Ronald van Oeveren speelt nog een jaar voor RBC Kop er af in Dikke Torentoernooi Piet de Haze gaat terug naar Papendal Drie Zierikzeeënaars in Zeeuwse selectie Janse en Van der Neut weer in Jong Zeeland Selectie, trainers, bestuur en sponsors van RBC starten voorbereiding in Zierikzee Duitsland Ron Flipse naar Delta Sport Bekkenk snel op steeple Warmte kan een rol gaan spelen in tennisevenement 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE rikzee en Vlissingen bij RBC terecht kwam, hoort inmiddels bij de oude garde van de Roo- sendaalse eerste divisionist. Een paar maanden geleden werd hij nog bekeken door scouts van FC Utrecht. ,,Ik heb er niets meer van gehoord. De vraag Is ook of ik RBC wel de rug toekeert. Als een club zo veel vertrouwen in je hebt, on danks dat je weinig hebt ge speeld, gaat je niet zomaar weg. Bovendien heb ik alle vertrou wen in de nieuwe trainer Wim Koevermans. Vorig jaar was er geen eenheid in de groep. Ie dereen werkte langs elkaar heen. Misschien hebben we nu iets minder kwaliteit binnen de spelersgroep. Tbch als team zijn we nu meer een groep. Tij dens de zeiltocht naar Zierik zee heb ik met Wim zitten te praten. Gewoon gezellig praten over de speelwijze. Lekker wat dingetjes doorspreken. Dan merk je al dat de band binnen de groep beter is." Wim Koevermans: ,,Ik weet hoe Ronald speelt. Het laatste half jaar heb ik hem aan het werk gezien. Hij is een belang rijke speler voor het team. Dat is in de laatste competitie wedstrijden van het afgelopen seizoen wel gebleken." André Hoekstra bevestigd de woor den van Koevermans. Hoek stra, exspeler van RKC, is nauw betrokken bij de eerste selectie. Ronald van Oeveren weet waar zijn kwaliteiten op het veld ligt. Alleen de grote vraag is of hij weer geen last krijgt van zijn rug. ,,Ik voel mij fit. Ik denk dat ik ook met de training en wedstrijden be ter moet uitkijken. Ik wil al tijd meer dan een ander. Beter doseren kan misschien een hoop ellende voorkomen." Eenjarig contract Het laatste jaar combineerde Ronald zijn voetbal met het huishoudelijk werk in huis. Zijn vrouw werkte. Binnen kort gaat hij weer twintig uur werken. Een halve baan bij een sponsor van RBC. „Daarom heb ik ook een éénjarig con tract met RBC. Afwachten hoe het met mijn rug gaat en ik wil mij ook langzamerhand gaan richten op een maatschappe lijk carrière. Eens is het voet ballen over", laat de voetballer uit Scharendijke, die momen teel in Roosendaal woont, even zijn gedachten gaan. Voetbalkenners weten dat bij Van Oeveren, maar eén gedach te speelt. Hij wil graag voet ballen en is zeer gretig om (Door Kees Verkerke) ZIERIKZEE - „Vorig seizoen klikte het niet binnen de spelersgroep. We vormden geen eenheid. Dan kan je ook geen prestaties leveren. De punten die je in het begin van het seizoen verspeelt, kan je later nooit meer goed maken. RBC is een nieuwe weg ingeslagen. We hebben Sjoerd Konraad en Ton Cornelissen naar Roo sendaal gehaald. Zes jeugdspelers hebben we aan de selectie toegevoegd. We zoeken nu alleen nog een links buiten vertelt Piet de Visser, technisch adviseur van RBC. De eerste selectie, sponsors en bestuur waren afgelopen vrijdag met vijf zeilboten de haven binnengelopen van Zierikzee. Daaronder ook Ronald van Oe veren, ex-Scharendijker, die een maand geleden zijn voet balcontract voor een jaar heeft verlengd bij RBC. „Vorig jaar zijn we in Antwerpen geweest. Nu komen we een dagje naar Zierikzee. We zijn vanmorgen om half elf vertrokken bij Bergse sluis. Hoe laat is het nu? Drie uur? O, dan hebben we het, ondanks weinig wind, nog snel gedaan", lachte De Visser. Aantrekkelijk Aan boord RBC-trainers Wim Koevermans en André Hoek stra. bestuursleden, sponsors en Ronald van Oeveren. „Dit is de eerste dag dat we bij elkaar zijn na de vakantie. We gaan straks eten in Marktzicht en dan weer met de bus naar huis", vertelt van Oeveren han gend tegen de kajuit van een zeilbootje. „Maandag starten we met de trainingen. Vier we ken voorbereiding voor dat de nieuwe competitie begint. Ie dere dag vier uur trainen en een aantrekkelijk oefenpro gramma. We zijn de komende weken alleen, maar op zondag vrij." De 28-jarige Ronald van Oeve ren hoopt het komende seizoen meer te spelen dan vorig jaar. Een vervelende rugblessure hield de voetballer uit Scha rendijke anderhalf jaar bezig. Piet de Visser: „Ronald is in Zeist onderhanden genomen. Er is niets ernstigs gevonden. Wij denken dat Ronald nu van die rugblessure af is. We moe ten het wel in de gaten hou den." Van Oeveren knikt. Trots is hij dat RBC zijn contract met een jaar verlengde. De club uit Roosendaal heeft alle vertrou wen in de gretig speler on danks dat hij langdurig gebles seerd is geweest. „Die rugblessure was gewoon vervelend. Ik heb er weieens over nagedacht om het bijltje erbij neer te gooien. Het zit bij de tussenwervel. Ik ben toch ook veel te gretig waardoor ik de moed niet wilde opgeven. Vorig jaar december ben ik weer gaan voetballen in com petitieverband. Ik speelde acht wedstrijden en scoorde vijf doelpunten. Toch geen onaar dig resultaat nadat ik zo lang uit de running ben geweest", vertelt Van Oeveren. Vertrouwen „Ronald van Oeveren, John van Gastel en Tbn Cornelissen moeten de as van het team gaan vormen", voegt Piet de Visser er aan toe. Ronald van Oeveren die zes jaar geleden via ZSC (Scharendijke), Zie- prestaties neer te zetten. Waar schijnlijk heeft die gedachten hem afgelopen jaar staande ge houden met de steun in de rug van de RBC-leiding. Het vizier is al gericht op het nieuwe sei zoen. Vier weken voorberei ding met een trainingskamp in Limburg. Een aantrekkelijk oefenprogramma met tegen standers als Vitesse (op don derdag 4 augustus in Lewe- dorp), FC Antwerpen, RKC, Feyenoord en Halsteren. RBC timmert aan de weg. Een nieu we tribune in het stadion De Luiten in Roosendaal. Een nieu;w jeugdplan met mogelijk een voetbalschool in Roosen daal en Zeeeland. De samen werking met Feyenoord. „Be langrijk is dat wij Zeeland in onze activiteiten willen be trekken", vertelt Piet de Visser nog even snel. Overstap Ronald van Oeveren, die nog regelmatig in Scharendijke komt, is nu niet meer de enige Schouwen-Duivelandse speler bij RBC. Onlangs maakte Er- win Nelissen en Niels Lode- wijk de overstap van Zierikzee naar het tweede elftal van RBC. Jacco van der Schee uit Zierikzee staat vanaf augustus onder de lat bij de landelijke A-jeugd en Pieter de Munnik uit Burgh-Haamstede speelt in het B-team. Daarbij zijn er nog een aantal C/Djunioren die met de RBC-bus een paar keer in de week Roosendaal opzoe ken. „Voor Niels en Erwin is het leuk. Ze moeten zelf aan het re sultaat werken om bij de eerste selectie te komen. Speel je in de kijker. Als er een aantal spe lers geblesseerd raken, maak je een kans. Ik heb al tegen de jongens gezegd. Als je een keer moeilijk zit, mag je wel bij mij komen slapen", aldus Ronald van Oeveren die zelf hoopt nu eindelijk eens een seizoen te voetballen zonder blessures. Verbreekt verbintenis met Delta Sport Ronald van Oeveren (rechts) geniet samen met de RBC-spelen van een dagje Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma). GOES - Turner Piet de Haze uit Goes, lid van gym nastiekvereniging Delta Sport, keert terug naar Pa pendal. Bondstrainer Jezus Hernandez heeft dit in een gesprek met De Haze, afgelopen zaterdag, laten weten. Een jaar geleden was de Haze naar huis gestuurd. Werd eerst lid van turnvereniging MTV in Middelburg. Een paar maan den geleden kwam hij met zijn persoonlijke trainer Alexander Cvartchenko naar Zierikzee. zeker dat hij er achter staat", aldus De Haze. Over drie weken start de trai ning op Papendal en de haze heeft er echt zin in. „Ik wil echt topsport bedrijven. Dat was bij Delta Sport, in die klei ne zaal, nooit gelukt." Cvartchenko Door de goede resultaten op het EK en NK mag De Haze weer naar Papendal. „Ik ben er blij mee. Dit heb ik te danken door de goede prestaties van afgelopen maand. Hernandez is bij mij thuis geweest en daar zijn we met een schone lei be gonnen. Dit heeft waarschijn lijk consequenties voor mijn clubtrainer Cvartchenko en Delta Sport. Ik ga een hele week van huis en intern wonen in de buurt van Papendal. Misschien moet ik nu een turnvereniging in de buurt van Papendal opzoeken. Cvartchenko is nog niet op de hoogte van mijn terugkeer naar Papendal. Maar, ik weet Piet de Haze (19) verlaat waar schijnlijk weer Delta Sport. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Drie Zierikzeeënaars maken deel uit van de Zeeuwse voetbalselectie als deze op donder dag 21 juli en donderdag 28 juli in actie komen. Coach Wies van Avermaete heeft Leen Koster, Dan ny Magito en Serge Berrevoets geselecteerd voor de groep van zestien. NEW YORK - Bulgarije heeft verrassend de laatste vier van het WK voetbal in de Verenig de Staten bereikt. De formatie van bondscoach Penev stuntte zondag tegen ti telverdediger Duitsland. Na een achterstand van 0-1 zege vierden de Bulgaren met 2-1. Het succesteam speelt woens dag in New York in de halve fi nale tegen Italië. VLISSINGEN - Handbalver eniging ZHV/Delta Sport heeft zich versterkt met de rechterhoek-speler Ron Flipse uit Vlissingen. Flipse, vijfendertig jaar oud, speelde de laatste tien jaar bij Olympus in Vlissingen. Flipse is naar Zierikzee gehaald om zijn routine en ervaring mee te laten spelen binnen de Zierik- zeese handbal selectie. OORTEGEM - Tijdens een in terlandwedstrijd tussen Bel gië, Wales en Nederland heeft Ramses Bekkenk zijn persoon lijk record op de 3000 meter steeple chase verbeterd. De Zierikzeese atleet werd der de tussen de A-junioren met een tijd van 9.18.5 minuten. Re- né van Dijke uit Roosendaal won in 9.13.8 minuten. Bek kenk ging goed mee met hot kopgroepje. Bij de passages van de steeple balken en water bak wist hij steeds lichte voor sprong te nemen. Op hel vlak ke gedeelte verloor hij terrein en werd tenslotte derde. Donderdag 21 juli speelt het Zeeuwse elftal tegen het Belgi sche KFC Thielen in Wèstka- pelle. Donderdag 28 juli wordt er gespeeld tegen Ajax op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Leen Koster speelt bij eerste zondagsklasser Goes en is het laatste jaar een vaste keuze in de Zeeuwse selectie. Ook Dan ny Magito, uitkomend voor hoofdklasser Hoek, speelde onlangs mee tegen het Belgi sche elftal. Voor Serge Berre voets, spelend voor Zierikzee, is het de eerste keer dat hij zich moet melden bij coach Wies van Avermaete. Vooral de ontmoeting tussen Opnieuw zijn de beide Zierik- zeeënaren Pieter van der Neut en Michel Janse geselecteerd. Beide voetballers spelen in competitieverband voor twee de zaterdagklasser Kloetinge. Jong Zeeland komt op maan dag 8 augustus in actie tijdens een oefenwedstrijd tegen het gepromoveerde 's Heer Arends- kerke. Dc spelersgroep ziet er als volgt uit: Marcel Kole en Jaimy het Zeeuwse team en Ajax in Zierikzee is een interessante wedstrijd. Daarom speelt Van Avermaete een oefenwedstrijd tegen het Belgische KFC Tie- len. Van Avermaete heeft de volgende spelers geselecteerd: John Vette, Leen Koster, Paul Bom en Carlos de Jonge van Goes. Geert de Poorter, Remco van Keeken, Danny Magito, Ja son Pattiasina en Jaap Pijnen burg van Hoek. Dennis Rietjes, Harm Rietjes en Jurjen Swiers van HVV'24. Piet Baan en Al- bert Slinger van Middelburg. Piet den Hollander (Seroosker- ke), Serge Berrevoets (Zierik zee) en de keepers van Jong Zeeland, Ronald Fritz (Middel burg) en Mario Harte (Hoek). van Bloppoel van Goes. Peter Landa, Edwin Dek en Mario Harte van Hoek. Pieter van der Neut en Michel Janse van Kloetinge. Pascal van der Berg, Ramon Gabrielse, Ronald Fritz, Micha Lekaweael en Wouter Lnbruyère van Middel burg. Wilfred Schipper (Oost- kapelle), Björn Langeveld en Marciano Tjauw A Hing van RCS en Marciano Seede van Vlissingen. ZIERIKZEE - Op 12,13 en 14 augustus vindt in Kloe tinge en Middelburg het Zilveren Ganze voetbaltoer nooi plaats. Een toernooi met ploegen als Malmö, Club Brugge en PSV. Jong Zeeland zal deze ploegen ontmoeten en coach Wies van Avermaete heeft daar om nu al de selectie van Jong Zeeland bekend ge maakt. re/Meuldijk 6-1 2-6 6-4. Heren- dubbel Cl: Schoneman/Meul- dijk - De Koning/Gelijnse 6-1 6- 3. Verweij/De Coninck - Ma- ris/Schoneman 1-6 0-5 walko ver. Herenenkel C2: Jaap de Vos - Kees Stouten 6-1 6-1. Robert Kort - Maarten Verjaal 6-3 6-4. Rini Koster - Lennert Hooger- huis 1-6 6-3 6-4. Maarten Wisse- kerke - Hans Bouma 6-1 6-4. Gemengddubbel C2: Ma- ris/Schoneman - Huijzer/Van der Pol 6-7 7-6 6-3. Damesdub- bel C2: Verschuure/Westerweel - Goedegebure/Melgers 6-3 7-5. Herenenkel Dl: Peter van der Ven - Van der Moere 7-5 6-4. Ro nald Walpot - Patrick Renger 6- 3 6-1. Henk van Sabben Ruud Pieters 6-2 6-3. Frans Schlette- rer - Jan Jelluma 6-1 6-1. Dick van Straalen - A. Kooman 7-5 0- 6 walkover. Jacco Vleeshouwer - Bart van Sabben 6-3 6-3. Da mesenkel Dl: Marleen de Vlie ger - Rianne Griffioen 6-1 6-2. Maruja Speelman Hetty Mol 0- 6 7-6 6-1. Jacolies van Gastel - Erna Bezemer 4-6 6-1 6-0. Ge mengddubbel Dl: Krabben dam/De Spirt Dool/Pijl 3-6 6-2 7-6. Vahlkamp/Kerkhove - jel- luma/De Koning 6-3 7-5. Da- mesdubbel Dl: Jol/Krabben dam - Begemann/Pantekoek 7- 6 6-0. Gemengddubbel D2; Oo- mens/Bouwman - Fokke/Det- tingmeijer 6-2 6-2. Merwe/Ars - Schaalje/Schaalje 6-2 6-1. Ho- gerwerf/Hoogenboom Struijk/Struijk 6-1 6-0. Bit ter/Groenendijk - Schot/Cool- bergen 6-2 6-2. Herenenkel D2: De Jong - Christiaan Lagendijk 6-1 6-3. Erwin Schaalje - Cor de Jonge 6-1 4-6 6-2. Robbert van der Zande - Rotteveel 4-6 6-2 6- 1. Damesdubbel D2: Van der Velde/Merle - Drijdijk/Ekke- bus 6-1 6-1. Herenenkel 35 Leen Sandee - Jan Lagendijk 6-1 6-2. Frans Schletterer - E. Koops 6-1 6-0. Maarten Verjaal - Aldo de Spirt 7-5 4-0 walkover. ZIERIKZEE - Het elfde Dikke Torentoernooi beleef de op de eerste dag temperaturen tussen de vijfen twintig en dertig graden. Op de zes gravelbanen aan de Grevelingenstraat in Zierikzee werden op de eer ste dag vijfendertig partijen gespeeld. De wedstrijd commissie bestaande uit Joop de Vlieger, Hans en Gerda Minnaar en Camiel Folmer is inmiddels druk bezig om in de loop van deze week zoveel mogelijk wedstrijden te plannen. Dat gebeurt veel met de tele foon. Vanuit de bekende cara van, gestald tussen de tennis banen, is het crisiscentrum ge vestigd. Vanuit daar worden er 276 deelnemers ingedeeld voor totaal 325 partijen. Met de warmte vraagt dat extra in spanning, maar de wedstrijd commissie weet wat hun te wachten staat. „Dit is geweldig weer. Vorig jaar stonden op de eerste dag de banen blank door het slechte weer. Ze geven voor de hele week uitstekend weer af. Dus, dat belooft wat", liet Joop de Vlieger weten. Walkover De warme dagen kan ook par ten spelen bij de deelnemers. Op de eerste dag werden er al drie walkovers genoteerd. Met deze inspanning onder deze weersomstandigheden kan er sneller een blessure plaats vin den als bij normale temperatu ren. Er werd gisteren, zondag, al leen in de C- en D-categorie ge speeld. Het grote speelschema bij de B bleef nog even in de kast. Hans-Jan Goedegebuure won in twee sets van Danny Magito in het herenenkel Cl. Johnny Otte (16) sloeg in een recordtempo Arno de Koning van de baan met 6-1 6-1. Frans Schletterer uit Middelburg trok zich niets aan van de warmte. De 50-jarige tenniser won eerst in het herenenkel Dl van Jelluma met 6-1 6-1. Direct daarna speelde hij in het here nenkel 35+ tegen Koops en maakte er een simpel partijtje van met 6-0 6-1. Vandaag, maandag, worden er achten veertig partijen gespeeld. jS Uitslagen zondag 10 juli: He- i.- yï g renenkel Cl: Hans-Jan Goede- M gebure - Danny Magito i Johnny Otte - Arno dc Koning Clerx/Schoneman Verschoo- Hans-Jan Goedegebure won zijn eerste partij in het herenenkel re/Meuldijk 2-6 6-4 7-6. Hame- Cl. (Foto: Marijke Folkertsma). link/Hoogerhuis - Verschoo-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8