Emiel Dorst in grote onzekerheid Gezelligheid troef op Westhoektoernooi Na mislukt seizoen bij Tubantia Borgerhout Indeling competitie zaalvoetbal Onderdak Ben Meziane naar winst in Domburg Eerste wedstrijden onder stralende zon gespeeld Nationaal kampioenschap kleiduifjachtschiet en Vermeule kan in eigen streek titel prolongeren Echtpaar Balm beste koppel zomeravonddrive MAANDAG 18 JULI 1994 NR 25598 9 Wellicht komt er vanavond een einde aan de onzekerheid van Oosterlands beste voetballer Emiel Dorst. (Foto: Marijke Folkertsma). OOSTERLAND - Hij had het zich bij zijn overstap van NAC naar het Belgische Tubantia Borgerhout toch allemaal anders voorgesteld. Emiel Dorst, 23 jaar, werd in de voorbereiding op het seizoen 1993-1994 als het ware weggeplukt uit Breda om de Belgische ploeg meer scorend vermogen te geven. Helaas, het liep dus anders. Mede door een aantal meer dan vervelende omstandigheden haalde de speler uit Oosterland qua voetbal niet zijn normale niveau. En juist daarvoor krijgt Dorst daar misschien binnenkort de rekening wel voor gepresenteerd. ZIERIKZEE - De Commissie Zaalvoetbal Schouwen Duiveland heeft de indeling bekendgemaakt van de zaal voetbalcompetitie in Zierikzee. In totaal heb ben zich dertig teams ingeschreven voor de competi tie. Wederom strijden dertig teams verdeeld over drie klassen om de hoogste eer. De eerste competitie ronde is op maandag 29 augustus in Sporthal Onder dak. Vanavond, maandag, reist Emiel Dorst namelijk samen met zaakwaarnemer Cees van Vossen naar Borgerhout, bij Antwerpen, om samen met het bestuur te onderhandelen over zijn contract. ,,Ik heb nog een contract van één jaar. Het is al lemaal een beetje vervelend en heel onzeker om na zo'n rotsei- zoen zo te moeten beginnen. Ze willen eigenlijk van me af om dat ik te duur ben en vorig sei zoen weinig heb laten zien. Er zijn een aantal sponsors ge stopt en nu hoorden we eén maand geleden dat ze alle spe lers koste wat kost minder wil len gaan betalen. Ik weet zeker, Zoals bekend worden er tijdens het Westhoek tennistoernooi alleen dubbels gespeeld. Dit jaar is dat voor de tiende keer. Volgens de wedstrijdcommis sie is het toernooi ontstaan uit een behoefte aan een gezellig toernooi. In de loop der jaren is er steeds meer kwaliteit bin nengeslopen. Maar nog steeds staat de gezelligheid voorop, met veel culinaire hoogtepun ten, want daar staat het toer nooi om bekend. Er is altijd een hapje en een drankje. Ze- als er een andere ploeg zou ko men zouden ze me wel laten gaan", vertelt de voetballer. Een valse start van de voorbe reiding dus. ,,Ja, er zijn jon gens die op de eerste trainin gen niet eens mee deden. Voor een club op dit niveau is dat ei genlijk onbegrijpelijk. Als je zo hoog voetbalt moet je je kunnen concentreren op het voetbal. Niet iedere keer over geld moeten praten. Er zijn jongens die een aflopend con tract hebben en er zijn ook nieuwe spelers bijgekomen die nog niets eens weten waar ze nu aan toe zijn". ker op woensdagavond, wan neer de feestavond staat ge pland. Vuurwerk Wat het tennis betreft zorgden de dubbels R. Vleeshouwer/T. Kramers en G. Klompe/C. Zuijderwijk Voor het meeste vuurwerk op zondag. In een zinderende partij, die in totaal ruim twee uur in beslag nam, leken Kramers en Klompe uit- Bij zijn overstap naar het Bel gische, een seizoen terug, leek Dorsts toekomst er florissant uit te zien. "„Borgerhout klopte bij NAC aan of zij geen spits over hadden. Ik mocht vervol gens een proefwedstrijd spe len. Het ging goed. Ik scoorde ook nog. Toen zag ik het echt zitten". Kort daarvoor had hij bij NAC zijn handtekening ge zet onder een één-jarige verbin tenis. „Bij NAC heb ik veel geleerd. Eerst kwam ik bij de eerste zestien en daarna speelde ik drie wedstrijden in de basis en drie keer als invaller. NAC eindelijk aan het langste eind te trekken, toen zij in de derde set een 4-1 voorsprong namen. Zij hadden echter buiten de waard gerekend. Vleeshouwer en Kramers herstelden zich wonderwel en trokken de set naar zich toe en daarmee de partij (6-4 1-6 64). Hetzelfde beeld gaf de wed strijd bij de Dames dubbel C tussen J. van Dijke/P. Pronk en J. Klaver/E. Ibrwisscha. Ook zij stonden in een verzengende hitte ruim twee uur op de baan. draaide niet en toen kwam Ro nald Spelbos als trainer. Die begon weer met de oude kern. Dat kwam voor mij ongeluk kig uit. Daarna is NAC gaan draaien". Emiel Dorst verkoos voetbal len boven bankzitten. „Je zou kunnen zeggen dat ik nu ex pres een stapje terug deed om weer aan voetballen toe te ko men. En om daarna weer ho gerop te komen. Achteraf, maar dat is altijd, heb ik mis schien toch spijt gehad omdat het bij NAC dit seizoen perfect liep." Bij Tubantia Borgerhout, dat uitkomt in de 3e Nationale Di- De eerste set ging naar Klaver en Tbrwisscha met 6-3. Van Dij- ke en Pronk -pakten vervol gens de tweede en derde set met twee keer 6-4 en staan nu in de kwart finale tegen B. den Ouden en C. Roda. Zij lootten in de eerste ronde een bye. Heren dubbel C: De Graaf - Schuiten - Goedegebure/Van Opstal 2-6 1-6. Heren dubbel Dl: Schoneman/Schoneman Renger/Renger 2-6 2-6. Bak ker/Boekholt - V.d Werff/V.d Werff 2-6 3-6. Dool/Blonk - Holm/Volkeri 7-6 1-6 6-1. Schenk/Wels - Tbrenburg/lb- renburg 6-0 6-7 1-6.Heren dub bel D2: Klompe/Zuijderwijk Vleeshouwer/Kramers 4-6 6-1 4-6. De Spirt/In 't veld Bil/Blonk 3-6 1-6. Heren dub bel veteranen: Dettingmei- jer/Peters - Bos/Hart 7-6 6-2. In de A-klasse oogstte Zeeland het meeste succes door met een overweldigende voorsprong van achttien punten op zijn naaste belagers uit Friesland en Gelderland het goud zeker te stelle^ met 228 punten; om respec(j|fevelijk 210 en 209 pun ten vomR. de Friezen en de Gel derlanders. Individueel scoorden de Zeeu wen eveneens ongekend hoog en trok de Goesenaar Rob de Graag met een score van „volle bak" op de skeet en slechts een misser op de trap, 49-4 het goud naar zich toe op de voet ge volgd door Adriaan van Dam me uit Burgh-Haamstede die een „volle bak" scoorde op de trap en op de skeet twee mis sers liet noteren goed voor het zilver terwijl de Gelderlander visie van Belgie, leek Dorst op te bloeien. „Eerlijk is eerlijk, toen ging het goed. Tbt drie wedstrijden in de competitie. Toen kreeg Sandra, mijn vrien din, te horen dat ze kanker had. Ik was kapot. Op een ge geven moment heb ik tegen de trainer, Paul Put, gezegd dat ik even niet meer wilde voetbal len. De spelers hebben me trou wens perfect opgevangen, zo goed dat ik dat zelf wel eens niet kon begrijpen." Gevoelsmens Sandra de Keijzers ziekte knaagde dus logischerwijs aan de prestaties van vriend Emiel Dorst. „Ik verwijt het me wel eens dat ik tijdens het voetbal len het niet even van me af kon zetten. Sandra zei ook vaak te gen me van 'ga nou lekker voet ballen joh'. Dat ik het zelf niet goed kon verwerken doet me misschien nu wel de das om. Nee, het ligt beslist niet aan haar. Het ligt gewoon aan mij. Ik ben teveel gevoelsmens". Op de vraag of hij afgelopen seizoen toch nog een hoogte puntje heeft meegemaakt ant-* woordde Dorst resoluut. „Als ik eerlijk ben, nee. Het af gelopen seizoen, een dikke vet te streep er onder. Ja, een hoog tepunt was voor mij om te ho ren dat het beter ging met San dra". Een seizoen lang pendelt Dorst al tussen zijn woonplaats Oos terland, werkplaats Ooster hout en Borgerhout. „Vier keer in de week trainen en dan op zaterdag of zondag voetballen. Dat is zo'n 230 kilometer per dag in de auto. Gelukkig ben ik op woensdag vrij, niet werken en niet trainen. Maar dat heb ik dan ook nodig hoor". Via een sponsor van zijn oude ploeg, NAC, werkt hij vier da gen in de week van half tien tot vijf uur als magazijnwerker. Bewijzen Emiel Dorst wil eigenlijk weer hogerop. „Ik zou nog wel eens een jaartje alles opzij willen zetten om te kijken wat ik ei genlijk kan. Een jaar je werk opgeven en zien waar je ein digt. Wat ik zelf het liefste wil is om me hier toch nog een jaar te bewijzen, onder dezelfde voorwaarden. Als ze beginnen te sleutelen aan mijn contract verscheur ik het als ware nog liever. Dan klop ik wel bij een andere ploeg aan." Of er na Duiveland, Kloetinge, Zierikzee, VCV Vlissingen, VNAC en Tubantia Borgerhout binnenkort een volgende ploeg in het rijtje van ex-ploegen van voetballer Emiel Dorst uit Oosterland kan worden bijge schreven is na vanavond mis schien al een stuk duidelijker. Kievit/Schuiten Meul- dijk/Wols 6-3 6-3. Dames dubbel C: De bak ker/Kort - V.d Cingel/Speel- man 1-6 3-6. Van Dij ke/Pronk - Klaver/Tterwisscha 3-6 6-4 6-4. Goedegebuure/Mellegers - Ma- ris/Bijdevaate 6-3 6-3. Dames dubbel Dl: V.d Polder/Wels - Dogger/V.d. Horst 0-6 1-6. Gemengd dubbel C: Melle- gers/Dool - De Looff/Hoep 3-6 2-6.Gemengd dubbel Dl: Pe ters/Van Tbrenburg Jon gens/Jongens 2-6 4-6. Platscho re/Vermeulen - De Coninck/De Spirt (w.o. Platschore/Vermeu- le). V.d. Polder/ Meuldijk Kostense/Goedegebuure 2-6 2- 6. Gemengd dubbel D2:Det- tingmeijer/Fokke - Mol/De Spirt 4-6 4-6. Boelen/Meuldijk - Bakker /Bakker 0-6 1-6. V.d. Linden/V.d Linden - Meul- dijk/Boelen 5-7 3-6. Van Oeve- ren/De Jong - Meuldijk/Boe- len 6-2 6-2. Gemengd dubbel veteranen: Bakker/Bil Hart/Bek 3-6 2-6. Kort/Schui ten - Van Dijke/Van Dijke 6-7 6- 3 1-6. Wienholts met 47-5 het brons wegkaapte voor Martien de Visser, 46-10 die daardoor vier de werd. Het Zeeuwse A-team bestond uit: Martien de Visser 46-10, Adriaan van Damme 48-3, Wim de Zwart 40-3, Rob de Graag 49- 4, Rinus Vermue 44-4, Cees Pol derdijk 41-4. A-klasse: Zeeland I 228-25, Friesland I 210-29, Gelderland 1209-20, Drente 1203-23, Noord- Holland 200-25. B-klasse: Drente I 168-11, Noord-Holland 165-19, Utrecht 158-13, Zeeland III158-21, Over ijssel 150-15, Zeeland II 146-16. C-klasse: Noord-Holland I 174- 06. Utrecht 172-08, Noord- Holland II 172-11, Friesland II 170-08, Groningen 168-16, Zee land 167-11. In de eerste klasse zijn de na men van Pinky Boys, 't Swarte Schaep en De Gouwe Geit nieuw. De eerste twee genoem den komen uit de tweede klas, waarin zij respectievelijk eer ste en tweede werden. De Gou we Geit heeft de plaats van De Beuze ingenomen. Uit de tweede klas is de naam van Vanity verdwenen. Hier voor in de plaats prijkt de naam van Saman Boys. Uit de eerste klas komen Neffen d'Eu- le en PTT. Als promovendi uit de derde klas mogen De Ege lantier en Knippie een gooi doen naar het kampioenschap in de tweede klas. Behalve de degradanten Gara ge Slager en Zeelandia is ook Café 't Hoekje een nieuwko mer in de derde klasse, 't Hoekje neemt de plaats in van De Roo/Veen. In vergelijking met vorig jaar zijn de aanvangstijden veran derd. De eerste wedstrijd be gint om 19.30 uur. Het aan- vangssignaal van de laatste wedstrijd van de avond wordt om 22.50 uur gegeven. Er wordt in beide zalen van Sporthal Onderdak gespeeld. Eerste klas Coen Honig 1 De Gouwe Géit MEVO Nola Boys Pinky Boys Sporthuis Zierikzee Sportsurf Jonker 't Swarte Schaep Ibren Boys WIK Tweede klas Bijmakelaardij Egelantier De Keien FC Kerkwerve Knippie Neffen d'Eule PTT Saman Boys Steiloöre Stella Boys 1 NK Halve Marathon In Wolphaartsdijk verschijnt het grootste gedeelte van de na tionale selectie aan de start. Naast Vermeule en Van Vlaan deren zijn dat onder anderen Gerard Kappert, Michel de Maat, Tbnnie Dirks en Jos Sas- se. Van de buitenlandse atleten zouden ook de Ethiopiërs Jb- keye Gebreselassie en Getaneh Tfessema uit Ethiopië wel eens hoge ogen kunnen gooien. De Noor Tferje Naess geldt als een gevaarlijke outsider. Peter Va der is op de halve marathon de enige vertegenwoordiger van het Zierikzeese Delta Sport. Bij de vrouwen start als favo riet Carla Beurskens. De ver- Aan de tweede Zomeravonddri ve deden 42 paren mee. Dat wa ren er twaalf meer dan tijdens de eerste drive vorige week. Uitslag groep rood: 1.Echtpaar Balm 63,77 procent; 2. Dames Lievense/Weber 62,92; 3. Ep. Van Boven 58,75; 4. Ds. V.d. Berg/Roskam 54.58; 5. Ep. Schell 52,92; 6.Ep. Kars 52,50; 7. Ep. Stouten 51,25; 8. Mevr. Van Reissen/Hr. De Jongh 50,00; 9. Ep. De Jong 47,50; 10. Ds. Jongmans/V.d. Werf; 11. Mevr. Glimmerveen/ Hr. Van Dijk 35,42; 12. Ds. Hender- son/Fokker 32,50. Groep geel: 1. Ds. Goed- bloed/Meijer 60,94; 2. Ep. Sto- kla 60,42; 3. Mevr. Gerrits/Hr. Tbrretta 56,77; 4. Mevr. Rood- bol/Hr. Hensen 53.65; 5. Mevr. Fortanier/Hr. Gilijamse 52,60; 6. Ep. Visser 48,96; 7. Ds. Van Derde klas Braber Groenvoorziening Coen Honig 2 Deltan SV Dreischor Garage Slager Café 't Hoekje Profile Tyrecentrum RR Stella Boys 2 Studio 't Marktje Zeelandia DOMBURG - Rachid ben Mezi ane van atletiekvereniging Delta Sport snelde woensdag avond naar winst in de Stra- tenloop van Domburg. Hij had 30.48.01 minuut nodig voor de wedstrijd over tien kilometer. Ook Greetje Smit van Delta Sport viel in de prijzen. Zij werd derde bij de dames vete ranen. Ben Meziane nam direct nadat het startschot geklonken had een kleine voorsprong op de rest van het veld. Gedurende de wedstrijd wist hij deze voor sprong gestaag uit te bouwen. Uiteindelijk finishte hij met 44 seconden voorsprong op de nummer twee Jack Hopmans. Peter Vader eindigde op een 24e plaats in een tijd van 36.17.04. Bij de heren veteranen 40 be haalde Eddie Smit een zesde plaats (35.21.12), Koos Resoort werd 25e (46.48.33, en Jan Kloet 26e (46.49.39). Bij de vrouwen was er succes voor Greetje Smit. Haar tijd van 44.49.21 was goed voor een derde plaats bij de dames vete ranen. In het overall klasse ment eindigde zij op een zesde plaats. wachting is dat zij het meeste tegenstand zal ondervinden van onder anderen Anne van Schuppen, Barbara Kamp, Mieke Hombergen en Marian ne van der Linde. De start van de Halve mara thon is om 17.15 uur. Hieraan vooraf gaat om 15.00 uur een Internationale 15 kilometer- wedstrijd voor mannen vetera nen van start. Ook dit jaar ver schijnt de Belg Omer van Noo- ten weer aan de start. Deze meervoudige wereldkampioen bij de veteranen start voor de vijftiende keer in Wolphaarts dijk. Eddie Smit en Koos Res- soort verdedigen de clubkleu ren van Delta Sport. Geesbergen/Tuinman 44,79; 8. Ds. Ensing/Kikkert 42,19; 9. Ep. Mes 40,10; 10. Ds. De groe ne/Prins 39,58. Groep groen: 1. Hrn. Bonte bal/Van Krimpen 63,54; 2. Hrn. Vugts/Van Tilburg 58,85; 3. Ep. Van Lint 56.25; 3. Hrn. 't Hart/Schot 56,25; 5. Ep. Maas kant 54,17; 6. Ds. Kort/Lans dorp 52,08; 7. Hrn. Lans dorp/Van Went 43,75; 8. Hrn. Van Eek/De Troije 40,63; 9. Mevr. Gilijamse/Hr. Fortanier 39,58; 10. Ep. Killan 34,90. Groep blauw: 1. Ds. Hogerheij- de/V.d. Wekken 57,29; 22. Ep. Bijkerk 56,25; 3. Ep. Kramer 54,17; 4. Ep. Venema 53,13; 5. Hrn. Meinster/Van Veen 52,60; 6. Mevr. Flohil/Hr. Hogerheij- de 51,56; 7. Ep. Moerman 47,40; 8. Ds. Brouwer/Klever 45,31; 9. Ds. Steutel/Deïst 44.79; 10. Ep. Kuipers 37,50. BURGH-HAAMSTEDE - Het Westhoektoernooi van tennisclub Westerschou- wen is al aardig op weg. Gedurende het weekend werden er reeds 23 van de in totaal 142 wedstrijden gespeeld. Met het spelen van deze voorwedstrijden heeft de wedstrijdcommissie ongetwijfeld het zekere voor het onzekere genomen. Vo rig jaar moest in verband met het slechte weer uitgeweken worden naar de sporthal. Afgelopen weekend werden de wedstrijden onder een stralende zon gespeeld en het ziet er niet naar uit, dat er deze week veel regen zal vallen. Mocht dat onverhoopt toch zo zijn, dan heeft men in ieder geval ruimte om het schema aan te passen. BIDDINGHUIZEN - Optimaal waren de omstandig heden op de schietbanen Dorhout Mees te Bidding huizen waar het Nationale kampioenschap in de klassen A, B en C van het kleiduifjachtschieten werd gestreden. In totaal waren ruim tweehonderd schutters komen opdagen om elkaar sportief te be strijden in meerdere disciplines. Marucha Speelman (rechts) kwam samen met Erna van de Singel gemakkelijk langs het dubbel De Bakker/Kort bij het Dames dubbel C. (Foto: Marijke Folkertsma). WOLPHAARTSDIJK - In Wolphaartsdijk staat za terdag 23 juli de nationale titel op de Halve Mara thon op het spel. Voor de Middelburger John Ver meule betekent dit, dat hij in eigen streek zijn titel kan prolongeren. Vorig jaar versloeg hij Beb van Vlaanderen met één seconde in Sittard. BURGH-HAAMSTEDE - Het echtpaar Balm werd het Koningskoppel van de tweede Zomeravondbrid gedrive van de Bridgekring '68 in Burgh-Haamste de. Het tweetal behaalde met 65,63 procent de hoog ste score van de avond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9