poeliers Meubelevenement 1994 Oosterhout en Bergen op Zoom Zevenduizend bankstellen «ot 70% deurloo intermeubel MEGA-MAMMOET KORTINGEN Veel koelkasten in huishoudens te warm Donderdag 14 juli, vrijdag 15 juli en zaterdag 16 juli Optreden bij Diekhuus van trio April Sky na braderie 2 3 zits Lederlux Rundleder Winkelprijs J^290Ó^ 2 3 zits Carmen Buffellook Winkelprijs 2 3 zits Aniline Leder Winkelprijs jfj650(v 2 3 zits Monroes Antilope leder Winkelprijs ^&50^r 2 3 zits Dendor Lavado stof Winkelprijs /jt995^ 2 3 zits Chesterfield Origineel Engels Rundleder Winkelprijs 5400^ 2 3 zits Singa Zeer luxe Aniline-leder Winkelprijs JJ9500^ M MM EUROPEAN FURNITURE MASTERS Oosterhout: Loevensteinlaan 165-173 Telefoon: 01620-56666 Bergen op Zoom: Bredasestraat 84-96 Telefoon: 01640-45535 l.v.m. een geannuleerde buitenlandse order worden op bovenstaande data verkocht tegen prijzen die u niet gelooft, maar waar u wel van kunt profiteren!!! Alle modellen staan opgesteld in de showroom en van ieder model is elke combinatie en kleur mogelijk. Alle verkopen worden gedaan onder de garantie-voorwaarden van Interieur Waarborg. ALLEEN GRATIS IS GOEDKOPER ADVERTEREN IS VERKOPEN! 2Vz zits bank voor 1.495,- 21/2 zitsbank met losse kussens van 2.895,- nu voor f 1.495,- Zitgroep Ravenna. Klasse in zitten voor een bijna niet te 2 zitsbank I.Q. 21/z zitsbank met lostrekbaar dek 14 NIEUWSBODE EXTRA April Sky MIDDELHARNIS - Aansluitend op de braderie in Middelharnis speelt vrijdag 15 juli speelt de band April Sky bij het Diekhuus. Het concert hegint na het optreden van Frank en Mirella, om ongeveer 22.00 uur. April Sky is een semi-akoes- tisch trio dat terecht gerekend wordt tot het meest getalen teerde Songwriters-collectief van het moment. De songs wor den, gedragen door een ma gistrale stem en sobere, functi onele inkleuring van akoesti sche en elektrische gitaren en keyboard, geheel in overeen stemming met de nog jonge Unplugged-traditie. Een fol- kroots wordt daarbij verweven met fijnzinnige pop die als een zorgvuldig gekozen kleurenpa let April Sky een unieke tint geven. Vergelijkingsmateriaal ligt in het repertoire van Mike Old- field en Kate Bush. Gehuld in een waaier van intense emoties nemen zangeres Carmen en de haren de luisteraars mee op een pad van verstilde pracht waarbij nostalgie en realiteit, liefde en haat elkaar als oude vrienden in de armen vallen. De vorig jaar verschenen demo 'The Purple and The Grey' was op diverse radiozenders te ho ren, waaronder Studio Brus sel, Radio Donna, Radio I, Ra dio 2 en diverse vrije zenders. Het uitbrengen van de 3-track C.D. 'Palace of Joy' betekent ongetwijfeld een nieuwe stap in de carrière van deze boeien de groep. ZIERIKZEE - De Keuringsdienst van Waren te Leeu warden presenteerde onlangs de resultaten van haar tweede onderzoek naar de temperatuur van koel kasten in particulieren huishoudens. Het uit 1992 daterende eerste onderzoek wees uit, dat bij ruim 40 procent van de gecontroleerde koelkasten de gemid delde temperatuur hoger was dan de gewenste 7 gra den Celsius. Bij het onderzoek in 1993 be- droeg het percentage koel kasten met een gemiddelde temperatuur van boven de 7 graden Celsius ruim 27 pro cent. Weliswaar een verbete ring maar gezien het risico bij het consumeren van onvol doende koel bewaarde produk- ten, streeft de IGB/KvW naar een verdere verlaging van het aantal te weinig, .koele koel kasten. De beid'ö'onderzoeken moeten gezien wórden tegen de achtergrond van eerdere lande lijke acties van de IGB/KvW op het terrein van de koeling van levensmiddelen. Houdbaarheid Die acties, begin jaren '90, richtten zich op de tempera tuur in koelmeubelen bij de de tailhandel. Immers, de consu ment moet er op kunnen ver trouwen dat hel aan te schaffen produkt bij de juiste tempera tuur wordt bewaard. Deze ac ties hebben hun vruchten afge worpen en vervolgens is de aandacht verlegd naar de con sument om deze er op attent te maken dat ook de koelkast thuis een juiste temperatuur moet hebben zodat de houd baarheid van koel te bewaren produkten niet in gevaar komt. Daarnaast, maar zeker niet minder belangrijk, is het on derzoek bedoeld om ook de producent en detaillist te wij zen op de feitelijke bewaarom standigheden bij de consument thuis zodat daar bij de bepa ling van de houdbaarheidster mijnen meer rekening mee wordt gehouden, ïn 120 huishoudens werd in de periode juli - september 1992 gedurende vijf en een halve dag de temperatuur in de koel kast geregistreerd. Daaruit kwam naar voren dat in de eer der genoemde 40% van de ge vallen de gemiddelde tempera tuur boven de 7 graden Celsius lag. Bovendien bleek dat in maar liefst 70% van de betrok ken huishoudens aan de instel ling van de temperatuur in de koelkast nooit iets \^rd veran derd (met name biologe tem peraturen in de zomer is in de meeste gevallen bijstelling ge wenst). De meetperiode is toen verlegd naar augustus/november zodat nu ook een indruk is gekregen van de koelkasttemperaturen in het koudere seizoensdeel van het jaar. Alerter De cijfers geven aarileiding tot de veronderstelling dat de po gingen van de IGB/KvW om aandacht te vragen voor de temperatuur in de koelkast enig succes hebben gehad. Con sumenten zijn blijkbaar aler ter geworden waar het gaat om het koel genoeg zijn van de koelkast. Dit wordt onder steund door het gegeven dat het aantal 'grove temperatuur- overschrijdingen sterk is afge- Niettemin is de situatie verre van ideaal, ook al omdat het' heel belangrijk is dat le vensmiddelen gedurende de ge hele koelketen bij de juiste temperatuur worden bewaard. Een temperatuurverhoging van enkele graden, alis het maar gedurende korte tijd, be tekent een .vergroot risico op bederf van levensmiddelen met als gevolg een voedselvergifti ging of -infectie. Dit heeft te maken met het feit dat de reële houdbaarheidstermijn van koel te bewaren levensmidde len bij blootstelling aan een hogere temperatuur, korter is geworden dan op de verpak king is aangegeven. Als het bewaaradvies niet wordt opgevolgd dan biedt de op de verpakking vermelde houdbaarheidstermijn ook geen houvast meer. Om dan vanuit gemiddelden te gaan re kenen is niet geheel correct om dat op die manier het risico voor bepaalde bevolkingscate gorieën wordt onderschat. Ou deren bijvoorbeeld consume ren per gezinseenheid minder en reeds geopende verpakkin gen van levensmiddelen wor den daardoor veelal langer be waard. Kortom, redenen te over om producenten van 'Koel te bewaren' levensmiddelen er toe te bewegen om meer reke ning te houden met de niet zo ideale koeltemperatuur bij de ronsument thuis. Openingstijden: Donderdag van 9.30-17410 uur Vrijdag van 9.30-21.00 uur Zaterdag van 9.30-17.00 uur Let op - enkele voorbeelden: Westminster showmodel Nu van f 2.495,- HOCkbank, mooie dralonstof, showmodel van f 2.695 voor 1.795,- Dit schitterende bankstel heeft een perfekt zitcomfort (binnen- vering koudschuim). Zitscombinatie bekleed met echt rundleer. Showmodel 3/2 zitsbank van f 4.345,- nu f 3.495,- Haringvlietplein 4, Zierikzee, Telefoon 01110-12946. 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond 3 2+1 zits f 5.385,- nu f 3.795,- geloven prijs. Overgestoffeerde zitgroep met interieurgeveerde zit en komfortabele rug. Als 3+2 zitsbank. Soepel rundleder. mooie bloemstof van 1 14f>9r pasteitinten VQO|< f 999 van f 1.295,- nU f 999," DE LAATSTE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 14