Peter van Vossen gehuldigd UW KRANT VAN TAXATIESfBEMIDDELIHG hAnse+hAnse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Stichting Rechtshulp biedt helpende hand Zomerbus rijdt weer Zomertentoonstelling in het Burgerweeshuis Stuk parkeerterrein omgetoverd in springparadijs voor kinderen dé krant van schouwen - duiveland! FNV-vakantiewerkcampagne op Schouwen-Duiveland Kabelkrant stopt ermee Geschiedenis Ouwerkerk Advertentie Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O.G. en Assurantiën Haamstede - Zierikzee Ring 19 - Haringvlietplein 8 4328 AE Burgh-Haamstede JjjJ TjS 4301 XG Zierikzee Telefoon Oil 15-3424 hBm4 Telefoon 01110-14275 Fax 01115-3707 Fax 01110-17484 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland. met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. a f 47.00 kwartaalabonnement 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. I 177.00 jaarabonnement f 187.00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr...'. adres - postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: as Zend de bon in open envelop zonder postzegel naai O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. Eigen bijdragen verhoogd ZIERIKZEE - Als gevolg van de bezuinigingen van de regering zijn de eigen bijdragen die voor pro deo advocaten betaald moeten worden aanzienlijk ver hoogd. Naar aanleiding hiervan is in Zierikzee de Stichting Rechtshulp Nederland opgericht. De heer Ch. van Oeveren hoopt met het systeem dat de Stich ting hanteert, te voorzien in een leemte die op dit gebied ontstaan is: de kosten voor een rechtszaak zijn voor veel men sen niet meer te betalen. Dit is volgens de initiatiefnemers een scheve situatie. Het zou er op neerkomen dat degene met het meeste geld een rechtszaak wint en niet degene die gelijk heeft. Veel mensen beginnen zelfs niet aan een procedure omdat ze, bij verlies, de proces kosten toch niet kunnen beta len. Het gebeurt zelfs wel eens dat mensen hun tegenstander halverwege de procedure ge lijk geven omdat het geld om door te gaan op is. Volgens Van Oeveren bestaat er een stuwmeer van noodlijden de gevallen waarin geen uit weg meer geboden kan wor den. Veel burgers laten termij nen eenvoudig verlogen, zodat ze bij voorbaat al met hun rug tegen de muur staan en ze nog meer in het nauw komen. Het geld voor de Stichting hoopt Van Oeveren, juridisch advi seur, binnen te krijgen door middel van donaties. De cliënt betaalt zo voor de gevraagde hulp een geringe bijdrage, af hankelijk van de aard van de zaak. Als het toch nodig is om een advocaat in te schakelen moet dit wel zelf betaald wor den, maar tegen een zo laag mogelijk tarief. Op bedrijven en campings ZIERIKZEE - In de periode van 13 tot en met 15 juli houdt de FNV Jongeren een vakantiewerkcampagne waarbij men ook actief is op Schouwen-Duiveland. Vandaag, 13 juli, bezoeken de medewerkers van de vakbond de bedrijven Koninklijke Zee- landia H. J. Doeleman BV en Emulsion Holland BV in Zie rikzee. Op( donderdag 14 juli gaan ze een kijkje nemen op de campings Ginsterveld en De Duinhoeve in Burgh-Haamste de en hotel Zeerust in Renesse. Vrijdag 15 juli staat een bezoek aan de campings Bonafide, De Weide Blik, Wilhelminahoeve, Julianahoeve en Vakantiepark Schouwen BV op het program ma. Ook gaat men naar Port Zélande. Men praat op de bedrijven met jongeren die daar tijdens hun vakantie een baantje hebben Ook door middel van informa tiemateriaal brengt men de jongeren op de hoogte van hun rechten en plichten. Daarnaast wil men bij bedrijven aandacht vragen voor de positie van va kantiewerkers in de onderne ming en de arbeidsomstandig heden. ZIERIKZEE - Sinds kort rijdt de Zomerbus weer. Voor het vierde jaar wordt deze speciale busdienst ingezet voor toeristen langs de Zeeuwse- en Zuidhol landse kust. Tot en met 27 augustus rijdt de Zomer bus dagelijks op Schouwen-Duiveland, Walcheren, Zeeuwsch-Vlaanderen en VoornePutten. In een vaste uurdienst worden campings en bungalowparken langs de kust verbonden met strand, steden en attracties. Voor de Zomerbus worden spe ciale plaatsbewijzen verkocht, die in de meeste gevallen ook geldig zijn op de reguliere ZWN-lijnen. Speciale kortingsaanbiedin gen voor reizigers met een Zo- merbusplaatsbewijs zijn be doeld om het gebruik van de Zomerbus extra te stimuleren. Zo kent Schouwen-Duiveland een speciale toeristenpas met gratis bonnenboekje voor bus vervoer en kortingen op het he le eiland. In Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de Zomerbus een goede verbin ding met Knokke en vandaar op de Kusttram naar De Panne. Zomerbusfolders en -plaatsbe wijzen zijn verkrijgbaar bij de chauffeur van de Zomerbus, de VW's langs de kust en de meeste recreatieondernemin gen. Tot en met 28 augustus ZIERIKZEE - Op vrijdag 8 juli werd in het Burger weeshuis in Zierikzee voor de 32e keer een zomerten toonstelling geopend. Het gaat om het werk van 38 beeldhouwers uit heel Nederland, dat uitgestald is in de tuin achter het Burgerweeshuis. Daarnaast is in het gebouw een expositie klein .antiek, juwe len, porselein, zilver, curiosa en aziatica, koper en kristal, schilderijen en prenten, uur werken en eetgerei te zien. Sedert 1966 wordt in de zomer maanden jaarlijks een groepstentoonstelling gehou den met sculpturen van Neder landse beeldhouwers. De zo mertentoonstelling is daarmee één van de oudste beeldentui nexposities in Nederland. Gevarieerd beeld Dit jaar zijn ongeveer driehon derd beeldhouwwerken te zien, die gezamenlijk een gevarieerd beeld geven van de verschillen de stromingen in de beeld houwkunst. Opvallend is de grote collectie stenen beelden van zowel marmer, kalksteen als speksteen. Ook zijn beeld houwwerken te zien waarin minder traditionele materia len zijn verwerkt, zoals lood, veren, kristal en spiegelglas, fragmenten Delfts aardewerk en platen van flipperkasten. Ook is een collectie bronzen beelden aanwezig. De beeldententoonstelling wordt gecombineerd met de potterie van Tbssa Braat. die zich' heeft gespecialiseerd in glazuren. De zomertentoonstel ling is van maandag tot en met zaterdag te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 13 JULI 1994 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND trum Westerschouwen. In het kader van het Verblijf srecrea- tief Ontwikkelingsplan (VOP) moest het centrum plaats ma ken voor een nog aan te leggen groensingel. Volgens de Mida- vaine's is de nieuwe locatie veel kindvriendelijker, omdat zij niet zomaar vanaf het cen trum een druk bereden weg op kunnen lopen. Gevoegd bij het schitterdende uitzicht vanaf het centrum, dat een tweetal meters boven het niveau van het parkeerterrein ligt, hadden zij zich geen beter plekje kun nen wensen. Fietsverhuur Behalve trampolinespringen biedt de Vluchtheuvel de mo gelijkheid tot het huren van fietsen. Mensen die de Kop van Schouwen op de fiets willen verkennen, kunnen hun vier wieler op het parkeerterrein plaatsen om vervolgens op een met spierkracht aangedreven tweewieler erop uit te trekken. Voor de stalling van de fietsen is gebruik gemaakt van twee Russische zeecontainers. Voor het zicht zijn ze bekleed met schaaldelen van Veluwse Douglassparren. De fietsvoor- ziening past in het streven van de gemeente Westerschouwen om de recreant meer op de fiets te krijgen. Bij de Vluchtheuvel zijn verschillende fietsroutes, landkaarten en natuurwande lingen verkrijgbaar. Kleine tentoonstelling Behalve aan fietsen bieden de containers ook plaats aan een kleine tentoonstelling. Op dit moment hangen er collages en informatieve affiches over het wel en wee van paddestoelen. Kinderen, en niet te vergeten ouderen, kunnen op deze ma nier op een speelse wijze ken nis maken met de natuur. Voor Jan en Ellen Midavaine ligt het min of meer voor de hand, dat de wanden van de containers gebruikt worden voor natuure- ducatieve doeleinden. Beiden zijn actief voor het Instituut voor Natuurbeschermingsedu catie, stichting Het Zeeuws Landschap, vereniging tot be houd van Natuurmonumenten en het Zeeuws Biologisch Mu seum. De mini-tentoonstelling is tot en met dagelijks te zien van 10.00 tot 21.00 uur. GOES - Kabelkrant Zeeland TV is opgehouden met uitzen den. De stopzetting kost vier mensen hun baan. Reden van de stopzetting is de weigering van Zekatel om een meerjarencontract met de ka belkrant te sluiten. Op 1 mei gaf Zekatel ruimte aan de loka le omroep Middelburg, ten koste van Zeeland TV. De ka belkrant zond toen alleen nog maar uit op de Bevelanden. Via de Mediawet kunnen lokale omroepen bij voorrang op de kabel. Verder beschikt Zekatel, vol gens Zeeland TV, niet over de technische mogelijkheden en capaciteit die de huidige markt vraagt voor uitzending van een professionele kabelkrant. Zeeland TV had een kijkdicht heid van 28 procent. Zodra er nieuwe kabelruimte onstaat, zullen er opnieuw onderhande lingen komen tussen Z'ekatel en Zeeland TV. Na zes maanden hard werken kunnen de kinderen naar hartelust springen op het nieuwe Trampoli necentrum. WESTERSCHOUWEN - Kinderen hebben een goede neus, wanneer het gaat om het ontdekken van plekjes waar iets leuks te beleven valt. Ondanks het feit dat het nieuwe Trampolinecentrum de Vluchtheuvel aan de Steenweg in Westen- schouwen enigszins verscholen ligt tussen het groen aan de rand van het par keerterrein Rotonde, is het een drukte van belang. Behalve de gekste capriolen maken op de verende matten, kunnen de kinderen tevens op een speelse manier kennis maken met de natuur. Hiertoe zijn informatieborden opgehangen in de containers, die op het terrein van het trampolinecentrum staan. Met honderd perron-keerwan- den van driehonderd kilo per stuk, ruim tweehonderd kubie ke meter grond, vier vrachtwa gens vol met wilgentakken, helmgras en de nodige zakjes' zaad van wilde bloemen is van een gedeelte van het parkeer terrein een waar springpara dijs gemaakt. Zes maanden hebben de werkzaamheden in totaal geduurd, maar vanaf Pa sen springen de kinderen van groot tot klein er lustig op los. De eigenaren van net centrum. Jan en Ellen Midavaine, zijn zeer tevreden met de nieuwe lo catie. Eerder was het trampoli- necentrum aan de Kraijen- steinweggevestigd. Toen heette het ook nog Trampolinecen- OUWERKERK - De Werk groep Oud Ouwerkerk In Do cumenten houdt woensdag 13 juli een bijeenkomst voor toe risten met als onderwerp Ouwerkerk van Vroeger en Nu. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt met behulp van een ma quette, dia's en verhalen een beeld gegeven van de geschie denis van het dorp. Zierikzee heeft gistermiddag, dinsdag, eer betoond aan Oranjespits Peter van Vossen. Ten overstaan van ruim vijfhonderd mensen zei loco-burgemeester P. de Rijke op het Havenplein dat Zierikzee trots is op de stervoetballer. Van het gemeentebestuur kreeg Van Vossen een schilderij en van Zierikzeesche Nieuwsbode ontving hij zijn eerder in de krant gepubliceerde WK-dagboek. Een door de voetballer gesigneerde oranje bankstel bracht 700 gulden op voor de jeugd van voetbalvereniging Zie rikzee. Peter van Vossen met zijn vrouw Gré en zoontje Kevin werden voorafgaand aan de huldiging in een antiek rijtuig door het stadscentrum gereden. (Foto: Marijke Folkertsma). Na de aandacht rond de waters noodramp in 1993 is het vol gens de werkgroep zinvol de belevenissen,van het dorp voor en na deze episode te belichten. Er wordt iets verteld over de geschiedenis. Mede aan de hand van de maquette van de oude kerk en toren. Van de twintigste eeuw wordt met be hulp van dia's een beeld gege ven. Hierbij komen gebeurte nissen aan de orde, zoals de windhoos in 1933 en de Tweede Wereldoorlog met de inundatie en vernielingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1