'Ik moet praten over het WK anders blijf ik erin gevangen' 'Strophangen', rodeorijden en indiaantje spelen in Renesse Diefstal fietsen Diefstal hogedruk spuit Computer gestolen Kritiek op plan voor afvalpre ventieteam Witwassers Tweeduizend biggen dood bij brand Overval in Goes zierikzeescheeffl nieuwsbodeik! Zierikzee huldigt Peter van Vossen Stichting Recreatie Activiteiten Westerschouwen organiseert Amerikaanse dag DONDERDAG 14 JULI 1994 NR 25596 3 zijn vlot gevonden. De prijs: een ijsje. Warm Bij de aankomst van de Van Vossens op het Havenplein had Prins het publiek - voor zover daar onder de tropische tempe ratuur nog sprake van kon zijn - al 'warm' gemaakt. Vervan gend locoburgemeester P. de Rijke blikte terug op Van Vos sens voetbalcarrière en ver klaarde dat - hoewel roem snel vergaat - Van Vossen toch altijd de ster van Zierikzee zal blij ven. Luidkeels 'nee' schreeuw de de jeugd toen De Rijke de voetballer adviseerde zijn kortgeknipte haar maar weer te laten groeien. In een vraaggesprekje met Prins gaf Van Vossen toe dat de ontvangst van ruim 500 men sen op een snikheet Haven plein hem niet onberoerd liet. „Het doet goed te weten dat de plaats waar je bent geboren nog steeds achter je staat." Waarna het aan Nieuwsbode hoofdredacteur A. van den Nou^eland de beurt was om Van Vossen de proefdruk van Van Vossen WK-dagboek te overhandigen. Zoals bekend faxte de voetballer regelmatig naar zijn broer Cees. De spor tredactie van de Nieuwsbode distilleerde hier vier maal per week een reisbrief uit. Bankstel Tijdens het toernooi was bij Meubel en Tapijthandel Zierik zee het idee onstaan om het speciaal voor het WK gemaak te oranje bankstel te veilen ten bate van de voetbaljeugd. De huldiging van Van Vossen was hier bij uitstek de gelegenheid voor. Onder toezicht van notaris D. van Eek bracht veilingmeester Die Oostrom het door Van Vos sen van handteking voorziene meubel op een amusante ma nier aan de man. De horeca ondernemer^ van het Haven plein ontpopten zich als meest enthousiaste bieders. Mc Deans hamburgerzaak was de laatste die bood en kreeg het bankstel daarmee voor 25 gul den in het bezit. Eerdere bie dingen hadden in totaal 675 gulden opgeleverd. Zang Of het aan de zang van John - You never walk alone - Prins lag, zal wel altijd in het onge wisse blijven, maar na de vei ling hield het publiek het voor gezien. Peter van Vossen sprak op ver zoek van de moeder een dubbel gehandicapt voetballiefheb- bertje aan: „Hallo. Ik ben Pe ter. Hoe is het met jou? Vond je het leuk?" en zette zich vervol gens in gezelschap van zijn fa milie op het terras. Ongestoord en in alle rust. Want dat kan ook in Zierikzee. grijnig indianenopperhoofd was opgetrommeld en in een stoel gezet om door de kinde ren aan het lachen te worden gemaakt. Volgens Patrick Pouw, mede werker van de Stichting en coördinator van de activiteiten die elke woensdag worden ge houden, is het bij activiteiten als de Amerika-dag vooral de sfeer die telt. „Hier in het indi anendorp zie je veel ouders die meespelen met hun kinderen, en dat is nu leuk om te zien", vindt Pouw. Volgens hem is het dorp een voorbeeld van hoe je met eenvoudige middelen toch een hoop leven in de brouwerij kunt brengen voor kinderen: „Het hoeft er echt niet alle maal supersonisch uit te zien, ze vermaken zich prima." Stier Om jongeren bezig te houden, komt er volgens Pouw al gauw heel wat meer om de hoek kij ken. Duurdere en visueel aan trekkelijke zaken, zoals bij voorbeeld de mechanische ro deostier die woensdag in het centrum van het dorp stond, moeten uit de kast worden ge haald om deze groep vakantie- vierders naar de activiteiten te trekken. Wat het spel 'strophangen' be treft waar jongeren tijdens de Amerika-dag aan mee konden doen, ging het er overigens niet om wie het langste met z'n nek aan de galg kon hangen, maar met de armen. Verder werden bij de kerk in het dorp enkele demonstraties stuntpaardrijden gegeven en bestond voor het publiek de mogelijkheid een ritje per paard te maken. Pouw is tevreden over het ver loop van het activiteiten tot nu toe die de Stichting gedurende de zomer in de Westhoek orga niseert. „Er is over het alge meen veel belangstelling. Voor de medewerkers en de vrijwil ligers van de Stichting is het in elk geval flink aanpoten", al dus Pouw. BROUWERSHAVEN - Een 40- jarige man uit het Duitse Lau- wenforde deed woensdag aan gifte van diefstal van zijn fiets. Het afgesloten rijwiel werd gestolen bij zijn vakan tiewoning op Port Greve bij Brouwershaven. Ook werd woensdag de fiets ontvreemd van een 17-jarige jongen uit het Duitse Marbach. Het gaat om een rood-zwarte mountainbike van het merk Biria. De diefstal vond plaats aan de Brouwersdam. Een 40-jarige vrouw uit het Duitse Schuilei* raakte woens-' dag op Renesse een zwarte he renfiets kwijt van het merk Hercules. De fiets werd gesto len aan de Oude Moolweg. ZIERIKZEE - Een 47-jarige man uit Ossenisse deed woens dag aangifte van diefstal van een hogedrukspuit. De hogedrukspuit werd van het dek van een schip gestolen, dat lag afgemeerd aan het Luit je in Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE - Uit het weegbrughokje van de vuilnisstortplaats in Seroos- kerke is in de nacht van woens dag op donderdag een compu ter gestolen. Het gaat om een computer van het merk IBM, type 486, met printer, beeldscherm en toet senbord. De dieven verschaften zich toegang tot het weegbrug hokje door de deur met een koevoet te forceren. MIDDELBURG - De samen werkende Kamers van Koop handel en Fabrieken in Zee land hebben afwijzend gerea geerd op het plan om een Zeeuws afvalpreventieteam op te richten. Men is van mening dat coördi natie van de activiteiten voor verwerking van afval ook heel goed mogelijk is door gebruik te maken van de reeds bestaan de overleg- en communicatielij nen. De Kamers van Koophan del en Fabrieken hebben dit via een brief aan het Zeeuwse college van GS laten weten. Men vindt dat het beter is de Bedrijfsmilieudienst Zeeland of het Innovatiecentrum Zee land inplaats van het nieuw te vormen afvalpreventieteam in te schakelen voor de uitvoering en ondersteuning van het af valbeleid naar individuele be drijven. In het algemeen is men van mening dat een aanscher ping van internationale regel geving op provinciaal niveau ongewenst is en vermeden moet worden. ANTWERPEN - De politie in Antwerpen heeft woensdag bij toeval drie Nederlandse geld- witwassers aangehouden. Het trio werd betrapt bij een wis selkantoor waar de mannen kort voor hun aanhouding voor 217.000 gulden aan peseta's hadden omgewisseld. BAARLE-NASSAU (ANP) - Tweeduizend biggen en 32 zeu gen zijn woensdagmiddag bij een brand in Baarle-Nassau om het leven gekomen. De dieren zaten in een stal aan het Hoogeind. Deze brandde volledig af nadat één van de werknemers met een slijptol een vonkenregen had veroor zaakt. Een eerste brand in een stapel hooi bluste hij nog zelf, maar even later stond de stal in lich terlaaie. De brand is bestreden door de brandweerkorpsen van Baarle-Nassau en het Belgi sche Baarle-Hertog. Bij de brand is een hoeveelheid as best vrijgekomen. Het dak van de varkensstal bestond name lijk uit golfplaten. Omdat de stal in het buitengebied lag, is er nauwelijks overlast van de asbest voor omwonenden ge weest. De hoogte van de schade is nog niet bekend. Verwachting t/m maandag 18 juli WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 23 graden Windkracht noord 3 Zondag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 23 graden Windkracht n.oost 3 Maandag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Middagtemp. 25 graden Windkracht n.oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 15 juli Zon op 05.36, onder 21.51 Maan op 13.44, onder Eerste Kwartier: 16 juli (03.13) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vannacht is de minimum temperatuur omstreeks 14 graden. In het zuidwesten van het land klaart het wat op en mogelijk ont staat daar een mistbank. Overdag zijn er perioden met zon en blijft het droog. De middagtemperatuur is ongeveer 23 graden. De zwakke tot matige wind, kracht 3 of minder, waait eerst uit een noordwestelijke richting en draait laat op de dag naar het zuidwesten. Het Azoren- hogedrukgebied is verantwoordelijk voor het herstel van het zomerweer. Morgen breidt het zich uit tot over Nederland. Een zwakke storing, die ons land van vrijdag op zaterdag passeert, verliest door de hogedruk-invloed zijn activiteit en is waarschijnlijk alleen nog herken baar aan enkele wolkenvelden. Van af het weekeinde ontwikkelt het ho- gedrukgebied een nieuwe kern boven onze omgeving. Het blijft daardoor droog en bovendien gaat de zon volop schijnen. Daardoor krijgt de temperatuur na het week einde de kans opnieuw te stijgen tot zomerse waarden. GOES - Woensdag is door twee gemaskerde mannen een gewa pende overval gepleegd op een automatenhal aan de Voorstad in Goes. De mannen, waarvan er een was gewapend, bedreigden de beheerster van de automaten hal en eisten geld. Na enige dreigementen gaf zij een nog onbekend geldbedrag af aan de overvallers. De politie heeft een signale ment van de daders. Het gaat om een blanke man tussen de 25 en 30 jaar oud, lengte 1.80 tot 1.85 meter lang met een wat mager postuur en een zeer gro te neus, en een man met een Zuideuropees uiterlijk, ge kleed in een horizontaal gestreept T-shirt met brede strepen. De politie verzoekt eventuele getuigen of mensen die inlich tingen kunnen verschaffen over deze overval, kontakt op te nemen met het politieburo in Goes, telefoonnummer 01100-45000 of met de plaatse lijke politie. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. vari 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905. Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afsclTr. f f77,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W. Peter van Vossen tussen de jeugspelers van Zierikzee: handtekeningen en bewonderende blikken. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Ruim vijfhonderd Zierikzeënaren en toeristen hebben dinsdagmiddag op het Havenplein eer betoond aan Oranjespits Peter van Vossen, die daags tevoren was teruggekeerd van het wereldkampioen schap voetbal in Dallas. De hulde in zijn geboorteplaats deed de zich 'cool' gedragende voetballer toch wel wat. „Nu ik eenmaal terug ben, is het belangrijk voor me dat ik met mijn familie kan praten over het WK. Anders blijf ik erin gevangen zitten," aldus de linkerspits. De nerveuze drukte op het be drijfsterrein van de Zierikzee sche Nieuwsbode verstomt als een donkergroene Opel Calibra het terrein oprijdt. „Dat is ie," wordt er gefluisterd. En ze zijn mooi op tijd ook. Want als Peter, zijn vrouw Grè en zoontje Kevin uit de" auto stappen, drenteleft de dertig juJ nioren van voetbalvereniging Zierikzee al een uur lang rond in wedstrijdtenue en schraapt het Zeeuwse paard voor de koets ongeduldig zijn hoeven. In het directiekantoor staat een glaasje appelsap klaar en er is nog net tijd om even te praten. Hoewel Van Vossen ongetwij feld een respectabele jetlag moet ondergaan, oogt hij fris. Het is een clichévraag, maar toch. Hoe voelt dat nou als je weet dat over de hele wereld miljoenen naar je zitten te kij ken? Van Vossen: „Dat realiseer je je niet als je daar staat. Als ik wist dat er familie op de .tribu ne zaL heb,ik,die telken^ ge zocht.-EenCpaar keeï heb ik Ze ook gevonden. Dat is dan wel fijn." In de wedstrijd tegen Brazilië ben je een paar keer lelijk ge tackeld. Van Vossen: „Tja, die backs werken nou eenmaal zo. Op die manier wordt het je moeilijk gemaakt in jé spel te komen. Die tackels waren niks bijzon ders. Dat gaat altijd zo, ook in een wedstrijd van Ajax." We mogen aannemen dat je na deze WK interessant bent voor een eventuele transfer. Heb je al aanbiedingen gehad? Van Vossen: „Aanbiedingen. Hm. Daar hou ik me niet mee bezig. Ik heb vakantie en ga daarna weer eens aan Ajax r denken. Ik heb nog een tweeja rig" contract." Dan is" het tijd voor de rijtoer. Terwijl Peter nog volop hand tekeningen uitdeelt, voelt Gré zich vereerd met het haar door bloemist Padmos aangeboden boeket: „Het is net of we gaan trouwen." Onder begeleiding van jeugdspelertjes, een Goese dweilband en de politie gaat het richting Havenplein. Zelden zal de organisatie van een evenement zo vlot zijn ver lopen als de huldiging van Van Vossen. Binnen anderhalve dag was alles voor elkaar. De naam 'Van Vossen' bleek de vonk die enthousiasmeert. Midden stand, politie, horeca, Zierik zee Actief, gemeentebestuur, voetbalvereniging en presenta tor John Prins: een telefooon- tje is genoeg voor de toezeg ging om mee te werken. Kosten noch moeite worden gespaard. En zo kon wat maandagoch tend nog een idee was van en kele medewerkers van de Zie rikzeesche Nieuwsbode op dinsdagmiddag met hulp van velen worden waargemaakt. Vrijwilligers voor het rondlo pen met sandwichborden om publiek te trekken - toch geen sinecure bij 30 graden celcius - Th het centrum van Renesse vonden ivoensdac) verschillende activiteiten plaats met als thema 'Amerika'. (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - Het centrum van Renesse vormde woensdag het toneel voor allerlei activiteiten die met het the ma 'Amerika' van doen hadden. Kinderen en ouders vermaakten zich in een speciaal opgebouwd indianen- dorpje, terwijl jongeren zich te buiten gingen aan spelen als rodeorijden en strophangen. De Amerikadag die aan het eind van de middag begon en rond tien uur 's avonds weer werd afgesloten, was georganiseerd door de Stichting Recreatie Activiteiten Westerschouwen. ren lieten zich, veelal onder het wakend oog van hun ouders, als indiaan schminken, speel den in de kleine wigwams of bakten hun eigen brood boven een houtskoolvuurtje. Een sja- Vooral het indianendorpje dat de vrijwilligers van de Stich ting op het schelpenterreintje achter het VVV kantoor had den gebouwd, deed het goed bij hét publiek. Flink Wat kinde-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3