WorldCup USA 94 Van Vossen helpt Oranje aan de openingstreffer Junioren Delta Sport clubkampioen Maradona positief Maandag 4 juli speelt Oranje om 18.00 uur tegen Ierland MM IPRSiisp Van Kralingen wint het kogelstoten Elf jaar oude clubrecord estafette verbeterd Delta Sport houdt een receptie PETER VAN VOSSEN IN*DE USA WK-standen en uitslagen 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bryan Roy, de invaller voor Peter van Vossen, scoorde 1-2 tegen Marokko. (Foto: Joop van Houdt). ORLANDO - Oranje heeft de ,,hel van Orlando" overleefd, maar vraag niet hoe. Op het randje balanceren tegen Marokko, met hangen en wurgen winnen met 2-1 en zowaar nog als eerste eindigen in de poule ook. Het toernooi in Amerika is inderdaad niet te voorspellen. Het Nederlands elftal mag blijven in de broeikas die de Citrus Bowl van Florida is. Peter van Vossen startte in de basis. ,,Ik zag vanmorgen op het bord in Lake Nona dat ik zou spelen. Advocaat heeft mij natuurlijk een opdracht gege ven. Ik moet gewoon het duel aangaan. De kans van slagen is dat je vier op de tien duels kan winnen", vertelt Van Vossen na afloop in de mix-zone waar hij de vele journalisten te woord moest staan. De Zierikzeeënaar Peter van Vossen deed wat van hem ver wacht werd. Sleuren en nog eens sleuren. Ondanks de slechte ballen die hij toe gespeeld kreeg, won hij een aantal duels op de linkervleu gel. Dankzij de inzet kreeg Dennis Bergkamp de gelegen heid om te scoren. Ierland Ierland, waarvan de ploeg ruim een maand geleden in Til burg nog verloor, is maandag in de achtste finale de volgende tegenstander. Daarna lonkt Brazilië. Of het gunstig is kan men zich afvragen. Oranje was woensdag echter niet in de ge legenheid te rekenen, moest ge woon tot het uiterste gaan om het aangeslagen lijf te redden. Het lukte ternauwernood. Slachtoffers zijn er al gevallen in het kamp van Lake Nona. Rijkaard, de laatste van het gi-ote trio dat ooit in Milaan de dienst uitmaakte, kwam in de laatste wedstrijd van de poule al niet meer fri aanmerking voor een basisplaats. In de gro te ruimte aan de rechterkant kon hij het in de beklemmende hitte niet meer belopen. Winter kwam en de'ed het goed. Hij heeft meer loopvermogen en is momenteel wat fitter. Valckx en vooral De Boer als mandekkers blijft behelpen. Toch weigerde Advocaat een extra man achterin te posteren toen het in de loop van de twee de helft het beste leek aan te sturen op de remise. Ook dat zou met zekerheid recht geven op een plaats in de tweede ron de. Weliswaar wisselde Advo caat de vleugelspitsen Van Vos sen en Overmars, maar de ver vangers waren gelijk soortige types; ïhument en Roy. Wonderbaarlijk genoeg leverde het nog succes op ook. Thument zorgde van rechts voor onrust bij de Afrikanen, Roy, voor het eerst dit toernooi gepasseerd, maakte kort voor tijd het win nende doelpunt. Zelden eerder zal Advocaat zich zo opgelucht hebben gevoeld. Bergkamp bereidde de win nende treffer voor en werd daarmee de belangrijkste man van Oranje. De eerste van Ne derland had hij prachtig achter doelman Alaoui gelegd, nadat Van Vossen zich op onverklaar bare wijze langs drie Marokka nen had geworsteld. De „super sub", eindelijk weer eens in de basis, leek daarmee voor de ommekeer te zorgen. Berg kamp bewees als „diepste" spits goed uit de voeten te kun nen. Bryan Boy Maar achterin was Oranje op nieuw te kwetsbaar om de „nul" vast te houden. Bij zijn eerste actie legde invaller Had ji de ruimte die Nederland op links weggaf bloot, waarna de vrij gespeelde Nader kon intik ken. Daarna nam Oranje in de jacht op de zege ogenschijnlijk onnodige risico's. Roy bewees op de valreep dat risico in de hitte toch lonend kan zijn. Rijkaard was opvallend posi tief over zijn ploeggenoten. „Ik vind dat het Nederlands elftal een 'zeer goede prestatie heeft geleverd. We hebben onder zeer zware omstandigheden rede lijk gedomineerd en de tegen slag van de Marokkaanse tref fer kort na de rust goed opge vangen. Dat is knap." Bryan Roy had die ervaring al achter de rug. Hij verdween uit de ba sis en keerde tegen Marokko in de tweede helft terug. „Ge woon even weg zijn, dan ge woon invallen en dan gewoon een doelpunt maken", zei hij. Om er later aan toe te voegen: „Ja, natuurlijk, ik was heel blij." Ook Roy klaagde niet over de bondscoach. „Ik wist het al een dag dat ik niet zou spelen. De eerste twee wedstrijden had ik het ook vrij moeilijk gehad. In deze hitte grote afstanden belo pen is haast niet te doen. Daar- om is er wat anders gepro beerd. Dat kan ik accepteren." Mare Overmars: „Met name voor een spits is het haast on mogelijk hier een hele wed strijd te spelen. Steeds maar diepgaan, het kost ongelooflijk veel kracht. Op sommige mo menten is het beter even een stap terug te doen. Het kan niet anders." Dat was ook de mening van Van Vossen, die woensdag aan vankelijk de voorkeur kreeg boven Roy. „Het gaat erom met z'n allen zo hard mogelijk te werken en zo ver mogelijk te komen. Maar een sprint van dertig, veertig meter kost zo veel kracht, dat je het voor de goal nauwelijks nog kunt af maken." Van Vossen verliet uit eindelijk het veld met kramp in beide kuiten. Vreemd was dat Oranje blij was in Orlando te mogen blij ven. In de brandende zon van de Citrus Bowl is topsport on mogelijk. Met recht mogen de spelers van het Nederlands elf tal dat als excuus aanvoeren. Oranje voetbalt doorgaans in een hoog tempo, speelt op de aanval, hetgeen juist krachten verslindend is. Daarom is het nadeel groter dan bijvoorbeeld bij Belgen dan wel Ieren. Marokko - Nederland 1-2 (0-1). 43. Bergkamp 0-1, 47. Nader 1- 1, 78. Roy 1-2. Scheidsrechter: Noriega (Per). Toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Nader, El Khalej, Bouiyboud, Hababi, Samadi (Mar), Wouters (Ned). Marokko: Aleoui; El Khalej, Negrouz, Triki en El Hadrioui; Azzouzi (59. Daoudi), Samadi en Hababi; Nader, Bouiyboud (47. Hadji) en Bahja. Neder land: De Goey; Valckx, Koe man en De Boer; Winter, Jonk, Wouters en Witschge; Over mars (56. Taument), Bergkamp en Van Vossen (68. Roy). GOES - Tijdens een avond atle tiekwedstrijd in Goes heeft C- junior Jeroen van Kralingen het kogelstoten gewonnen. De atleet uit Dreischor stootte de kogel naar een afstand van 11 meter en 93 centimeter. Ca- trineke Stoutjesdijk debuteer de bij de A-meisjes op de 200 meter. Zij noteerde een aardige tijd van 28.1 seconden. Uitsla gen Delta Sporters: A- junioren: Catrineke Stoutjes dijk, 100 meter in 13.2 sec. 200 meter, 28.1 sec. C-junioren: Pieter-Jan Fioole, 100 meter in 13.3 sec. 1500 meter in 5.01 min. Verspringen, 4,34 meter. Jeroen van Kralingen, 100 meter in 13.9 sec. Kogelstoten, 11,93 me ter. D-Junioren: Arnout van Koeveringen, 80 meter in 10.9 sec. Verspringen, 4,44 meter. Ferdi Reedijk, 80 meter in 11.9 sec. Verspringen, 3,89 meter. Roland van Landegent, 1000 meter in 3.16.5 min. (PR). Ko gelstoten, 5,71 meter (PR). 80 meter, 12.4 sec (PR). VLAARDINGEN - Een nieuwe lichting atleten komt er aan bij atletiekvereniging Delta Sport. De Zierik- zeese atletiekvereniging staat al jaren bekend om haar grote jeugdgroepen. Afgelopen jaren boekten vooral de pupillen veel succes in de Zeeuwse Ir. Knaap pupillencompetitie. Die zelfde succesvolle groep pakt nu als D-junioren het clubkampioen schap van het district West (Zeeland en Zuid-Hol land). Op de atletiekbaan in Vlaar- dingen toonden de zeven atle ten, onder begeleiding van trainer Sytse Stins, de sterkste groep in de tweede klasse van Zuid-Holland en Zeeland. In de voorrondes toonden zij al een goede vorm. Op de finale-dag in Vlaardingen maakten zij de hoge verwachtingen waar. Zeer bijzonder was de 4 x 80 meter estafette. Arnout van Koeveringen, Marijn van Kra lingen, Roeland Landegent en Carlos Slinkert liepen een tijd van - 43.2 seconden. Dat bete kende een nieuw clubrecord. Een maand terug realiseerde het zelfde kwartet al een tijd van 44.9 seconden en dat bete kende toen al evenaring van het record. In 1983 liep het kwartet Robert van der Vegt, Raymond van Mourik, Serge Verschuur en Lennart Bolijn het record bij de D-jongens. „De jongens zijn zeer snel. Toch kan het nog veel sneller. De wissels waren niet goed", liet trainer Sytse Stins weten. Het gouden kwartet van Delta Sport noteerde niet alleen een bijzonder clubrecord, maar be haalde ook de eerste plaats op de estafette in Vlaardingen. Vooral de stabiliteit binnen het succesvolle team van Delta Sport bracht hen op het hoog ste treetje van het erepodium. Marijn van Kralingen won het kogelstoten. De 10 meter en 72 centimeter bracht veel punten binnen. Ferdi Reedijk won het discuswerpen met 20 meter en 58 centimeter. Veel punten werden er ver diend op het hoogspringen. Carlos Slinkert en Ferdi Ree dijk behaalden een zeer accep tabele hoogte van 1 meter en 40 De succesvolle ploeg van atletiekvereniging Delta Sport. (Foto: Familie Landegent). centimeter. Carlos Slinkert toonde zijn snelheid ook op de 80 meter sprint in 11.4 secon den. Arnout van Koeveringen was sneller dan zijn clubgenoot met 11.0 seconden. Dat leverde hem een knappe tweede plaats op. De D-junioren krijgen van trainer Stytsè Stins en assis tent-trainer René Baartse op zoveel mogelijk verschillende atletiekonderdelen training. Vooral bij de jeugd wordt meerkamptraining aangemoe digd zodat op latere leeftijd een keuze gemaakt kan worden uit specialisatie-nummers. Dat dit goed uitpakt bij de Del ta Sport atleten toonde het kampioenschap in Vlaardin gen. De meeste atleten komen op diverse nummers worden ingezet en dat is de grote winst bij een clubcompetitiepro- gramma. Arnout van Koeverin- gen werd tweede op het ver springen (4,56 meter) en Roe land Landegent behaalde een keurige derde plaats op de 1000 meter in 3.16.2 minuten. D-meisjes De D-meisjes van atletiekver eniging Delta Sport hadden pech op de finale-dag in Vlaar dingen. Door de goede resulta ten in de voorronde hadden ze zich met zeven andere ploegen uit Zeeland en Zuid-Holland geplaatst voor de finale. Helaas waren er twee meisjes van Delta Sport die het lieten afweten op het moment dat de ploeg afreisde naar Vlaardin gen. Hierdoor ging de ploeg on volledig naar de wedstrijd en was bijvoorbaat al kansloos vooreen ereprijs. De drie Delta Sport meisjes deden wat van hen verlangd werd. Door het ondertal kon er ook geen esta fette gelopen worden. „We heb ben gevraagd of er een meisje van Fortuna mee wilde lopen. Op die manier hebben we wel de estafette gelopen, maar deze telt natuurlijk niet mee in de einduitslag", vertelt trainer Hans Bevelander die het ook betreurt dal zijn ploeg niet vol ledig aan de start in Vlaardin gen kon verschijnen. Uitslagen D-jongens: Arnout van Koeveringen, 80 meter, 11.0 sec. Verspringen, 4,56 meter. Carlos Slinkert, 80 meter, 11.4 sec. Hoogspringen, 1,40 meter. Marijn van Kralingen, 80 me ter horden, 14.5 sec. Kogelsto ten, 10,72 meter. Arjo Nieuw koop, verspringen, 3,17 meter. 80 meter horden, 17.84 sec. Jef- ta van Donk, 1000 meter, 3.42 min. Kogelstoten, 8.42 meter. Roeland Landegent, 1000 me ter, 3.16.2 min. Discuswerpen, 12,40 meter. Ferdi Reedijk, hoogspringen, 1,40 meter. Dis cuswerpen, 20,58 meter. 4 x 80 meter estafette, 43.2 seconden (Arnout van Koeveringen, Ma rijn van Kralingen, Roeland Landegent en Carlos Slingert). Eindstand D-jongens 2e klas se: 1. Delta Sport, Zierikzee. 2. Fortuna, Vlaardingen. 3. Anti lope, Waddinxveen. 4. Rand stand Sport, Reeuwijk. 5. Spi rit, Oud-Beijerland. 6. AV'40, Alphen aan de Rijn. 7. Energie, Barendrecht. 8. Ilion, Zoeter- Uitslagen D-meisjes Delta Sport: Martine van der Cingel, 60 meter, 9.2 sec. 1000 meter, 3.38.2 minuten. Christien Tromper, 60 meter horden, 13.7 sec. Verspringen, 3,37 meter. Antoinette van Wijck, hoog springen, 1,25 meter. Kogelsto ten, 8,77 meter. ZIERIKZEE - Vrijdag 1 juli houdt handbalvereniging ZHV/Delta Sport een jubi leum-receptie in haar clubge bouw op sportpark Bannink. Op 29 juni 1969 werd de hand balvereniging opgericht. Het bestuur wil het 25-jarige jubi leum vieren met een hapje en drankje tussen 19.00 uur en 21.00 uur. Een jubileum-com missie bestaande uit Theo Bcr- revoets, Ria Schaaljc, Leen Le- gemaate en Kees de Vos heeft afgelopen weken al voor een uitgebreid programma ge zorgd. Na een jeugdfeest, kla- verjastoernooi en een rommel markt staan nu nog vrijdag I juli een receptie en zaterdag 2 juli een schuurfeest op.het pro gramma. (Vanuit Orlando) „Ik'kreeg dinsdagmiddag te horen dat ik in de basis stond tegen Marokko. Eerst moest ik het van het bord lezen, dat ophangt in Lake Nona. Later kwam Dick (bondscoach) het mij vertellenCees van Vossen had hierna een uur telefonisch contact met Peter. ,,Ik heb met Peter allerlei mogelijkheden besproken. Het was een diepgaand gesprek van beide kanten. Peter was goed doordrongen van deze kans die Advocaat hem bood", liet broer Cees vanuit de USA weten. Peter: ,,Ik ben de hele dag op Lake Nona gebleven. Rusten en con centreren op één ding: Marokko - Nederland. Woensdag morgen (gisteren) hebben we eerst ontbeten. Daarna zijn we vertrokken naar het stadion The Citrus Bowl. Om 12.20 uur (Amerikaanse tijd) zijn we het veld opgelopen voor het ceremoniële gedeelte. Het was alleen maar Oranje-supporters wat ik zag, tenminste, zo leek het. Om 12.30 uur was de aftrap. Ik speelde met de gedachte om mijn krachten te doseren. Het pakte anders uit. Ik voelde mij sterk op links. Op het moment dat ik die twee man uitspeelde zag ik Bergkamp de goal maken. Ik kan je niet uitleggen wat voor gevoel ik had na het doelpunt. Een opluchting, bovendien voelde ik dat ik niet meer kapot kon. Ik kreeg zelfs nog wat kansjes, maar de hitte is enorm. Na de 1-1 in de tweede helft ben ik nog meer gaan sleuren. Ik was kapot. Echt, ik had alles gegeven. Kramp in mijn beide kuiten. Deels door de enorme hitte. De wissel met Roy was goed. Ik zat in de dug-out toen Roy scoorde. Na afloop van de wed strijd hebben we het publiek bedankt. Wij blijven nu in Orlando om maandag tegen Ierland te spelenCees van Vossen: ,,Na de wedstrijd heb ik contact met Peter gezocht. Hij was dolblij. We hebben om 18.00 uur afge sproken in Walt Disney. Tijdens het diner met alle aan wezige familieleden (Gré, Kevin, Wilma, Hennie, Rini en Cees), hebben we uitvoerig gediscussieerd over de wedstrijd. Wij hebben het gevoel dat het weer gelukt is." Peter: ,,Ik heb het idee dat ik dicht bij de spelers groep blijf zitten. Misschien tegen Ierland weer een ba sisplaats? Het is zeker in Nederland wel een gekken huis. Er komt bij ons weinig over hoe de situatie in Nederland is. Leven jullie mee met het WK?"< ZIERIKZEE - Nederland is door de 1-2 overwin ning op Marokko en de 0-1 nederlaag van België tegen Saudi-Arabië alsnog poulwinnaar gewor den. Vannacht nog twee wedstrijden: Grieken land - Nigeria en Argentinië - Bulgarije (om 1.30 uur). Groep A, eindstand: Roemenië Zwitserland VS Colombia 3 2 0 1 3 111 3 111 3 10 2 6 5-5 4 5-4 4 3-3 3 4-5 Groep D: Argentinië Nigeria Bulgarije Griekenland Roemenië, Zwitserland en Verenigde Staten geplaatst voor achtste finales. Groep B eindstand: Rus land - Kameroen 6-1. Brazi lië - Zweden 1-1. Brazilië 3 2 1 0 7 6-1 Zweden 3 1 2 0 5 6-4 Rusland 3 1 0 2 3 7-6 Kameroen 3 0 1 2 1 3-11 Brazilië en Zweden ge plaatst voor achtste finales. Groep C, eindstand: Duitsland 3 2 1 0 7 5-3 Spanje 3 1 2 0 5 6-4 Zuid-Korea 3 0 2 1 2 4-5 Bolivia 3 0 12 11-4 Duitsland en Spanje ge plaatst voor achtste finales. 2 2 0 0 6 6-1 2 10 13 4-2 2 10 13 4-3 2 0 0 2 0 0-8 Programma: donderdag 30 juni: Griekenland - Nigeria) Argentinië - Bulgarije. Groep E, eindstand: Ier land - Noorwegen 0-0. Italië - Mexico 1-1. Mexico 3 1114 3-3 Ierland 3 1114 2-2 Italië 3 1114 2-2 Noorwegen 3 1114 1-1 Mexico, Ierland en Italië ge plaatst voor achtste finales. Groep F, eindstand Marok ko - Nederland 1-2. België Saudi-Arabië 0-1. Nederland 3 2 0 1 6 4-3 Saudi-Arabië 3 2 0 1 6 4-3 België 3 2 0 1 6 2-1 Marokko 3 0 0 3 0 2-5 Nederland, Saudi-Arabië en België geplaatst voor achtste finales. Speelschema Achtste finales Wedstrijd 37 zaterdag 2 juli Chicago Duitsland - B3/F3. Wedstrijd 38 zaterdag 2 juli Washington Spanje - Zwitser land. Wedstrijd 39 z'ond.ag 3 juli Dallas Saudi-Arabië - Zweden. Wedstrijd 40 zondag 3 juli Los Angeles Roemenië D3/E3. Wedstrijd 41 maandag 4 juli Orlando Nederland - Ierland. Wedstrijd 42 maandag 4 juli San Francisco Brazilië - Ver enigde Staten. Wedstrijd 43 dinsdag 5 juli Boston Dl - E3/F3. Wedstrijd 44 dinsdag 5 juli New York Mexico - D2. DALLAS/BUENOS AIRES - Diego Maradona, de 33-jarige aanvoerder van Argentinië op het WK Voetbal in de Verenigde Staten, is betrapt op do ping. Na de in 2-1 geëindigde wed- doen. strijd Argentinië-Nigeria. af gelopen zaterdag in Boston, wees het lot Maradona aan als de Argentijnse speler die na de wedstrijd een plasje moest In de urine van één van de beste spelers ter wereld heeft men sporen aangetroffen van efedrine, een stof die op de lijst van verboden middelen staat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8