Brazilië koeler dan Italië Beekman laat winst Dikke Torentoernooi aan Wolfert WorldCup USA 94 Brazilië wint na strafschoppen A Bijwonen Daviscup belangrijker dan toernooi Strafschoppen beslissen finale Wk voetbal 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Het Dikke Torentennistoernooi in Zierikzee kreeg bij de heren enkel B niet die finale waar het recht op had. Björn Beekman had gisteren onverwacht kaartjes gekregen voor de kwartfinale Daviscup tussen Nederland en de Verenigde Staten in Rotterdam. Het op tijd in Rotterdam zijn was voor hem belang rijker dan de winst in Zierikzee. Na het verlies in de eerste set (6-4) spande hij zich niet meer in, waardoor Marcel Wolfert simpel de tweede set (6-1) en daarmee de toernooiwinst pakte. Het was niet de enige winst voor Wolfert. Samen met Michel de Vlieger pakte hij ook de titel bij het Heren dubbel B. Bij de Dames B toonde Marjet Groenleer zich veruit de sterkste. Zij stond geen set af en nam een miniatuur Dikke Toren mee naar huis. In de eerste set was er sprake van een echte wedstrijd. Beide heren streden voor de winst. Bij een stand van 3-2 en 40-0 in het voordeel van Beekman ver speelde deze echter zijn eigen service. In de achtste game deed hij hetzelfde op 40-15. Zijn volgende servicebeurt behield Beekman, 'maar Wolfert ser veerde de set vervolgens uit (6- 4). De tweede set gaf Beekman vervolgens weg met 6-1. „Dit is niet leuk en bovendien heel brutaal. Als je zo tennist moet je nog veel leren", zei Wolfert na afloop van zijn gewonnen fi nalepartij. „In een toernooi moet je tennissen en anders moet je niet meedoen. Dit is voor het publiek ook niet leuk. Wanneer je niet wilt winnen, kun je beter een paar ronden eerder verliezen dan in de fina le." Behalve voor het publiek was het ook voor de organise rende tennisclub Zierikzee geen leuke ervaring om te zien hoe Beekman de wedstrijd uit handen gaf. En dan te beden ken dat men er alles aan had gedaan om het Beekman en zijn twee ploeggenoten uit Sit- tard het zo veel mogelijk naar de zin te maken. Ze mochten zelfs het clubhuis als onderko men voor de nacht gebruiken. Een beetje meer dankbaarheid was alleszins op zijn plaats ge weest. Beekman dacht daar blijkbaar anders over. „Ik ben hier op va kantie en kom niet om te win nen. Dat doe ik wel in Lim burg. Pas gisteren hoorde ik dat we kaartjes hadden voor de Daviscup. Zo'n kans laat ik niet schieten, die krijg je maar één keer. Daarbij ging het ook niet echt lekker. En hij heeft toch gewonnen. Daar gaat het toch om. Mij maakt het ten minste hiet uit hoe ik win." Maatjes De finale in het Heren enkel Cl, die zich op het belendende veld afspeelde had een interes santer verloop. Hierin stonden de maatjes Camiel Folmer en Johnny Otte tegenover elkaar. De in Dreischor wonende Fol mer trok de eerste set vlot met 6-1 naar zich toe. In de tweede set leek hij op een eenvoudige overwinning af te stevenen. Binnen korte tijd stond het 3-0 in zijn voordeel. De Bruenaar Otte, gaf zich echter niet zo maar gewonnen. Hij nam zelfs een 4-3 voorsprong. Vervolgens hielden de trai ningsmaatjes elkaar tot 5-5 in evenwicht. Daarna was het Fol mer die de set en daarmee de wedstrijd naar zich toetrok (7- 5). „In de eerste set had ik weinig kans", zei Otte na afloop. „Ze ker de eerste drie games speel de Camiel zeer goed. In de tweede dacht hij dat hij al ge wonnen had. ïben ging ik mijn spelletje veranderen; rare bal len in het achterveld slaan. We kennen elkaar door en door en ik weet dat hij daar niet van houdt. Het is niet mijn favorie te spel, maar het ging niet an ders." Later stonden Folmer en Otte aan dezelfde kant van het net in de finale van het Heren dubbel Cl. Tegenover hun von den zij Chris Schoneman en Pa trick Meuldijk. In dit Schouws onderonsje waren Folmer en Otte de sterkste. Zij wonnen in twee sets (6-4 6-3). Een ander onderonsje speelde zich af bij de Dames B. Hier voor hadden zich slechts leden van tennisvereniging Noord- Beveland uit Kortgene voor in geschreven. Het viertal werkte het toernooi in poulevorm af. Zijn Marjet Groenleer was van het viertal de sterkste. Zij stond in haar drie wedstrijden geen enkele set af. Corine Da- vidse werd tweede, Anouk van Straaten derde. Zij had even veel winstpunten als Janita Davidse, maar door de winst in de onderlinge wedstrijd ein digde zij één plaats hoger. Monique van Sabben was de sterkste bij het Dames enkel Cl. In de finale versloeg zij Ju dith Sprengers in twee sets (6-3 63). In het gemengd dubbel Cl ging de titel naar Andrea Ha melink en Wilco Hoogerhuis. Sprengers was wel de sterkste bij het dames enkel C2. Bij de Heren enkel C2 was dat Ar- noud Baarsma. Bij het dames dubbel C2 waren er miniatuur Dikke Torens 'voor Cynthia Westerweel en Annemarie Ver- schuure. Bij de mannen in de zelfde categorie ging de hoofd prijs naar M.. Visser en M. Ver wei. In het gemengd dubbel C2 was Cynthi Westerweel samen met Nu Tova,n de sterkste. De gedoodverfde winnaar van het heren e^kel Dl, Nu Tbvan, moest in-de eerste set van de fi nale wegens een blessure opge ven, waardoor de titel in han den kwam van Jeroen Volkéri. Bij de Dames enkel Dl was An nemarie Verschuure de sterk ste. S. marteijn en L. Hooger huis vormden het sterkste kop pel bij het Heren dubbel Dl. Bij de dames dubbel Dl waren dat Leohtine Koeman en Cari- ne Kerkhove. Ook in de finale van het Gemengd dubbel Dl trok Kerkhove aan het kortste eind. Samen met K. Vahlkamp moest zij haar meedere erken nen in het koppel R. en W. Veenstra. In de categorie D2 waren er eerste plaatsen voor Renzo Veenstra (heren enkel), Ingrid Saman (dames enkel), J. en M. van Klinkenberg (heren dub bel), F. van Vliet en M. de Mor- ree (dames dubbel) en W. van de Merwe en M. Ars (gemengd dubbel). De sterkste veteraan was Hero Veenstra. Hij won in de finale in drie sets van Maar ten Verjaal. Heren enkel B: M. Wolfert - J. Otte 1-6 6-0 6-1. R. Schimmel- penninck - R. Vrencken 6-2 6-7 6-7. P. Mathijssen - M. de Vlie ger 6-4 6-2. C. Huizer - B. Beek man 0-6 2-6. Halve finales: M. Wolfert - R. Vrencken 6-3 6-0. P. Mathijssen - B. Beekman 1-6 0- 6. Finale: M. Wolfert - B. Beek man 6-4 6-1. Heren dubbel B Halve finales:Wolfert/De Vlie ger - Bijdevaate/Goedegebuure 6-2 7-5. Coppoolse/Schimmel- penninck - Springer/Van Roer mond 6-7 0-6. Finale: Wolfert/ De Vlieger - Springer/Beek man 6-2 6-1.. Heren enkel Cl Halve finales: C. Folmer - C. Huizer 2-6 6-3 7-5. J. Otte - M. Maris 6-2 7-5. Fina le: C. Folmer - J. Otte 6-1 7-5. Dames enkel Cl: A. Hamelink - M. van Sabben 6-2 2-6 3-6. Hal ve finales: J. Sprengers - N. Corthals 6-0-6-1. D. Smid - M. van Sabben 2-6 3-6. Finale: J. Sprengers - M. van Sabben: 3-6 3-6.Heren dubbel Cl: C. Fol- mer/J. Otte - C. Schoneman/P. Meuldijk 6-4 6-3. Gemengd dubbel Cl: Van Straaten/Koke laar - Clercx/Schoneman: 3-6 7- 6 5-7. M. Verschoore/P. Meul dijk - A. van Straaten/M. Ko kelaar 2-6 3-6. A. hamelink/W. Hoogerhuis - F. Clercx/C. Scho neman 2-6 0-6. Heren enkel C2: W. Hoogerhuis - P. Meuldijk 3-6 5-7. D. Magito - M. Noll es 6-2 6- 2. A. Baarsma - N. Tovan 7-6 6- 1. P. Meuldijk - R. Sterkman 6- 7 0-6. Halve finales: M. Verwei - D. Magito 6-4 6-2. A. Baarsma - R. Sterkman 6-1 6-2.Finale: M. Verwei - A. Baarsma 6-1 n6-2. Dames enkel C2 Halve finales: S. van Eenenaam - J. Sprengers 3-6 0-6. J. Goedegebuure - N. Corthals 2-6 7-5 6-3 .Finale: J. Sprengers - 4-6 2-6. Dames dub bel C2: Verschuure/Meerhof - De Vlieger/Speelman 6-1 6-3. Halve finales: Verschuure/ Meerhof - Minnaar/Veenstra 2- 6 5-7. Verschuure/Westerweel - Breen/Pieters 7-6 6-0. Finale: Minnaar/Veenstra - Verschuu re/Westerweel 3-6 3-6.Heren dubbel C2: Broekhoven/Visser - Kats/Kats 7-5 6-2.Halve fina les: Visser/Verwei - Nolles. Baarsma 7-6 5-7 6-2. Broekho ven/Visser - Hoogerhuis/Hoo- gerhuis 0-6 3-6, Finale: Hooger- huis/Hoogerhuis - Visser/Ver wei 5-6 6-3 3-6. Gemengd dub bel C2: Veenstra/Minnaar Sa- lomans/Bijdevaate 5-7 6-3 6-4. Halve finales: Zuidweg/Zuid- weg Minnaar/Veenstra 2-6 1-6. Tovan/Westerweel - Veenstra/ Minnaar 6-2 6-3. Finale: Min naar/Veenstra - Tovan/Wester weel 0-6 4-6. Heren enkel Dl: A. Klompe - J. Volkeri 3-6 2-6. M. Nolles - P. v.d. Ven 7-5 7-6. Halve finales: N. Tovan - J. Kievit @-0 6-0. J. Volkeri - M. Nolles 6-4 6-3. Fi nale: N. Tovan - J. Volkeri (w.o.). Dames enkel Dl Halve finales: A. Verschuure - M. Speelman 6-4 6-1. J. van Gastel - M. de Vlieger 6-4 2-6 6-4. Fina le: A. Verschuure - J. van Gas tel 6-4 6-1. Heren dubbel Dl:Verschoore/Koster - Klom- pe/Van Eijk 6-7 6-3 2-6. Veenstra/Veenstra - Volke- ri/Volkeri 6-1 6-0. Halve fina les: Klompe/Van Eijk - Mar- teijn/Hoogerhuis 6-3 6-1. San- dee/Sandee Veenstra/ Veenstra (w.o). Finale: Mar teijn /Hoogerhuis - Veenstra/ Veenstra 2-6 2-6. Dames dubbel Dl Halve finales: Evers- dijk/De Jager - Jol Krabben dam 3-6 3-6. Kerkhove/Koeman - Riderhof/Kamstra 6-0 6-1. Finale: Jol/Krabbendam Kerkhoye/Koeman 6-1 1-6 2- 6.Gemengd dubbel Dl: Van Sabben/De Jong -Veenstra/ Veenstra 2-6 2-6. De Jonge/Koo- man - Vahlkamp/Kerkhove 4-6 4-6. Halve finales: Veenstra/ Veenstra - Ilic/De Jonge 6-4 6-1. Van Alphen/Groeneveld - Vahl- kamp/Kerkhove (w.o). Finale: Veenstra/Veenstra Vahlkamp/ Kerkhove 6-0 6-1. Heren enkel D2: M. van Klin kenberg - M. Coolbergen 6-2 6- 1. J. van Klinkenberg - J. Gem ier 6-3 6-2. M. Coolbergen - J. de Jonge 6-2 6-4. C. Raas - A. Kot 6- 0 6-1. Halve finales: J. van Klinkenberg - R. Veenstra 3-6 1- 6. M. Coolbergen - C. Raas 1-6 0- 6. Finale: R. Veenstra - C. Raas 7-5 6-3. Dames enkel D2 Halve finales: I. Saman - M. Reiche 6- 3 7-5. D. Pieters - S. Corthals 60 6-2. Finale: I. Saman - D. Pie ters 1-6 6-4 6-2. Heren dubbel D2: Klinkenberg/Klinkenberg - Mol/De Jonge 6-4 3-6 6-4 San- derse/Moerdijk - V. d. Sluis/ Ridderhof 1-6 1-6. Finale: Klin kenberg/Klinkenberg Raas/Van Liere 6-1 7-5. Dames dubbel D2: De Jager/Beukers - V.d. Linde/Louwerse 6-4 6-4. Halve finales: Saman/Pieters Roelse/Hoogerwerf 4-6 6-4 6-2. De Jager/Beukers - Van Vliet/ De Morree 2-6 5-7. Finale: Sa man/Pieters - Van Vliet/De Morree 4-6 5-7. Gemengd dub bel D2: Bustraan/Van Tilburg V.d. Merwe/Ars 4-6 6-7. De Kok/Mulder - Citroen/Koops 0-6 6-4 1-6. Oomens/Bouwman - H oogenboom/Hoger werf 2-6 1- 6. Halve finales: V. d. Mer we/Ars - Citroen/Koops 1-6 6-0 6-4. Hoogenboom/Hogerwerf - De Jonge/Van Gastel (w.o. Hoo genboom/Hogerwerf). Finale: V.d. Merwe/Ars - Hoogen boom/Hogerwerf 6-3 7-6. He ren enkel D 35 H. Veenstra - F. Schletterer 6-1 7-6. L. Sandee - J. Pieters 6-1 6-4. J. Hoare - F. Wisse 2-6 2-6. Halve finales: H. Veenstra - L. Sandee (w.o). M. Verjaal - F. Wisse 6-3 7-5. Fina le: H. Veenstra - M. Verjaal 4-6 6-4 6-0. Marcel Wolfert hoefde niet diep te gaan om de titel in hei Heren enkel B te pakken. (Foto: Marijke Folkertsma). Zijn iverkzaamheden als lid van de wedstrijdcommissie belette Camiel Folmer er niet van twee titels te pakken in Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma). LOS ANGELES (ANP) - Brazilië mag zich vier jaar lang wereldkampioen voetbal noemen. De Zuidameri- kaanse ploeg stelde zondag in de Rose Bowl van Los Angeles de mondiale titel veilig via de strafschopstip. Italië droop ontgoocheld af. Spelers, trainers eïi officials lieten hun tranen de vrije loop. Voor het uitzinnige Brazilië was het de vierde wereldtitel, een recórd. Voor de eerste keer in de WK- historie vielen in de teleurste- lende finale binnen negentig minuten geen doelpunten. Ook in de verlenging werd niet ge scoord. Van elf meter hadden de Italianen opnieuw proble men met afronden. De geves tigde namen Baresi, Massaro en Roberto Baggio, uitgere kend hij, faalden. Doelman Thffarel keerde het schot van Massaro. Baresi en Baggio knalden over de lat. Voor Bra zilië miste Marcio Santos de eerste strafschop en troffen Ro- mario, Branco en Dunga doel. Levende muur Het spectaculaire toernooi in de Verenigde Staten, niet ten onrechte 'the greatest show on earth' genoemd, verdiende een betere finale. Het geduldige (of laffe?) Italië hield in de druk kende warmte vrijwel alle spe lers achter de bal en weigerde er een open, aanvallende wed strijd van te maken. Brazilië had grote moeite om de levendë muur te slechten. De vleugels werden onvoldoende benut en het tempo was te laag. Daar door ontstond een wedstrijd zonder veel opwinding en hoogtepunten. Een anti climax, een domper op een maand vol dramatiek, heroïek en hectiek. Maar met de goede winnaar. De aanloop naar het ultieme duel verliep voor Brazilië vrij wel geruisloos. Slechts een nachtelijk brandalarm, dat la ter vals bleek te zijn, zorgde in het hotel voor de nodige com motie. Over de opstelling liet bondscoach Parreira niet de minste twijfel bestaan. Hij koos (uiteraard) voor het ba sisteam dat in de kwartfinale (Nederland, 3-2) en in de halve eindstrijd (Zweden, 1-0) succes vol was geweest. a Traditiegetrouw was bij de Ita lianen in het trainingskamp chaos troef. Twee vragen in de voorbeschouwing stonden cen traal. Kon topschutter Roberto Baggio spelen en was aanvoer der Baresi klaar voor een ren tree? Zaterdag liet bondscoach Sacchi zich al positief uit over zijn goudhaantje, zondag bleek ook zijn libero verrassend ge noeg speelklaar. De routinier van AC Milan had in de tweede groepswedstrijd tegen Noor wegen (1-0) een knieblessure opgelopen en was op 23 juni on der het mes gegaan. Sacchi had voor het afsluiten de duel met Brazilië aanvanke lijk Apolloni aangewezen als vervanger van de geschorste pechvogel Costacurta. Maar op het laatste moment kreeg Bare si alsnog de voorkeur. Hij mocht aan zijn tachtigste inter land beginnen. Met ook Rober to Baggio, wiens spierblessure in zijn dijbeen dagenlang 'we reldnieuws' Was, als mogelijk kneusje nam Sacchi een groot doch bewust risico. De profes sor wist dat hij ervaring en topkwaliteit nodig had om het favoriete Brazilië te verslaan. In de voorhoede moest Casirag- hi weer eens plaats maken voor Massaro. Omzichtig Zoals bij elke WK-wedstrijd ïn Amerika eiste Brazilië meteen na het beginsignaal van de Hongaarse arbiter Puhl de bal op. De opbouw was echter om zichtig en aan de trage kant. Slechts zelden werden Roma- rio en Bebeto in de diepte aan gespeeld. Italië kwam in het eerste helft nauwelijks aan voetballen toe. Teruglopen, dekken en afstoppen, meer had de de Sacchi-brigade niet te bieden. De weg naar doelman Pagliuca werd volledig afge grendeld. Baresi verdeelde en heerste weer als vanouds. Ro berto Baggio en zijn naamge noot Dino Baggio hadden voor in geen enkele inbreng. Hoewel hij eveneens weinig in het spel werd betrokken, ging van Romario in de eerste helft toch de meeste dreiging uit. Zijn bewaker Maldini gaf hem soms gelegenheid tot doelge richte acties. Zo kopte hij uit een voorzet van Dunga na een kwartier in de handen van Pag liuca. Een paar minuten later lanceerde Romario zijn mak ker Bebeto. De spits van Coru- na liet zich te veel naar buiten dringen en kwam niet tot een volwaardig schot. In de 32e minuut toonde Roma rio, op uftht naar de wereldti tel en nKar de eretitel topscorer van het WK, zich iets te zelf zuchtig. Na een halsbrekende slalom verkoos hij zelf te schie ten, terwijl Bebeto in vrije po sitie de bal verwachtte. Tien minuten voor de rust had Sac chi genoeg van Romario ge zien. De hypernerveuze trainer wisselde rechter vleugelverde diger Mussi voor Apolloni, posteerde Maldini aan de lin kerkant, verhuisde Benarrivo naar de rechter flank en belast te de nieuwkomer met de be waking van Romario. Binnen een paar minuten had Apolloni na een charge op zijn tegenstre ver een gele kaart te pakken. Het tactische duel werd er na de pauze niet aantrekkelijker op. Brazilië leek zich door het afwachtende spel van de tegen stander in slaap te laten sus sen. Het overwicht uit de eerste helft verdween, zonder dat Ita lië zich liet gelden. De wed strijd kreeg meer en meer het beeld van een soort 'troostfina le'. Een kwartier voor tijd veer de het publiek eindelijk op. Doelman Pagliuca liet een sim pel afstandschot van Mauro Silva glippen. Via de paal ketste de bal terug in de han den van geschrokken sluitpost. Met een zoen op de staander be dankte hij op originele wijze Vrouwe Fortuna. De onvermijdelijke verlenging was voor de kijkers eerder een straf dan een traktatie. De spanning en het spelpeil na men, mede door de vermoeid heid, in de extra speeltijd niet temin toe. Brazilië, met de ver rassende nieuwkomer Viola voor Zinho, wilde het niet op strafschoppen laten aankomen en drong stevig aan. Bebeto en Romario misten opgelegde kansen, na voorbereidend werk van Cafu. Italië gokte slechts op een bevlieging van Roberto Baggio. De sterspeler van Juventus kreeg zes minu ten voor tijd nog wel een mooie schietkans, maar kon geen kracht meer zetten. Met dat probleem kampten bijna alle spelers op het veld. Na de gun stige afloop van de loterij voel den de Brazilianen geen pijn meer. Vrolijk showden de spe lers de samba in de ereronde, de swingende dans die helaas tijdens de wedstrijd onzicht baar was geweest. LOS ANGELES - Voor de vierde keer in de his torie is Brazilië er gisteren in geslaagd wereld kampioen voetbal te worden. In de finale tegen Italië moesten strafschoppen de beslissing brengen. Na 120 minuten voetbal stond er nog steeds een stand van 0-0 op het scorebord. Bare si en Roberto Baggio schoten de strafschop over. Doelman Tafferel stopte een strafschop en werd de held van Brazilië. In de kleine finale strafte Zweden Bulgarije af met 4-0. Strijd om de derde plaats Zweden - Bulgarije 4-0 (4-0) Finale Brazilië - Italië 0-0 (0-0) Brazilië wint na strafschoppen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8