Schakelmateriaal uitschieter in succesvolle inrichtingsmarkt Honkbal hoofdmacht in subtop WEEKEND RECEPT lieve mensen dier in het vizier Volop jonge katjes Probaat middel tegen jeuk en geur door gipsverband Paul Stark treedt met kwintet op in Diekhuus Belangstelling interieurarchitectuur neemt toe Kalfslever uit Lissabon Iscas Lisboa WOENSDAG 6 JULI 1994 15 Meestal zit hij op z'n luie gat de radio staat altijd aan zij is nijdig en verveeld hier wordt wat aan gedaan. "Ik er uit, of hij er uit zei ze met een schreeuw je denkt alleen maar aan jezelf jij bent dé vergissing van de eeuw. Hij kijkt haar aan en lachte maar toen hij het had gesnopen waren zijn favoriete nummers inmiddels afgelopen. Langeweg Contort Aid vervangt gevaarlijke breinaald ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Die het hebben meegemaakt weten hoe het is. De tot waanzin drij vende jeuk die optreedt onder gipsverbanden. En al werden zij in het ziekenhuis nog zo gewaarschuwd om in geval van jeuk toch vooral geen breinaald of potlood te gebruiken, ze deden het allemaal. Met Confort Aid hoeft dat niet meer. Pharmagent uit Haarlem brengt dezer dagen een probaat middel op de markt dat na ge bruik gegarandeerd verlich ting geeft. Het wondermiddel heet Confort Aid en is afkom stig uit Italië, waar het al jaren een succes is. Het is een droog poeder, verpakt in een spuit bus. Een bijgeleverd slangetje zorgt ervoor dat de poeder exact op de pijnlijke jeukplek kan worden aangebracht. Het is een absoluut veilige manier om van de irritante jeuk en geur af te komen. Dat kan niet worden gezegd van het gebruik van breinaal den, potloden of puntig bestek. Deze methode kan wondjes en bloedingen ten gevolge hebben die door de aanwezigheid van gips slecht genezen. Bovendien geven de wondjes problemen bij het verwijderen van het gips. De medische wereld kijkt al ja ren uit naar een middel tegen jeuk en geur veroorzaakt door gips. In orthopedische klinie ken is confort Aid dan ook zeer enthousiast ontvangen. Dage lijks worden in Nederland en kele honderden gipsverbanden gelegd. Een door de fabrikant uitgevoerd onderzoek leverde louter positieve reacties op. De gassen in de spuitbus zijn niet schadelijk voor de ozonlaag. Confort Ais is verkrijgbaar bij apotheek en drogist. MIDDELHARNIS - In het kader van de serie Brade rie Concerten treedt vrijdag 8 juli het kwintet Paul Stark Friends op in het Diekhuus. De aanvang is 21.00 uur. De toegang is vrij. De formatie Paul Stark Friends brengt de echte Bebop ten gehore. De nadruk van de band ligt op een hoge intensi teit van spelen. Standaards worden afgewisseld met eigen arrangementen. Na enkele wis selingen in de bezetting heeft pianist Paul Stark nu de per fecte mensen rond zich om mee samen te werken. Dit zijn: Mi chael Varekamp (trompet), Si mon Rigter (tenor-sax), Jo Did- deren (bas) en Erik Kooger (drums). Trompettist Michael Varekamp speelde in 1986 al met de Wil- lick Square Jazz-band op het North Sea Jazz Festival. Op dit festival was hij ook de horen als lid van de Koninklijke Con servatorium Bigband. Erik Kooger speelt nog steeds in for maties als Yoka en Jarra Con Grasso en Kova Jazz Quintet. Jo Didderen studeert net als zijn collega's aan het Konink lijk Conservatorium. Pat Me- theny en Dizzy Gillespie zijn enkele muzikanten waarmee hij speelde. NIEUWERKERK/ZIERIKZEE - Net als in het dierenasiel aan de Zandweg hij Zierikzee zitten ook in de kattenopvang van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van dieren in Nieuwerkerk volop jonge katjes. In de kattenopvang zitten zowel jonge kater tjes als poesjes - zv>art met wit. cypers met wit, blauw grijs en schildpadkleur - op een passend thuis te wachten. Wie meer wil weten over de kittens in de Kattenopvang van de Sophia- Vereeniging kan bellen: 01114-1583. Het dierenasiel in Zierikzee wordt momenteel bevolkt door in totaal dertig katten - waaron der acht kittens - en één hond. Het dierenasiel in Zierikzee is te lefonisch bereikbaar via telefoonnummer 01110-17013. (Foto: Ma rijke Folkertsma) De bewoner stelt prijs op een stijlvol ingericht huis. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Een filosoof zei eens: ,,Toon mij uw vrienden en ik zeg u wie u bent." iets dergelijks zou men ook kunnen zeggen over het inte rieur: ,,Toon mij uw huis en ik zeg U wie u bent." Met een keuze voor een inrich ting zegt iemand iets over zichzelf: hoe hij is, of hoe hij graag wil zijn. Tot in de tail kunnen we ons huis tegenwoordig de gewenste uitstraling geven, van badka merkraan tot schakelaar. En als we het zelf niet kunnen, dan bestaat er altijd nog de mogelijkheid om deskundige hulp te zoeken. Interieurarchitecten wor den steeds vaker ingeschakeld en niet meer alleen oor het inrichten van kapitale villa's. Er wordt steeds meer geld uit gegeven. aan de inrichting van het huis. Uit een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat in Nederland in een periode van vier jaar de gemiddelde uitgaven voor het huis geste gen zijn met 12,5 procent. De gemiddelde besteding voor specifiek woninginrichting en - versiering zijn tussen. 1988 en 1992 gestegen met 17,5 procent. Hierbij valt op dat vooral uit gaven voor verlchting en aan verwante spullen sterk zijn toegenomen: met zo'n 30 pro cent. Ook de professionele wonin ginrichter profiteert van de toegenomen belangstelling voor het interieur. Interieurar chitecten krijgen meer op drachten en hun werkgebied beperkt zich niet alleen meer tot de meer kapitaalkrachti gen. „De meeste opdrachten krijg ik nog van eigenaars van grote panden, particulier of za kelijk. Maar ik merk ook dat voor veel mensen de drempel verlaagd is öm een interieurar chitect in te schakelen. Een in terieurarchitect is in ieder ge-" val geen elitefiguur meer." Aan het woord is Victor Wijnen, in terieurarchitect uit Amster dam. Kostenbesparend Volgens Wijnen is deze drem pelverlaging voornamelijk tot stand gekomen omdat men zi^h is gaan realiseren dat een spe cialist ook kostenbesparend kan werken. „Wie een binnen huisarchitect inschakelt is ver lost van tijdrovend overleg met aannemers en installateurs. Bovendien ben ik in. staat om ook bij aanschaf van meubelen en dergelijke de kosten aan zienlijk te drukken." Hoewel 'eocooning' inmiddels uit is, stellen veel mensen blijkbaar nog altijd een goed verzorgd en deskundig inge richt huis op prijs. Trends in de interieurarchitectuur zijn moeilijk aan te geven. „Ik heb voortdurend te maken met per soonlijke wensen van mijn op drachtgevers. Er zijn wel een aantal opvallende ontwikke lingen aan te geven. Verlich ting wordt bijvoorbeeld steeds belangrijker. Het vakkundig uitlichten van een ruimte is een vak apart en niet iedereen kan dat. Ik maak dan ook zoveel mogelijk en in een zo vroeg mo gelijk stadium gebruik van de kennis en ervaring van bijvoor beeld elektrotechnisch instal lateurs. Dat bevordert de uit voerbaarheid van het ontwerp, maar op die manier word ik ook nog eens op nieuwe ideen gebracht", aldus Wijnen. Een andere belangrijke ont wikkeling is volgens hem de uitgebreide mogelijkheden met schakelaars, dimmers en wandcontactdozen. Tegenwoor dig is er op dat gebied veel aan bod, dat toegepast kan worden in elk ontwerp. Schakelmateri aal is inderdaad een opvallen de uitschieter in de toch al zo succesvolle inrichtingsmarkt. Werd in 1991 nog in 10 procent van de huishoudens met luxe schakelaars en dimmers het licht geregeld, in 1993 is de ver houding tussen standaard en bijzonder materiaal 80 - 20 ge worden. Waarmee Nederland overigens' nog steeds achter loopt bij andere Europese lan den. Volgens Wijnen is een aardige graadmeter van trends op inte rieurgebied de televisie. „De decors en rekwisieten die ge bruikt worden ita soap-series geven goed weer wat in is en wat niet. Zo zag je tien jaar ge leden bijvoorbeeld nooit een schakelaar in beeld. Nu wel, ook omdat ze nu de moeite van het tonen waard zijn natuur lijk. Je moet er maar eens op letten. In Nederlandse series zie je in een huiskamer altijd wel een opvallende schakelaar of wandcontactdoos zitten. Toch een teken aan de wand, om het zo maar eens te zeggen." OtlDE-TONGE - In een verzengende hitte hebben de verschillende teams van honk- en softbalvereniging The Islanders afgelopen weekend hun laatste wedstrijden voor de zomerstop gespeeld. Eind juli gaat het tweede gedeelte van de competitie weer van start. Het eerste negental speelde twee wedstrijden, die beiden in winst werden omgezet. De Flakkeese honkballers nestelen zich zodoende in de subtop van het klasse ment. Jongstleden zaterdag moest het eerste honkbalteam van The Islanders op bezoek bij de Green Sox in Middelburg. In zeven innings werden de Zeeu wen met 5-16 verslagen. Aan slag werd er redelijk gepres teerd, terwijl in verdedigend opzicht nauwelijks fouten wer den gemaakt door de Oude- Tongenaren. Korte stop Gun nar Karlsen zette drie nullen op zijri naam. Derde honkman Jeff Brenman deed dit met het zelfde aantal tegenstanders. Vangballen in het buitenveld werden gemaakt door Huib Schellevis en Tbun Knops. Wer per Ben Hameeteman stuurde zes Sox-spelers met drieslag te rug naar de dug-out. De slagge middeldes waren: Tbun Knops, 0.167; Ben Hameeteman, 0.250; Merijn Kant, 0.500; Gunnar Karlsen, 0.400; Johan van Zan ten, 0.250. Optimaal De tweede wedstrijd speelde de hoofdmacht van The Islan ders tegen het bezoekende de Gophers. Dit keer was het de beurt aan de Amerikaanse werper Jeff Brenman. Hij stond slechts één punt toe, maakte tien tegenstanders uit met drieslag en verleende vier keer hulp bij het maken van een nul. Ook zijn veld steunde hem optimaal. Zo zorgde twee de honkman Roy Zcydel voor een fraai dubbelspel en plukte eerste honkman Hans Zwerus een keiharde lincdrivc (een hard geslagen bal) uit de lucht. Eindstand: 13-1. Honkbal 2 ontving op eigen veld opponent Blue Stars 2 uit Numansdorp. The Islanders had geen ahtwoord op het spel van deze koploper. In verdedi gend opzicht ondervonden de Oude-Tongenaren veel proble men met hun werpersstaf, Leen Groenendijk viel reeds na twee innings uit met een schouder blessure, terwijl zowel de de buterende pitcher John Moe renhout als Johan van Steenis onvoldoende controle bleken te hebben. Eindstand: 1-13. Opvallend De softbal senioren troffen op eigen veld KFC uit Made. Er werd door The Islanders opval lend goed geslagen. Nagenoeg alls speelsters wisten een slag gemiddelde te halen. KFC bleek net even iets te sterk: 11- 18. De slagcijfers waren als volgt: Laura van den Ouden, 1.000; Elza do Jong, 1.000; Cora Peter, 0.667; Annie Groenen dijk, 0.667; Diana Hameete man, 0.3331; Joke van Hoff, 0,250. De aspiranten B kwamen het afgelopen weekend twee keer in actie. De eerste wedstrijd te gen Holy werd met 11-10 ge wonnen. De tweede wedstrijd, tegen de Blue Hitters, werd met 6-13 verloren. Paul Wal dekken Vincent Spoor. Vincent Quispel, Leon Bechthum en Martin van Ochten wisten nog wel een slaggemiddeldc te be halen. De honkbal junioren verloren afgelopen vrijdag een sleutel- wedstrijd. Indien tegenstander de Gophers uit Maassluis ver slagen kon worden pakten do Flakkeese honkballers de kop positie in het klassement. The Islanders verloor evenwel met 9-13. Door veldfouten kwamen de rood-witten met 4-1 achter. In de derde inning opende Ja- mie Eilers het slagwerk met een driehonkslag. Een belang rijke reden voor de nederlaag was ongetwijfeld ook het uit vallen van werper Rob Emeis. Na een botsing met een tegen stander kneusde hij twee ribben, zodat doorspelen voor hem onmoge lijk werd. De honkbal aspiranten A moesten met een incompleet team het hoofd bieden aan kop loper Twins uit Oosterhout. Daarbij kwam nog eens de enorme hitte waarmee ook de ze spelers te kampen hadden. Tot drie keer toe moest de cat cher gewisseld worden, vanwe ge een dreigende flauwte. Jan Peeman wist nog een mooie vangbal te maken. Eindstand: 2-18. Het softbal junioren team moest op bezoek bij de Blue Hitters in Puttershoek. Na een spannende wedstrijd brachten zij een 10-17 overwinning mee naar huis. Anouk Waldckker wierp een goede wedstrijd. Zij had ook een goed veld achter zich staan. Monique Groenen dijk, Marie Louise Quispel en Natasja Huysmans maakten nullen middels vangballen. Aan slag prestaties voor: Anouk Waldekker, 1.000; Na tasja Huysmans, 1.000; Siohan Eilers, 0.500; Nienke Beulings, 0.500. Paul Waldckker maakte afgelopen zaterdag etn succesvol de buut als catcher hij het honkbal aspiranten B team. Basisbereiding bakken: Laat in een passende pan boter uitbruisen en licht bruinen. Stem het formaat van de pan af op de hoeveel heid vlees die wordt bereid. In een te grote pan ver brandt de boter, in een te kleine pan wordt het vlees niet gelijkmatig gebakken. Schroei het vlees aan weers zijden dicht en temper het vuur. Blijf met het vlees over de bodem van de pan •schuiven en keer het regel matig. Prik echter nooit met een vork in het vlees, maar gebruik een spatel. Bak het vervolgens verder tot het vereiste gaartepunt. Neem het vlees uit de pan én blus de braadboter met water of ander vocht af om, indien gewenst, jus te ma ken. U heeft nodig voor 4 personen: 500 gram kalfslever 50 gram gerookt spek, in dobbelsteentjes 3 deciliter droge witte wijn 3 eetlepels witte wijnazijn 1 verkruimeld laurierblad 1 eetlepel grof gehakte petersele 1 theelepel grof gehakte bladselderij 1 uitgeperst teentje knoflook 2 kruidnagels 3 eetlepels olijfolie Vi theelepel zout 6 zwarte gekneusde peperkorrels Snijd eerst de lever in plak ken. Vermeng de wijn met de wijnazijn, laurierblad, tuinkruiden, knoflook, pe perkorrels, kruidnagels en zout. Blijf zolang roeren tot het zout is opgelost. Leg de plakjes lever acht uur in de ze marinade en zet de schaal afgedekt in de koelkast. Schep de lever van tijd tot tijd om. Maak de plakjes le ver daarna droog met keu kenpapier. Zeef de marina de en laat haar inkoken tot er niet veel' meer dan 1 dl vocht is overgebleven. Ver hit de olijfolie en bak hierin de blokjes spek tot ze licht bruin zien. Schep de blokjes spek uit de pan. Bak daar na, boven een matige warm tebron, de plakken lever om en om bruin. Reken niet langer dan drie minuten voor iedere kant. Schik de plakken lever in een voor verwarmde ondiepe schaal en strooi de spekblokjes er over. Voeg daama de inge kookte marinade aan de resterende olie in de pan toe. Breng het geheel snel aan de kook. Schenk deze saus vervolgens over de plakken lever. Lekker met een salade van tomaten en komkommer én kroketaardappelen. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1070 kJ (255 kcal) Eiwit: 24 gram Vet: 17 gram Koolhydraten: 2 gram De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 22 juni zijn. De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- A. Schilperoort, Korte Rink 21, Bruinisse De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- M. Hartensveld, Van Aerssenstraat 14, Sommelsdijk De derde prijs: Een waardebon van f 10.- Fam. Van der Kleij, Bremlaan 6, Pijnacker Het sleutelwoord van de puzzel van 22 juni is: Grootspraak De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Fleda Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus 1. 4300 AA Zierikzee. De envpiopi - kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewèk- worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere>i tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het - wot- Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om we puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen vc. de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 22 juli in ons bezit zijn Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. ontelbaar4. waardebepaling, 7. hoeveelheid; 9. beroep, 1t zilverwit metaal; 12. vis; 13. dialiect; 15. hetgeen verlangd wordt als vergoe ding voor werk; 17. het eten geven; 19. druk doend; 21. lang. slank. 23. tijn maïsmeel als bindmiddel; 25. inhouden van een deel vanhet loon; 26. strijd perk; 27. witte mier; 28. ongeknutseld. Verticaal: 1. tempo (muz.); 2. holte onder de arm; 3. medianummer gewijd aan één apart onderwerp; 4. blikken doos; 5. sieperig. lijmerig spreken 6. hetgeen een vorig geslacht of persoon tot stand heeft gebracht; 8. tijdmaat 10. handelsmachtiging; 14. bestuurder van een vliegtuig: 16. trede vóór een praalbed of troon; 17. kwijt; 18. het offeren van één of meer schijven in het damspel; 19. met kracht aandringen; 20. mondiaal; 22. kalm en onverstoor baar; 24. nauwgezet. Het sleutelwooVd bestaat wordt gevormd door de letters uit de vakjes. 1. 24. 18. 9. 15. 22. 16. 27. 4. 6. 21.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 15