Zomeravondconcert in Zonnemaire 'Via zomertentoonstelling lopen lijnen vanuit verleden via heden naar toekomst' Journalist A. J. Snel opent Zomertentoonstelling Burgenveeshuis Tweede Zomeractiviteit FNV-vakantiewerkcampagne op Schouwen-Duiveland Vier gewonden door omkeermanoeuvre N59 Kop/staart- aanrijding Diefstallen Jeugd uitwisseling St. Hilaire Vechtpartij in Renesse Vechtpartij in Rilland MAANDAG 11 JULI 1994 NR 25594 3 De 300 sculpturen in de tuin van het Burgerweeshuis werden hij de opening van de Zomertentoonstelling, met de catalogus in de hand, al zorgvuldig bekeken. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIEKIKZEE - „Via hun Zomertentoonstelling slaagt de familie Braat er steeds weer in lijnen te laten lopen vanuit het verleden via het heden naar de toekomst." Dat zei, A. J. Snel, PZC-journalist en huisvriend van het Zierikzeese kunstenaarsechtpaar Braat tijdens de opening van de jaarlijkse Zomertentoonstelling in de tuin achter het Burgerweeshuis in Zierikzee. In de tuin is de komende zeven weken werk te zien van 35 beeldhouwers uit alle delen van Nederland. Gezamenlijk geeft dit een gevarieerd beeld van de verschillen de stromingen in de beeldhouwkunst. ZIERIKZEE - De tweede in de reeks van vier zomer- activiteitendagen in Zierikzee is op dinsdag 12 juli. Op deze dag is er onder meer de hobby- en creatief- markt, die gedurende zes weken op dinsdag gehou den wordt op het voorplein bij de Nieuwe Kerk. Op bedrijven en campings ZIERIKZEE - In de periode van 13 tot en met 15 juli houdt de FNV Jongeren een vakantiewerkcampagne waarbij men ook actief is op Schouwen-Duiveland. Schouwen-Duivelandse kun stenaars, wiens werk op de Zo mertentoonstelling te zien is, zijn Miems van Citters uit Burgh-Haamstede, de Oekrain- se vluchteling Amriran Djana- suvili uit het Asielzoekers Cen trum in Burgh-Haamstede en Ad Braat uit Zierikzee, die dit jaar voor de 28e keer het initia tief nam voor de Zomerten toonstelling in de tuin achter zijn monumentale woning: het Burgerweeshuis. In zijn ope ningswoord als gastheer, bena drukte Braat dat vooral hun zoon Steven Braat zich de laat ste jaren heeft ingezet voor de organisatie van de Zomerten toonstelling. „Hij verzorgde zeker driekwart van de inrich ting." Het waren ook de kinderen van het echtpaar Braat die het ini- Samen met de drumband telt de harmonie 65 muzikanten, waaruit geconcludeerd kan worden dat meer dan tien pro cent van de inwoners van Zon- nemaire in dit korps speelt Hoewel het korps werd opge richt in 1873, heeft het ook te genwoordig nog veel jeugdige leden. Met trots vertelde diri gent Gerrit Voogt uit Helle- voetsluis dat hij reeds drie van tiatief namen voor de uitgave van een boekje over het werk van de beeldhouwer Ad Braat. Tijdens de opening van de Zo mertentoonstelling lag voor belangstellenden een dummie ter inzage, van het boekje dat binnenkort wordt gedrukt." De journalist Snel opende de Zomertentoonstelling met een krantebericht waarin hij ver slag deed van deze gebeurtenis. Nadat hij het stuk had voorge lezen, plakte hij het krante knipsel op de achterdeur van het Burgerweeshuis. In zijn ar tikel benadrukte Snel dat de Zomertentoonstelling in de tuin van het Burgerweeshuis zoals gebruikelijk iedere vorm van zwaarwichtigheid mist. Vanwege het ontbreken van de ze quasi diepzinnigheid ging zijn muzikanten naar een be roepsopleiding op een conser vatorium zag vertrekken. Nut cn Uitspanning speelt in de landelijke concoursen van het KNF in de Eerste afdeling Har monie. Hout tegen koper Een concert, buiten, op een hij in op de uitnodiging van de familie Braat. Uit het kranteartikel van Snel bleek ook grote waardering voor het werk van zowel Ad als Tfessa Braat. Onder meer uit de anekdote waarmee Snel op haalde hoe enkele bestuurders uit Westkapelle naar Zierikzee reisden om te kijken naar het standbeeld van een dijkwer ker, dat Ad Braat in hun op dracht aan het maken was. „Net een aap, was de conclusie. Waaruit blijkt dat het werk van Braat al veel menselijke aspecten heeft gehad", aldus de journalist. Hij sprak er zijn waardering voor uit dat de Zie rikzeese kunstenaar dit jaar een koninklijke onderschei ding kreeg. „Maar ik vind het onterecht dat Tessa zonder ver sierselen is gebleven". voet bal terrein omvatte een licht en speels programma, dat de toehoorders bleken te waar deren. Het waren de eigentijd se klassiekers als Young Ama- deus en Joshua, die do muren omver blies, waarmee Nut en Uitspanning veel succes oogste, maar ook nummers uit het concours repertoire. In 'four contrasts for wind' van Ford bewezen de klarinetten dat zij'. De opening werd bijgewoond door enkele tientallen genodig den, die veel belangstelling hadden voor de ruim driehon derd sculpturen in de beelden tuin. Behalve de beeldentuin kunnen belangstellenden tot en met 28 augustus in het Bur gerweeshuis ook het interieur bezichtigen, met onder meer een achttiende eeuwse stijlka mer met goudleer en plafond schildering. Verder zijn er door Tessa Braat gemaakte potterie en allerlei soorten klein antiek zoals sieraden, glas, kristal, oosters porselein, aziatica, mi- niatuurvoorwerpen, schilderij en en een grote collectie gra fiek en tekeningen. Het Bur gerweeshuis staat aan de Post- straat in Zierikzee en is van maandag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. zelfs met een klein aantal, knap tegenspel konden bieden aan de veel grotere kopersectie. Als solist was Nut en Uitspan ning-secretaris Stoffel Duin houwer te horen op euphoni um, in een speels werkje van Sutton, the Cavalier. En zo ge noot Zonnemaire van het korps waar men terecht trots op is. Niet alleen vanwege de muziek en de instrumenten, maar ook vanwege de uniformen waar voor men het geld zelf bij el kaar bracht. Of zoals een van de toehoorders zei: "Ik denk wel eens, wanneer ze weer voorbij marcheren: Daar gaat voor twee ton". De deelnemers van de hobby- en creatiefmarkt zijn personen die zich bezig houden met on der meer tin gieten, dichten, schilderen, decoratieve figuren maken, en sieraden maken. De Nieuwe Kerk zal geopend zijn met een tentoonstelling over de kerk en over de kerken die vóór de Nieuwe Kerk op deze plaats hebben gestaan. De tra ditionele orgelconcerten zijn dit jaar vervallen vanwege het feit dat het orgel in restauratie is. Zoals gebruikelijk is er ook een programrqa op het Haven plein, dit keer verzorgd door de Stichting Recreatiewerk Op woensdag 13 juli bezoeken de medewerkers van de vak bond de bedrijven Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman BV en Emulsion Holland BV in Zierikzee. Op dinsdag 14 juli gaan ze een kijkje nemen op de campings Ginsterveld en De WILLEMSTAD- Op de N59, tussen Hellegatsplein en Goe- reeOverflakkee vond zater dagmiddag een ernstig onge val plaats tussen twee perso nenauto's. De bestuurder van een van de auto's werd door de brandweer uit zijn positie be vrijd. Hij en drie anderen wer den overgebracht naar zieken huizen in Dirksland en Rotter dam. Een auto met drie inzittenden, rijdende in de richting van Goeree-Overflakkee, wilde vanaf de parkeerstrook aan de rechterzijde van de weg, omke ren. Bij het uitvoeren van deze manoeuvre, werd de auto op volle snelheid aan de linkerzij de aangereden door een auto, die eveneens uit de richting van het Hellegatsplein kwam. De bestuurder van de draaien- RILLAND - Zondagmiddag raakten in Rilland twee groe pen Brabanders slaags, die aan het zwemmen waren onder de Kreekkrakbruggen. De ruzie escaleerde zodanig dat mensen werden mishandeld en voer tuigen beschadigd. De schermutselingen begon nen om ongeveer 15.00 uur tus sen een groep mensen uit Ber gen op Zoom en een groepje badgasten uit de omgeving Hoogerheide en Ossendrecht. De situatie escaleerde op het moment dat de groep uit Ber- RENESSE - In de nacht van zondag op maandag vond in en voor een discotheek in Renesse een vechtpartij plaats waarbij ongeveer twintig Brabantse vakantiegangers waren be trokken en drie portiers van de discotheek. De aanleiding voor de vecht partij was vervelend gedrag van de Brabanders in de disco theek. Bij het treffen vielen OOSTERLAND - Zondag om ongeveer 11.00 uur reden op de rijksweg N-59 ter hoogte van Oosterland drie personenau to's op elkaar. Het ongeluk gebeurde in een fi le van voertuigen, waarbij ken nelijk niet voldoende afstand werd gehouden. De betrokken auto's werden bestuurd door een 45-jarige man uit Roosen daal, een 39-jarige vrouw uit Sint Willebrord en een 29- jarige man uit Breda. Twee auto's werden zo zwaar bescha digd dat ze moesten worden weggesleept. Geen van de inzit tenden werd gewond. Het ver keer vanuit de Rotterdam cn Zierikzee moest als gevolg van het ongeluk gedurende ruim een uur worden omgeleid via de parallelwegen. Zeeland. Zij verzorgen de hele dag het schminken van kinde ren en de Bungee-run. Er is muziek en de terrassen worden weer uitgebreid. Ook is er deze dag gelegenheid om onder leiding van een deskun dige VVV-gids een wandeling door de stad te maken, die in het teken staat van de herinne ringen aan de watersnood van 1953. Inbegrepen is een bezoek aan het stadhuismuseum waar een gedeelte van het polygoon journaal van 1953 wordt ver toond. De museumhaven is geopend van 11.00-16.00 uur. Duinhoeve in Burgh-Haamste de en hotel Zeerust in Renesse. Woensdag 15 juli staat een be zoek aan de campings Bonafi de, De Weide Blik, Wilhelmina- hoeve, Julianahoeve en Vakan tiepark Schouwen BV op het programma. de auto, een 71-jarige man uit Nieuw-Lekkerkerk, kwam in de auto bekneld te zitten. Hij werd uit zijn positie bevrijd door de brandweer van Den Bommel en Ooltgensplaat. Hij is in zorgwekkende toestand per ambulance naar het zieken huis vervoerd. De twee passa giers, een 53-jarige vrouw uit Hoogvliet en een 43-jarige vrouw uit Nieuw-Lekkerkerk, raakten gewond. Een inzittende van de andere auto, een 53-jarige vrouw uit Hoogvliet raakte eveneens ge wond. De andere, een 62-jarige man uit Hoogvliet, kwam met de schrik vrij. Twee gewonden werden per ambulances ver voerd naar het Van Weel- Bethesdaziekenhuis in Dirks land. De overigen naar het Cla- raziekenhuis in Rotterdam. gen op Zoom weg wilde rijden in twee auto's. Een van de be stuurders, een 20-jarige man uit Bergen op Zoom, kwam uit zijn auto om een 18-jarige man uit Hoogerheide te mishande len. De andere automobilist uit Bergen op Zoom reed met zijn auto zo hard achteruit dat hij een groepje van vier jongeren licht raakte. Hij reed daarbij over een fiets, die onherstel baar werd beschadigd. De ver dachten werden door de politie aangehouden en verhoord in het politiebureau in Kruinin- gen. vier gewonden zowel onder de vakantiegangers als de por tiers van de discotheek. Een van hen, een 20-jarige man uit Tbrheyden moest tijdelijk wor den opgenomen in het zieken huis. De politie heeft twee jongeren uit Maassluis aangehouden voor verhoor. Daarbij bleek dat een van hen, een 29-jarige man de aanstichter was van de vechtpartij. ZIERIKZEE - In het afgelopen weekeinde kwamen bij de poli tie weer veel berichten binnen van mensen die werden gedu peerd door diefstal. In Zierikzee werden niet min der dan zeven fietsen gestolen, waaronder een aantal dure exemplaren. Op diverse cam pings in de Westhoek werden spullen uit tenten gestolen. In sommige gevallen terwijl de ei genaren in hun tent lagen te slapen. Het ging om kleding, een fotocamera, een horloge, een portemonnee en contant geld. Op het bedrijventerrein Roterij in Haamstede werden drie geparkeerd staande vrachtwagens open gebroken. De inbrekers probeerden de in de auto aanwezige geluidsap paratuur te stelen, maar dat lukte niet. MJllJMJ.llUJIl.JIJJII.U.ll.lllllM WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 16 graden Mid.temp. 28 graden Windkracht oost 3 Donderdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 30% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 26 graden Windkracht n.west 3 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juli Zon op 05.32, onder 21.54 Maan op 09.54, onder 23.09 Eerste Kwartier: 16 juli (03.13) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De zomer houdt stand in Nederland. Zo is het dinsdag op nieuw erg zonnig. De temperatuur loopt in het binnenland op tot de tro pische grens van 30 graden. Ook langs de kust is het met maximum temperaturen van 24 tot 28 graden zomers. Het blijft droog. De zuid oostelijke wind is zwak tot matig, rond windkracht 3. Ook woensdag kunnen we volop genieten van zon en warmte. Belangrijk voor het Ne derlandse weer is een hogedrukge- bied. Het centrum ervan ligt de ko mende dagen boven de Oostzee. Dit veroorzaakt in ons land een zuidoosten- tot oostenwind. Die voert droge en warme lucht aan. Vanaf donderdag lijkt hierin trou wens verandering te komen. Het ge bied met hoge barometerstanden blijft weliswaar op zijn plaats liggen, maar vanuit Engeland weet een bui- engebied waarschijnlijk toch tot ons land door te dringen. In de tweede helft van de week neemt de kans op een bui dan ook toe. Het ziet er ver der naar uit dat de middagtempera- tuur dan een stap terug doet en uit komt rond het niveau van 22 graden. ZIERIKZEE - Veertien jonge ren uit de Franse jumelage- plaats Saint Hilaire-du- Harcouët bezoeken Zierikzee van 11 tot 25 juli. De jongeren van 14 tot 16 jaar verblijven deze periode in een gastgezin bij een leeftijdsge noot. De Werkgroep Internatio nale Uitwisselingen heeft een gevarieerd programma voor deze twee weken samenge steld. In de eigen omgeving wordt gezeild, gefietst en gesport en er zijn excursies naar de Efteling, Amsterdam, Walcheren en Delta Expo. Dinsdag 12 juli wordt de groep om 10.30 uur in de Trouwzaal van het stadhuis verwelkomd door wethouder D. van der Wekken. Vervolgens wordt de winnaar van het beste verslag van de jeugduitwisseling naar Sint Hilaire van vorig jaar be kend gemaakt en krijgt men de dia-serie 'Zierikzee, stad vol geheimen' te zien. ZIERIKZEESCHEfêSf NIEUWSBODES^ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905. Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f f77,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W. Ter gelegenheid van het concert-werd een muziektent opgezet op het sportveld in Zonnemaire. (Foto: Marijke Folkertsma). ZONNEMAIRE - Tegen een decor van ruisende bomen en hoogvliegende zwalu wen gaf de harmonievereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire vrijdag avond zijn laatste concert voor de zomervakantie. In verband met de verbou wing en renovatie van het Dorpshuis, waaraan momenteel wordt gewerkt, werd het concert gehouden op een muziektent die op het sportveld werd geplaatst. Een persoon opgenomen in ziekenhuis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3