Van Vossen en Blind tegen de Ieren WorldCup USA 94 Jubilerende handbalvereniging Delta Sport Dallas nog warmer Dick Advocaat speelt 4-3-3 systeem tegen Ierland Arjan Klompe jeugd kampioen Prijzen Net over 't Net PETER VAN VOSSEN IN DE USA WK-uitslagen achtste finales Argentinië 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Danny Blind uit Oost-Souburg speelt waarschijnlijk, tegen de Ieren. (Foto: Joop van Houdt). ORLANDO (ANP) - Een dag of twee, drie heeft bondscoach Advocaat geoefend op het systeem van twee aanvallers, vier middenvelders en vier verdedigers. Daarna heeft hij zijn veto er over uitgesproken. Het is vanavond niet ondenk baar dat de twee Zeeuwen, Peter van Vossen uit Zierikzee en Danny Blind uit Oost-Souburg, samen in de basis staan. Doorslaggevend daarbij was de sessie van zaterdag, in de Citrus Bowl van Orlando. De formatie die tegen Ierland zou moeten spelen, had geen schijn van kans tegen de zogenaamde B-formatie, waarin derde doelman Van der Sar de rol van libero vertolkte en fysiotherapeut Ouderland rechtsachter was. ,,Het was geen succes", zei Ad vocaat, nadat de eerste keus met 0-3 klop had gehad. Hij zei het te hebben verwacht. ,,Het kon ook niet. De omschakeling met ons oorspronkelijke sy steem was veel te groot. De au tomatismen komen er niet uit." Advocaat lichtte zondag toe dat hij volgens het vrijheid, blij heid principe de buitenwereld even heeft laten zien dat het de fensievere systeem niet past bij Oranje. Waarschijnlijk heeft hij een aantal bepalende spe lers willen aantonen dat het Nederlands elftal gebaat is bij een aanpak met toch wel drie aanvallers. Uit de selectie kwa men geluiden het in de hitte toch maar nog wat voorzichti ger te gaan doen. Alternatief Eerder had Avocaat gezegd voor de eerste keer met vier verdedigers te gaan spelen. Daaraan houdt hij vast. In eer ste instantie noemde hij Blind en Van Gobbel kandidaat voor de plaats van rechtsachter. Zondag voegde hij de naam van Winter daaraan toe. Voor één van de aanvankelijk beoogde middenvelders (Witschge, Rijk aard, Jonk, Winter) komt een aanvaller in de plaats; Over- mars (of Thument) op rechts. Eerder zei Advocaat dat Van Vossen op links zou spelen, als bliksemafleider voor Berg kamp. Nu noemde hij Roy als eventueel alternatief. In elk geval speelt Oranje, zo als sinds de tweede helft van het duel met België gebruike lijk, met drie spitsen. Opval lend is dat hij daarmee Jack Charlton, de bondscoach van tegenstander Ierland, in het ge lijk stelt. Nadat Oranje vorige week begon met experimente ren, verklaarde hij dat dit zin loos was. ,,Ze hebben altijd met vleugelspitsen gespeeld. Dat zullen ze tegen ons ook doen. Na zoveel jaar is omscha kelen in korte tijd onmogelijk. Dat weet Advocaat ook wel." Advocaat benadrukte dat. ,,We spelen al meer dan twee jaar vanuit een bepaalde achter grond. Dat kan niet zomaar veranderen. Ondanks de expe rimenten wist ik dat al een tijdje. Ik hoop dat anderen het nu ook begrijpen." Afgezonderd Sinds de moeizame zege op Ma rokko'heeft Advocaat zich met zijn groep van de buitenwereld afgezonderd. Trainingen had den achter gesloten deuren plaats. Geëxperimenteerd werd met de volgende ploeg: De Goey; Blind, Koeman, Valckx en Frank de Boer; Win ter, Jonk, Rijkaard en Witsch ge; Bergkamp en Van Vossen. De opvallendste naam in het „nieuwe" elftal' is onmisken baar Danny Blind. In de twee voorgaande grote toernooien die hij meemaakte, het EK van 1992 en het WK van 1990, kwam hij gee'n seconde in actie. Maan dag zal het eindelijk zo ver zijn. Een vreemdeling in de ploeg is hij absoluut niet. De Ajacied heeft 24 interlands achter zijn naam staan. Hij maakte zelfs al eens een doel punt voor Oranje. ZIERIKZEE - Handbalvereniging Delta Sport heeft een reeks van activiteiten wegens haar 25-jarige jubi leum afgesloten. Door de jubileumcommissie bestaande uit Theo Berrevoets, Ria Schaalje, Leen Legemaate en Kees de Vos waren er een vijftal activiteiten georganiseerd. Afgelopen zaterdagavond werd een schuurfeest gehouden met een barbecue en medewerking van het amusementsorkest Cheers. Een dag daarvoor werd een receptie gehouden in het clubgebouw op het sportpark Bannink in Zierikzee. Door het mooie weer vond het officiële gedeelte buiten plaats. Plaatselijke zustervere nigingen, leden en oud leden feliciteerden voorzitter Aart Walraven met het jubileum. Te vens werd er gezongen voor ere-lid Kees de Vos die zijn ver jaardag vierde. In het clubgebouw was een uit gebreide collage te zien. Vele krantenartikels en foto's uit de laatste vijfentwintig jaar ga ven het reilen en zeilen van handbalvereniging Delta sport weer. Een aparte plaats kreeg de foto-collage toen het eerste seniorenteam promoveerde naar de eredivisie. Na zijn goede spel in de vorige wedstrijd kan Advocaat nau welijks nog om Winter heen. Rijkaard, over wiens spel de bondscoach ontevreden is, keert terug dank zij de schor sing van Wouters. Van Vossen is uitverkoren als tweede spits om met zijn opportunistische spel de weg voor Bergkamp vrij te maken. Zie het eerste doelpunt tegen Marokko. Koeman, de aanvoerder, had het over realisme. „Als we in vorm zijn is het ideaal om zeer aanvallend te spelen. Dan past dat ook bij ons. Door bepaalde oorzaken voetballen we hier echter niet zoals we gewend zijn. Dan blijkt dat we met ons oorspronkelijke systeem zeer kwetsbaar zijn. Dan is het ook verstandig om je enigszins aan te passen." Advocaat noemt de hitte als voornaamste aanleiding voor de wisselingen. „Het is ver schrikkelijk om in deze hitte te spelen. Bovendien is het door de omstandigheden bijna on mogelijk bij balverlies steeds verdedigend scherp te blijven. Ik ga uit van één centrale spits bij de Ieren en twee opkomen de mensen aan de zijkanten. Het lijkt me dan logisch daar vier verdedigers tegenover te stellen." In april oefende Oranje in Til burg nog tegen dezelfde tegen stander. Met slechts drie verde digers, waarbij een middenvel der (Edgar Davids) voor defen sieve steun aan de linkerkant zorgde. Het pakte, gezien de 0-1 nederlaag, niet goed uit. Ook dat is een reden voor Advocaat om voorzichtig te zijn. Ierland versloeg na Nederland boven dien nog wereldkampioen Duitsland en, tijdens het WK, het favoriet geachte Italië. Bergkamp verklaarde dat van af nu van Oranje geen mooi voetbal meer moet worden ver wacht. „We kiezen voor het re sultaat. Ik denk dat de suppor ters daar begrip voor hebben. Op een groot toernooi telt slechts de winst, de rest is van ondergeschikt belang. Tot nu toe hebben we gewoon te veel kansen weggegeven. Dat mag niet meer gebeuren." Naast het schuurfeest en recep tie organiseerde de jubileum- commssie een rommelmarkt, jeugdfeest/barbecue en een klaverjasavond. „Laten we ho pen dat we in de toekomst weer prettige sportjaren kunnen be leven", liet voorzitter Walraven tijdens de receptie weten. De receptie van Delta Sport werd buiten het clubgebouw gehouden. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Tijdens de club kampioenschappen voor de jeugd van tennisvereniging Zierikzee, zijn Marit Janse en Arjan Klompe kampioen ge worden tot en met de leeftijds categorie zeventien jaar. In de leeftijdscategorie tot veertien jaar was het jongens enkelspel een prooi voor Bart van Cleef en bij de meisjes, In- grid Saman. In de leeftijdsca tegorie tot en met twaalf jaar gingen de titels in het en kelspel naar Jacco de Looff en Marlinda Lagendijk. Uitslagen finales: jongens enkel tot 12 jaar: Jacco de Looff - Robert Praet 6-1 6-1. Jongens-enkel tot 14 jaar: Bart van Cleef - Christiaan Lagen dijk 6-2 6-1. Jongens-enkel tot 17 jaar: Arjan Klompe - Ronald van Schie 6-3 6-4. Meisjes-enkel tot 12 jaar: Marlinda Lagen dijk - Marcella van Vliet 6-1 6-0. Meisjes-enkel tot 14 jaar: In- grid Saman - Dorien Pieters 6-3 6-3. Meisjes-enkel tot 17 jaar: Marit Janse - Marjolein van Urk 6-1 6-3. Jongensdubbel tot en met 14 jaar: Van Cleef/Zuij- derwijk - Lagendijk/Bos 6-2 6- 2. Jongensdubbel tot en met 17 jaar: Van Schie/Eanshuijser - Van der Zande/Van der Veere 6- 4 6-1. Meisjesdubbel tot en met 14 jaar: Pieters/Saman Krips/Van Urk 6-1 6-2. Meisjes dubbel tot en met 17 jaar: Krips/Van Urk - Schot/Schot 6-4 6-4. BRUINISSE - Badmintonvere niging Net over 't Net in Brui- nisse heeft op haar slotavond de prijzen uitgereikt aan de clubkampioenen bij de jeugd in vier verschillende klassen. Desiree Ketting werd in de vierde klasse eerste gevolgd door Boy van den Ouden. In klasse drie was de strijd span nend tot de laatste speeldag. Hans Flikweert werd de onver wachte winnaar met een gelijk aantal punten als de nummer twee, René Holkers. In klasse twee was de winst voor Harriet Oomens. Tweede werd Marina de Koning. In de eerste klasse wist Sjóerd Kik de eerste prijs te behalén (groep tot 16 jaar). In de groep boven de zestien jaar won Dylan de Oude. Frans Koopman werd tweede. (Vanuit Orlando) Zaterdag hebben we één training afgewerkt in het Ci trus Bowl Stadium van Orlando. Ik zat bij de groep met gele hesjes, het gaat weer een beetje kriebelen. Na de training wat gerust en daarna ben ik met John Bosman in een bootje gestapt en wezen vissen, 's Avonds met de hele groep naar Orlando geweest. Een diner van twee uur in een Frans restaurant en daarna zijn we terugge gaan naar Lake Nona. Na het ontbijt zondagmorgen (gi steren) direct een training op Lake Nona en weer een geel hesje voor mij. Dus spelen tegen Ierland. Na de training heb ik mij anderhalf uur laten masseren en daarna gerust tot vijf uur. Ik ben wel ontzettend ge schrokken van de moord op Escobar (speler van Colum bia). Ik heb er over nagedacht. Waar zijn we mee bezig. Het gaat simpel om een spelletje, dat heet toevallig voetbal. Ik hoor van de familie en kennissen dat de da gelijkse stukjes in de Nieuwsbode een succes zijn. Leuk dat ik het thuisfront op de hoogte kan houden wat een belevenis het hier in de USA is. Vandaag (maandag) staan we om 8.30 uur op, 9.00 uur ontbijt en we vertrek ken om 10.00 uur (Amerikaanse tijd) naar Citrus Bowl in Orlando voor de wedstrijd tegen Ierland. Ik kan de wedstrijd niet uitspelen zoals ik gewend ben te spelen. Een 4-4-2 opstelling is mij op het lijf geschreven. Mis schien wordt het ook wel een 4-3-3 opstelling. Ik zal pro beren om na de wedstrijd tegen Ierland zo snel mogelijk te bellen. Door na Dallas of naar huis dinsdag? Sorry dat het wat rumoerig is op de achtergrond. Ik bel vanuit de massaruimte. Stan Valckx (kamergenoot) zit op de kamer uitvoerig te bellen met het thuisfront. Wanneer je zolang met een groep bij elkaar bent, moet je flexibel zijn. Maar dat gaat mij goed af. Doe ze allemaal de groeten van mij. Bye." ORLANDO - Verrassend is Argentinië door Roemenië uit het WK-toernooi geknikkerd. België landt morgen, dinsdag, op vliegveld Za- ventem na het verlies tegen Duitsland. Achtste finales. Wedstrijd 37 zaterdag 2 juli Chicago Duitsland België 3-2 Wedstrijd 38 zaterdag 2 juli Washington Spanje - Zwitser land 3-0 Wedstrijd 39 zondag 3 juli Dallas Saudi-Arabië Zweden 1-3 Wedstrijd 40 zondag 3 juli Los Angeles Roemenië Argenti nië 3-2 Wedstrijd 41 maandag 4 juli Orlando Nederland - Ierland Wedstrijd 42 maandag 4 juli San Francisco Brazilië - Ver. Staten Wedstrijd'43 dinsdag 5 juli Boston Nigeria - Italië Wedstrijd 44 dinsdag 5 juli New York Mexico - Bulgarije Kwartfinales 45 zaterdag 9 juli Boston winnaar 43 - Spanje 46 zaterdag 9 juli Dallas winnaar 41 - winnaar 42 47 zondag 10 juli New York winnaar 44 - Duitsland 48 zondag 10 juli San Francisco Roemenië - Zweden Halve finales Woensdag 13 juli New York winnaar 47 - winnaar 45 Donderdag 14 juli Los Angeles winnaar 48 - winnaar 46 Derde plaats Zaterdag 16 juli Los Angeles Finale Zondag 17 juli Los Angeles ORLANDO (ANP) - Bij winst op Ierland is Dallas de volgende pleisterplaats voor Oranje. Toch zal in dat geval de selectie nog zeker twee dagen blijven han gen op Lake Nona, al een week of twee het toe vluchtsoord in Orlando. „In Dallas is het nog warmer", gaf Advocaat op als reden. Dat kan wat worden. „We hebben lang geprobeerd de problemen rond de hitte naar de achter grond te verdringen, maar het is verschrikkelijk moeilijk hier te spelen. We treffen het niet. Orlando en Dallas zijn de steden met de beroerdste tem peraturen." Volgens Advocaat zit er echter niets anders op dan de hitte te accepteren. „Ik heb altijd ge zegd dat het niet kan, maar we kunnen er niets aan doen. Feit is dat bepalende spelers op een gegeven moment het ene been niet meer voor het andere kun nen zetten. Dat is geen onwil, dat is overmacht." ORLANDO - Dc dagen van Al- fio Basile (40) als bondscoach van Argentinië lijken geteld. Na de uitschakeling in de acht ste finales kondigde bonds voorzitter Grondona een om vangrijke reorganisatie van de teamleiding aan. „Op de vlieg reis terug naar Buenos Aires ga ik nadenken over wat er al lemaal bij het WK is fout ge gaan", liet de praeses weten. „Ik sluit geen enkele maatre gel uit." Oud-international Da niel Passarella, de huidige coach van River Plate, wordt genoemd als de belangrijkste kandidaat om Basile op te vol gen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8