Deze week: Leerlingen obs De Schelphoek voeren musical op in dorpshuis Groep inwoners Westenschouwen beducht voor recreatie in polder Westerschouwen gaat aantal honden tellen Staatsbezoek aan IJsland Nieuwe directeur Zeelandia Gevangenis straf voor autokrakers Dode bij vechtpartij Taxi achtervolging wiïk f174 £H!r CARE BODYLOTION WA V "acon 200 ml 5,95 u Wethouder: Gebied wordt er alleen maar mooier op DONDERDAG 30 JUNI 1994 NR 25588 3 Verwacht'ng t/m maandag 4 juli WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 16 graden Middagtemp. 29 graden Windkracht oost 4 Zondag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 18 graden Middagtemp. 29 graden Windkracht variabel 3 Maandag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 18 graden Middagtemp. 29 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 1 juli Zon op 05.22, onder 22,01 Maan op 00.58, onder 14.49 Nieuwe Maan: 8 juli (23.38) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft zomeren in Ne derland; de komende dagen ligt de middagtemperatuur rond 28 gra den. Naast zon komt er ook nu en dan bewolking voor en plaatselijk valt er een regen- of onweersbui. Van buien is vannacht en morgen nog geen sprake. Vannacht is het helder en de temperatuur daalt naar ongeveer 12 graden. De wind zoekt geleidelijk de oosthoek op en is zwak tot matig, rond kracht 3. Mor gen overdag is er volop zon en het blijft dan ook droog. De oostenwind neemt toe tot matig, windkracht 4. Er wordt tamelijk warme lucht aan gevoerd en het kwik loopt morgen middag in het noorden op tot onge veer 26 graden; in het zuiden van het land komt de temperatuur plaat selijk in de buurt van de 30 graden. Het zonnige en warme weer wordt veroorzaakt door een hogedrukge- bied, waarvan de kern morgen in de buurt van de Noorse zuidkust ligt. Het systeem verplaatst zich lang zaam nog wat naar het noordoosten waardoor storingen de gelegenheid krijgen wat dichter bij ons land te ko men. Tijdens het weekeinde kan er dan ook lokaal onweer voorkomen, maar het blijft erg warm met maxi ma van tegen de 30 graden. REYKJAVIK (ANP) - Koning in Beatrix en prins Claus arri veren vandaag, donderdag, in Reyjavik voor een tweedaags staatsbezoek aan IJsland. Ze worden ontvangen door presi dente Vigdis Finnbogadottir. Omdat het eiland niet over een eigèn leger beschikt, heeft de presidente twaalf politie agenten opgescharreld om een erehaag voor koningin en prins te vormen. De eerste dag staat vooral in het teken van de cultuur. Bea trix en Claus bezoeken bijvoor beeld het Ami Magnusson In stituut, waar stokoude hand schriften te zien zijn. In het kielzog van koningin en prins komt een handelsmissie mee. Een van de deelnemers is Heineken. De brouwerij pro beert een betere plaats te ver overen tussen de inlandse bie ren Viking en Egils. ZIERIKZEESCHEÜ N1EUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W. G. Rietveld ZIERIKZEE - De heer G. Riet veld is benoemd tot statutair direeteur bij de Koninklijke Zeelandia in Zierikzee. Sinds begin deze maand be staat de directie van Koninklij ke Zeelandia H. J. Doeleman BV uit H. J. Doeleman, P. Schotte en G. Rietveld. Binnen de nieuwe directie zal Rietveld zich gaan bezighouden met de commerciële activiteiten en de marketingactiviteiten van de gehele Zeelandiagroep, zowel nationaal als internationaal. Rietveld blijft daarnaast direc teur van de dochteronderne ming Zeelandia bakkerij grondstoffen, die de verkoop en distributie van deze produk- ten op de Nederlandse markt verzorgt. BRUINISSE - De politierech ter in Middelburg heeft twee Amsterdammers, de 25-jarige M. van D. en de 21-jarige J. H. conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes. respectievelijk vijf weken we gens enkele autokraken en diefstallen, die begin augustus van het vorige jaar in Bruinis- se werden gepleegd. Eventueel mag het duo het ver blijf achter de tralies omruilen voor 80 en 70 uur dienstverle ning. Het tweetal trok in de nacht van 6 op 7 augustus op de parkeerplaats bij Aquadelta de aandacht van de politie door hun vreemd gedrag. Ze werden aangehouden en in hun auto la gen diverse -dure autocasset- tespelers die kennelijk nog maar kort daarvoor waren ont vreemd. Zonder veel aandrin gen bekenden ze twee autokra ken te hebben gepleegd, per ongeluk een bougie door een autoruit te hebben gegooid die eigenlijk voor een andere auto was bestemd en en passant nog een fiets en een buitenboord motor te hebben gestolen. Als achtergrond van hun gedrag verklaarde H. dat hij na een avondje stappen met wat vrienden op het idee kwam de radio's uit de auto te halen en die in Amsterdam te verkopen. Voor Van D. was het de eerste keer, maar hij wilde het wel eens meemaken, zo vertelde hij de politierechter. ROTTERDAM (ANP) - Een nog onbekende man is donderdag ochtend om het leven gekomen bij een vechtpartij. Dat gebeurde in een drugspand aan de burgemeester Meinesz- laan in Rotterdam. Het slacht offer viel uit een raam van de eerste verdieping. De politie houdt rekening met de moge lijkheid dat de man is geduwd. - In het propvolle dorpshuis van Serooskerke voerden dinsdagavond de zestien leerlingen van obs De Schelphoek de musical Re pelsteeltje op ter gelegenheid van het afscheid van groep acht. Omdat deze groep slechts twee leerlingen telt, werkten alle scholiert jes mee aan de uitvoering. De onderwijzers Erik Holm en Hans Schreurs hadden het stuk zodanig bewerkt en aangepast dat er voor iedere leerling een rol was weggelegd. De allerkleinsten traden bijvoorbeeld aan als kaboutertjes. Er waren drie decors opgebouwd. Het bos en molenaarshuis. en het huis van Repelsteeltje stonden op het podium, terwijl het koninklijk paleis een plaatsje in de zaal had. Aan de hand van een lichtinstallatie werd telkens van decor veranderd. De toneelspelertjes droegen 'echte' kostuums, die voor deze gelegenheid speciaal waren gehuurd in Middelburg. De twee kinderen die afscheid namen van De Schelphoek ontvingen ieder een boek met verhalen geschreven door hun medeleerlingen en foto's van hun schooltijd in Serooskerke. (Foto: Marijke Folkertsma). Advertentie ten. Hij concludeerde dat men zich aan die belofte dreigt te onttrekken. Volgens wethouder Veerhoek is er absoluut geen sprake van dergelijke beloftes. ,,Ik heb mijnheer Douw ook uitge daagd om dat hard te maken. Maar daar werd niet op gerea geerd". Zowel Wiggers als Douw zeiden te spreken na mens praktisch de hele bevol king van Westenschouwen. Veerhoek plaatst daar zo zijn kanttekeningen bij. ,,Het zijn tot nu toe allemaal mensen uit dezelfde hoek geweest. En als zij zeggen dat zij praktisch voor de hele bevolking spreken laat ik dat voor hun rekening", aldus Veerhoek. ,,Ik heb zelf een beetje het ge voel dat het zoiets is van 'Over al, maar niet in mijn achter tuin', aldus Veerhoek. Hij kop pelt daar de opmerking aan vast dat het nog allerminst ze ker is dat er op de plaats in het poldergebied die men nu op het oog heeft ook daadwerkelijk een natuurcamping wordt ge realiseerd. „Het kan ook best zo uitkomen dat er voor een an dere locatie gekozen wordt", aldus Veerhoek. Democratie Douw riep vorige week tijdens de commissievergadering uit dat als de plannen onverhoopt door zouden gaan, dat in zijn ogen betekent dat de macht van de dictatuur heeft gezege vierd. „Alle uitingen over de mocratische besluitvorming, ook in deze kring bij herhaling door bestuurders geuit, zijn dan hólle frasen geweest", al dus Douw. Onzin volgens Veer hoek. „Er is absoluut geen sprake' van dictatuur van de macht. In tegendeel: het gaat juist om de mocratie. Als de gemeenteraad tegen de plannen stemt gaat het feest niet door. Zo simpel is dat. Ik vind ook dat de be zwaarmakers in kwestie wat dat betreft nogal hoog van de toren blazen". Volgens Veerhoek is op dit mo ment nog geen duidelijkheid te geven over de toekomst van het gebied. Hij stelt dat zowel ge meente, Landbouwschap als Recreatieondernemers op dit moment nog wat huiverig zijn voor een landinrichtingspro ject. ,,Er leven wat dat betreft- nog een heleboel vragen en daar wil men eerst helderheid over", aldus Veerhoek. Hij hoopt wel dat nog dit najaar meer duidelijkheid zal ont staan. Gemeenteambtenaar belast met taak BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschou wen gaat het aantal honden van de Inwoners tellen. De controle op de hondenbe lasting wordt in het laatste kwartaal van dit jaar gehou den. Het uitvoeren van de con trole wordt opgedragen aan een gemeenteambtenaar. De raadscommissie voor financiën kreeg dinsdagavond de keuze voorgelegd om de controle te laten doen door een extern bu reau, door middel van een tele fonische enquête of door de ge meente zelf. De controle moet zorgvuldig gebeuren en toch betaalbaar blijven, oordeelde de commis sie en dus gaat een van de eigen ambtenaren het doen. Aanleiding voor de maatregel is, volgens het hoofd financiën van de gemeente, de algemene noodzaak tot periodieke con trole van de belastingheffing. „We hebben niet de indruk dat de hondenbelasting op eniger lei schaal wordt ontdoken," al dus de ambtenaar. Meer In de gemeente staan 486 hon den geregistreerd. De politiek heeft echter de indruk dat het om meer honden moet gaan. RENESSE - Het rijden onder invloed en doorrijden na aan rijding leverde bij de politie rechter in Middelburg de 25- jarige M, van L. uit Beesd een rij-ontzegging van 15 maanden plus twee weken cel op. Hij had het verblijf achter de tralies nog kunnen ruilen voor 40 uur dienstverlening, maar daér had hij weinig trek in. Van L. was na een avondje stappen op 27 maart van dit jaar in Renesse achter het stuur van zijn auto gekropen en dat alcohol en rijden niet sa mengaan ondervond hij al snel, toen hij tegen een taxi aanreed. Hij ging er als een haas vandoor, werd door de aangereden taxi achtervolgd en werd even later door een snel gewaarschuwde collega taxichauffeur klemgereden. De politie kwam erbij en bespeurde een alcohollucht. Uiteindelijk bleek een adema nalyse 915 mug aan te geven, ofwel een promillage van 2.08. Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! /fStl RODI PENS M Pak 400 gram 1,49 |J /tg!^ HERO FRUITSPRING nn hmsssT! tropical of apple/lemon ■jJfljW 1 JJJJ 2 flessen 1 liter 3,98 m /flfc" ÜBRESSE tflSt M -ê m hfêwKnr' inlegkruisjes ■UfrW 4 pak 36 stuks 3,49 vf* /{Sik, ANNABEL PÈÊiè APPELCOMPOTE VKA <f QQ Gttt- 2 potten 340 gram j /flSBjk VASELINE INTENSIVE ft-. Wethouder Veerhoek: ,,Wat wij als gemeente willen is caravans weghalen uit kwetsbare gebieden(Foto: Joop van Houdt). WESTENSCHOUWEN - Hun vrij uitzicht over het open poldergebied van de Westlandpolder is een aantal inwoners van Westenschouwen zeer lief. De Westenschouwenaars in kwestie zijn dan ook bezorgd over de Regiovisie Schouwen-West waarin de Westlandpolder wordt bestempeld als een gebied waar de Blauwe Koers gevaren mag worden. Hetgeen in de praktijk betekent dat recreatieve ontwikkelingen - zij het op be perkte schaal - in het gebied worden toegestaan. Wethouder ir. C. W. Veerhoek van Westerschouwen is niet onder de indruk: „Als daar al recreatie komt wordt het een natuurcamping. En naar mijn idee wordt het gebied daar alleen maar mooier door". Van meet af aan heeft de Regio visie Schouwen-West onder een aantal inwoners van Westen schouwen voor de nodige op schudding gezorgd. Tijdens een hoorzitting over de regiovisie in december 1993 omschreef A. Wiggers uit Westenschouwen het eventueel mogelijkheden voor recreatie scheppen in het opën poldergebied als: 'Een ramp voor de Westlandpolder' Wiggers stelde tijdens die be wuste hoorzitting dat prak tisch de hele bevolking van Westerschouwen het open pol dergebied met vrij uitzicht ge- haiidhaafd wil zien. „Zonder campings of bossages", aldus Wiggers. Wiggers merkte ver der op dat het gebied in kwes tie zowel voor de inwoners van Westerschouwen als voor de toeristen een trekpleister is. Een andere inspreker viel hem bij met de opmerking dat in zijn visie recreatie niet thuis hoort in een open polderge bied. Vorige week was het J. Douw uit Westenschouwen die het tij dens een vergadering van de commissie -ruimtelijke' orde ning van de gemeente Wester schouwen nog eens dunnetjes overdeed. Hij dook allereerst terug in de tijd met de opmer king dat in 1985 door het toen malig college zou zijn toege zegd dat in Westenschouwen geen recreatieve ontwikkelin gen zouden plaatsvinden. Vol gens Douw was hem eertijds toen hij zich in de Westlandpol der vestigde beloofd dat hij nog minstens 25 jaar van zijn vrij uitzicht zou kunnen genie-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3