Wilco Doeleman in trainingskamp voor de EK in Spanje Mossel-tennistoernooi kampt met tropische temperaturen in Bruinisse Interessante divisie heren WEA/MEVO'80 Tweejarige verbintenis met Feyenoord. Voorbereiding Nederlands UEFA-team Willem II tegen het UEFA- team Programma EK in Spanje Tonnie van der Berge eerste halve finalist Bridgeclub Zierikzee MAANDAG 4 JULI 1994 NR 25590 7 De 18-jarige keeper uit Dreischor bereidt zich voor op de EK in Spanje. (Foto: Marijke Folkertsma). (Door Kees Verkerke) DREISCHOR - Voor keeper Wilco Doeleman (18) uit Dreischor breekt er voorlopig nog geen vakantie aan. Nadat hij afgelopen week zijn handtekening neerzette voor een tweejarig contract bij Feyenoord, start woensdag 6 juli de voorbereiding voor de Europese voetbalkampioenschappen in Spanje. Tussen 22 juli en 31 juli komt het Nederlandse UEFA elftal in actie in het Spaanse Merida, Badajoz en Don Benito. Plaatsen in het westen van Spanje ter hoogte van het Portugese Lissabon. Wilco Doeleman kijkt tevreden terug op de afgelopen weken. Nadat hij overbodig was bij PSV kreeg het Bredase NAC interesse in de 18-jarige keeper uit Dreischor. Ook Feyenoord had- interesse. Geert Meijer (Feijenoord) heeft vier weken geleden met mij gepraat in Groningen. We hadden daar met PSV een internationaal toernooi. Ik vond hét aanbod van Feyenoord beter dan van NAC. Bij Feyenoord moet ik mee trainen met de eerste se lectie. Dat was bij NAC niet het geval", vertelt Doeleman in de huiskamer op de boerderij van zijn ouders. Bij Feyenoord lo pen aansprekende namen rond en bovendien speelt het tweede elftal van Feyenoord hoger dan het tweede team van NAC." Doeleman, de full-prof van Feyenoord, die achter Ed de Goeij, Rob van Dijk wordt de derde keeper bij Feyenoord. Dat betekent dat hij in het tweede elftal samen met Van Dijk (25) ombeurten het doel gaat verdedigen. Daarnaast zijn beide keepers de reserves van het eerste team. ,,Ik heb een tweejarig contract gete kend. Vijf keer. per week trai nen onder leiding van Willem van Hanegem, Geert Meijer en keepertrainer Pim Doesburg. Ja, ik zit nu vast aan Feye noord en dat betekend dat ik de regels van Feyenoord na dien te leven. Daar heb ik geen moeitg mee", lachte de ex-PSV keeper. De mogelijkheid be staat dat hij op de reservebank van het eerste elftal komt te zitten. Zelfs dan bestaat er een mogelijkheid dat een invals- beurt in het eerste team niet ondenkbaar is. De eerste training van Feye noord is op maandag 11 juli. Dat is net de vrije dag tijdens de voorbereiding van het UE FA team. Ik ga in ieder geval naar Rotterdam. Ik denk dat het goed is op die dag kennis te maken met mijn nieuwe club genoten." Doeleman denkt dat Feyenoord op het goede mo ment bij hem aangeklopt heeft. „Als je overbodig wordt bij PSV en er staan twee andere clubs op de stoep, is dat schitte rend. Ik denk dat ik het ook te danken hebt aan de prestaties in het Nederlandse UEFA team. Bondscoach Dick Advo caat heeft altijd het vertrou wen in mij gehad. Bovendien heb ik mijn kans gepakt toen eerste keeper Caspar Nelis (Ajax) geblesseerd raakte. Zo wel uit als thuis stond ik onder de lat tegen de UEFA's van Oe kraïne." Doeleman zorgde toen mede dat Nederland zich kwa lificeerde voor de Europese jeugdkampioenschappen in Spanje. Dick Advocaat Voordat Doeleman op woens dag 20 juli in het vliegtuig stapt, richting Spanje, moet er eerst nog veel arbeid worden verricht. Woensdag 6 juli moet hij zich melden in het KNVB- centrum in Zeist. Vier dagen verblijven daar zestien geselec teerde spelers met hun begelei ders. De bedoeling is dat Dick Advocaat en Bert varr Lingen de UEFA's begeleidt. Maar doordat beide trainers in de USA vertoeven met de Neder landse selectie op het WK, wordt de voorbereiding door een aantal andere trainer-s waar genomen. ,,Ik weet echt nog niet wie dat zijn. We heb ben nog geen bericht gekregen. Advocaat komt wel tijdig naar Spanje", laat Doeleman weten. Donderdag 7. juli wordt er in Westkapelle, op het terrein van voetbalvereniging Noorman nen, een oefenwedstrijd ge speeld tegen Willem II. De ere- divisonist uit Tilburg is op trainingskamp in Zeeland. Za terdag 9 juli wordt er geoefend tegen amateurclub SJC in Noordwijk. Tussendoor wordt er volop getraind. Nadat Doe leman op maandag 11 juli zijn bezoek heeft afgerond aan Fey enoord moet hij zich Dinsdag 12 juli alweer melden in Gie ten. Opnieuw gaat het UEFA- team in trainingskamp. Don derdag 14 juli spelen ze een oe fenwedstrijd tegen FC Zwolle en zaterdag 16 juli maken ze hun opwachting tegen Veen- dam. Doeleman is voorlopig de eer ste keeper in het UEFA-team. Rody Hoegee uit Goes, jeugd keeper bij Feyenoord, moet de concurrentie aan met Doele man. ,,Rody is een aardig jon gen. Wij praten gewoon over onze positie binnen het UEFA- team. Hij heeft één keer in een oefenwedstrijd een half uur ge speeld. Toen kreeg hij twee doelpunten tegen. Advocaat heeft toch alle vertrouwen in hem." Opvallend is dat de kee per nog niet echt bezig geweest is met de EK in Spanje. Zelfs de tegenstanders zijn niet alle maal bekend bij hem. Eén ding weet hij wel. Waar het EK ge houden wordt is het rond de veertig graden. „Moet er goed warm zijn. Het is heel moeilijk te zeggen wat onze kansen zijn daar. Men zegt dat wij een goed elftal hebben." WK in Nigeria In Spanje komen acht ploegen, verdeeld over twee pouls, in ac tie. De beste vijf ploegen kwa lificeren zich voor de Wereld kampioenschappen in Nigeria (oktober). „Dat zou leuk zijn als we in Nigeria mogen voet ballen." Twee jaar geleden was Doelman er ook bij toen het Nederlandse team onder de zestien deelnam aan de EK op Cyprus. Tben was hij tweede keeper en kwam niet in actie. In Spanje zal hij zeker tussen de doelpalen staan ondanks de hete adem in zijn nek van Rody Hoegee. „Je moet zelf een plaats afdwingen. Bij een kee per kan één fout al fataal zijn. Daarintegen kan bij een goed moment een keeper groeien in de wedstrijd." Opvallend is, dat Doeleman één van de wei nig spelers is overgebleven uit het team dat toen aan de EK op Cyprus deelnam. Deelnemers in Spanje Groep 1: Frankrijk Portugal Nederland Zweden. Groep 2: Wit Rusland Duisland Spanje Rusland Nederlandse UEFA-selectie Dave van de Berg (Ajax), Dan ny Landzaat (Ajax), Patrick Kluivert (PSV), Clarence See- dorf (Ajax), Mendel Witzen- hausen (Ajax), Nordin Wooter (Ajax), Jurgen Dirkx (PSV), Wilco Doeleman, keeper (Feye noord), Patrick Paauwe (PSV), Boudewijn Zenden (PSV), Ar- nould Bruggink (FC Twente), Arno Knapen (FC Twente), Rik Platvoet (FC Twente), Rody Hoegee, keeper (Feyenoord), Fernando Ricksen (Fortuna Sittard) en Melchior Schoen makers (SC Heerenveen). WESTKAPELLE - De eredivisionist Willem II uit Middelburg is van woensdag 6 juli tot woensdag 13 juli op trai ningskamp in Zeeland. Zij verblijven in hotel Zuiderduin en zijn te gast bij de voetbalver eniging Noormannen in Westkapelle. In^het ka der van dit trainings kamp en de voorberei ding van het Nederlands UEFA-team voor de Eu ropese Kampioenschap pen wordt op donderdag 7 juli de voetbalwed strijd tussen Willem II en het UEFA-team ge speeld. De wedstrijd be gint om 19.00 uur op het sportterrein van De Noormannen in Westka pelle. DREISCHOR - Woensdag- 20 juli vertrekt kee per Wilco Doeleman met het Nederlandse UEFA-team naar Spanje. Via de luchthaven Schiphol wordt er naar Lissabon gevlogen. Vandaar reist men naar de Spaanse plaats' Cd- ceres. Het programma: Vrijdag 22 juli: Aankomst alle delegaties uit acht landen. Zaterdag 23 juli: Openingsceremonie in Merida. Zondag 24 juli: Nederland - Zweden in Merida om 22.00 uur. Dinsdag 26 juli: Frankrijk - Nederland in Badajoz om 22.00 uur. Donderdag 28 juli: Portugal - Nederland in Don Benito om 22.00 uur. Zaterdag 30 juli: wedstrijd om de vijfde en zesde plaats in Merida om 20.30 uur. Zondag 31 juli: Wedstrijd om de derde en vierde plaats in merida om 20.30 uur. Zondag 31 juli: Finale in Merida om 22.00 uur. BRUINISSE - De veertiende editie van het tennis Mosseltoernooi heeft te maken met tropische temperatu ren. Als de thermometer ook vandaag (maandag) bij de dertig graden komt overweegt het organisatiecomi té om tussen twaalf en twee uur de wedstrijden te schrappen. Afgelopen zaterdag en zondag werden al vijf tig partijen gespeeld. „We liggen goed op schema", vertelt Peter Coppoolse van de organiserende vereniging Bru-Tèn. ZIERIKZEE - De Nederlandse volleybalbond heeft het eerste herenteam van volleybalvereniging WEA/MEVO'80 ingedeeld in de derde divisie F. Voor*? het eerst komt de Zierikzeese ploeg van trainer Ton Baas ook tegenover Zeeuwse ploegen als VVS'92 en Morres/Hulst 1 te staan. Op zes banen in Bruinisse heeft het Mosseltoernooi een zonnige start gemaakt. Van daag volgen er weer zo'n vijf entwintig partijen. Alleen is het moeilijk om de banen tus sen 18.00 uur en 20.00 uur vol te plannen. „Dan speelt het Ne derlands elftal in Orlando te gen Ierland. Niemand wil dan spelen. We begrijpen dat wel, maar wij kunnen daar geen re kening mee houden. Dan wordt het onmogelijk om een toer nooi te organiseren", laat Adrie de Looff weten. Driesetters In het herenenkel B is nog gen wedstrijd gespeeld. „Die ko men dinsdag pas in actie." Op vallend was dat in de hitte veel driesetters nodig waren om tot een beslissing te komen. Hetty Mol staat na één partij al in de halve finale van het damesen kel Dl. Met 6-2 6-2 won zij van Marleen van Herpen. In het da- mesdubbel werd het als tweede geplaatste duo, Maaike 't Man netje en Corine Kerkhove uit het toernooi geslagen door Joy ce Coppoolse en Jeanette van Swaay' in drie sets. In het herendubbel Dl staan Rijnberg/Boekholt in de halve finale. Eerst wonnen zij de par tij van Van der Werf/Beije, maar toen kregen ze een partij cadeau door een walkover van Verwijs/De Frel. Dat geluk had ook Tonnie van der Berge aan zijn zijde in het herenenkel D2. Hij kwam in de kwartfinale terecht door een walkover van Rob Loos die ge blesseerd afzegde. Ook Johan Walpot speelde niet voor een plaats in de kwartfinale. Zijn tegenstander Erik Kroon meldde zich ook geblesseerd af. Walpot trof Van der Berge in de kwartfinale en verloor in twee sets (6-3 6-1). In het gemengd dubbel D 2 zijn na twee speeldagen ook twee halve finalisten bekend. Cor- ti/Moerman plaatste zich via Walpot/Walpot (6-3 6-3) en Van Oeveren/de Jong won met 6-4 6- 1 van Hop/Hop. Uitslagen van zaterdag 2 en zondag 3 juli: herendubbel Cl: Schoneman/Meuldijk - Bij de Vaate/Maris 7-5 7-5. Dames- dubbel C 2: Bij de Vaate/Min- naar - Van der Pol/Pronk 6-4 6- 2. Mellegers/Goedegebure - Ko renhof/Van Dijke 6-1 7-5. Here nenkel C2: Mark Verjaal - Hans Bouman 7-6 6-4. Marco van Herpen - Robert Kort 3-6 6-3 6- 2. Piet van Gelder - Cees Stou ten 6-3 6-0. Herendubbel C2: Folmer/Folmer - Van Gelder/ Magito 6-4 6-4. Schuiten/Kort - Minnaar/De Coninck 6-2 2-6 6- 4. Van de ven/Van Laar - Salo- mons/Hoare 6-1 3-6 6-4. Mix- dubbel C2: Tbrwisscha/Salo- mans - Van der Pol/Verspeek 6- 3 6-3. Pronk/Van der Pol - Bij de Vaate/Bij de Vaate 6-4 6-3. Roda/Schulten Slootweg/ Slootweg 6-2 6-0. Damesenkel Dl: Mirjam Ver wijs - Rinzke Kok 6-4 3-5 wal kover. Hetty Mol - Marleen van Herpen 6-2 6-1. Damesdubbel Dl: Tbn Haaf/De Koning - Reijngoudt/Van Herpen 67 7-5 7-6. Mol/Kostense - Hooft- man/Coppoolse walkover. Pan- tekoek/Vleeshouwer - Stou- ten/Van der Werf 6-3 6-3. Ha- braken/Kok - Stuut/De Co ninck 7-5 3-6 6-3. Coppool se/Van Swaay 't Mannetje/ Kerkhove 6-2 3-6 6-3. Herenen kel Dl: Jan Lagendijk - Robby Vermeulen 6-2 6-4. Joost van Laar - Michel Ruitenbeek 6-0 6- 1. Hans van der Werf - Chiel van der Est 6-2 2-6 6-4. Corné de Frel - Jeroen Hoep 6-4 3-6 7-6. Richard Folmer - Jaco Vlees houwer 6-4 4-6 6-1. Wim Mul ders - Maarten Verjaal 6-2 6-2. Herendubbel Dl: De Spirt/ Merle - Hoets/Pantekoek 6-1 6- 0. Walpot/Verwijs - Muller/Van der Berge 7-5 6-1. Rijn berg/Boekholt - Van der Werf/Beije 6-4 6-1. Rijn berg/Boekholt -Verwijs/De Frel walkover. Van der Wer ken/Pijl - Hoogerhuis/Moer- land 6-3 6-4. Mixdubbel Dl: Reijngoudt/Reijngoudt - Pan- tekoek/Vleeshouwers 6-4 6-0. Van Urk/Van Urk - Verwijs/ Van Dijke 6-3 6-4. Koolaard/ Koolard - Schenk/ Schenk 6-2 6-1. Damesenkel D2: Portenge - Marianne Habraken 6-3 ,6-1. Herenenkel D2: Henk Koudijs - Jan de Ronde 6-2 6-2. André de Waal - Jan Walpot 6-3 6-3. Han Muller - Anthonie Verwijs wal kover. Ronnie de Waal - Kees Hameete 6-1 6-0. Martin Folmer - Piet van der Berg 6-4 64. Jo han Walpot - Erik Kroon wal kover. Tbnnie van der Berge Rob Loos walkover. Tbnnie van der Berge - Johan Walpot 6-3 61. Herendubbel D2: Van Hel- den/Vonderstein - Mol/Smit 6- 2 6-4. Moerman/Kramers/ Spinnewijn/Van der Velde wal kover. Kroon/De Jonge -De Waal/Den Ouden 6-4 6-2. Kou- dijs/Mol Muller/Wielaart 6-4 6- 3. De Ronde/De Waal -Van der Cingel/Hermes 6-7 6-1 6-2. Van Dijke/Van Dijke - Porten- ger/Vlijm 6-2 62. Mixdubbel D2: Schot/Struijk - Vleeshou wers/Vleeshouwers 7-5 6-3. Corti/Moerman - Walpot/Wal- pot 6-3 6-3. Hop/Hop - van der Cingel/Overbeeke walkover. Van Oeveren/De Jong Hop/Hop 6-4 6-1. WEA/MEVO'80 zal een interes sant seizoen tegemoet gaan. Twaalf teams komen in de der de divisie F uit en ook in de an dere poule E komen twaalf ploegen uit. Voor het eerst wor den de wedstrijden niet alleen in Zuid-Holland gespeeld, maar ook op Walcheren en Zeeuwsch-Vlaandêren. Voor het eerste herenteam van volleybalvereniging Kwiek staan er niet echte verrassin gen te wachten in het komende volleybalseizoen. In de eerste klasse B zijn Fikso/Lekker- kerk en Spirit uit de 2e klasse er bij gekomen. En Vovero 1 en Ekspalvo 4 zijn de nieuwko- merè uit de promotieklasse. Het damesteam van volleybal vereniging Kwiek komt het volgende seizoen voor de twee de keer uit in de eerste klasse district Rotterdam. Het eerste ZIERIKZEE - De Bridgeclub Zicrikzee heeft de laatste avond van het zomeravond- bridgeseizoen georganiseerd. Ondanks het mooie zomerweer schreven toch negentien paren in en werd het een geanimeerd bridge-avondje. Groep 1: ep. Oostwoud Wijde- nes 109 punten/56,77 procent; 2. ep. Stouten 106 punten/55,21 procent; 3. hm. Does-Eekman 105 punten/54,69 procent; 4. hm. Van Ast-Kegels 104 pun ten/54,17 procent; 5. ds. Van Oeveren-Tbnnekes 101 pun ten/52,50 procent; 6. ds. Flohil- v. d. Wekken 99 punten/51,56 procent; 7. ds. Does-Eekman 93 punten/48.44 procent; 8. heren Schot-De Vries 92 punten/47.40 damesteam van WEA/MEVO '80 moet het volgende seizoen uitkomen in de 2e klasse D. Indeling heren 3e Divisie F: Atak'55 1, Leto Print/SR 2. Set Up 1, Morres/Hulst 1, YVC 1, TGK/Brevok 2, Rijnmond 4, WS'92 2, Odulphus 1, Jeans Centre 1, Thrtwijk 1 en WEA/MEVO'80 1. heren le klasse B: Kwiek 1, VCO 1, Vo vero 1, Ekspalvo 4, Schollevaar 1, Schovocomca 3, Rijnmond 5, Spivo 2, Alcazar 1, Lekkerkerk 1 en Spirit 1. Dames le klasse B: Volley Voorne 2, Kwiek 1, Vovero 1, HJPV 2, Alcom/Ca- pelle 2, Krimpen 2, Rijnmond 2, Spivo 2, MVC 1, Bernisse 1, Spirit 1 en Valeas 2. Dames 2e klasse D: Volley Voorne 3, VCO 2, Libanon 2, Intermezzo 2, Ibis 2, Geervliet 1, Rijnmond 3, Spi vo 3, Alcazar 3, Yum 1, Lekker kerk 3 en WEA/MEVO'80 1. procent; 9. ep. Dijkstra 83 pun ten/43,34 procent en 10. ds. Delst-Steutel 69 punten/35,94 procent. Groep 2: 1. ds. v. d. Duyn- Henderson 98,4 punten/68,33 procent; 2. ep. Pomper 89 pun ten/61,81 procent; 3. ds. v. d. Berg-Roskam 84 punten/58,33 procent; 4. ep. Van Assendelft 73,2 punten/50,83 procent; 5. ds. De Feyfer-v. d. Zande 69,6 punten/46,25 procenf; 6. ds. Holty-Quik 64 punten/44,64 procent; 7. ds. v. d. Mark-Van Willegen 58,84 punten/83 pro cent; 8. ep. Kuipers 55,2 pun ten/38,33 procent en 9. mv. Plaating-hr. De Jongh 52,6 pun ten/35,83 procent. De zaaltop was voor de dames v. d. Duyn-Henderson met 68,33 procent. Hoets (links) en Pantekoek worden op de tweede dag door Merle/De Spirt in het herendubbel D- uit het toernooi geslagen. (Foto: Marijke Folkertsma). I A I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7