o Stopverbod voor een deel van Leliëndaleweg Burgh Beachpop brengt 25.000 gulden op voor Aidsfonds dichters Opsteker Jagers ingezet voor bestrijding botulisme Campinghouder krijgt boete Q) Raad Westerschouwen akkoord met verkeersmaatregel DINSDAG 19 JULI 1994 NR 25599 ZIERIKZEE - Jagers gaan in waterrijke gebieden zoeken naar slachtoffers van botulisme, een gevrees de voedselvergiftigingsziekte die uitbreekt onder watervogels en vissen na dagen van aanhoudende hoge temperaturen. In Zeeland zijn tot nu toe geen gevallen van botulisme gemeld. De Koninklijke Nederlandse heer G. J. Klompe, secretaris Jagers Vereniging (KNJV) van Wildbeheereenheid De heeft voor haar ruim vierhon- Gouwe, hebben leden van deze derd wildbeheereenheden het Wildbeheereenheid al op be- zogeheten botulisme- perkte schaal gezocht. „Ook de rampenplan in werking ge- Wildbeheereenheid Schouwen- steld. Dit heeft de KNJV don- Duiveland houdt de boel in de derdag meegedeeld. De jagers gaten, maar dat doen wij ei- gaan uitbreiding van botu- genlijk altijd al. Ook zonder lisme tegen door aangetaste rampenplan," zegt M. Groenen- dierep (verlammingsverschijn- dijk uit BurghHaamstede. ,,In selen) en kadavers uit het wa- Zeeland komt botulisme wei ter te halen. Ze brengen de vo- nig voor, het is al jaren geleden gels en vissen vervolgens in dat hier gevallen van botu- goed afgesloten zakken naar lisme voorkwamen. Dat komt destructiebedrijven of gemeen- omdat het meeste water hier ten. Het zijn vooral de wilde niet stilstaat en de vogels kun- eend, de kokmeeuw, de meer- nen uitwijken naar de zeear- koet en de knobbelzwaan die men." Maar zolang het. warme het grootste gevaar lopen weer duurt, zullen de jagers besmet te raken. Volgens de alert zijn op botulisme. SEROOSKERKE - Akkerbou- investeringen die hij, door wer en mini-campingeigenaar voorschriften van de gemeente John Hanse is het meer dan opgelegd, heeft moeten doen. beu. Omdat hij met Pinkste- Vervolgens kreeg hij op 14 juni ren teveel mensen op zijn ter- per brief te horen dat hij als rein had werd hem een dwang- straf vijf kampeereenheden somregeling opgelegd van 150 kwijt is. Hij had vervolgens gulden per eenheid. vier weken de tijd om hierte gen in beroep te gaan. Dat zou Hanse vindt dat de gemeente dus zijn tot 12 juli. Hanse heeft Westerschouwen met twee ma- niet gereageerd door een zin ten meet: ,,Ik las in de PZC dat netje in de brief waardoor hij, Veerhoek in een commentaar in zijn visie, misleid is; „Zo op mijn verzet alles afdoet met lang beroep open staat of aan- 'kul' en dat ik meerdere malen hangig is, heeft de intrekking over de schreef ben gegaan. geen werking, mits de schor- Dat is gewoon niet waar, alleen sende werking niet door burge met Pinksteren heb ik bewust meester en wethouders is opge- meer mensen op mijn terrein heven." Hanse: „Ze hebben me laten komen, om een discussie gewoon in de val laten lopen, uit te lokken." Volgens de ak- als ik het eerder had geweten kerbouwer zit de gemeente had ik de mensen die er nu zit- hem al jaren dwars en hij vindt ten niet laten reserveren. Nu dat Veerhoek alles wat niet in kan ik ze niet meer weg sturen, zijn straatje past afdoet met Dat is tegen mijn principes, het woordje 'kul'. Zijn actie re- Het kost me 750 gulden per dag sulteerde in een hoorzitting op als ze blijven staan." 6 juni waarin Hanse uiteenzet- Uit verzet tegen de manier van te waarom hij vindt dat cam- werken heeft de campinghou- pinghouders op topdagen meer der een spandoek bij de oprit vrijheid moeten krijgen en dat van zijn erf geplaatst met de het, vanwege de slechte situa- volgende variant op het beken- tie in de landbouw, noodzake- de Schouwse gedicht: „Ge lijk is voor hem op deze manier meente Westerschouwen, het wat bij te verdienen. En daar zal je berouwen, dat je hebt ge niet alleen om, ook om wat te- roofd waarvoor ik heb rug te verdienen van de enorme gesloofd Steenzwaenshof Aan mij vroeg een ouder paar Wat voor woningen zijn dat daar Ik zei die zijn voor bejaarde mensen die alleen maar ruste wensen Ze komen ook wel eens bij elkaar maar dan is de koffie klaar En in dat uurtje zoals dat gaat Wordt er over vroeger veel gepraat En dan zeg ik nu bij deze We zijn op elkaar aangeweze Want een vriendelijk woord is wel wat er bij behoord. Er zijn er die zijn goed ter been en kunnen hier en daar nog heen. Er zijn er ook met zere benen en die kunnen nergens henen. Ze kunnen er toch wel van door want daar is een oplossing voor. Een wagentje daar kan men achter lopen en dat hoeft men niet te kopen. Dat krijg je, dat heeft een ieder door je moet er goed voor zorgen hoor. En dat is vast en zeker waar er staat ook een rolstoel klaar. Er is ook een bestuur aanwezig die zijn ook ijverig bezig. Dat is vanzelf ook heel fijn dan weet men altijd waar je moet zijn. En dit laat ik dan nog weten de conciërge niet te vergeten. Want dat zeg ik wel eens meer hij is altijd in de weer. Daar over hebben wij geen klagen je kan alles aan hem vragen. En dat vind ik een groot gewin dat is dan naar ieders zin. Zo iemand is niet overbodig die heb je zo nu en dan wel nodig. Wij zijn nu hier een week of vier vrijwillig gaan wij niet meer van hier. Wij willen blijven, dat is fijn voor de gemakken die er zijn. Wij vinden het heerlijk en zijn vol lof te wonen in Steenzyvaenshof. Joh. Folmer Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus I. 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. FOTO MARIJKE FOLKERTSMA straat dat problemen geeft vanwege het smalle karakter van de kruising. Om het in- en uitdraaien van voertuigen te vergemakkelijken, stelde hij voor om met AH te overleggen over de mogelijkheid, één par keerplaats op de hoek van het terrein op te offeren zodat de draai ruimer'wordt. Wethouder ir C. W. Veerhoek zei de vrij smalle kruising op zich een goede verkeersremmer te vinden, ook in het kader van de komende herinrichting van het dorp Burgh die minder ver keer in de kern voorstaat. Maar hij vond ook dat de situatie zo als die nu is, niet aan kan blij ven lopen tot de herinrichting, die volgens hem nog wel enige jaren zal vergen. Hij zegde toe dat de gemeente deze zomer de knelpunten in ogenschouw zal nemen, terwijl aan het eind van het seizoen overleg zal vol gen met AH over een oplossing voor de verkeersproblemen ter plaatse. Voorts stemde de raad in met de beschikbaarstelling van een krediet van ruim 97.000 gulden voor automatisering binnen de gemeente Westerschouwen in 1994. Het gaat onder meer om de aanschaf van drie pe's, een printer, software en beeld schermfilters. Verder zijn bij voorbeeld inbegrepen in het bedrag, de kosten van het vol gen van cursussen door een aantal ambtenaren om opti maal gebruik te kunnen ma ken van de nieuwe software. VVD-raadslid Hoorweg vroeg zich wel af of het met het oog op de komende gemeentelijke herindeling nu wel zo nodig is om zo'n volgens hem, dure in vestering in automatisering, te doen. „Nu de herindeling dich terbij komt, vraag ik me af of we straks niet met teveel appa ratuur komen te zitten", aldus Hoorweg. Vijf jaar Wethouder G. J. W. van der Salm stelde dat geen enkele in vestering zo snel wordt afge schreven als automatisering. „Er wordt nu gesproken over 1 januari 1997 als datum voor herindeling. Mocht er al sprake van herindeling zijn, dan vindt die volgens mij pas plaats over vijf jaar of nog later. En dan is de huidige investering in auto matisering al helemaal afge schreven", aldus de wethouder. De raad van Westerschouwen ging verder akkoord met de in voering van spreekrecht bij raadsvergaderingen in de ge meente. Na de opening van de vergadering kunnen de aanwe zigen op de publieke tribune het woord voeren over al dan niet op de agenda vermelde on derwerpen. Volgens CDA- raadslid A. J. Padmos functio neert het spreekrecht dat bij commissievergaderingen in Westerschouwen al is doorge voerd, zodanig goed dat het wat hem betreft ook volledig op zijn plaats is tijdens raads vergaderingen. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeenteraad van Westerschouwen heeft maandagavond tijdens een vergade ring ingestemd met het voorstel van het college van burgemeester en wethouders, een stopverbod voor een deel van de Leliëndaleweg in Burgh in te stellen. Dit om het vele verkeer dat gebruik maakt van de kruising bij de Albert Heijn-supermarkt op de hoek van Burghseweg en Leliëndaleweg, een betere doorgang te verle nen. Na de opening van de AH- vestiging in Burgh doen zich als gevolg van geparkeerde auto's langs en half op het troittoir bij de in- en uitrit van het AH-parkeerterrein, ver keersopstoppingen voor op de Leliëndaleweg, de Kerkstraat en Burghseweg. Inmiddels is voor dit weggedeelte in overleg met de politie en de burge meester al een verkeersbord geplaatst dat parkeren moet voorkomen. De raad heeft deze maatregel maandagavond be krachtigd. Verder zijn er op het trottoir paaltjes aan de achter zijde van de trottoirband aan gebracht om parkeren tegen te gaan. Volgens raadslid C. A. Hoor weg (VVD) is het vooral het uit rijden van auto's op de Kerk- ZIERIKZEE - Het Beachpopfestival dat twee weken geleden werd gehouden in Burghsluis heeft 25.000 gul den opgebracht voor het Aidsfonds. Vorig jaar werd het festival voor de eerste keer gehouden met hetzelfde doel. Toen was de opbrengst 20.000 gulden. Tijdens het festival traden be kende groepen op als Herman Brood, The Nits, The Strang- lers en 2-Unlimited tegen gere duceerde prijzen. Tussen de op tredens door werd het publiek voorgelicht over de aids- problematiek. Ook waren op het terrein diverse stands inge richt en voerde een theater groep toneelstukjes op over het onderwerp. Ruim 7.000 mensen bezochten het festival aan de Groenlandseweg. Vorig jaar brachten 6.000 mensen een be zoek aan het festival. Herman Brood his Wild Romance traden op tijdens het Beachpopfestival 1994. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5