige start Feijenoord voltallig tegen Borsels elftal WK Voetbal 'God is Braziliaan' Mixed tennis toernooi voor toeristen Elfde editie Bombokaal in straten van Haamstede 't Cafeetje ongeslagen winnaar voetbaltoernooi Rob Sienders verdedigt titel in straten van Bru WILCO SPANJE DINSDAG 19 JULI 1994 NR 25599 7 LOS ANGELES - Behalve de wereldtitel heeft Brazilië op het WK voetbal ook de Fair Play Cup gewonnen. Boven dien werd de ploeg van bonds coach Parreira uitgeroepen tot het team met de hoogste amu sementswaarde. Tweede en derde werden respectievelijk Nigeria en Italië. De wereldvoetbalbond (FIFA) kende de prijs van beste doel man, de Lev Yashin-trofee, toe aan de Belg Michel Preud'hom- me. Van de Gouden Schoen, voor de topscorer van het toer nooi, moesten twee exempla ren worden uitgereikt. Zowel de Rus Oleg Salenko als deBul- gaar Hristo Stoitsjkov maakte zes doelpunten. Romario werd gekroond tot beste speler. Hij ontving de Gouden Bal. Het kampioenschap van Brazi lië heeft in Rio de Janeiro in de nacht van zondag op maandag de levens geeist van zeven sup porters, 38 raakten gewond. Drie slachtoffers werden dood gedrukt tijdens het uitzinnige sambafeest, waaraan honderd duizenden mensen deelnamen, nadat Brazilië voor de vierde keer wereldkampioen voetbal was geworden. De overige do den waren het gevolg van ver keersongelukken, waarbij al cohol in het spel was. Een andere Braziliaan liet het leven toen hij juichde voor de tegenstander in de finale, Ita lië. José de Oliveira Lima gaf zondag in een kroeg in Rio Branco tijdens de WK-finale blijk van zijn sympathie voor Italië. Het kostte hem zijn le ven. Zijn zwager stak hem neer. In een cafée elders in de stad waren twee meisjes op de hand van de Italianen. Antonio de Oliveira vond die loftuitingen maar niets, trok zijn pistool en vuurde op de tieners. Zwaar ge wond moesten ze in een zieken huis worden opgenomen. RIO DE JANEIRO (ANP) - De tante van Romario had het ver trouwen in de goede afloop van de finale van het WK voet bal in Los Angeles nooit verlo ren. ,,God is Braziliaan", ver klaarde Dona Lelita eens te meer toen in 'haar land het grootste voetbalfeest aller tij den losbarstte. Vuurwerk ontplofte, vreemden werden omhelsd in de straten, miljoenen maakten vreugde dansjes thuis of buiten. Voet bal is in Brazilië veel meer dan een sport. Het is de grootste passie. Een van de weinige re denen voor trots in een land, dat beheerst wordt door ge weld, armoede en corruptie. Het is nog geen twee maanden geleden dat Brazilië werd on dergedompeld in diepe rouw, toen oud-wereldkampioen au toracen Ayrtön Senna zich te pletter reed in Imola. Romario en zijn medespelers droegen in Los Angeles de verovering van de wereldtitel op aan de be treurde Senna. Voor zij de cup aannamen van Joao Havelange hielden zij een spandoek hoog met de tekst: ,,Wij raceten sa men. De titel is ons." In Sao Paulo trokken zondag avond honderdduizenden naar de hoofdstraat om de overwin ning van de nationale voetbal ploeg te vieren. Tienduizenden toeterende auto's maakten een hels kabaal, bijna iedereen hulde zich in de nationale kleu ren en torste de vlag. ..Brasil is tetra", schreeuwden miljoenen. Braziliëis viervoudig, vier keer wereldkampioen. In Rio de Janeiro trokken de meeste fans naar de stranden en de boulevards. Daar vond een gigantische carnavalsop tocht plaats compleet met trommelaars en sambadansers. De meestal steriele hoofdstad Brasilia haalde zijn bureaucra tische fagade neer en verander de in een kolkende smeltkroes met de nationale kleuren geel en groen. RENESSE - Tennisvereniging Scelveringhe houdt van I tot en met 5 augustus het Toe risten mixed tennistoernooi. De wedstrijden worden ge speeld op het tennispark aan de Mauritsweg. Dit jaaar wordt het toernooi voor de negende keer gehou den. Tbnnisteams, bestaande uit vakantiegangers spelen een competitie. Een team be staat uit minimaal twee heren en twee dames en maximaal uit zes personen. De minimum leeftijd is 15 jaar. De wedstrij den worden gespeeld van 16.00 tot 22.00 uur. Opgave is moge lijk via de VW in Renesse of vanaf maandag 1 augustus 15.00 uur op het tennispark. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de elfde keer wordt donderdag 21 juli de Hotel Bombokaal Stratenloop over tien kilometer gehouden in het centrum van Haamstede. Om 20.15 uur gaan de senioren van start op de Ring. De organisatie van deze stra- tenloop is in handen van Delta Sport, in samenwerking met de Stichting Recreatie Activitei ten Westerschouwen. Het par cours loopt door en om het cen trum van Haamstede. Naast plaatselijke en regionale atle ten verschijnen er, gezien de vermaardheid van de koers, ongetwijfeld, ook een aantal sterke lopers van elders aan de start. Voorafgaand aan de wedstrijd wordt om 19.00 uur een jeugd- trimloop over 2500 meter ge houden. Een kwartier later gaan de .oudere trimmers van start voor een loop over 3300, 6600 of 9900 meter. SEROOSKERKE - 't Cafeetje is zaterdag 16 juli eer ste geworden in het jaarlijkse voetbaltoernooi van Trinity. Dit jaar werd het toernooi voor de vijfde keer gehouden op de voetbalvelden van voetbalver eniging Velocitas in Serooskerke. In totaal namen zes ploegen deel aan het toernooi. Het bij zondere van dit toernooi is, dat niet alleen het resultaat van de wedstrijd geldt, maar ook de daarna te nemen strafschop pen. Voor een gewonnen wed strijd krijgt een ploeg twee punten, bij een gelijkspel één punt. Na elke wedstrijd wor den drie strafschoppen geno men. Per benutte strafschop wordt één punt toegekend. In vijf wedstrijden bleef 't Ca feetje ongeslagen. Alleen tegen 't Swarte Schaep kwam de ploeg niet tot de volle winst, 't Swarte Schaep eindigde op een tweede plaats met een gelijk aantal punten als Trinity. De organiserende vereniging wist echter, na een 0-0 stand na de reguliere speeltijd in de onder linge wedstrijd maar twee strafschoppen te benutten te gen 't Swarte Schaep drie. Uitslagen: Trinity - Hanno 2-2. 't Cafeetje - SCZ 10. Janse - 't Swarte Schaep 0-1. Trinity - SCZ 0-0. Hanno - 't Swarte Schaep 1-1. Trinity - Janse 4-0. 't Cafeetje - 't Swarte Schaep 0- 0. Hanno - SCZ 0-1. Trinity - 't Cafeetje 1-3. Janse - Hanno 0-1. SCZ - 't Swarte Schaep 1-J. 't Cafeetje - Hanno 2-0. Janse - SCZ 2-4. Trinity - 't Swarte Schaep 0-0. 't Cafeetje - Janse .3-1. Eindstand: 1. 't Cafeetje (28 punten); 2. 't Swarte Schaep (20); 3. Trinity (20); 4. SCZ (18); 5. Hanno (18); 6. Janse(6). NIEUWDORP - De ere-divisieclub Feijenoord speelt maandag 1 augustus in Nieuwdorp tegen het Borsels elftal, dat bestaat uit spelers die woonachtig zijn of voetballen in de gemeente Borssele. Feijenoord komt in Nieuwdorp compleet binnen de lijnen. Het duel begint om 19.00 uur. De organisatie van de wed strijd is in handen van de toer- nooicommissie van de Borsele Champions Leage. Dit presti gieuze toernooi wordt niet meer gehouden, maar de toer- nooicommissie haalt nog wel jaarlijks een klapper in huis. Vorig jaar al probeerde cohv missievoorzitter Sjaak de Koo ning Feijenoord te strikken. Hij kreeg toen nul op het re kest. Dit jaar kreeg hij Feije noord in de schoot geworpen. Fred Blankemeijer van de Rot terdamse club bood aan naar Zeeland te komen, toen een amateurclub afhaakte in de reeks oefenwedstrijden van Feijenoord. Feijenoord is sinds 11 juli weer in training. In vergelijking met vorig seizoen heeft de selectie één nieuwe speler: de uit Drei- schor afkomstige sluitpost Wil- co Doeleman. Doeleman ver keert momenteel in Spanje, waar aanstaand weekend de strijd begint om de Coupe de Jules Rimet, de Europese kam pioenschappen voor UEFA's. Feijenoord komt in Nieuwdorp compleet binnen de lijnen. In tegenstelling tot de eerste we ken van de oefencampagne be schikt trainer Willem van Ha- negem in Zeeland weer over de internationals John de Wolf. Rob Witschge, Gaston Thu- ment, Ulrich van Gobbel en Ed de Goey. Het vijftal kreeg twee weken langer verlof, omdat zij met het Nederlands elftal deel namen aan het WK in de Ver enigde Staten. Of ook de Zweedse international Henke Larsson er bij zal zijn. is nog niet zeker. Vorig jaar werden er in de straten van Bruinisse snelheden van boven de 40 kilometer per uur bereikt. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Maar liefst 70 A-amateurs hebben zich tot dusver ingeschreven voor de 28e Wielerronde van Bruinisse, die donderdagavond 21 juli in de straten van het vissersdorp wordt verreden. Om 18.30 uur gaan de renners van start voor de wedstrijd over 100 kilometer. Onder hen bevindt zich ook de winnaar van vorig jaar, Rob Sienders uit Zwijndrecht. Een jaar geleden toonde hij zich de rapste spurter uit een kopgroep van vijf renners. Voordat hij ook dit jaar weer de kussen in ontvangst kan nemen van Miss Visserijdagen Wille- mien Kik, moet hij onder anderen afrekenen met Bob Rasenberg, Francois Franse en John-Paul van den Ameele. Er verschijnen gevestigde na men aan de start in Bruinisse. Behalve Sienders, Rasenberg, Franse, Van den Ameele heeft mede-organisator Teun van Zalm, inmiddels de inschrij- vingskaarten binnen van Wil- fried Bastiaanse, Roy Boo- gaers, Erik de Crom, Davy Dubbeldam, Rinie Sestig, Pe ter MolMario van Vlimmeren en de oud-professionals Antoi- ne Goense, Peter Hoondert en Fester Aarts. Van Schouwen-Duiveland doen alleen Erwin van Loo uit Ouwerkerk en Arnold Duin houwer uit Brouwershaven mee. Van Loo eindigde vorig jaar op een vijftiende plaats. Gezien zijn verrichtingen dit seizoen een prestatie die hij ze ker kan verbeteren. Duinhou wer reed de koers vorig jaar niet uit. Herstellende van een blessure was hij genoodzaakt 15 kilometer voor de finish af te stappen. Van Zalm toont zich zeer in zijn nopjes met het deelnemers veld. In tegenstelling tot vele andere koersen slagen hij en Wim van Kooten er ieder jaar weer in voldoende renners te strikken om er een interessan te koers van te maken. ,,Een ge heim om renners aan de start te krijgen heb ik niet hoor", zegt Van Zalm. „Geen enkele renner krijgt startgeld. Dat is een principekwestie. Ook nu weer zijn er renners geweest die daar om vragen. Daar kunnen we echter niet aan beginnen. De renners weten dat blijkbaar ook, want ze schrijven wel in. Er is een goede prijzenpot en dan moeten ze daar maar voor fietsen." Teun van Zalm is dit jaar voor het 25e jaar betrokken bij de organisatie van de Wielerronde van Bruinisse. In verband met ziekte zou het wel eens zijn laatste jaar kunnen zijn. Wan neer dat zo is, staat er niet zo maar een opvolger voor hem klaar. Bang voor de teloorgang van de ronde is hij echter niet. „We hebben een aardig potje opgebouwd en daar kunnen we wel een poosje mee vooruit." Volgens zijn vrouw zal dat met het stoppen wel meevallen. „Hij moet stoppen met alles op zijn nek te laden. Ik geloof niet dat hij ooit stopt met het wiel rennen. Dat moet ik tenminste nog zien." En wanneer Tfeun van Zalm diep in zijn hart •kijkt, twijfelt hij ook hevig over het al dan niet opgeven van zijn grote'passie. „Ik denk er wel aan, maar schrijf het nog maar niet op." B-amateurs Behalve A-amateurs verschij nen er in Bruinisse ook B- amateurs en veteranen aan de start. Zij rijden een koers van 60 kilometer. De start hiervan is om 16.30 uur. Zo'n vijftig ren ners hebben zich inmiddels in geschreven. Onder hen bevindt zich ook de winnaar van vorig jaar Willem Varekamp uit Hel- levoetsluis en runner up Arie van Veer uit Haaften. De ver wachting is dat zij de meeste tegenstand te duchten zullen" hebben van onder anderen Fred Krebbeke, Rien van Hooydonk en Mario van Dijk. Renners die in de 27e editie al lemaal voorin eindigden. Dit jaar wordt op het parcours ook weer een Dikke banden wedstrijd gehouden voor kin deren van 6 tot 15 jaar. Vorig jaar kende deze wedstrijd zijn eerste uitvoering. En blijkbaar tot groot genoegen van velen, want ook voor dit onderdeel wordt Van Zalm regelmatig ge beld door geïnteresseerden. In verschillende categorieën gaan de wielrenners in de dop vanaf 14.30 uur van start. Start en finish van het par cours zijn gelegen in de Dorps weg. Vanaf het doek is de route als volgt: Dorpsweg, Nieuw- straat, Korte Ring, Oudestraat, Steinstraat, Boomdijk, Molen weg en Dorpsweg. De totale lengte is 2200 meter. BURGH-HAAMSTEDE - Op de eerste officiële dag van het Westhoek ten nistoernooi werden slechts dertien wedstrijden gespeeld. Ondanks dit geringe aantal is er geen sprake van achterstand op het speelschema. In het weekend werden immers een. groot aantal voorwedstrijden gespeeld. D. Dool zorgde sa men met C. Blonk bij de heren dubbel Dl bijna voor een verrassing. Het als tweede geplaatste koppel A. v. d. Vet en D. Verschoore moest tegen hen tot het uiterste gaan om uitschakeling te voorkomen. De wedstrijden worden afge werkt op de onlangs gereno veerde hardcore banen op het tenniScomplex aan het Duin wegje in Burgh. Alle oneffen heden zijn gepolijst en de ba nen zijn vervolgens voorzien van een nieuwe coating, waar door ze weer zo'n tien jaar. mee kunnen. Even heeft tennisclub Westerschouwen de aanleg van een nieuw park overwogen. Dit zou echter kapitaalvernieti ging betekenen en van dit plan is afgezien. De harde ondergrond is niet voor iedereen prettig. Spelers die gravel gewend zijn, kunnen op de banen, in Burgh soms moeilijk uit de voeten. „Maar daar staat tegenover dat wij moeite hebben op gravel. We zijn niet gewend om te glijden", aldus Rob Vermeulen van de De dames N. Deurloo (rechts) en H. de Vlieger behaalden bij de Damesdubbel D2 een gemakkelijke overwinning op het duo M. Citroen K. van Zalm (6-2 6-1). (Foto: Marijke Folkertsma). organiserende tennisvereni ging. Eén nadeel heeft de on dergrond wel. Wanneer het re gent, waardoor de banen conti nu nat blijven, worden deze spekglad. Maar zodra het droog is, zijn ook de banen bin nen de kortste keren droog en kan er weer normaal gespeeld worden. Dat er gisteren maar dertien wedstrijden gespeeld konden worden heeft te maken met de aard van het toernooi. Er wor den alleen dubbels gespeeld en als een van de twee spelers werkt is het wel eens moeilijk. De wedstrijdcommissie, be staande uit Leo Bakker, Wil lem Hart, Patrick Meuldijk en Robert Kort, heeft echter nog geen problemen gehad. Alles verloopt vlot en wanneer het weer de hele week blijft mee werken, kunnen alle wedstrij den volgens het schema ge speeld worden. Uitslagen maandag 18 juli He ren dubbel C: De Coninck/Ma- gito - Schubert/Verspeek 6-4 6- 2. Heren dubbel Dl: Van Pijl/V.d Werken - Hoogerhuis/ Hoogerhuis 6-4 7-6. Verschoo- re/V. d. Vet - Dool/Blonk 2-6 6-1 6-4. Hoare/Van Wijk - Derijc- ke/ Silvis 7-6 7-6. Heren dubbel veteranen: Hoare/Vermeulen - Merle/Peters 6-3 6-0. Dames dubbél Dl: Mol/Mol - Van Leeuwen/Pijl 7-6 6-2. Da mes dubbel D2: Deurloo/De Vlieger - Citroen/Zalm 6-2 6-1. Ekkebus/Drijdijk - Detting- meijer/V. d. Linden 5-7 1-6. Gemengd dubbel Cl: Tferwis- scha/Dettingmeijer - Pronk/V. d. Pol 6-3 4-6 7-5. Gemengd dub bel Dl: Kerkhove/Sadhoera - Geense/Rijnberg 1-6 1-6. Pante- koek/Pantekoek - Wels/ Wels 2- 6 2-6. Platschore/Vermeulen - De Coninck/De Spirt (w.o Plat- schore/Vermeulen). Gemengd dubbel veteranen: Kla ver/Hart - Van Tbl/Van Tbl 2-6 2-6. Koffers pakken en wegwezen Morgen, woensdag, voegt Wilco Doeleman zich om 11.15 uur op Schiphol, bij de rest van de selectie van het UEFA-team, dat onder leiding van Dick Advocaat een gooi gaat doen naar het Europees kampioenschap in Spanje. Het toernooi gaat voor Nederland zondag 24 juli van start tegen Zweden. Dinsdag 26 juli staat de wedstrijd tegen Frankrijk op het programma en donder dag 28 juli ontmoet Oranje Portugal. Na een vermoeien de voorbereiding brengt Wilco de laatste twee dagen thuis door, op de boerderij in Dreischor. Van hieruit laat hij weten er bijna zeker van te zijn veel te spelen. ,,In de voorbereiding heb ik bijna alle wedstrijden onder de lat gestaan, ondanks een slechte eerste wedstrijd. Het allereerste streven is om bij de eerste vijf te eindi gen. Dan kwalificeren we ons voor het wereldkampioen schap in Nigeria. Maar natuurlijk gaan we voor de hoogste prijs. Dat moet ook als je sportman bent. Met de eerste wedstrijd tegen Zweden, zondag, ben ik nog niet bezig. Dat is nog heel ver weg. Dat gaat wel komen wanneer we in Spanje zijn. Dan wordt het trainingspro gramma helemaal op de wedstrijd afgestemd. Nu ben ik nog lekker thuis om rust te nemen, te ontspannen. Ik moet mijn koffers nog pakken en om Spaans geld en dan ben ik er helemaal klaar voor." Het vliegtuig vertrekt morgen om 13.00 uur vanaf Schip hol om ruim twee uur later in Madrid te landen. Van Madrid gaat het vervolgens per bus naar Badajor, waar de selectie en begeleiders in Hotel Trypmedea hun on derkomen hebben. Deze reis neemt zo'n vijf uur in be slag. „Van trainen zal niet veel meer komen, morgen. Donderdag begint het dan echt allemaal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7