Afval-overslagstation in Zierikzee op zijn vroegst februari in gebruik Scoutinggebouw Bruinisse door brandstichting geheel verloren ■mrnit,,,. UW KRANT VAH SCHOUWEN-DUIVELAND r 1501 JAAR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Afbraak gebouwen aan Hoosjesweg begonnen Hopman Niese: Het is diep droevig Totaal installatiebedrijf 3 O 4 0 5 9 Richting aanwijzer gestolen Insluiping Trailer gestolen t Snorfietser gewond 1 I— ;~1 dé krant van schouwen -duiveland! £7^ ZTËRIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 30 JUNI 1994 Het afval-overslagcomplex zoals de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland dat wil realiheren op het bedrijventerrein Zuidhoek in Zierikzee. (Tekening reinigingsdienst). KERKWERVE - De buitendienst van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland heeft zijn intrek genomen in een schuur aan de Kakkers we el weg nabij Kerkwerve. Op het terrein van de vuilstortplaats aan de Hoos jesweg bij Serooskerke is de afbraak begonnen van de huidige gebouwen van de buitendienst. Men heeft de ruimte nodig om de vuilstortplaats nog vol te kunnen storten voor die begin 1995 moet worden gesloten. Het nieuwe afval-overslagstation, dat de reinigingsdienst wil bouwen op het Zierikzeese industrieterrein Zuidhoek, kan op zijn vroegst in februari 1995 in gebruik worden genomen. Dat alles werd duidelijk tij dens de openbare vergadering van het algemeen bestuur, die dinsdag werd gehouden in dorpshuis De Putmeet in Scha- rendijke. De afbraak van de buitendienst-gebouwen op het terrein van de vuilstortplaats bij Serooskerke is begonnen toen duidelijk werd dat de NV Afvalverwerking Limburg (AVL) nog 50.000 ton afval wil de storten en de Provinciale Afvalverwerking (PROAV) uit ZuidHolland nog 20.000 ton ex tra, bovenop het contract voor de levering van 140.000 ton af val dat zij reeds heeft met de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland. Dat houdt in dat ook het zuid oostelijke gedeelte van de vuilstortplaats kan worden volgestort, voor de stortplaats in januari 1995 (van de rijks overheid) moet worden geslo ten. Voor de reinigingsdienst betekent de extra afval-aan- voer uit Limburg en Zuid-Hol land enkele miljoenen guldens extra inkomsten. Een deel van dat geld moet worden gebruikt om het zuidoostelijke stortvak volgens de regels en eisen van de milieuwet in te richten voor de ontvangst van het afval. Een schuur gehuurd Omdat het onderkomen van de buitendienst hiermee verloren is gegaan en men nog niet te recht kan op het bedrijventer rein in Zierikzee, heeft de rei nigingsdienst voor een jaar. een schuur aan de Kakkersweel- weg gehuurd. Daar worden nu de vuilnisauto's gestald, ge wassen en onderhouden. Ook het klein chemisch afval wordt daar bijeen gebracht en uitge sorteerd in afwachting van ver der vervoer naar bedrijven die het milieuvriendelijk verwer ken of hergebruiken. Over uiterlijk een jaar hoopt de reinigingsdienst zowel de buitendienstgebouwen als het kantoorgebouw (dat aan de Ring in Kerkwerve is geves tigd) te kunnen verhuizen naar het industrieterrein Zuidhoek in Zierikzee. Maar het belang rijkste is volgens voorzitter W. den Boer het nieuwe afvalover- slagstation dat eveneens op het complex moet komen. Op 1 ja nuari 1995 moet de vuilstort plaats in Serooskerke worden gesloten. Wellicht krijgt de rei nigingsdienst nog twee maan-' den ontheffing om het afval van Schouwen-Duiveland op de stortplaats te blijven stor ten, maar eind februari is het bekeken. Wanneer het afval- overslagstation in Zierikzee dan nog niet is gerealiseerd, moeten de vuilniswagens hun lading vanaf Schouwen-Duive land rechtstreeks naar de stort plaats Midden-Zeeland bij Borssele brengen. Den Boer vertelde dat daarom in Zierikzee in de eerste plaats het afval-overslagstation zal worden gerealiseerd en in ge bruik genomen. Het verhuizen van de buitendienst en de kan toren kan dan later volgen. Op dit moment heeft de reini gingsdienst nog" slechts optie op de grond op het industrie terrein Zuidhoek. Directeur reinigingsdienst, N. J. Eilers vertelde dat men tot koop over zal gaan wanneer de milieuver gunning binnen is. Wanneer- er geen bezwaren komen, zal dat naar verwachting in september het geval zijn. Men wil dan di rect beginnen met de bouw van het complex, die naar verwach ting ongeveer zes maanden zal duren. Ook wanneer er wel bezwaren worden ingediend tegen de bouw van een afval-overslag station verwacht het bestuur van de reinigingsdienst dat de procedure ongeveer zo zal ver lopen. ,,Dan kunnen we via een gedoogbeschikking vast gaan bouwen en draaien. Het is na melijk in het algemeen belang dat het afval goed wordt ver werkt en afgevoerd", aldus den Boer. Tekening afval-overslagcomplex De bouwtekeningen en het bouwplan voor het nieuwe complex zijn al helemaal ge reed. De vuilniswagens komen het terrein op via een weeg brug (uiterst rechts op de teke ning) waar hun lading wordt gewogen. Via een lichte helling loopt de weg daarna in het afval-overslagstation (midden achter op de tekening) waar vier containers staan waarin het afval wordt gestort. Via een achterdeur, die alleen opengaat wanneer de voordeur is gesloten, rijden de vuilnis wagens vervolgens weer weg. Op de begane grond van het afval-overslaggebouw is een opslagruimte voor slachtafval. Naast het afval-overslagge bouw (links op de tekening) ko men garages voor de vuilnis wagens en aan de voorzijde een werk/wasplaats voor deze voertuigen. Het kantoor en de personeels ruimten van de reinigings dienst komen in hetzelfde ge bouw waarin de weegbrug zit. Midden op het terrein staan containers waar particulieren hun grof afval kunnen bren gen. Daarnaast staan contai ners voor apart ingezameld af val als glas, asbest en klein chemisch afval. Het groente-, fruit- en tuinafval (GFT-afval) wordt bijeen gebracht in een van de containers in het afval- overslaggebouw. BRUINISSE - Het gebouw van de Bruse scoutinggroep Prinses Margriet is tot de grond toe afgebrand. Het vuur kon haar verwoestende werk in twee gedeelten doen. Maandagavond bleef de schade, door een snelle actie van de Bruse brandweer, beperkt tot een hoeveelheid materiaal in het gebouwtje. In de loop van de nacht laaide het vuur opnieuw op en brandde het houten gebouw met alles wat er in lag helemaal af. De schade bedraagt 150.000 a 200.000 gulden. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek dat het pand met opzet in brand is gestoken. Van het houten gebouwtje bleef niet meer over dan wat verkoolde resten. (Foto: Marijke Folkertsma). Maandag tot ongeveer 20.00 uur waren leden van de scou tinggroep nog in het gebouw bezig met opruimwerkzaamhe- den. Om ongeveer 20.50 uur ontdekten mensen in de omge ving dat binnen in het houten gebouwtje brand was ont staan. Door een snelle actie van de Bruse brandweer kon het vuur snel worden geblust. „Toen we een kwartier later ter plaatse kwamen was men al bezig met nablussen", vertelde F. C. M. Niese. De schade be perkte zich toen nog tot een deel van het interieur. Het ge bouw stond nog overeind. Een van de leiders van de scou tinggroep haalde uit het ge bouw twee logboeken waarin verslag wordt gedaan van de bijeenkomsten van de welpen groep, die drie jaar geleden werd opgericht. Dat zou later het enige blijken te zijn wat de scoutinggroep nog restte van het gebouw. Want, terwijl men thuis overlegde over de wijze waarop men de schade zou gaan opruimen en herstellen, laaide het vuur in de loop van de avond of nacht opnieuw op en brandde het gebouw met zijn inhoud geheel af. Behalve als clubgebouw dien de het gebouw als opslagruim te voor scoutingspullen. Zo stonden er onder mebr vier zeilboten en acht kano's in. Plus de tenten en de volledige kampeeruitrusting, waarmee de Bruse scoutinggroep zater dag op kamp zou gaan naar een locatie in Noord-Brabant. Het scoutinggebouw stond vroeger aan de onderzijde van de Gré- velingendijk naast een par keerterrein van Aquadelta. Ongeveer drie jaar geleden werd het in het kader van het televisieprogramma De Uitda ging door Angela Groothuizen in een dag verplaatst naar de huidige locatie op de Grevelin- gendijk, nabij het havenpla teau. Uit onderzoek van de politie is gebleken dat het gebouw met opzet in brand is gestoken. Scoutingleider F. C. M. Niese vervolg pagina 2 150e JAARGANG NR 25588 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ^2 _i LU CC - Verwarming - Gas en Water installaties - Elektrische installaties - Sanitair - Totale badkamers - Loodgieterswerk - Goten - Zwembad tech. - Zonnecollectoren - Sauna Tel. 01117-1760 Showroom Ma.-Vr. Za. geopend 9.00-12.00 13.00-16.00 9.00-13.00 Rampspoed is wellicht de machtigste van alle banden. Balzac Zonnig en warm HET WEER Vannacht weinig bewolking en mi nimumtemperatuur omstreeks 12 graden. Overdag vrij zonnig en warm. Middagtemperatuur onge veer 27 graden. Oostenwind, toe nemend tot matig, rond kracht 4. RECREATIE Een aantal inwoners van Westenschouwen is beducht voor recreatie in poldergebied. DIAMANT 1 Het echtpaar Steur-Viergever vierde gisteren zijn dia manten bruiloft. VISSERIJDAGEN In Bruinisse maakt men zich op voor de editie 1994 van de Visserijdagen. DELTAWEEK In Zierikzee gaat zaterdag watersportfestijn de Delta- week van start. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Een 42-jarige in woner van Zierikzee deed bij de politie aangifte van diefstal van een complete richtingaan wijzer vanaf zijn auto. De auto stond geparkeerd aan de Oesterstraat in Zierikzee. De diefstal is volgens de.politie vermoedelijk gepleegd tussen 24 juni, 23.00 uur, en 25 juni, 10.30 uur. De politie is op zoek naar mogelijke getuigen van de diefstal (01110-14055). BROUWERSHAVEN - Dins dagavond werd door de politie een 18-jarige inwoner van Wes- terschouwen aangehouden we gens insluiping in een woning aan de Zuiddijkstraat in Brou wershaven. Na onderzoek werd de man weer in vrijheid gesteld. SEROOSKERKE - Vanaf de parkeerplaats Schelphoek bij Serooskerke werd een afgeslo ten trailer gestolen. Ook het slot van de trailer ver dween. Benadeelde is een 57- jarige inwoner van Seroosker ke. ZIERIKZEE - Bij een aanrij ding dinsdag in de Korte No- belstraat in Zierikzee raakte een 46-jarige inwoner van Zon- nemaire - bestuurder van een snorfiets - gewond. De snorfietser kwam vanaf de Grachtweg door de Nobelpoort en zou volgens de politie een van rechts komende auto, be stuurd door een 29-jarige inwo ner van Eibar (Spanje), geen' voorrang hebben verleend. De snorfiets.er kwam bij de aanrij ding ten val en liep verschillen de verwondingen op. Zij werd vpor onderzoek overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. NIEUWSTADT - Een 53-jarige man uit het Limburgse Nieuwstadt is in de nacht van dinsdag op woensdag bij een brand in zijn woning om het le ven gekomen. Het huis brand de vrijwel geheel uit. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijt op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats:. telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1