HOEVE DE TERP Nieuw aanzien Brouwse Schuitkade Stichting Rechtshulp biedt helpende hand Dinsdag voor de eerste keer zomeractiviteit ömroepzëelaiia Vernieling- frites wagen Reeks kleine aanrijdingen in druk weekeindeverkeer Ziekenauto stations beschikbaar Kop staart aanrijding Inbraak en insluiping- in woning- Diefstal fietsen 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 juli NEDERLAND 1 07.00 uur Journaal. 07.07 uur Alles kits. Met om: 07.07 uur David de Kabouter. 07.33 uur Journaal. 07.36 uur KRO's Tekenfilmfes tival. 08.00 uur Journaal. 08.07 uur Paperclips. 08.28 uur Journaal. 08.31 uur Topscore met Ted de Braak. 09.00 uur Journaal. 09.07 uur Superstars. 10.00 uur Total work out. 10.16 uur De familie Keuze kamp. 10.17 uur Buitenechtelijke za ken. 10.40 uur Candid camera. 11.00 uur Door de eeuwen ge dragen. 11.10 uur 2 Vandaag 11.25 uur WK voetbal. 13.00 uur Journaal. 13.45 uur WK voetbal. 16.00 uur Journaal. 16.08 uur Wild, wild world of animals. 16.32 uur Dertigers, Ameri kaanse serie. 17.20 uur Waku Waku. 17.51 uur Kookgek. 18.15 uur Sesamstraat. 18.30 uur Ko de Boswachter. 19.00 uur 't Was stil op straat. 20.00 uur Journaal. 20.26 uur Opsporing verzocht. 21.18 uur Televizier-zomerspe- cial. 21.48 uur De tijd staat even stil. 22.35 uur L. A. Law. Ameri kaanse advocatenserie. 23.20 uur Journaal. NEDERLAND2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Tour de France. 17.45 uur De Staatsloterij op lo- katie. 17.15 uur Samson 17.58 uur 2 Vandaag. 18.00 uur Journaal. 18.15 uur Actualiteiten. 18.30 uur Hoofdpunten uit het nieuws gevolgd door het weer. 18.38 uur Studio sport. 19.25 uur Stop de strop met Ro bert ten Brink. 19.55 uur Kansas. 21.35 uur Die 2 in de USA. 22.00 uur Emtpy nest. 22.30 uur Tour of duty. 22.35 uur A tiger's tale. 23.20 uur Architectuur in Ne derland. 23.50 uur Journaal. 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND3 08.53 en 17.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Villa Achterwerk. Met om: 17.30 uur Close-up. 17.45 uur Codenaam koken. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur Van gewest tot ge west. 18.55 uur WK Voetbal. 21.00 uur North Sea Jazz Festi val. 21.25 uur Nova. 22.00 uur Journaal. 22.25 uur WK Voetbal. 00.30 uur Journaal. RTL 4 06.30 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs programma. 07.00 uur Nieuws kranten overzicht. 07.07 uur Bob in the bottle. 07.30 uur Nieuws kranten overzicht. 07.37 uur Zasu Pitts Thelma Todd. 08.00 uur Nieuws kranten overzicht. 08.08 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. 08.30 uur Nieuws. 08.35 uur Santa Barbara, serie. 09.00 uur Nieuws kranten overzicht. 09.10 uur Santa Barbara. 09.30 uur The Simpsons. 09.55 uur Rescue 911. 10.50 uur Showtime shop 10.55 uur As the world turns, Amerikaanse soapserie. 11.40 uurTelekids. 12.45 uur Sport: Futbol mun- dial. 13.10 uur Sport: Major League baseball. 13.50 uur The upper hand. 14.25 uur As the world turns. 15.10 uur Rad van fortuin. 15.40 uur Santa Barbara, Ame rikaanse serie. 16.30 uur The Oprah Winfrey show. 17.20 uur Wie ben ik? 18.00 uur Zes uur nieuws. 18.15 uur Ooggetuige. 18.30 uur Rad van fortuin, spel- programma. 19.00 uur Full house, Ameri kaanse comedy. 19.30 uur Half acht nieuws. 19.50 uur Weer. 20.00 uur The bold the beauti ful, serie. 20.25 uur Cherry 2000. 22.05 uur Dirty Dozen, Ameri kaanse serie. 23.00 uur Nieuws en weer. 23.15 uur Josephine Baker. 00.25 uur David Letterman. 01.10 uur The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. 01.55 uur As the world turns, Amerikaanse soapserie. 02.40 uur Nachtprogramma. RTL5 17.50 uur C.O.P.S. 18.15 uur Paradise beach, serie. 18.40 uur Happy Days. 19.10 uur 21 Jump Street. 20.00 uur Denktank. 20.30 uur Quantum leap. ^1.25 uur RTL weer. 21.30 uur RTL half tien nieuws. 22.00 uur RTL sport. 22.30 uur 11 y a des jours .et des Lunes. 00.30 uur Hill Street blues. 01.25 uur Hei elei, kuck elei ak- tuel. 01.55 uur Nachtprogramma. BRT1 07.00 uur WK-Voetbal: Och tendjournaal. Overzicht van de vorige speeldag. 17.55 uur Tik tak. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos. 18.30 uur Black Beauty. 18.55 uur Samsonclip. 19.00 uur Hélène en de jongens. 19.30 uur Journaal en weerbe richt. 20.00 uur Buren, serie. 20.25 uur Margriet. 21.40 uur The Chef.' 22.10 uur Kijk uit! 22.20 uur Vlaanderen Vakan tieland. 22.30 uur Vandaag, sport en weerbericht. 22.55 uur Good morning Belgi um. WK-nieuws. 23.00 uur Programma van de Christen-Democratische Om roep. BRT 2 07.00 uur WK-voetbal: Och tendjournaal. 14.10 uur Ronde van Frankrijk. 18.45 uur WK-voetbal: Achtste finale. 21.05 uur Tour Bis. 22.15 uur WK-voetbal: Achtste finale. Elk half uur ANP-bulletin. 07.05 uur Nieuws en actualitei ten met om 7.15 uur het weer in de provincie. 07.32 uur Nieuwso verzicht. 07.45 uur Overzicht ochtend bladen. 07.50 uur De agenda. 08.08 uur Radio Nieuws Centra le met landelijke en internatio nale actualiteiten. 08.32 uur Nieuwsoverzicht. 08.45 uur Actualiteitenkwis. Luisteraars kunnen antwoor den op vragen over het nieuws. 08.50 uur Agendatip en agenda. 12.05 uur Nieuws en actualitei ten met oml2.15uur het weer in de provincie. 12.32 uur Regionaal nieuws overzicht. 12.35 uur Gesprek van de week. 12.55 uur De Agenda. 13.08 uur Radio Nieuws Centra le met landelijke en internatio nale actualiteiten. 16.03 uur Radio Tour de France. 17.05 uur Nieuws en actualitei ten met om 17.15 uur het weer in de provin cie. 17.32 uur Regionaal nieuws overzicht. 17.35 uur Verhaal Wim Hofman (1). 17.55 uur De Agenda. SCHARENDIJKE - Op de Brouwersdam nabij Scharen- dijke werd de voorbouw van een friteswagen vernield. De ruiten van het gebouwtje werden kapot gemaakt, een brandblusser werd leeggespo- ten en rubberverf en dieselolie werden over de vloer gegooid. De vernielingen werden in de nacht van vrijdag op zaterdag plaats. Dertien kilometer file SCHOUWEN-DUIVELAND - Schouwen-Duiveland trok het afgelopen weekeinde veel dagjesmensen. Vanuit Noord-Brabant en zelfs Limburg kwamen mensen om verkoeling te zoeken op het strand aan de Noordzee. De uittocht van dagjesmensen veroor zaakte zondagavond een file van dertien kilometer, vanaf de Rijksweg N-59 bij Serooskerke tot Bruinis- se. In het drukke weekeindeverkeer deden zich een aantal kleine aanrijdingen voor. De meest ernstige daarvan vond vrijdag om ongeveer 10.00 uur plaats voor de ophaalbrug in de Rijksweg N-59 bij Brui- nisse. Een 71-jarige man uit Rotterdam kwam met zijn auto vanuit de richting Rotterdam naar de brug gereden, toen die open ging. Hij remde nogal plotseling af waardoor de ach ter hem rijdende auto die werd bestuurd door een 76-jarige man uit Den Haag niet meer tijdig tot stilstand kon worden gebracht. Er ontstond een ket tingbotsing, waarbij ook nog een derde auto was betrokken, die werd bestuurd door een 38- jarige man uit Hei en Boei- koop. Hij reed achter de Hage naar. Alle drie de auto's wer den behoorlijk beschadigd en de 71-jarige man werd bij de aanrijding licht gewond. Op de kruising Zuidweg- Stapelsweg-Kruisweg nabij Zonnemaire reden twee perso nenauto's op elkaar. Een 42- jarige automobilist, die over de Stapelsweg reed, zou op het kruispunt geen voorrang heb ben verleend aan een 33-jarige automobilist uit Viersen die over de Zuidweg reed in de richting Zonnemaire. Bij de aanrijding die ontstond wer den beide voertuigen bescha digd. Op de Appelmarkt in Zierik- zee reed een 48-jarige chauf feur uit Amersfoort met zijn vrachtwagen met geopende laaddeur tegen een markies, die was aangebracht tegen de gevel van een boekhandel. De markies werd een halve meter opgelicht en beschadigd. De vrachtwagen werd niet bescha digd. In Renesse werd de gevel van de sportkantine over een afstand van vijf meter inge drukt. Vermoedelijk is een vrachtwagen bij het achteruit rijden tegen het gebouw aan gereden. De schade bedraagt 8000 gulden. Op de parkeerplaats aan de La- one in Renesse werd de auto van een 34-jarige automobi liste uit Zwitserland aangere den en beschadigd. De automo bilist die hiervoor verantwoor delijk was, reed door. Tijdens hel weekeinde bekeurde de po litie twee automobilisten die een auto bestuurden terwijl ze teveel alcohol op hadden. Het ging om een 24-jarige en een 27- jarige man, beiden uit Zierik- zee. ZIERIKZEE - Commissaris der Koningin de heer drs. W. T. van Gelder heeft afgelopen donderdag twee nieuwe zie kenautostations officieel in gebruik te nemen. Dit gebeur de door de logo's te onthullen van de GGD, de CPA en de Re gionale brandweer die op de auto's zijn aangebracht. De Regionale Brandweer Zee land heeft twee meetwagens ter beschikking die zijn uitge rust voor het doen van specia listische metingen. Deze me tingen worden verricht door deskundigen van de Regionale Brandweer. Met ingang van 30 juni zullen deze twee voertui gen echter ook gebruikt kun nen worden door de Centrale Post Ambulance Vervoer Zee land (CPA) en de Gemeen schappelijke Gezondheids dienst Zeeland (GGD) als zie kenautostations. Deze zieken autostations bestaan uit twee autobusjes van de brandweer die ingezet worden bij het ont staan van een ramp. Vanuit het station wordt met behulp van een geautomatiseerd compu terprogramma ter plaatse het gewondenspreidingsplan en het vervoer geregeld. Aan bei de zijden van de Westerschelde zal een busje komen te staan. De coördinator voor het gewon- denvervoer zal tijdens een ramp via een portable PC dit programma in het zieken huisstation bedienen. Op deze manier kan aan de medische leider van de GGD Zeeland aangegeven Vorden of en hoe verre knelpunten aanwezig zijn met betrekking lot de af voer van gewonden. De totale medische coördinatie zal in het voertuig plaatsvinden. De bus jes hebben, kortom, alles aan boord wat nodig is bij grotere ongevallen en oefeningen. Het ziekenhuisstation dat in de re gio Zeeuws Vlaanderen ge bruikt wordt zal in Tbrneuzen gestald worden. Voor Noord en Midden Zeeland zal Vlissin- gen de standplaats zijn. Deel zes: De vrouwen van De Terp Door MIEN VAN 'T SANT 152 Langzaam, alsof ze weet dat ze daar mee een te mooie droom aan flarden- rijt, schudt ze haar hoofd. 'Ik wil best op een goede toekomst drinken, Dirk. Graag zelfs! Alleen niet op een die je me nu voor ogen tovert. Ik wou dat ik er, net als jij, in kon geloven. Al leen ik kan het niet. Wees er maar niet boos om. Heus, we moeten niet zo ver in de toekomst denken. Voor mij is het dan net of we er God min of meer buiten willen sluiten. Hem zo'n beetje willen uitschakelen.' 'Zo bedoel ik het allerminst. Zonder zijn hulp presteert zelfs hoeve De Terp niets. Maar Jannie! Het móet toch mo gelijk zijn dat onze jongens in de toe komst beter met elkaar overweg zullen kunnen? Dat ze, ieder op zijn manier, samen willen werken aan de verdere bloei en groei van ons bedrijf. Het gaat met Dirk Jans leren op die school nu immers ook naar wens. Beter dan we het hadden durven verwachten. En Han is verstandig, toont in alles door zicht. Als je er goed over nadenkt zijn beiden onverbrekelijk met hoeve De Terp verbonden.' Dan opstaand en de glazen volschenkend zegt hij alleen nog maar: 'Als ik daarop nu nog niet met je mag klinken, dan toch wel op het feit dat wij samen tot nu toe zo goed hebben geboerd. Dat ik nog altijd ZIERIKZEE - Als gevolg van de bezuinigingen van de regering zijn de eigen bijdragen die voor pro deo advocaten betaald moeten worden aanzienlijk ver hoogd. Naar aanleiding hiervan is in Zierikzee de Stichting Rechtshulp Nederland opgericht. De heer Ch. van Oeveren hoopt met het systeem dat de Stich ting hanteert, te voorzien in een leemte die op dit gebied ontstaan is: de kosten voor een rechtszaak zijn voor veel men sen niet meer te betalen. Dit is volgens de initiatiefnemers een scheve situatie. Het zou er op neerkomen dat degene met het meeste geld een rechtszaak wint en niet degene die gelijk heeft. Veel mensen beginnen zelfs niet aan een procedure omdat ze, bij verlies, de proces kosten toch niet kunnen beta len. Het gebeurt zelfs wel eens dat mensen hun tegenstander halverwege de procedure ge lijk geven omdat het geld om door te gaan op is. De bestaande terrassen op het Havenplein zullen worden uit gebreid zodat iedereen een plekje heeft om te zitten. Voor de kinderen is er tussen 11.00 Volgens Van Oeveren bestaat er een stuwmeer van noodlijden de gevallen waarin geen uit weg meer geboden kan wor den. Veel burgers laten termij nen eenvoudig verlopen, zodat ze bij voorbaat al met hun rug tegen de muur staan en ze nog meer in het nauw komen. Het geld voor de Stichting hoopt Van Oeveren, juridisch advi seur, binnen te krijgen door middel van donaties. De cliënt betaalt zo voor de gevraagde hulp een geringe bijdrage, af hankelijk van de aard van de zaak. Als het toch nodig is om een advocaat in te schakelen moet dit wel zelf betaald wor den, maar tegen een zo laag mogelijk tarief. en 16.30 uur schminken, ver zorgt poppentheater Kris Kras diverse optredens en wordt er gegoocheld. De muziek op deze dag zal worden verzorgd door BRUINISSE - Een 28-jarige in woner van Nieuwe Tonge ver oorzaakte afgelopen zaterdag een aanrijding op de Rijksweg 18 bij Bruinisse doordat hij te laat zag dat een file voor de brug stond te wachten. Omstreeks 19.40 uur naderde de man, komend vanuit de richting Rotterdam, de staart van de file die, nadat de brug open was geweest, weer ging rijden. Hij had te laat in de ga ten dat de rij auto's langzaam reed, wilde remmen maar trap te op het koppelingspedaal in plaats van op de rem. Daar door botste hij tegen de laatste auto van de rijDe bestuurder van deze auto, een 30-jarige Duitse vrouw, schoot door de klap vooruit en reed vervol gens tegen de voor haar rijden de auto, bestuurd door een 44- jarige vrouw uit Duitsland. De bestuurder 'van de achterste auto is met een lichte hoofd wond overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Music Minded. Op deze eerste dinsdag van een serie van acht zal het uitgebreide programma te krijgen zijn voor alle komen de toeristendagen en zomerac- tiviteiten bij de VVV, bij de parkeerterreinen en rondom de stad. De tweede zomeractivi- teit is op dinsdag 12 juli. Dan is er naast het programma op het Havehplein de hobby- en crea- tiefmarkt op het plein bij de Nieuwe Kerk. De echte toe ristendagen starten op dinsdag 19 juli en vanaf dinsdag 16 augustus weer vier zomeracti- viteiten. De laatste keer is op 23 augustus op het Havenplein. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de Hogeweg in Burgh werd in gebroken in een particuliere woning. De dader werd tijdens de in braak betrapt door de be woonster, die thuis kwam. De dader schrok hier zo van dat hij het pand ontvluchtte via een raam. De man was gekleed in een rode trui. Dè inbraakpo ging vond donderdag plaats tussen 22.30 en 22.50 uur. Een dag later, drong een onbekende binnen in de woning van een 47-jarige vrouw aan de Hoge- zoom in Haamstede. Een dag eerder was in de woning al een bedrag aan contant geld mee genomen door een onbekende. BURGH-HAAMSTEDE - Een aantal mensen werden het af gelopen weekeinde geconfron teerd met diefstal van hun fiets. De fiets van een 46-jarige Duit ser werd gestolen vanaf een camping aan de Duinweg in Haamstede. Het voertuig is on geveer 300 gulden waard. De fiets van een 17-jarige man uit Zierikzee werd gestolen uit de Kromme Elleboog. De fiets vertegenwoordigt een waarde van 1600 gulden. Aan de Ramp- weg nabij Noordwelle werd de fiets gestolen van een 44-jarige Duitser en aan de Hogezoom in Renesse de fiets van een 25jarige Duitser. ZIERIKZEE - De eerste van de vier zomeractivitei- ten die dit seizoen door Zierikzee actief zijn georga niseerd gaat morgen, 5 juli van start. Het program ma speelt zich af op het Havenplein. van oordeel ben een vrouw uit duizen den te hebben veroverd.' Ze houdt hem haar glas voor, haar ogen warm op zijn gezicht gericht. 'Dat doe ik wat graag, Dirk! Ik ben blij dat je over mij tenminste'nog geen zorg hoeft te hebben. We moeten ernaar streven in de naaste toekomst vaker zo'n praat avond te organiseren. Het leven glipt tussen je vingers door. Onze jongens naderen de volwassenheid. Hebben die al voor een groot deel bereikt. Onze Maaike heeft haar eerste verliefdheid ook alweer overleefd. Waar is de tijd gebleven, sinds je me als jonge vrouw over de drempel van ons eerste huis droeg?' Dirk is direct onder zeil, maar Jannie kan de slaap niet te pakken krijgen. Eerst die vechtpartij tussen hun twee jongens. Een vechtpartij, waarvan ze ook nu de rechte oorzaak nog niet weet, er alleen maar naar kan gissen. Daarna, zopas, het gesprek met Dirk. Dirk, die vrijwillig een stapje terug ge gaan was. Wat zegt ze daar? Geen stap je! Een enorme stap! Hij, die er altijd naar toe had geleefd dat Dirk Jan zijn opvolger op hoeve De Tbrp zou worden. Dirk Jan, die als het zover zou zijn, ook geen Dirk Jan meer zou heten. Wèl de nieuwe Dirk de Graaff, die de liefde voor het bedrijf, voor mens en dier daar reeds mèt de moedermelk had kunnen indrinken. Haar man had haar, Jannie, volkomen verrast met wat hij vanavond met zo'n overtuiging had voorgesteld. Met een overtuiging die alleen niet voldoende was voor haar. Wie zal zeggen ook wel niet voor hem? Daaróm had hij er met voor zijn doen zoveel woorden wellicht naar toe gepraat. Omdat hij het ook niet zag, er diep in zijn hart allerminst van overtuigd was dat zijn twee zoons samen garant zouden staan voor een gezonde groei van het aloude familie bedrijf. Opeens voelt Jannie hoever ze in feite uit elkaar zijn gegroeid» Wat moet Dirk met zichzelf hebben gevochten om tot dit compromis te komen! Wat moet hij, de geboren optimist, te verwerken heb ben gekregen om nu zo overstag te gaan? Jannie weet, en ze is er oprecht blij om, dat Dirk na zijn reis met Han met heel andere ogen deze zoon heeft leren bekijken. Hoe die twee als het ware naar elkaar zijn toegegroeid. Ja, hoe Dirk het er op zijn manier moeilijk mee gehad dat hij deze zoon van hem min of meer naar de achtergrond had gedrongen. (wordt vervolgd) Ondanks de warmte ivordt in Brouwershaven hard gewerkt. De Schuitkade en het gebied rondom het scholencomplex en de Sint Nicolaaskerk krijgen via herinrichting een nieuw aanzien. Dat houdt onder meer in dat de Schuitkade met snelheidsremmende pla teaus en verhogingen wordt ingericht als 30-kilometergebied. Aan de westzijde van de rijbaan komt een vrijliggend trottoir. De par keerplaats naast het scholencomplex wordt opnieuw ingericht en tussen de Schuitkade en de Sint Nicolaaskerk wordt een half- verhard voetpad aangelegd. Aansluitend op deze werkzaamheden worden tijdens de grote vakantie de pleinen van beide basisscho len opnieuw betegeld en ingericht, onder meer met enkele speeltoestellen. Het is tenslotte de bedoeling dat een pad wordt aangelegd vanaf de voorzijde van het scholencomplex (schoolplein De Schoener) naar de achterzijde van de Sint Nicolaaskerk, waar via de on langs afgeronde restauratie een vergeten ingang van het gebouw weer opnieuw in gebruik is genomen. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 4