Langsdravende trekpaarden doen Zeeuwse bodem trillen Ruim zesduizend gulden voor dorpsgemeenschap Noordwelle Schouwse paardendag in Renesse Tenten (14) leeggeroofd Tholenaar (81) klem in de sloot Aanrijding Zeelandbrug Tasjesrover vraagt info over luiers Vijftien fietsen weg Dievegge betrapt Vechtpartij om tentstok Kleding gestolen Insluiping in boot Bezoekersaantal braderie valt tegen MAANDAG 18 JULI 1994 NR 25598 Een tweespan boerentrekpaarden tijdens de paardenkeuring afgelopen zaterdag in Renesse. (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - Met de keuring van drie vierspannen Belgische trekpaarden kende de Schouwse Paardendag 1994 zaterdag in Renesse een spektaculair slot. De twaalf langsdravende 'tanks' van 900 kilo het stuk, deden de Zeeuwse bodem trillen. Als toegift wiiden de paarde- menners een achtspan forme ren van de trekpaarden. E.en eerste poging hiertoe mislukte omdat een van de paarden uit brak. De tweede poging met een ander vierspan had tot ge noegen van het publiek meer succes. De menners bleken zelfs in staat het briesende span te laten draven. Het eerste deel van de dag werd gevuld met een keuring van Fjorden, Haflingers en trekpaarden en enkele dres- suurnummers. In de middag vond onder meer de kampi oenskeuring trekpaarden plaats alsmede enkele show nummers. Speaker de gehele dag was H. Bremer uit Renes se, hoofdringmeester was J. L. Hanse uit Haamstede. De uitslagen: Bij de exterieur- Voor het eerst werd zaterdag de gehele ring rond de kerk ge bruikt voor de braderie. De 14de eeuwse kerk was te be zichtigen en bezoekers kregen de kans zelf het kerkorgel te bespëlen. Verder waren er veel verkoopstands, een geite keuring trekpaarden werd in de categorie veulens winnaar: hengstveulen Harrij (v. Junior vd. Worsumschehof) van fok ker/eigenaar L. J. 't Hart uit Serooskerke. Jeugdkamioen: Ylonka van Steenzwaan (v. Marquis vd Lindehoeve) van fokker/eigenaar A. N. Steen- dijk, Nieuwerkerk. Dagkampi oen werd Wanda van Steen zwaan (v. Harm vd Oude- rinnstraat) van fokker/eige naar A. N. Steendijk, Nieuwer kerk. Erekampioen: Tineke van Steenzwaan (v. Guido vd Lindehof) ophieuw van fok ker/eigenaar A. N. Steendijk. Bij de fokgroepen werd stal vd. Velde eerste van fokker/eige naar S. M. vd velde en Zn, Zon- nemaire. Eerste bij de vierspannen werd stal Steen- kraam met geiten en kaas, ter rassen en kinderspelen. Volgens voorzitter A. de Jonge van de dorpsgemeenschap wa ren de eersten,van het veertig tal vrijwilligers al om 5.00 uur in de ochtend begonnen met de opbouw. Tegen 15.00 uur liep de dijk van A. N. Steendijk uit Nieuwerkerk. Haflingers Veulenkampioen bij de Ha- flingsre werd Starlight van Grol (v. Starwin) van fok ker/eigenaar H. Beije en Zn uit renesse. Jeugdkampioen werd Wendy van de Wildemanshoek (V. Hofnarr van 't Broek) van eigenaar H. Krijger, Renesse. Dagkampioen: Geertje (v. Wen- delinus van Schafferden) van eigenaar H. van Oosten uit re nesse. Kampioen ruinen: Stan der- vd Paardenhoef (v. Star) van eigenaar H. Punt, Scharen- dijke. Erekampioen werd Wen dy vd Wildemanshoek van H. Krijger. Bij de Fjordenpaarden werd braderie bij gebrek aan be langstelling op z'n eind. De op brengst lag ongeveer 500 gul den lager dan de braderie in 1992. De brandweer Westerschouwen nam dit jaar een prominente plaats in op de braderie. Het veulenkampioen Olivia (v. Orsta) van eigenaar H. Beije en Zn, Renesse. Jeugdkampioen werd Lana (v. Myrstein) van fokker/eigenaar Gebr. Horst uit Noordwelle. Kampioen 4 jaar en ouder merriës werd Edelweiss (v. Myrstein) van ei genaar H. Beije en Zn, Renesse. Kampioen ruinen werd Larco (v. Stording) van eigenaar H. beije en Zn. Dagkampioen werd Lana van de Gebroeders Horst, Noord welle. Pony's Bij de exterieurkeuring paar den/pony's won Marjolein de Bruin met het paard Denise, tweede werd Leontien Schou ten met het paard I. J. Rapso die en derde Miranda Flock publiek kon persluchtmaskers uitproberen in een met onscha delijke rook gevulde container. Met een hydraulische schaar en spreider werd een autowrak kapotgeknipt net zoals dat ge beurt bij het bevrijden van ver keersslachtoffers met de pony Mistral. Bestgaan- de rijpony's: 1. Kim Heijboer met Maja, 2 Miranda Flock met Mistral (beiden van de Schouwse Ruiters), 3. Hieke van de Graaf met Resy en 4. Francis Kloet met Beauty (bei den van de RV Renesse). Bestgaand rijpaard Bestgaand rijpaard: 1. Laurice Boonman met Isidor, 2. Eline Struijk met Innocent, 3. Esmee Nijpjes met Falca (alle drie van Schouwse Ruiters) en 4. Christa Henstra met Helios van de RV Renesse. Dressuur In de ochtenduren werden ge lijktijdig met de exterieurkeu- ringen in twee ringen dressuur- wedstrijden gehouden onder auspiciën van de NBVR. De uitslagen luiden als volgt: In ring 1. B5 pony's: 1. Natasja Smeding met Derby, 2. Mariët- te Koster met Julia en 3. Daisy Dankers met Satan. B5 paar den: 1. Anita Rekkers met Iko- ne, 2. Muriel Mosterd met Hil- lery en 3. Annemarie de Vrieze met Bonnod. B6'pony's: 1. Na- tasje Smeding met Debby, 2. Leonard de Boer met Cindy en 3. Daisy Dankers met Satan. Lil pony's: gedeelde eerste plaats vor Thomas Hard met Darwin en IJieke de Graaf met Resy. Lil paarden: 1. Marije Driessen met Gregor, 2. Marie- Loisse Gelok met Imperator en 3. Anne Lantinga met J. Joris. In ring 2. B6 paarden: 1. Muriël Mosterd met Hillery, 2. Anita rekkers met Ikone en 3. Peter van Gilst met Ilona. L7 pony's: 1. Francis Kloet met Beauty, 2. Hieke van de Graaf met Resy en 3. Linda den Engelsman met Daisy Starlight. L7 paarden: 1. Marie-Louisse Gelok met Im perator, 2. Esmee Nijpjes met Falco en 3. Anne Lantinga met J. Joris. M18 paarden: 1. Ange- lique Reehorst met Mr Zoeffie en 2. Martine Matthessen met Cecaar. M22 paarden: gedeelde eerste plaats voor Mathessen en Reehorst.Z26 paarden: 1. Jos van Aardenne met Welcome en 2 Monique Veldman met Veersedam's Decibel. Z33 paar den: 1. Veldman en 2. Van Aar denne. Aangespannen In het middagprogramma werd er aangespannen gereden. In het enkelspan grote paarden was de eerste plaats voor me vrouw K. Maas met een Fries. Het schoonste geheel was B. vd Wekken met een boerentrek- paard. Bij het enkelspan klei ne paarden/pony's was de prijs voor mevrouw A. Timmerman, het schoonste geheel hier was A. Hooymeijer. Bij het tweespan trekpaarden ging het edelmetaal naar Hubert Mau rice van de stal V. d. Velde. In een rollenspel werd gede monstreerd hoe te handelen als de vlam in de frituurpan slaat. Tot lering en vermaak wierp de brandweer een klein glaasje water in het brandende frituur vet. Een enorme steekvlam was het gevolg. Slang-en De jeugdbrandweer Wester schouwen, waarvan 12 van de 16 leden aanwezig waren, de monstreerden het afleg- systeem: ze lieten door het uit gooien en weer oprollen van slangen zien hoe ze zo snel mo gelijk water naar het object kunnen krijgen. Met behulp van een maquette liet de brandweer zien welke plaatsen in een huis het best geschikt zijn voor de instalatie van een rookmelder. Voor de toeristen werden folders ver spreid met tips voor brandpre ventie op de camping. Haben schon Tbgen het eind van de markt overwoog een Duitse familie de aanschaf van een 'jaren zestig'- stereomeubel voor 25 gulden. ,,Aber wir haben schon eine," beëindigde mevrouw de onder handelingen. En verder ging het. Tussen de hamburger- walm door. Misschien wel naar het terras. ZIERIKZEE - Met het aanbre ken van het toeristisch hoog seizoen heeft de politie han denvol werk met insluipingen in tenten. Veelal 's nachts als de kam peerders slapen, sluipen die ven de tent binnen en gaan ver volgens aan de haal geld, kle ding, schoeisel, toiletspullen en kampeerartikelen. In de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurde dat zes maal op een camping in Haamstede. De vol gende nacht werd acht keer in gebroken in tenten op cam pings in Scharendijke en Haamstede. THOLEN - Een toer fietsclub heeft gister ochtend, zondag, aan de Kettingdijk in Tholen een 81-jarige man be vrijd uit een sloot. In de vroege ochtend uren was de bejaarde Tholenaar van zijn fiets gevallen en in de sloot te recht gekomen. Door de steile wal van de sloot kon hij niet meer op het droge komen. Na een verblijf van drie uur in het water werd de- fietser-opleeftijd door de leden van een passe rende wielerclub ont dekt en bevrijd. Hij is met verschijnselen van onderkoeling opge nomen in het Lievens- bergziekenhuis in Ber gen op Zoom. ZIERIKZEE - Op de Zeeland- brug vond afgelopen vrijdag een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Eén van de betrokken auto's werd zoda nig beschadigd, dat deze met een takelwagen afgevoerd moest worden. Het ongeval vond plaats om streeks 10.45 uur. Beide auto's kwamen uit de richting van Goes. Op de brug wordt het verkeer, wegens wegwerk zaamheden, geregeld door mid del van verkeerslichten. Eén van de auto's, bestuurd door een 43-jarige vrouw, stopte ach ter de rij auto's die voor het verkeerslicht stond te wachten. Een 18-jarige automobilist uit Maastricht zag dit te laat en reed achterop de auto van de vrouw. Beide auto's liepen hierbij schade op. ZIERIKZEE - Een 36-jarige vrouw uit Zierikzee is zater dag beroofd van haar handtas met daarin ongeveer 50 gul den. In een winkel werd de vrouw aangesproken door een gebrek kig Nederlands sprekende jon geman. Hij wilde van alles we ten over de wegwerpluiers die hij voor zijn vijfjarig zoontje wilde aanschaffen. De vrouw was behulpzaam, maar ontdekte direct na het ge sprek dat haar handtas uit de boodschappenwagen was ver dwenen. De in luiers geïnteres seerde jongeman was plots ver dwenen. RENESSE - Bij de politie in Zierikzee is vrijdag en zater dag aangifte gedaan van in to taal vijftien fietsendiefstal len. In Renesse sloegen fietsendie ven tien maal toe. Twee fietsen verdwenen spoorloos in Haam stede, nog eens twee in Scha rendijke en één fiets werd ge stolen in Ouwerkerk. RENESSE - Voor een winkel in Renesse werd zaterdag een 33- jarige vrouw aangehouden die de zaak met een onbetaald paar schoenen had verlaten. Nader onderzoek van de poli tie wees uit dat de vrouw al eerder was aangehouden voor winkeldiefstal. Na teruggave van de schoenen en het opma ken van proces-verbaal is ze huiswaarts gezonden. HAAMSTEDE - Op een cam ping in Haamstede zijn twee jongemannen uit Spijkenisse aangehouden wegens mishan deling. De twee, 23 en 18 jaar oud kre gen het aan de stok met drie andere campingasten. Die lie pen daarbij verwondingen aan het gezicht op en deden aangif te bij de politie. Aanleiding voor de vechtpartij was een gebogen tentstok. De oorzaak van de ruzie zoekt de politie in overmatig drankge bruik. Verwachting t/m vrijdag 22 juli WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht noordoost 3 Donderdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 26 graden Windkracht oost 3 Vrijdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 28 graden Windkracht oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 19 juli Zon op 05.41, onder 21.47 Maan op 16.42, onder 02.13 Volle Maan: 22 juli (22.17) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het kan niet op voor de vakantie-gangers in Nederland. Ook de komende dagen blijft het zo merse weer aanhouden. Het hoge- drukgebied dat het mooie weer ver oorzaakt blijft boven de Noordzee liggen en zorgt ervoor dat bewolkings- en regengebieden ons land niet of nauwelijks kunnen be reiken. Morgen is het dan ook vrij zonnig. De middagtemperatuur ligt rond de 24 graden. Alleen langs de kust is het iets koeler. Er waait een matige noordoostelijke wind, kracht 3 tot 4. Het enige wat de komende dagen gaat veranderen is de wind richting. Vanaf donderdag komt hij namelijk uit de oosthoek en dat heeft als gevolg dat er nog iets war mere lucht wordt aangevoerd. De maximumtemperatuur komt aan het einde van deze week tussen de 25 en 28 graden te liggen. Neerslag lijkt er voorlopig niet te komen. Goed nieuws dus voor vakantie gangers, maar de houders van wei landen en tuinen denken hier vast anders over. RENESSE - Vrijdagavond werd van een 38-jarige inwo ner uit Arnhem een blouse met gillet ontvreemd vanuit een bar in Renesse. Op de Zeeanemoonweg in Re nesse werd bij een 17-jarige jongen uit Rotterdam het trai ningsjack van zijn lijf getrok ken. De daders stapten in een auto en reden weg. SCHARENDIJKE - Een 45- jarige man uit Duitsland heeft zaterdag aangifte gedaan van insluiping in zijn boot. Uit zijn in Scharendijke gele gen jacht werden onder andere vier zwemvesten, een paar wa terski's, een radio en een verre kijker gestolen. De dieven zijn vermoedelijk met een valse sleutel binnen gekomen. ZIERIKZEESCHEKSj N1EUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187.00 Bij autom. afsclir. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4, regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. De brandweer Westerschouwen demonstreert de hydraulische schaar en spreider tijdens de braderie in Noordwelle. (Foto: Marijke Folkertsma). NOORDWELLE - Ondanks een tegenvallend bezoekersaantal kan de dorpsgemeenschap Noordwelle ruim zesduizend gulden toevoegen aan de pot voor activiteiten. Acht- tot negenhonderd mensen bezochten zater dag de tweejaarlijkse braderie in Noordwelle.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3