Hoek Danny Magito geniet bij WorldCup USA 94 WK-speelschema FIFA schorst Tassotti voor acht wedstrijden Gezellig* en warm bij Dikke Torentoernooi Ria Barendrecht wint Lucas Bols Trofee 'Ik heb het gevoel dat het voetbal hier meer leeft'' PETER VAN VOSSEN UIT DIEMEN Normaal Wedstrijdcommissie kruipt in de schaduw DINSDAG 12 JULI 1994 NR 25595 9 Danny Magito: ,,De sfeer is hier gemoedelijker. Ik heb het idee dat het voetbal hier meer leeft". (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Aan het eind van het seizoen 1992-1993 verruilde Danny Magito de rood-zwarte kleuren van Zierikzee voor de clubkleuren van Hoek. „Ik dacht, leuk om een jaartje te proberen en dan zie ik wel.". In middels lijkt hij aardig zijn draai te hebben gevonden in het Zeeuws-Vlaamse. Op 26 juli aanstaande begint de Zierikzeeënaar bij Hoek aan de voorbereiding op zijn tweede seizoen in de eerste klasse van het zaterdag amateurvoetbal. Een seizoen met vooraf al weer hoge verwachtingspatronen bij het zo ambitieuze Hoek. Vanuit Diemen) ,,We hebben ons zondctg in alle vroegte klaar gemaakt voor de reis naar Nederland. Een week te vroeg, maar dat is voetbal. De teleurstelling is groot. Vanaf het vliegveld Atlanta in Orlando richting huis. In het vlieg tuig is het rustig. Van de gezichten, die ik om mij heen zie, probeer ik te raden waar ze aan denken. De ene ge speeld, de andere niet. Een ander denkt aan zijn gezin thuis. Sommige gaan nog op vakantie. Ik zelf denk aan de afgelopen weken. Alles bij elkaar toch een geslaagd toernooi. Ja, alleen de afloop kwam te snel. In het vlieg tuig horen we de uitslag Duitsland - Bulgarije (1-2). Miscchien een pleister op de wond. We naderen Schiphol rond de klok van acht uur (maandagmorgen). We weten dat er honderden supporters zullen staan en tientallen journalisten. Allemaal willen ze één ding weten: Waar omEén ding denken we allemaal. Zo snel mogelijk naar huis. Gré en Kevin stonden mij op te wachten. We zijn zo snel mogelijk naar ons huis in Diemen gegaan. Ik wilde eerst tot mijzelf komen. De telefoon staal niet stil in ons huis. Het hoort er allemaal bij. Ik heb daar ook begrip voor. Vandaag kom ik naar Zierikzee voor de huldiging. Leuk. Hierna vertrek ik voor een korte va kantie naar Frankrijk. Daar zit een vriend uit mijn An- derlecht te wachten. Die heeft ons uitgenodigd. Ik geef daar graag gehoor aan. Dit was mijn laatste verhaal. De WK is voor mij over. Ik wil iedereen bedanken en speciaal mijn broer Cees voor de informatie naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik hoop jullie allemaal weer te zien op donderdag 28 juli als ik met Ajax tegen de Zeeuwse selectie speel in Zierikzee. Bedankt nog. Peter." ZIERIKZEE - Woensdag 13 juli worden in New York en Los Angeles de twee halve finales ge speeld. Bulgarije tegen Italië en Zweden tegen Brazilië. Speelschema Halve finales woensdag 13 juli: Bulgarije-Italië om 22.00 uur in New York Zweden-Brazilië om 01.30 uur in Los Angeles Derde plaats: Zaterdag 16 juli 21.30 uur in Los Angeles Finale: Zondag 17 juli 21.30 uur in Los Angeles Waarschuwing en boete voor Advocaat LOS ANGELES (RTR) - De Italiaanse verdediger Mauro Tassotti heeft geschiedenis geschreven. Zijn elleboogstoot, in de kwartfinale tegen Spanje, die de neus brak van Luis Enrique,' is door de FIFA be straft met een schorsing voor acht wedstrijden. Zierikzee, Feyenoord, VCV Vlissingen, VCV Zeeland, Zie rikzee en Hoek. Een imposant rijtje met ploegen voor een spe ler van 23 jaar. Danny Magito vertrok vorig jaar niet zonder slag of stoot bij Zierikzee. ,,Het ging allemaal een beetje verve lend. Eind april vroegen Ton- nie Simmers en Kees Ha- gesteijn aan mij wat ik het vol gend seizoen ging doen. Toen wist ik nog niets en zei hun 'als ik wat hoor laat ik het weten'. Toen ik later vertelde dat ik naar Hoek ging werd er door Simmers tegen mij gezegd dat ik mijn baantje, wat ik via De warmte dwong de wed strijdcommissie onder de para sols te vluchten om de schaduw op te zoeken. Vanaf die plaats werden weer allerlei wedstrij den geregeld voor de komende dagen. Een groot karwei, wat zeker met nauwkeurigheid moet gebeuren. ,,We moeten al de spelers tijdig laten weten wanneer ze moeten spelen. Sommige zeggen dat ze alleen in de avonduren kunnen. Maar, als je ze opbelt dan hebben ze al snel een gaatje overdag ge vonden om te spelen. Kijk, op deze manier komen we aan de vijftig partijen per dag. Dat moet ook anders krijgen we nooit de 370 partijen er door heen", vertelt Joop de Vlieger. Theunis Klink had gekregen, kwijt zou raken". Ongeloofwaardig Zijn relatie met Zierikzee en met elftalleider Simmers is erg koel geworden. ,,Ik werk met Theunis Klink en nadat dat te gen mij gezegd was zij hij ge lukkig 'Sorry Danny, dat heb ik niet gezegd'. Vroeger trainde ik nog weieens mee-met Zierik zee. Er echt dicht tegen aan staan doe ik niet meer. Het is trouwens een beetje ongeloof waardig dat ze nu weer niet promoveren". In het herenenkel B zijn de eer ste twee partijen gespeeld. Van Roermond uit Zevenbergen won gemakkelijk van Martijn Bij de Vaate met 6-3 6-1. Johnny Otte uit Bruinisse zette een uit stekende prestatie neer op het warme gravel. In twee sets sloeg'hij Pieter Potter uit Tho- len naar huis (7-6 62). In het herenenkel Cl diende Christi- aan Huizer uit Dirksland zich gelijk aan als favoriet voor de overwinning van het toernooi. Vorige week verdiende hij op het Mosseltoernooi een zilve ren mossel. Nu wil hij graag de miniatuur Dikke Toren ont vangen. Huizer versloeg Sterk man met 6-3 6-4. Bram Meul- dijk uit Goes is ook een ronde Op de kerncentrale in Borssele maakt Danny Magito ieder maandagmorgen zijn voetbal rondje en praatje. ,,Ook Jan Meulmeester en jongens van andere ploegen werken daar. Dat is wel leuk. Je houdt el kaar een beetje op de hoogte". Vanuit Borssele reist de in Rot terdam geboren voetballer drie keer in de week naar Hoek om te trainen. ,,Dat is nog een ge luk. Als ik in de richting Rand stad was gaan werken had ik nooit bij Hoek kunnen gaan spelen. Ik ga met de boot over in Vlissingen. Daar wonen meer Hoek-spelers dus daar verder via Jaap de Vos uit Ooltgensplaat. Dames In het damesenkel zorgde Ju dith Sprenger uit Sittard voor een verrassing. Zij sloeg de eerst geplaatste speelster Anouk Straaten uit Goes uit het toernooi met 6-3 7-5. Zij ontmoet in de halve finale Nancy Corjhals uit Vlijmen. Corthals kwam in de halve fi nale door Jasperse met 6-1 6-2 te verslaan. Uitslagen maandag 11 juli he renenkel B: Eric van Roer mond - Martin Bij de Vaate 6-3 had ik vrij snel een goed con tact mee". De omschakeling van Zierik zee naar Hoek was dus voor Danny Magito geen probleem. „De sfeer is hier gemoedelij ker. Ik heb het gevoel dat het voetbal hier meer leeft. Het is schitterend om als Hoek-speler voor het Hoek publiek te spe len. Vijftienhonderd man langs de lijn, vuurwerk, vuur pijlen. Öe eerste wedstrijd van het seizoen, thuis tegen Baren- drecht, was direct al het hoog tepunt voor mij. Dat heeft veel indruk op mij gemaakt". 6-1. Johnny Otte - Pieter Potter 7-6 6-2. Herenenkel Cl: Bram Meuldijk - Jaap de Vos 6-2 6-3. Christiaan Huizer - P. Sterk man 6-3 6-4.Damesenkel Cl: Judith Sprengers - Anouk van Straaten 6-3 7-5. Nancy Cor thals - C. Jasperse 6-1 6-2. He renenkel C2: Peter van Veen - M. Mikx 0-6 6-3 6-4. N. Tovan - Fred Kramer 6-0 6-0. Wilco Hoogerhuis - Piet van Gelder 6- 1 6-3. Herendubbel C2: Nol- les/Baarsma - Tovan/Meulblok 6-1 6-2. Gemengddubbel C2: Kort/Dettingmeijer - Sponse- lee/Koeman 4-6 6-4 7-6. Tferwis- scha/Schutten - Renger/Speel- man 6-2 6-0. Herenenkel Dl: Leo Nou wen - Richard Folmer 4-6 7-5 6-2. L. Walraven - R. Fondse 7-5 6-3. J. Kievit - Koen Vahlkamp 6-1 6-1. A. Corthals - Youri Volkeri 6-4 6-0. S. Mar- teijn - A. Klompe 6-3 7-5. J. Vol keri - B. Verschoore 6-1 6-2. M. Nolles - S. Vermeulen 6-01 6-1. Peter van der Ven - M. Visser 6- 1 6-3. Deze wedstrijden worden sinds 1947 gespeeld op alle banen van erkende Nederlandse golf clubs. Naast de wisselprijs was er dit jaar voor 't eerst een blij vende herinnering. Voor de winnaar in de vorm van een re plica van een bronzen golfster gemaakt door beeldhouwer Kees Verkade, nationaal en in ternationaal bekend door zijn beelden van o.a.Koningin Wil- helmina. Prinses Gracia van Monaco en Winston Churchill. Er streden 40 deelnemers om deze mooie trofee. De uitslag was: 1. Ria Barendrecht, 41 Over het afgelopen seizoen is Magito niet echt tevreden. „Ik heb voor mezelf een beetje on gelukkig seizoen gespeeld. Door schorsingen heb ik een wedstrijd of zes zeven gemist. Die stomme amateurregeling met die kaarten. Voor iedere gele kaart na de derde loopt je aantal wedstrijden op. Je kan beter iemand een doodschop geven en er uit gestuurd wor den. Dan krijg je misschien twee wedstrijden. We hebben natuurlijk lang meegedaan voor het kampioenschap maar ook door schorsingen van Rem- co van Keeken, de broers Kai ser en mij hebben we dat eigen lijk onnodig gemist". Ondanks dat pakte Hoek als vervangend periodekampioen een troost prijs door deel te mogen nemen aan het 'echte' KNVB-beker- toernooi. Dick Buitelaar, Hoeks trainer, is de beste trainer die Magito gehad heeft. „De meeste voet ballers hebben de schurft aan lopen. Sommige trainers heb ben oogkleppen op en lopen maar. Bij Buitelaar doen we ei genlijk vrijwel alles met de bal. Hij kan erg goed met men sen omgaan. Een trainer waar je wel een stapje extra voor wil doen". Dat de mandekker uit Zierik zee er nog een jaartje Hoek aan vastplakt is voor hem een logi sche zaak. „Het gaat hier alle maal erg professioneel toe en ik heb het hier wel naar mijn zin. We gaan ook regelmatig stappen in Belgie, met een mannetje of zes, op donderdags na de training. Dan snipperen we op vrijdag en wachten we op de eerste boot. Als de sfeer niet goed is doe je dat niet. De trainer is er niet echt blij mee. Zolang we het maar niet te vaak doen". Voorbereiding Voor Danny Magito is de voor bereiding op het nieuwe sei zoen al begonnen. Op 21 juli speelt de 23-jarige met het Zeeuws elftal in Westkapelle tegen de Belgische 3e-klasser KFC Thielen en een week later treedt hij op Zierikzeese bo dem aan tegen landskampioen Ajax. Tussendoor, op 26 juli, wacht bij zijn club Hoek Vites se als opponent. „In het begin van de voorbereiding is het zwaar. Dan ben je vier of vijf keer in de week weg. Maar dat h^b ik er voor over", besluit Danny Magito. Damesenkel Dl: Annemarie Verschuure - Petra Kostense 6-2 6-2. Marijke Jelluma - Corine Kerkhove 4-6 6-1 6-2. Marit Jan- se - S. Corthals 6-2 6-0. Juul Zuidweg 1-6 7-5 6-0. Herendub bel Dl: Van Sabben/Gernfer - Rijnberg/Rijnberg 4-6 7-6 7-5. Hendriks/Koudijs - Goedege- buure/Van der Klooster 6-3 7-6. Walpot/Koolaard - Pante- koek/Hoets 6-3 6-2. Gemengd dubbel Dl: Ilec/De Jonge - Van der Heijden/Van der Heijden 6-3 7-5. Van der Werf/Bij de Vaate - De Vlieger/ Van Wijk 3- 6 6-3 6-4. Herenenkel D2: R. Schiettekat- te - B. Verschoore 6-4 7-6. J. Ver schuure - Moerdijk 6-1 6-2. J. Gernler - C. Geertsma 6-0 6-3. M. Vos - V. Antwerpen 6-2 6-1. H. Koudijs - S. Vermeulen 6-3 6- I. M. van Klinkenberg - De Jon ge 6-3 6-3. Michel Coolbergen - E. Geijsel 6-0 6-3. J. de Jonge - G. Murre 6-2 6-1. C. Raas - J. Bottema 6-0 6-0. Herendubbel D2: Mol/De Jonge - Sadhoe- ram/Deknecht 6-2 6-0. Dames- diubbel D2: De Jager/Beukers - Schot/Struijk 4-6 7-5 6-0. De Jager/Stroosnijder - Seidel/ Bouwman 6-1 6-0. Ruud Pieters - G. Bitter 7-5 6-1. J. Hoare - A. Corthals walkover. F. Wisse - L. Olree 5-7 6-2 6-4. Stfrd, 2. Nicolas Fuchius, 40 Stfrd, en 3. Marianne Uitten- boogaard. 38 Stfrd. Een dag later werd om de Maandbeker Strokeplay ge speeld door 48 golfers. Uitslag: Handicap 0-24: 1. Marie-Louise Snijders, 65 sl. 2. Leen Stolk, 71 sl, 3. Peter Mastenbroek, 71 sl. Handicap 24-36: 1. Ron Sinjor- go, 68 sl, 2. Teuna Jongert en Cees van Asselt, 72 sl, 4. Nico las Fuchius, 73 sl. NonHandi- cappers (9 holes par3 baan) 1. Jos Martin, 31 sl, 2. Wil Gans. 32 sl, 3. Evert de Bruin, 34 sl. Het was de eerste keer dat de wereldvoetbalbond een speler veroordeelde op basis van tele visiebeelden. De overtreding was scheidsrechter Puhl ont gaan. Verder kreeg de door de Italia nen als „zeer sportieve speler" omschreven Thssotti een geld boete van 25.000 gulden. „De tuchtcommissie kwam na het bekijken van de beelden tot de conclusie dat de overtreding een serieuze vorm van agressie was. De zware straf is dan ook gerechtvaardigd", aldus de woordvoerder van de FIFA, Tbgnoni. De tuchtcommissie, onder lei ding van de voorzitter .van de Zwitserse voetbalbond Ma- thier, bracht meer dan een uur door voor de video. De beelden van de elleboogstoot werden talloze keren herhaald en nauwkeurig bekeken alvorens de zware straf werd uitgespro ken. Thssotti's loopbaan als interna tional lijkt nu ten einde. Door de schorsing mist de 34-jarige rechterverdediger niet alleen de halve finale en eventueel de finale van het WK, maar ook de meeste kwalificatie wedstrijden voor het EK van 1996. De Italiaanse bond maakte eer der bekend Thssotti niet te wil len straffen, omdat het een niet bewust gemaakte overtreding was. „De FIFA heeft na het zien van de beelden duidelijk een ander standpunt dan de Italiaanse bond", merkte Tbg- noni op. Dick Advocaat Behalve Thssotti bestrafte de FIFA ook Dick /Advocaat. De bondscoach van Nederland kreeg voor zijn gedrag tijdens de wedstrijd tegen Brazilië een officiële waarschuwing. En een boete van 12.500 gulden. De Zweed Schwarz mist de hal ve finale tegen Brazilië. Hij is voor één wedstrijd geschorst. In de k waft finale tegen Roe menië kreeg hij na twee keer geel een rode kaart. Thffarel, de doelman van Bra zilië, moet een geldboete van 12.500 betalen. Hij droeg, in strijd met de reclameregels van het WK. handschoenen met een illegaal logo. LOS'ANGELES - In dc Los An geles Times was dezer dagen bij de ingezonden stukken van dc lezers een wanhopige vraag te vinden. De hartekreet luidde: „Zien de sportpagina's van deze krant er straks weer normaal uit als die hele toestand met het WK voet bal voorbij is?" i ZIERIKZEE - De tweede dag van het Dikke Toren tennistoernooi was warm tot zeer warm. De temperatuur steeg boven de dertig graden uit Op het gezellige ten nispark aan de Grevelingenstraat in Zierikzee. Het grasveld tussen de zes gra- velbanen gaf een gezellig aanzien met terrasstoelen en tafels en natuurlijk de parasols. De wedstrijdcommissie met Joop de Vlieger, trekkend aan een dikke sigaar, Hans Minnaar, de actieve Camiel Folmer en Gerda Minnaar, die hand- en spandiensten verricht, waren uit de caravan gevlucht. Golfivedstrijden in Bruinisse BRUINISSE - Afgelopen zaterdag was er een wed strijd om de Lucas Bols Trofee 1994 voor handicap pers 0- 28. Op de golfbaan Grevelingenhout in Brui nisse was het een aardige strijd onder goede weers omstandigheden. «f f f j f'<. Het duo liec en De Jonge won de partij tegen het kopel Van der Heijden. (Foto: Marijke Fol kertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9