WorldCup USA 94 Roep om Van Vossen wordt steeds groter geen Zeeuws kampioen Bruse Boys Marokko misschien de laatste van Koeman WK-standen en uitslagen PETER VAN VOSSEN IN DE USA Jos Geluk in vorm Spannende viscompetitie Illegaal Advocaat: 'We moeten eens over de consequenties nadenken' 1995 Schouwen-Duiveland onzeker Zomeravondcompetitie 1 f DINSDAG 28 JUNI 1994 NR 25587 ZIERKIZEE - Voor Bolivia en Zuid-Korea is het WK een gesloten boek. Bolivia verloor gister avond met 3-1 van Spanje en Zuid-Korea ging strijdend met 3-2 ten onder tegen Duitsland. Groep A, éïndstahdf' Groep D:* Roemenië Zwitserland VS Colombia 3 2 0 1 6 5-5 3 1114 5-4 3 1114 3-3 3 1 0 2 3 4-5 Argentinië Nigeria Bulgarije Roemenië en Zwitserland geplaatst voor achtste fina les. Groep B: Brazilië Zweden Kameroen Rusland Programma: donderdag 30 juni: Griekenland - Nigeria, Argentinië - Bulgarije. Groep E. Mexico Ierland Italië Noorwegen 10 13 2-2 1 0 2 3 2-2 10 13 1-1 1 0 1 3 J-l Programma: dinsdag 28 ju ni: Rusland - Kameroen, Brazilië - Zweden. Groep C, eindstand: Boli via - Spanje 1-3, Duitsland Zuid-Korea 3-2 Duitsland 3 2 1 0 7 5-3 Spanje 3 1 2 0 5 6-4 Zuid-Korea 3 0 2 1 2 4-5 Bolivia 3 0 12 11-4 Duitsland en Spanje ge plaatst voor achtste finales. Programma: dinsdag 28 ju ni: Ierland - Noorwegen, Italië - Mexico. Groep F: België 2 2 0 0 6 2-0 Saudi-Arabië 2 10 18 3-3 Nederland 2 10 13 2-2 Marokko 2 0 0 2 0 1-3 Programma: woensdag 29 juni: Nederland - Marokko, België - Saudi-Arabië. Vanuit Orlando) Cees van Vossen, Rini van Vossen en Hennie Merle (zwager van Peter) zitten momenteel honderdveertig ki lometer vanaf Orlando. Gisteren, maandag, was er op Lake Nona een persconferentie van bonsdscoach Dick Advocaat en de spelersCees van Vossen bericht de Zier- ikzeesche Nieuwsbode vanuit de USA: ,,Ik heb maandag met Peter eerst telefonisch contact gehad. Peter gaf mij bepaalde instructies voor de persconferentie. Hij was zeer terughoudend, maar als broer weet ik dan precies wat er in Peter omgaat. Hij verkeert in een situatie, waarin de mogelijkheid bestaat dat hij woensdagavond tegen Marokko zou kunnen spelen. Ik vertrok om 10.15 uur voor een rit van honderdveertig kilometer. Ik meld de mij in Lake Nona. Iedereen was aanwezig. Ik heb ge sproken met journalisten van de Volkskrant en de Tele graaf. Zij waren allemaal van mening dat er iets moet gebeuren met het oog op de wedstrijd tegen Marokko. De persconferentie duurde precies een uur. Peter heeft een interview gegeven aan de NOS en Omroep Zeeland. We zijn daarna samen naar z'n appartement gegaan. We hebben als broers zitten discussiëren over de spelwijze van Nederland. Om'13.15 uur werd Peter weggeroepen voor de maaltijdvertelt Cees vanuit Orlando. Peter is aan de vooravond, van de belangrijke wedstrijd tegen Marokko terughoudend: ,,Ik wil voor vanmiddag een extra training inpassen voor mijzelf. Ik wil optimaal zijn als ik mag spelen. Daarnaast is het enige wat ik kan doen: 1Hopen dat ik speel." ORLANDO (ANP) - Na zwakke optredens in de eer ste twee wedstrijden moet Oranje op de wereldti telstrijd nu feitelijk alles winnen om in de race te blijven. ,,We spelen weer allemaal fina- le's", zei Ronald Koeman, die daar niet echt blij mee is. ,,In de kwalificatie was het na de derde wedstrijd al niet anders. We zijn het gewend. Dat wil niet zeggen dat we er trots op moeten zijn." Het betekent ook dat elke wed strijd Koemans laatste kan zijn. Als international althans. ,,Dat is waar ook", zei hij maandag in Lake Nona, het pa radijselijke trainingsoord van Oranje. ,,Het is in elk geval m'n 75e interland. Mooi totaal. Maar eerlijk gezegd heb ik er nog niet zo bij stilgestaan. We hebben wel wat anders aan ons hoofd." Koeman is geen recordhouder. Dat blijft Ruud Krol, met 83 caps. Als alles meezit blijft de ster van Barcelona steken op 79. Dan is het mooi geweest. ,,Het lijkt me niet verstandig alleen nog even door te gaan om dat record te verbeteren. Ga je door, dan kies je voor een periode van twee jaar. Dat doe ik niet meer." Koeman zal de geschiedenis in gaan als de libero met de prachtige pass en de dodelijke vrije trap. Ook als de man die niet zou kunnen verdedigen en altijd snelheid te kort kwam. Met de etiketten heeft hij al lang leren leven. Tbch had hij het soms wel graag anders gezien, ook in Oranje. Bijvoorbeeld op het WK in Amerika. „Misschien beschik ken we over een speelstijl waarin mijn kwaliteiten niet optimaal tot hun recht komen. Zeer aanvallend, veel mensen 'voor de bal'. Bij balverlies ko men er dan ineens een hoop te genstanders gelijk door, waar door het achterin heel lastig is. Soms denk ik weieens: was ik maarmidvoor. Ik heb dat vroe ger weieens geprobeerd, zon der al te veel succes. Ze stuur den me gelijk door naar achte ren." DORDRECHT - Jos Geluk uit Noordwelle was tijdens de tweede club-competitie dis trictsatletiekwedstrijden in grote vorm. Geluk, die zelden of nooit traint, zorgde in Dordrecht voor twee uitstekende presta ties. Op het speerwerpen kwam hij met de 800 gram speer tot een afstand van 44,78 meter. Daarnaast waS hij ook succesvol met het discuswer pen. Maar liefst 30 meter en 20 centimeter liet hij de jury op meten. Uitslagen Delta Sport atleten: Danny Duinhouwer, versprin gen 5,44 meter. Kogelstoten, 9, 99 meter. Jos Geluk, discuswer pen 30,20 meter. Speerwerpen, 44,78 meter. Serge Schot, hoog springen, 1,75 meter. 110 meter horden, 20.89 seconden. Robert Begemann, 400 meter 56.09. Pe ter van der Zwan, 100 meter 12.2 seconden. Yoeri Verolme, 1500 meter 4.44 minuten. Al fred Stins, 5000 meter 18.38 mi nuten. 4 x 100 meter estafette in 51.51 seconden (Van der Zwan, Duinhouwer, Schot en Bege mann). ZIERIKZEE - De voorlaatste competitiewedstrijd van hen gelsport vereniging Ooster- schelde was een wedstrijd met veel deelname en weinig vis. Van de 43 deelnemers slaagden er slechts zeventien deelne mers er in om één of meer vis sen te vangen. Met gering ver schil wist Koos van Dijke deze wedstrijd te winnen. De laatste competitiewedstrijd zal de beslissing moeten bren gen of W. Meerdink zijn titel kan prolongeren. Zijn belagers Wouter Timmerman en R. v. d. Zande volgen op klein verschil. Uitslag: 1. K. van Dijke 355 punten, 2. A. Baart 305 punten, 3. H. Stouten 300 punten, 4. Wouter Timmerman 295 pun ten, 5. R. v. d. Klooster 295 pun ten, 6. M. P. Ravia 261 punten, 7. L. Bolier 190 punten, 8. W. J. Bolle 150 punten, 9. M. v. d. Zande 90 punten en 10. M. A. Lobbezoo 80 punten. ORLANDO - De Amerikaanse grenspolitie heeft maandag twee Britten op het vliegtuig terug naar huis gezet. Het duo verkocht illegaal WK- artikelen. De politie hield het tweetal zaterdag voor de wed strijd Nederland - België in Or lando aan. Ze waren in het be zit van tal van Belgische, Ne derlandse en Ierse handelwaar. Het commerciële koppel had een reisvisum voor negentig dagen, maar kon geen werk vergunning overleggen. „We .wilden alleen maar een leuke en goedkope vakantie regelen", sprak het betrapte paar sip. De zomeravondvoetbalselectie van Bruse Boys werd tweede op het Zeeuws kampioenschap. Staand v.l.n.r. André Schults (vlagger). Martin van der Have, Jaap Knop, Dolf Roks, Jan de Waal. Jaap Muller, Wim Wenning (leider), Karei van Kooten, Ben Schot. Hurkend v.l.n.r. Kees-Jan Klink, Johan Capelle, Klaas Verspoor, Herman Knop, Ton van Kampen. Op de fgto ontbreken Willem Weber, Fred van der Berge, Bert van der Berge, Leen van der Bijl, Kees Willemse en Johan Nieuwersteeg. (Foto: Jaap Jonker). BRUINISSE - En weer is de kampioen van de Zomeravondcompetitie uit de regio Schouwen-Duiveland, het elftal van Bruse Boys, er niet in geslaagd om het Zeeuws Kampioenschap Zomeravondvoetbal te behalen. Op sportpark De Vöorborch te Middelburg zagen de Bruenaren afgelopen vrijdagavond voor het derde ach tereenvolgende jaar de titel van Zeeuws kampioen aan hun neus voorbij gaan. Na een halve competitie met ploegen uit de rayons Vlissingen en Middelburg kwam uiteindelijk na het nemen van strafschoppen de kampioen uit het rayon Middelburg, Da Xin/Blauw Wit, als sterkste uit de bus. Of Bruse Boys of een ander team van Schouwen-Duiveland ooit nog een kans zal krijgen om Zeeuws kampioen zomer avondvoetbal te worden hangt van een aantal factoren af. De animo voor het zomeravond voetbal neemt jaarlijks verder af. „Volgend jaar, dat wordt nog een probleem. Er gaan ge ruchten dat SKNWK, DFS en MEVO volgend seizoen in ieder geval niet meer mee doen. Als dat waar is wordt het erg moei lijk op Schouwen-Duiveland", vertelde Henk van der Werf, zomeravondcommissielid, langs de lijn. Bedenkingen Ook de Commissie ZAV Schou wen-Duiveland heeft zo de be denkingen over een eventuele continuering. „De KNVB heeft de competitie in de portefeuil le, maar ze doen er niks mee", sprak secretaris Theo Kramer. Collega Max van de Dorpel, rayon Vlissingen, deelde die mening. „Sinds ze die leeftijd hebben losgelaten verwatert het steeds verder. Wij hebben in het verleden ook leukere toernooien gehad. Zolang de oudere garde blijft voetballen gaat het goed. De jongeren ne men het niet zo nauw", uitte Van de Dorpel zijn kritiek. Ook Cor Hoogenboom van het Rayon Middelburg deelde die mening. „Je moet zo af en toe wel eens je ogen dichtknijpen". Sfeerloos En zo lijkt het dus in geheel Zeeland een aflopende zaak wat betreft het 'zomeravondge- beuren'. Het was sfeerloos, vrijdagavond op het voetbal veld op sportpark De Voor- borch. Slechts een handjevol supporters moedigde hun ster ren op een bijveldje aan. Bruse Boys deed weer eens van zich spreken. Vijf voor acht, vijf minuten voor aanvang van de eerste wedstrijd, kwam de ploeg aan. „We zaten op de Na dorst", was de reactie van de Bru-spelers en daarmee doe lend op een ander sportcom plex in Middelburg. Een onge ruste Fred van der Werf, voor zitter ZAV Schouwen-Duive land, stond de ploeg bij de in gang op te wachten. „Kwalita tief stelt de rest niets voor. Jullie kunnen gemakkelijk kampioen worden", gaf hij de Bruenaren mee. Gewoon zonde Dat liep net ietsje anders. In de eerste wedstrijd speelden Rhö- dos en Da Xin/Blauw Wit 1-1 gelijk. Daarna was het de beurt aan Bruse Boys. In de wedstrijd tegen Da Xin/Blauw Wit kwamen de Bruenaren op een 1-0 voorsprong. Uit een voorzet van Jaap Muller kopte Willem Weber raak. Kort daar na kreeg doelman Martin van der Have de gelijkmaker om zijn oren. Eindstand weer 1-1. De wedstrijd tegen Rhodos ein digde daarna eveneens in 1-1 en langs de lijn gingen de reken wonders van de hoofdcommis sie ZAV aan het werk. Met een strafschopgemiddelde van 8-8 gingen Bruse Boys en Da Xin/Blauw Wit strijden om de titel. Omdat''Jos van Unen na mens Bruse Boys daarna miste kon Da Xin/Blauw Wit feest gaan vieren. Sterk „Het begint al als je in Bru weggaat met- tw.aalf man. De hele cqmpetiti'ejsta je sterk. Jammér dat een aantal jongens Het nu liet afweten en dat je met zo'n opstellipg moet gaan voetballen. Da's gewoon zonde. Maar we hebben zelf gefaald want we hadden,zelfs nu nog kampioen kunnen worden. On ze eigen competitie \yas ster ker. Zierikzee was hier over heen gelopen," reageerden de Bruse Boys spelers. Uitslagen: Da Xin/Blauw Wit - Rhodos 1-1 (Rhodos wns 4-3). Bruse Boys - Da Xin/Blauw Wit 1-1 (Da Xin/Blauw Wit wns 5-4). Rhodos - Bruse Boys 1-1 (Bruse Boys wns 4-3). Beslissende strafschoppense- rie tussen Bruse Boys en Da Xin/Blauw Wit 1-3. ORLANDO (ANP)- De geboren aanvallers van Oranje zijn vrijwel unaniem van mening dat het al lemaal best wat defensiever kan op de wereldti telstrijd in de Verenigde Staten. ,,We geven te veel kansen weg", zei Ronald Koeman, de invloedrijke aanvoerder. Na de teleurstellende optre dens tegen Saudi-Arabië en België gaat het systeem met de vier spitsen tegen Marokko op de helling. „Het rendement van de aanvallers is te laag. We moeten eens over de conse quenties nadenken", was de mening van bondscoach Advo caat. „Van wat we tot nu toe hebben laten zien is de tweede helft te gen België het beste geweest", verklaarde Koeman. „Dat is iets waar we best rekening mee mogen houden." Meer evenwicht Wouters zei: „Bij een Argentijn zie je aan zijn gezicht dat hij "van plan is een doelpunt te ma ken. Die mentaliteit mis ik bij ons weieens voorin." De tweede helft tegen België speelde het Nederlands elftal met „slechts" drie spitsen. Daarachter stonden vier mid denvelders. „Met Witschge kwam wat meer evenwicht", vond Advocaat. „Bergkamp deed het als diepste spits goed. Ik weet dat hij liever van het middenveld komt, maar het lijkt dat het elftal mqt het oor spronkelijke systeem momen teel toch te kwetsbaar is." De omschakeling is opvallend. Sinds de aanloop naar de Euro pese titelstrijd van 1992 speelt Oranje met. zoals het in de volksmond heet, „het Ajax- concept". Aanvankelijk met Bergkamp en Van Basten voorin en Roy en Gullit op de vleugels. Later kwam Overmars erbij in plaats van Gullit, speelde Van Vossen, Bosman dan wel Ronald de Boer op de positie van de lang durig geblesseerde Van Basten. Advocaat, die in 1992 Michels opvolgde, heeft altijd aan de aanpak vastgehouden. On danks kritiek van bijvoor beeld Gullit, dat het spel voor internationale begrippen veel te naïef was. Na een wat moei zame start was het in aanloop naar Amerika redelijk succes vol. „Het is altijd behoorlijk goed gegaan, maar in deze twee duels hier hebben we al meer mogelijkheden weggege ven dan in alle wedstrijden in de kwalificatie. Dat is wat te veel van het goede", vond Koe man. Wat de consequenties van de hoe dan ook vrij opvallende wijzigingen zijn, wilde Advo caat niet zeggen. Duidelijk is dat Ronald de Boer een stapje terug moet doen. Tbchnisch gaat het om een prachtige spe ler. maar het scorend vermogen is nihil. Vijf doelpunten in het afgelopen seizoen bij Ajax is natuurlijk bijna niets. Ook Roy dient zich ernstig zor gen te maken over zijn positie. Peter van Vossen De naam Van Vossen valt steeds nadrukkelijker als een speler die voor meer agressivi teit kan zorgen. De tweede helft tegen België speelde Oranje met Wouters en Jonk centraal op het midden veld en Witschge en Rijkaard aan de zijkanten. Advocaat was daarover te spreken. „Er kwam meer balans. Wouters zorgde voor defensieve contro le, Jo nk was er voor de aanslui ting met Bergkamp. Ik vond dat het goed liep. Bovendien bewezen Jonk en Wouters dat ze heel goed samen kunnen spelen." Nog voor de beslissende wed strijd tegen Marokko kan Frank de Boer een bezoekje verwachten van de bonds coach. „In de voorbereiding was hij de constantste speler", aldus Advocaat over de linker verdediger. „Het is vreemd dat juist hij, de prof pur sang, nu in de problemen zit. Ik zal dat eens met hem doornemen." Ronald Koeman: ,,We geven te veel kansen weg". (Foto: Joop van Tbch ziet het er niet naar uit Houdt). De linksbuiten is vooralsnog ver weg van de vorm die hem in de voorbereiding een van de krachtdadige spelers maakte. „Ik heb al gezegd dat het ren dement te weinig is", herhaal de Advocaat, die weigerde bij zijn kritiek namen te noemen. Van de oorspronkelijke vier- mansaanval (Ronald de Boer, Overmars, Roy en Bergkamp) heeft nog niemand op het WK een doelpunt gemaakt. Slechts middenvelder Jonk en „inval ler" Thument scoorden. dat de stilist onder de verdedi gers voor zijn plaats moet vre zen. Daarvoor lijkt zijn nu al opgebouwde reputatie te groot. Hoe het, met de andere man dekker zit -Valckx of Van Gob- bel?- blijft giswerk. In de wan delgangen van Lake Nona valt wel steeds nadrukkelijker de naam van Danny Blind, één van de beste verdedigers van de Nederlandse competitie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9