Strandweer trekt vakantiegangers alsnog naar Schouwen-Duiveland a O i Dertig mille nodig voor inrichten speelveldje UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Record-huwelijk 150 JAAR r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODES Peugeot Boxer Programma huldiging van Peter van Vossen Automobielbedrijf „De Nobelpoort" Teruglopend aantal boekingen wordt in snel tempo teniet gedaan In plan Putmeet III Diefstal van een boottrailer 2 5 6 9 IV dé krant van schouwen -duiveland! j t RIKZEESCHE NIEUWSBODE Bij ons in de schijnwerpers, uit de bedrijfsautoserie.., de Leverbaar in diverse uitvoeringen Oudeweg 2-6 - Zierikzee - Telefoon 01110-14453 DINSDAG 12 JULI 1994 150e JAARGANG NR 25595 WAARIN.OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Vanwege het mooie weer besluiten veel mensen alsnog naar Schouwen-Duiveland te komen voor vakantie. (Foto: Marijke Fol- kertsma). WESTHOEK/ZIERIKZEE - Met het stijgen van de buitentemperatuur tot tropische hoogten, neemt bij de VW-kantoren op Schouwen-Duiveland ook het aantal telefoontjes toe van mensen die alsnog hun vakantie willen doorbrengen op Schouwen-Duiveland. Dat houdt in dat het aantal hoekingen, dat de afgelopen maanden wat minder was dan andere jaren, in snel tempo naar het gebruikelijke niveau groeit. Hoewel de stranden druk bevolkt zijn, zit Schouwen-Duiveland momenteel nog niet 'vol'. De WV-medewerkers ver wachten de grote drukte vanaf komend weekeinde. „Het is dan een week voor de bouwvakvakantie. Veel bouwvakkers hebben dan al vrij omdat ze een ATV-week opnemen", aldus VVV-Schouwse Kust- informatrice X. Deurloo uit Haamstede. De mensen die momenteel naar een van de VW-kantoren op campings op Schouwen-Duive land telefoneren om alsnog een vakantieplekje te reserveren, hebben nog een redelijke keus. De meeste campings en hotels hebben nog ruimte en kamers bij particulieren zijn nog in ruime mate beschikbaar. Al leen de vakantiehuisjes en bungalows zijn op dit moment behoorlijk bezet. ,,In de West hoek voor 95 a 98 procent", al dus informatrice Deurloo. Op de campings in de kop van Schouwen is ongeveer tachtig procent van de plaatsen bezet en hotels zitten voor ongeveer zeventig procent vol. Volgens Tineke Deurloo was het aantal boekingen aanvan kelijk minder groot vanwege de slechte zomer van vorig jaar. „Voor mensen die hun vakantie in Nederland doorbrachten viel het vorig jaar tegen vanwe ge het slechte weer. Tben het dit voorjaar ook nog zo lang nat en koud bleef, kozen veel mensen voor zekerheid en boekten een vakantie in Spanje. Nu de tem peraturen in Nederland even hoog zijn als in de vakantielan den in Zuid-Europa, besluiten de mensen die nog niet hebben geboekt alsnog om hun vakan tie in eigen land door te bren gen". Uit het aantal telefoontjes dat bij de VVV Schouwse Kust bin nenkomt blijkt dat Zeeland daarbij nog steeds hoge ogen gooit. Volgens de VVV- informatrice is er dan ook geen sprake van een teruglopende toeristische belangstelling voor Zeeland. „We hebben hier alles in huis wat de toeristen willen. Prachtige, schone stranden, schoon water, frisse lucht en nu ook nog hetzelfde weer als in Spanje of Grieken land." Ook in Scharendijke zijn de va- kantieaccomodaties nog niet volledig bezet. ,/Ibt nu toe zijn er wat minder gezinnen geko men dan in vorige jaren. Maar jongeren heb ik heel veel op de camping. Maar dat komt mis schien ook omdat die niet op alle campings terecht kunnen", aldus de eigenaar van camping Duin en Strand Jan van Baar- le. Zijn camping is momenteel voor 85 a 90 procent bezet. „Dat is ongeveer normaal voor deze tijd. De grote klap komt pas half juli." In Brouwershaven lag de jacht haven het afgelopen weekeinde tijdens de Brouwse Dag voor het eerst vol. „De eerste toe loop was het seizoen was wat rustiger, maar nu lijkt het op gang te komen", aldus haven meester J. Gerrits. De wind liet het de afgelopen weken wat af weten. „Maar het weer is prachtig mooi en dat is voor veel watertoeristen het belang rijkste". Ook de vakantiehuis jes en kamers bij particulieren in Brouwershaven beginnen sinds het afgelopen weekeinde vol te lopen. „Veel mensen die in het voorjaar nog niet hebben gereserveerd komen alsnog", aldus VVV-informatrice Matty Bakker. Alleen in Zierikzee is nog wei nig te merken van vakantie gasten die alsnog naar Schou wen-Duiveland komen. „Door de week is het heel rustig. In de weekeinden zijn er meer be langstellenden voor de hotels en de kamers met ontbijt. Maar over het algemeen is het min der druk dan in de afgelopen jaren", aldus VVV-informa- trice Marianne van Beek. Het zijn vooral Duitsers, Nederlan ders en Belgen die zich bij de VWkantoren op Schouwen- Duiveland melden. Het komt steeds minder vaak voor dat mensen 'op de bonnefooi' naar Schouwen-Duiveland komen. „Men heeft gehoord dat dat niet kan of heeft er zelf slechte ervaringen mee opgedaan", al dus Tineke Deurloo. SCHARENDIJKE - Als het aan het college van b en w van de gemeente Middenschouwen ligt wordt een bedrag van 30.000,- uitgetrokken voor het inrich ten van een speelveldje in Putmeet III. Het voorstel van het college aan de gemeenteraad om die investe ring te doen staat op de agenda van de gemeente raadsvergadering van donderdag 21 juli. De verga dering wordt gehouden in het gemeentehuis en be gint om 19.30 uur. Het plan Putmeet III is - zo schrijft het college in haar toe lichting op het voorstel met be trekking tot het speelveldje - boven verwachting over enige tijd volgebouwd. De laatste ka vels zijn onlangs verkocht. „De verwachting is dat alle wonin gen voor eind 1995 zijn ge bouwd", aldus het college. „Dit betekent dat met de definitieve inrichting over enige tijd kan worden gestart". Inrichtingsplan Voor het geplande speelveld in Putmeet III is onlangs een in richtingsplan gemaakt. Het is de bedoeling dat het speelter rein zodanig ingericht wordt dat zowel kleine kinderen - in de leeftijd van 3 tot 8 jaar - als grotere kinderen 'gescheiden' kunnen spelen. Voor wat be treft de te plaatsen speelele- menten gaan de gedachten van het college uit naar een tuimel- rek, drie wipeenden, een hou ten treintje en een picknickta fel. Verder is er volgens het college plaats voor een speelcombina- tie bestaande uit een glijbaan, een schommel, een klimnet en een klim-hangladdër. Ten be hoeve van de veiligheid wordt bij de speeltoestellen een zand- cunet aangebracht. Tot slot maakt ook een trapveldje deel uit van het speelterrein. Het karwei vergt volgens de begro ting 30.000,- Dit bedrag kan geput worden uit de rentebaten van Putmeet III. De werkzaamheden ten behoe ve van het woonrijp maken van de Groene Wijk in Kerkwerve zijn - zo meldt het college- in middels ook bijna voltooid. Tbn opzichte van de oorspron kelijke planning is echter een aanzienlijke hoeveelheid meer- werk uitgevoerd. Daar hangt ook een prijskaartje aan en wel een van een dikke negentien mille. Het college stelt de raad voor dat geld beschikbaar te stellen. Verder komt tijdens de ge meenteraadsvergadering aan de orde een subsidie-aanvraag van de Stichting Welzijn Oude ren (SWO). De SWO heeft in sa menwerking met Veilig Ver keer Nederland (VVN) en het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland (ROVZ) het ini tiatief genomen voor een op friscursus rijvaardigheid voor senioren. De cursus is bedoeld voor automobilisten van 55 jaar en ouder en gericht op het zonodig verbeteren van de rij vaardigheid. In de praktijk blijkt volgens de initiatiefnemers dat genoemde groep een kwetsbare groep ver keersdeelnemers is die een re latief grote kans lopen op ern stig letsel bij een ongeval. De opfriscursus is gericht op het verbeteren van het gedrag van de oudere automobilist en het in de praktijk voorkomen van het betrokken raken bij een on geval. Voor de cursus hebben zich drie deelnemers uit de ge meente Middenschouwen aan gemeld. Het college stelt de raad voor financieel bij te dra gen in de kosten van hun deel name aan de cursus. Het gaat daarbij om een bedrag van 192,-. BRUINISSE - Het echtpaar A. van Dijke - van der Zande uit Bruinisse heeft met hun 78-jarige huwelijk een record gevestigd. Burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse heeft van de redactie van het Groot Guinness Record Boek de be vestiging gekregen dat het hier om een record gaat. Het echtpaar zal vermeld worden in de editie 1995 van het beroemde boek, dat in okto ber verschijnt. De huwelijksdatum van het echtpaar is 3 mei 1916. Een telefonische rondgang van de Nieuwsbode-redac tie langs diverse archivaris sen, het Centraal Bureau voor de Statistiek en zelfs het persoonlijk secretariaat van de Koningin in Paleis Noordeinde leverde niets op en ook het napluizen van het Guinness Book of Re cord was vergeefs. Logisch, want zo'n lang huwelijk was nog niet eerder ver meld. In de brief van de redactie van Guinness aan de burge meester wordt hem ge vraagd het echtpaar te feli citeren namens hen, met dit lange (en hopelijk gelukki ge) huwelijk. Een oproep van de redactie in een be kend radioprogramma le verde slechts één reactie op (75 jaar getrouwd). Mevrouw van Dijke wordt in oktober 100 jaar en me neer van Dijke heeft de respectabele leeftijd van 104 jaar bereikt. Het echtpaar verkeert nog in goede gezondheid en heeft drie kinderen, de oud ste, een zoon, is 77, de twee de zoon 74 en de jongste, een dochter, is 65 jaar. SEROOSKERKE - Een 34- jarige inwoner van Oud Gastel deed bij de politie aangifte van diefstal van een boottrailer. De trailer vertegenwoordigt een waarde van 5000,-. De trailer stond gekoppeld aan een auto die geparkeerd stond bij de boothelling bij de haven van de Schelphoek. De trailer werd losgekoppeld. De auto werd opengebroken en de bij de trailer behorende lichtbalk - ter waarde van 500,- - werd eveneens gestolen. De diefstal werd gepleegd in de nacht van vrijdag op zaterdag. Wanneer wij ons in de zon verblijden, zijn wij alle zorgen kwijt. Goethe Eerst zonnig HET WEER Heldere nacht en minimumtemp. ongeveer 18 graden. Overdag eerst zonnig, in de loop van de dag meer bewolking en in de avond kans op een lokale on weersbui. Middagtemp. ongeveer 29 graden. Weinig wind. ZAAIZAAD Er heerst malaise in de internationale handel in zaai zaad. CULTUUR Het Schuurfeest is een stukje cultuur van PJZ en AJK. BEDREIGING Toename recreatie bedreigt natuur volgens provincia le nota. MAGITO Voetballer Danny Magito heeft het goed naar de zin bij Hoek. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Muzikale optocht door Zierikzee ZIERIKZEE - Aan de huldiging: van Oranjespits Pe ter van Vossen vanmiddag, dinsdag, om 17.00 uur op het Havenplein in Zierikzee gaat een muzikale op tocht door het centrum vooraf. Peter van Vossen en zijn gezin worden vanmiddag om 16.30 uur verwacht <j!> het kantoor van de Zierikzeesche Nieuws bode. Van daar gaat het in een traditioneel Zeeuws rijtuig en vergezeld door een groot aantal jeugdspelers van voetbalver eniging Zierikzee via de Lange Nobelstraat en over De Mol naar het Havenplein. De op tocht wordt vooraf gegaan door een looporkest. Op het podium, midden op het Havenplein, wordt Van Vossen ontvangen door plaatsvervan gend locoburgemeester P. de Rijke, die namens de gemeente Zierikzee van Vossen zal be danken voor zijn prestaties op het WK-voet bal. Aansluitend aan dit officiële gedeelte zal Van Vossen een oranje zitbank signeren, waar na de bank zal worden geveild. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de jeugdafdelingen van de W Zierikzee. John Prins De presentatie is in handen van de in Zierikzee geboren zanger John Prins. De huldiging wordt georganiseerd door de Zierikzeesche Nieuwsbode, de gemeente Zierikzee, het comi- tee Zierikzee Actief en enkele winkeliers van de Melkmarkt - de laatste weken beter bekend als de 'Peter van Vossenmarkt'. Medewerking wordt verleend door voetbalvereniging Zierik zee en dé politie van het dis trict Oosterscheldebekken. De huldiging sluit aan op de tweede activiteitendag voor toeristen die vandaag op hgt Havenplein wordt gehouden. 1 8 4 4 -1 9 9 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement èt f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l naam adres postcode Dhr./mevr. plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1