r uw krant m schouwen-duiveland 'Ik heb leren fluit spelen om aan de Muziek Play In te kunnen deelnemen' Huldiging voor Van Vossen in Zierikzee 150 i JAAR 9 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE NOS maakt journaalitem in Zierikzee O Glavimans Junior B.V. CD van Muziek-Play-In voor alle betrokkenen dé krant van schouwen - du weiand! j NIEUW INBRAAK-ALARM HET WEER Heldere nacht en minimum temperatuur omstreeks 15 graden. Overdag zonnig en zeer warm. Middagtemperatuur ongeveer 30 graden. Wind uit oost tot zuidoost, zwak tot matig, rond kracht 3. ZIERIKZEE - Dinsdag 12 juli (morgen) wordt voet baller Peter van Vossen gehuldigd in Zierikzee. Op initiatief van de Zierikzeesche Nieuwsbode, de ge meente Zierikzee en de middenstand wordt er om vijf uur op het Havenplein de voetballer van Oranje bedankt voor zijn inzet op het WK in de USA. Het organisatiecomité is mo menteel volop bezig om het draaiboek te maken. Loco- burgemeester P. de Rijke zal namens de gemeente Zierikzee een toespraak houden. Tevens wordt er een bank verkocht met de handtekening van Peter van Vossen. De opbrengst komt ten goede van het jeugdvoetbal van voetbalvereniging Zierik zee dat over twee maanden haar 75-jarig bestaan viert. Op de sportpagina's vandaag, maandag, we een verhaal over Ronald van Oeveren. De speler uit Scharendijke heeft zijn con tract verlengt bij RBC in Roo sendaal. Het bestuur, sponsors en de selectie waren afgelopen vrijdag met vijf zeilboten in Zierikzee. In Zierikzee startte het nieuwe seizoen voor RBC. De Veronicarace was het sluitstuk van de 24e Delta- week. De laatste bijdrage leest u op de sportpagina's. Momen teel wordt er volop tennis ge speeld. Afgelopen zaterdag kon het wedstrijdcomité het elfde Mosseltoernooi in Brui- nisse succesvol afsluiten. Het Dikke Ibrentoernooi in Zierik zee is inmiddels aan haar twee de dag bezig. Wij doen verslag van de eerste dag. Uitgebreid komen we terug op de wedstrijd Brazilië tegen Ne derland. Jan Wouters neemt af scheid van Oranje en Peter van Vossen vertelt in zijn verhaal de belevenis van de laatste da gen in de USA. Morgen, dins dag, de laatste bijdrage van Van Vossen. Voor sport op sportpagina 7, 8 en 9. 1 8 4 4 -1 9 9 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 3 ZOMERTENTOONSTELLING In de tuin achter het Burgerweeshuis is werk te zien van 35 beeldhouwers. O 5 VLIEGEREN Vliegeren met Power-kites op drukke stranden kan ge varen opleveren. 8 VOETBAL Vijf zeilboten met spelers van RBC legden afgelopen vrijdag aan in de Zierikzeese haven. 9 WK Voor het Nederlands elftal zijn de wereldkampioen schappen voorbij. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's MAANDAG 11 JULI 1994 150e JAARGANG NR 25594 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 zierikzeesche nieuwsbode Een geheel draadloos, 2eer geavanceerd systeem bestaande uit: Een centrale met dubbele sirene. 2 st. afstanda-bediening, deurbeveiliger met toegangscode, 3 infrarood detektors, extra sirene en flitslicht voor buiten. Draadloos, dus zeer eenvoudig door het hele huis te monteren: nu slechts Indien gewenst verzorgen wij de montage Onbeperkt uit te breiden met Infrarood, glasbreuk en tof magneetsensoren Postbus 164, 3253 ZJ Ouddorp Telefoon (01879) 1533, Fax (01879) 3599 inkt. BTW Hel is voor 'I vaderland, al schijnen wij te spelen. Spreuk der Engelse jockeyclub I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, IK WIL EEN I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 I kwartaalabonnement f 49,50 O jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee I weken gratis. I Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats: telefoon handtekening: l Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministrati CQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. jaren steeds meer Brusselse muzikanten naar de Muziek- PLay-In. Voor Annet Teunissen uit Oud- Beijerland was het zaterdag de eerste keer dat ze aan het eve nement deelnam. „Ik had er van géhoord van andere muzi kanten. Die vinden het heel leuk. Daarom wil ik het ook eens proberen." De muzikante speelt in harmonie De Bazuin in Oud Beijerland, dwarsfluit en piccolo. Muzikant J. C. Wale- boer uit Zierikzee heeft zijn oranjepetje op tijdens het spe len. Voor de oud-Brouwenaar was het zaterdag dubbel feest. Eerst een hele <3ag muziek ma ken en dan de voetbalwed strijd. „Hopelijk blijft het daarna ook nog feest, als ze kunnen winnen", zegt hij voor hij zijn bugel aan de mond zet. De Muziek-Play-In inspireerde ook hele jeugdige muzikanten. (Foto: Marijke Folkertsma). BROUWERSHAVEN - „De Muziek-Play-In, dat is zo'n leuk evenement. Daar komen wij elk jaar voor naar Brouwershaven. Ik heb zelfs fluit leren spelen om er aan mee te kunnen doen." Voor Jolende Cerise- Demangelaere uit Brussel was het zaterdag de zevende keer dat ze deelnam aan de Muziek-Play-In, die het hart vormt van de braderie De Brouwse Dag. Behalve voor de 221 mensen, die dit jaar met hun instrument deelnamen aan de Muziek-Play-In, was het zaterdag feest voor de organisatoren van het evenement. Omdat het de vijftiende Muziek-PIay-In was overhandigde de Brouwse burgemeester L. N. Labruyère een CD met opnames van de Play-In van vorig jaar aan alle mensen die op een bijzondere manier bij het evenement wa ren betrokken. Zo was er een muziekschijfje voor de echtgenote van C. Dek ker uit Zierikzee, de directeur van het Brouwse muziekgezel schap Apollo die enkele weken geleden door een noodlottig ongeval om het leven kwam. Hij was vele jaren nauw be trokken bij de organisatie van de Muziek-Play-In. Er was een CD voor de 'uitvinder' van de Muziek-Play-In, de vroegere Brouwse caféhouder Jan van de Wielen en er was er een voor dirigent van het eerste uur Piet Everwijn uit Brouwershaven, die ook zaterdag weer voor zijn 'orkest voor een dag' stond. Ook de directeur van VARA Matinee en bestuurslid van de stichting Conamus P. te Nuijl kreeg een muziekschijfje. Hij schreef het nummer From Hol land with love dat voor het eerst werd uitgevoerd tijdens de Muziek-Play-In in 1987. Ten slotte overhandigde Labruyère een CD aan zes muzikanten, die vanaf de eerst Muziek- Play-In jaarlijks aan het evene ment deelnamen, en een aan di rigent Jaap Knuist uit Drei- schor. Knuist en Everwijn stonden zaterdag al vroeg voor de grote tent op het Brouwse Vorrenom- me om de mappen met de par tijen voor twintig verschillen de muziekinstrumenten uit de delen aan mensen die zich met hun instrument komen mel den. „Cornet tweede, solo cor net, solo bugel, tweede bugel", klinkt het opgewekt. Het is mooi weer en het is weer een jaar geleden. Men heeft er zin in. De Belgische mevrouw Ce rise is dit jaar met vier Brus selse stadsgenoten naar Brou wershaven gekomen. Allemaal mensen die aan de Muziek Aca demie in Anderlecht studeren. Mevrouw Cerise is pianiste. Maar sinds zeven jaar doet ze er ook een studie dwarsfluit bij. „Daar ben ik speciaal voor de Muziek-Play-In mee begon nen. Ik ontdekte het evene ment toen mijn man en ik met onze boot in de Brouwse jacht haven lagen. Ik wilde heel graag meedoen om samen te kunnen spelen met anderen. Als pianist kon dat niet. Van daar." Door de enthousiaste verhalen van de Belgische mu zikante kwamen de afgelopen De dirigenten Knuist en Ever- wijn hebben weer vijftien mu ziekstukken uitgezocht van een verschillende moeilijk heidsgraad. „Het mag niet al te moeilijk zijn omdat je zowel werkt met mensen uit beroeps orkesten als uit eenvoudige harmonie of fanfaregezel schappen. Maar het moet na tuurlijk wel een bepaalde kwa liteit hebben, anders is het voor het publiek niet leuk om naar te luisteren." Ieder jaar kopen de dirigenten voor de Muziek-Play-In enkele nieuwe muziekstukken in. Het reper toire wordt verder samenge steld met stukken die men op de plank heeft liggen. Zaterdag stond onder meer The best of Abba, Wonderfull Party, Friends for life en One moment in time op het programma. Terwijl Knuist en Everwijn af wisselend een van de mu ziekstukken instuderen met het gelegenheidsorkest van 221 mensen, slenteren de hele dag door duizenden belangstellen den over de Markt en langs de Oude Haven waar vele tiental len kramen staan. Een aantal wordt bevolkt door ideële ver enigingen als Unicef en de Ne derlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren en ook de Brouwse verenigingen zijn present. In de kraam van het Smalstads Koor worden de be kende poffertjes gebakken. De Brouwse afdeling van de Ne derlandse bond van Platte landsvrouwen heeft het bak ken al achter de rug. In hun kraam liggen de cakes, kruid koeken en koekjes gereed voor de verkoop. Ook maakte men veel potten jam en advokaat. De Brouwse bejaardensoos is als vanouds present met haar garnalenpellers. Oud-Brouwe- naren die de techniek die zij in hun jeugd dagelijks al na schooltijd beoefenden, nog niet zijn verleerd. De vers gepelde garnalen worden verkocht in bakjes met een blaadje sla en wat mayonaise. Bij de sport vereniging kan men er wat te drinken bij halen en mensen die, ondanks de warmte voor uit denken, kunnen in de kraam van de Welfare eigenge- breide truien, wollen sokken of andere handwerken kopen. „We kunnen pas weer beginnen te dansen wanneer de geluids box droog is. Daar heeft een grote hond, een rotweiler tegen geplast en zijn eigenaresse liep gewoon door", roept C. Slabbe- koorn van de volksdansgroep Nehallenia verontwaardigd door de microfoon. De volks dansers traden dit jaar op zon der hun folkloristische kle ding. „Om te laten zien dat dansen vooral plezier is en te benadrukken dat iedereen mee kan doen." Men presenteerde in de loop van de Brouwse Dag volksdansen uit Turk-98-e, Roemenië, Holland, Israël, Rusland, Bulgarije en Duits land. „De verbinding met het mooie Schouwen-Duiveland is hersteld. We gaan over naar ZierikzeeOp die manier kondigde NOS- journaalpresentator Harmen Siezen zaterdag het item aan dat verslaggever Paul Grijpsma in Zierikzee maakte, voorafgaanse aan de WK-wedstrijd Nederland-Brazilië. Grijpsma maakte met zijn ploeg een korte film waarin de jeugd van Peter van Vossen en de Van Vossen-gekte' in Zierikzee centraal stond. Er werden opnamen gemaakt op voetbalveld Den Hogen Blok. waar Peter van Vossen zijn carrière begon, het ouderlijk huis van de voetballer in de Verrenieuwstraat en in het centrum van Zierikzee waar voorbijgangers werden geïnterviewd. Op de foto is Grijpsma in gesprek met oud-MEVO-trainer Kloet, die hij ontdekte op het Havenplein, ivaar de Zierikzeeenaar op zijn fiets geleund naar het straatbeeld stond te kijken. Slechts een klein gedeelte van de opnamen die de NOS- ploeg maakte, werd verwerkt in het item dat zaterdag in de journaaluitzendingen van 18.00 en 20.00 uur werd uitgezonden. Op pagina vier een verslag van het bezoek van de NOS-ploeg. (Foto: Marijke Folkertsma). Aan het einde van de Haven Zuidzijde konden stationaire motoren, oude tractoren, klas sieke auto's en legervoertuigen worden bezichtigd. Gerrit de Oude uit Brouwershaven is een van de eigenaren. Hij vertelt vol enthousiasme over zijn oog appels. „Dat is een GMC 44, een legervrachtwagen. Die heb ik zes jaar geleden gekocht in Limburg.'Hij had negen jaar niet gedraaid. Maar ik heb hem op gang gekregen", aldus de oud-automonteur en rijschool houder.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1