Gevarieerd programma Visserijdagen Bruinisse Woonwensen van ouderen kunnen slechts ten dele worden uitgevoerd .iiiin, streeknieuws ALLES VOOR DE BARBECUE... Ondersoek naar beleid aanpasbaar bouwen LAMSKOTELETJES 100 gram 1.89 KIP-FILET 100 gr.1.7S Met luchtvaartshow boven havenplateau DONDERDAG 30 JUNI 1994 NR 25588 5 ZIERIKZEE - De woonwensen van ouderen in de sociale sector, die zijn aangewezen op de bestaande wo ning voorraad kunnen maar gedeeltelijk worden gerealiseerd. Die conclusie wordt getrokken in het rapport 'Geen drempel te hoog'. Een onderzoek naar Zeeuwse sociale huurwoningen die geschikt zijn voor ouderen. En naar het beleid van gemeenten en woningcorporaties met betrekking tot aanpasbaar bouwen. De Natio nale Woningraad en de provincie Zeeland, die het onderzoek uitvoerden, zijn van mening dat er voor ge meenten en woningcorporaties een forse opgave ligt. Beter Wonen houdt bij de nieuwbouw van woningen meestal rekening omdat ze voor ouderen geschikt moeten zijn. (Archieffoto). Enerzijds moeten zij de be staande woningvoorraad, voor zover mogelijk, geschikt ma ken voor ouderen. Anderzijds moet bij nieuwbouw het aan pasbaar bouwen als standaard uitgangspunt worden geno men. Overigens is de situatie in Noord-Zeeland, dus ook op Schouwen-Duiveland, nog het meest gunstig. Het huisvesten Het startsein voor de Bruse Visserijdagen wordt donder dag 14 juli om 14.00 uur gege ven door burgemeester A. Vo gelaar van Bruinisse. Hij wordt daarin bijgestaan door Miss Visserijdagen 1994 die op exclusieve wijze - hoe wordt van ouderen is één van de be langrijkste volkshuis vestings- opgaven voor de komende de cennia. Nederland vergrijst en ouderen willen steeds langer zelfstandig blijven wonen. Om dat de bijdrage, die daaraan kan worden geleverd door nieuwbouw, naar verwachting beperkt zal zijn, zal de be staande woningvoorraad niet verklapt - per Kever arri veert. Vanaf 15.00 uur verzorgt Oom Ko in de Oudestraat een show voor kinderen en volwas senen. Oom Ko brengt onder meer een goochelact, poppen kast en clownerie. 's Avonds vanaf 20.00 uur wor- steeds meer moeten voorzien in de woningbehoefte van oude ren. Tijdens het onderzoek naar ou- derengeschikte woningen en het woonbeleid in Zeeland werd gebruik gemaakt van de Seniorentabel, een landelijk aanvaard consumentenkeur merk voor ouderenhuisves ting. De Seniorentabel werd den in het NH-verenigingsge- bouw aan de Deestraat video films vertoond over het van gen, verwerken en de afzet van haringen en mosselen. Zij die de voorkeur geven aan een ge zellig dansje kunnen vanaf 20.00 uur terecht in de feesttent die opgesteld staat op het par keerterrein hoek Nieuwstraat/ Dreef. De vierfnans-formatie Bourbon zorgt voor de muziek. Vrijdag wordt om 10.30 uur de braderie in Oudestraat, Korte en Lange Ring geopend. De braderie wordt muzikaal om lijst door een dweilband en Oom Ko is ook weer present. opgesteld door de ouderenbon den en de Stuurgroep Experi menten Volkshuisvesting (SEV). Ze kan zowel worden ge bruikt als programma van ei sen bij nieuwbouw- en verbete ringsprojecten als instrument om de geschiktheid van be staande woningen te toetsen. De doelgroep waarvoor het on derzoek werd uitgevoerd zijn Om 14.00 uur gaat de dansshow van Dansschool Kramer uit Zierikzce van start in de feest tent. De al genoemde lucht vaartshow gaat om 19.00 uur van start. Bij goed weer is er ook een hete luchtballon. Danslustigen kunnen 's avonds weer terecht in de feesttent. Ook zaterdag is de braderie nog te vinden in de straten van Bruinisse. De maritieme be drijfspresentatie gaat om 11.00 uur van start op het havenpla teau. Tb zien zijn oude ambagh- ten en er is een groots opgezet mensen van 55 jaar en ouder. 'Een groep die in Zeeland 25,6 procent van de bevolking vormt (landelijk is dat 22,3 procent). Bijna de helft van die groep woont in een sociale huurwoning. Tijdens het onderzoek bleek dat in Zeeland nauwelijks wo ningen zijn die aan alle eisen van de Seniorentabel voldoen. De onderzoekers signaleerden er 450. Deze woningen zijn on der meer 'rolstoeltoeganke lijk'. Wanneer de eisen wat la ger worden gesteld komt men tot 7940 ouderengeschikte wo ningen in heel Zeeland, waar van 3477 op Schouwen-Duive land. Deze huizen hebben één woonlaag, centrale verwar ming, een buitenruimte van vier vierkante meter, de voor zieningen op een afstand van maximaal 500 meter en zonder treden toegankelijk. Ze zijn voldoende om ongeveer een derde van de ouderen in de so ciale sector te voorzien van een woning. In het rapport 'Geen drempel te hoog' wordt daarom de aan beveling gedaan op lokaal ni veau een beleid te ontwikkelen waarbij potentieel voor oude ren geschikte woningen in kaart worden gebracht. Dit met het doel in de komende ja ren aanpassingen aan te bren gen die de woningen alsnog ge schikt maken. Evenals in ande re provincies zou in Zeeland een provinciaal stimulerings fonds Ouderenhuisvesting in het leven moeten worden ge roepen. Gemeenten zouden de naar het gemeentefonds over gehevelde '2000-regeling' in moeten zetten ten behoeve van de stimulering van ouderen huisvesting. De eisen in de Seniorentabel trekken volgens de onderzoe kers een te zware wissel op de geschiktheid van woningen voor ouderen, terwijl slechts een beperkt deel van de oude ren rolstoelafhankelijk is. Aanpassing van de bestaande voorraad woningen met het doel aan de eisen in de Senio rentabel te voldoen moet schier onmogelijk worden geacht". Men is van mening dat het noodzakelijk is nieuwbouw woningen aanpasbaar te bou wen voor alle categorièën wo ningzoekenden. Wanneer daar mee vanaf het begin van het bouwproces rekening wordt gehouden, hoeft dit niet duur der te zijn, zo is gebleken uit experimenten. Tenslotte ver dient het aanbeveling om ook bij nieuwbouw in de duurdere (commerciële) sectoren (huur en koop) aandacht te geven aan de Sénioreritabel en aanpas baar te bouwen. te schaaldierenpresentatie. Hobbyisten tonen hun van be staande vissersschepen nage bouwde modellen. Het insche pen voor de vlootshow gaat om 13.30 uur van start. De afvaart van de schepen staat gepland voor 14.00 uur. Na de vloot show is er een optreden van Marianne Weber op het haven plateau. De formatie Car touche verzorgt 's avonds de dansmuziek in de feesttent. Tijdens de Visserijdagen is het drie dagen lang kermis in Brui nisse. Op vrijdag en zaterdag kan men verder rondvluchten per helikopter maken vanaf het Bruse strandje. Zowel in ca férestaurant Storm als in Euro pees restaurant De Meeuw wordt voor muziek gezorgd. Stuitje Leut is te horen en te zien in de Meeuw zaterdagmid dag vanaf 16.00 uur. Ook dit jaar staat de barbecue weer op gesteld op het parkeerterrein achter de Rabobank. En uiter aard is er volop gelegenheid om mosselen te eten. ZIERIKZEE Geslaagd Hans Wansink uit Zierikzee is geslaagd voor het diploma HEAO bedrijfseconomie. Hij volgde de opleiding aan de Ho geschool Zeeland te' Vlissin- gen. RENESSE Geslaagd Inge Schaleven uit Renesse slaagde in Eindhoven voor het HEAO-examen. Haar studie richting was Communicatie. BROUWERSHAVEN Oud papier ophalen Leden van de ASV Brouwers haven halen zaterdag 2 juli oud papier op in de kern Brouwers haven. Men begint rond te rij den om ongeveer 9.00 uur. De inwoners wordt verzocht hun oud papier tijdig en gebundeld aan de stoeprand gereed te zet ten. ZONNEMAIRE Geslaagd Oud-inwoner van Zonnemaire, C. D. Duinhouwer is geslaagd voor het examen Elektrotech nisch ingenieur, richting Ener gietechniek aan de HTS in Rot terdam. DREISCHOR Schuurfeest Evenals in andere jaren ver zorgt de PJZ (Plattelandsjon geren Zuid) weer een schuur feest. Het feest wordt ook dit jaar weer gehouden in de schuur van de familie Van der Velde aan de Zuiddijk bij Drei- schor. De muziek tijdens het feest wordt ook dit jaar weer verzorgd door de Brabantse band Backside. Tevens treedt op de Zeeuwse formatie Slipge vaar onder leiding van Jan Poot. Iedereen is welkom vanaf 21.00 uur. BRUINISSE Collecte Lever/Darm Stichting De collecte voor de Nederland se Lever/Darm Stichting heeft in Bruinisse een bedrag van 1.108,35 gulden opgebracht. Start EHBO-cursus De Bruse Rode Kruis afdeling gaat na de zomervakantie met een cursus EHBO van start, in totaal 20 lesavonden wordt uit gebreid ingegaan op het verle nen van eerste hulp bij onge lukken, verbandleer en reani matie. Voor het laatste onder deel wordt een apart examen afgenomen. De lessen zijn met ingang van 5 september op maandagavond in het Rode Kruis-gebouw aan de Post- straat. Voor informatie kunt u contact opnemen met mevrouw W. van der Velde-van Oeveren, telefoon 01113-1419. Aanmel dingen worden tegemoet ge zien door mevrouw E. Bolier- Mol, telefoon 01113-2247. In schrijven voor 11 juli. Mosselkwaliteit Afgaande op de kwaliteit van de aangèboden mossels op de veiling in Yerseke zien de om- zetkansen er voor het komend seizoen veelbelovend uit. Zo wel uit de hoek van handelaren als die van de (meeste) kwekers klinken optimistische gelui den. Het vleesgewicht is rela tief hoog en de kleur oogt door de bank genomen aantrekke lijk. Vanaf vrijdag 8 juli is de nieuwe oogst van de bodem- kweekbedrijven bij de regulie re handelaren en de restau rants verkrijgbaar. MIDDELBURG Ondernemingsbeurs Op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland wordt op woensdag 6 juli in Middelburg een voorlichtings bijeenkomst gehouden over een ondernemingsbeurs. Ge bleken is dat bij het midden- en klein-bedrijf grote behoefte be staat aan een centraal registra- tiepunt waar vraag en aanbod van bedrijfsactiviteiten bijeen kunnen worden gebracht, ten behoeve van contactbemidde ling. De Kamers van Koophan del willen met de opzet van een ondernemingsbeurs in deze be hoefte voorzien. De bijeen komst waarbij hierover infor matie wordt gegeven is in hotel Arneville en begint om 18.00 uur. UTRECHT - De Europese Com missie heeft een subsidie van 110.000 gulden toegekend aan de Stichting Jongeren Onder wijs Media. JOM is een lande lijke organisatie voor jeugd- communicatie. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te De Krim: P. Lang broek, kandidaat te Veenen- daal; te St. Maartensdijk: L: M. Jongejan, kandidaat te Nieuw- Lekkerland. Aangenomen naar Utrecht als predikant voor bijzondere werkzaamheden (geestelijk verzorgster t.b.v. de Stichting Henriëtte Swellengrebel, zorg centrum voor ouderen): mevr. drs. S. M. A. Wevers-van der Feltz, kand. te Doorn, thans werkzaam als vicaris voor het orgaan van bijstand voor het pastoraat in Verzorgings- en Verpleeghuizen te Utrecht. Bedankt voor Alsmeer (wijk zuid): J. B. Alblas te Hazers- woude. Toegelaten tot de evangeliebe diening: mevr. H. de Greef, Stadhouderslaan 112, 3583 JP Utrecht; K. L. Blom, J. W. Fri- sostraat 16, 3583 JS Utrecht; J. S. Kortleve, Filipijnen 303, 3524 JM Utrecht. Toegelaten tot de evangeliebe diening en beroepbaar: mevr. T. J. Braam, Dorpsstraat 97, 6681 BM Bemmel; J. J. Hin- kamp, Grote Maote 80, 7123 CG Aalten; H. J. van Kapel, Gra- genbogerd 29, 5311 GA Game ren; P. Langbroek, Roland Holstlaan 35, 3906 XA Veenen- daal; E. B. Kok, Grensweg 1-A, 3849 MT Hierden; A. J. Renke- ma, Dollardstraat 9, 8226 GM Lelystad; J. de Visser, Boomstede 29, 3608 AB Maars- sen; A. F. U. Braakman, Tolak- kerweg 165, 3738 JL Maartens dijk; N. J. P. Sjoer, De Fuik 2, 3995 BH Houten. Per 1 januari 1995 beroepbaar: J. Eertink, Dennenlaan 80, 7461 XK Rijssen. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Noordwijk (bw. Ichthus): A. van de Beek te Rijssen. Aangenomen naar Usselo: G. J. Bouwmeester, kandidaat te Nieuwegein. Christelijke Geref. Kerken Beroepen te Sliedrecht-Cen- trum (tweede predikants plaats): K. Visser, kandidaat te Genemuiden. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Oosterend (Texel): E. Venema te Elspeet; te Aagte- kerke: M. Karens, kandidaat te Zoetermeer. Nieuwerkerk (Zld) beroept kandidaat M. Karens NIEUWERKERK - De Gerefor meerde Gemeente te Nieuwer kerk heeft een beroep uitge bracht op de heer M. Karens, kandidaat Zoetermeer. Dé heer Karens heeft inmiddels 48 beroepen ontvangen. Martin Karens werd geboren te Zoetermeer op 31 augustus 1946. Hij studeerde aan de Theologische school van de Ge reformeerde Gemeente te Rot terdam. Ds. C. Meijer 80 jaar. BROUWERSHAVEN - Ds. C. Meijer, Gereformeerd emeritus predikant te Heesch, die de kerk van Beverwijk-Heems kerk diende, wordt donderdag 7 juli a.s. 80 jaar. Ds. Meijer werd 7 juli 1914 te Brouwershaven geboren. Hij bezocht het gymnasium in Mid delburg en studeerde aan de Vrije Universiteit in Amster dam. Ds. Meijer werd, na enige tijd hulpdienaar in 's-Graven- hage-Loosduinen geweest te zijn, 21 november 1943 predi kant te Zuilichem. Vandaar vertrok hij in 1946 naar Bever wijk. Deze kerk ging in 1967 sa men met die van Heemskerk. In 1980 werd deze kerk weer gesplitst in Heemskerk en be verwijk. Ds. Meijer was tot aan zijn emeritaat, op 1 augustus 1979, predikant te Beverwijk- Heemskerk. Advertentie gemarineerde n* 11/ gemarineerde Caribische SCHUITHAVEN 15 TEL. 01110- 17878 ZIERIKZEE gemarineerde VARKENS-SATÊ 3 stokjes 2.25 Meevaren met een Bruse mosselkotter en ander amusement: De ingrediënten van de Visserijdagen die volgei\de week worden gehou den. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - Water en lucht, die twee elementen spelen een belangrijke rol tijdens de Bruse Visserij dagen op donderdag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 ju li. Op het programma naast de vertrouwde vloot show waarbij iedereen de kans krijgt een vaartocht je aan boord van een Bruse mosselkotter mee te ma ken, een luchtvaartshow boven het havenplateau.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5