WorldCup USA 94 Preud'homme verspert de weg voor Oranje Camiel Folmer clubkampioen bij tennisvereniging Zierikzee Harde kritiek Cruijff WK-standen en uitslagen Oranje verliest met 1-0 van België PETER VAN VOSSEN IN DE USA Van Himst Marit Janse eist de damestitel op MAANDAG 27 JUNI 1994 NR 25586 9 ZIERIKZEE - Colombia is de eerste ploeg die zijn koffers mag pakken. Ondanks de 2-0 winst op Zwitserland, afgelopen avond, blijven ze laatste in groep A en kunnen dus naar huis. Groep A: Zwitserland - Co lombia 0-2. Verenigde Sta- ten Roemenië 0-1. Roemenië 3 2 0 1 6 5-5 Zwitserland 3 1114 5-4 VS 3 1114 3-3 Colombia 3 1 0 2 3 4-5 Geplaatst voor achtste fina les: Roemenië en Zwitser land. Groep B; Brazilië - Kame roen 3-0. Zweden - Rusland 3-1. Brazilië 2 2 0 0 6 5-0 Zweden 2 1 1 0 4 5-3 Kameroen 2 0 1112-5 Rusland 2 0 0 2 0 1-5 Programma: dinsdag 28 ju ni: Rusland - Kameroen, Brazilië Zweden. Groep C: Duitsland Spanje Zuid-Korea Bolivia. 2 1 1 0 4 2-1 ,2 0 2 0 2 3-3 2 0 2 0 2 2-2 2 0 1110-1 Programma: maandag 27 juni: Bolivia - Spanje, Duitsland - Zuid-Korea. Groep D: Argentinië - Nige ria 2-1. Bulgarije Grieken land 4-0. Argentinië 2 2 0 0 6 6-1 Nigeria 2 10 13 4-2 Bulgarije 2 10 13 4-3 Griekenland 2 0 0 2 0 0-8 Programma: donderdag 30 juni: Griekenland - Nigeria, Argentinië - Bulgarije. Groep E: Mexico - Ierland 2- 1. Mexico 2 10 13 2-2 Ierland 2 1 0 2 3 2-2 Italië 2 10 13 1-1 Noorwegen 2 10 13 1-1 Programma: dinsdag 28 ju ni: Ierland - Noorwegen, Italië Mexico. Groep F: België - Neder land 1-0. Saudi-Arabië - Ma rokko 2-1. België 2 2 0 0 6 2-0 Saudi-Arabië 2 10 13 3-3 Nederland 2 10 13 2-2 Marokko 2 0 0 2 0 1-3 Programma: woensdag 29 juni: Marokko - Nederland, België - Saudi-Arabië. Speelschema: Achtste finales: Wedstrijd 37 zaterdag 2 juli Chicago Cl A3/B3/F3 Wedstrijd 38 zaterdag 2 juli Washington C2 Zwitserland Wedstrijd 39 zondag 3 juli Dallas F2 - B2 Wedstrijd 40 zondag 3 juli Los Angeles Roemenië C3/D3/E3 Wedstrijd 41 maandag 4 juli Orlando F1 - E2 Wedstrijd 42 maandag 4 juli San Francisco BI - A3/C3/D3 Wedstrijd 43 dinsdag 5 juli Boston Dl - B3/E3/F3 Wedstrijd 44 dinsdag 5 juli New York El - D2 Kwartfinales: 45 zaterdag 9 juli Boston winnaar 43 - win naar 38 46 zaterdag 9 juli Dallas winnaar 41 - winnaar 42 47 zondag 10 juli New York winnaar 44 - winnaar 37 48 zondag 10 juli San Francisco winnaar 40 - winnaar 39 Halve finales: Woensdag 13 juli New York winnaar 47 - win naar 45 Donderdag 14 juli Los Angeles winnaar 48 - winnaar 46 Derde plaats: Zaterdag 16 juli Los Angeles Finale: Zondag 17 juli Los Angeles BARCELONA (SID) - Johan Cruijff heeft in een commen taar in de Spaanse krant El Pc- riodico hard uitgehaald naar het Nederlands elftal. ,,De angst en de twijfel die men reeds vóór het WK had wat betreft het Nederlands elf tal, zijn na de eerste twee wed strijden bevestigd. Tbgen Saudi-Arabië leed het elftal reeds. Tegert België werden de grote feilen duidelijk." De Nederlandse trainer van Barcelona, die lange tijd in beeld was als coach van het Ne derlands elftal tijdens het WK, maakt harde verwijten rich ting Rijkaard, Wouters en Bergkamp. Hij vindt dat zij hun verantwoordelijkheden ontlopen. strijd", verzuchtte Janse, die getooid met bloemen de baan af stapte. Jammer, ik was er dicht bij", lachte Nel Bos. Bos won de eerste set in 4-6. De ■tweede set ging naar Janse met 6-4. De derde set was span nend. Janse had de langste adem en won met 7-5. ,,Dit is de eerste keer dat ik de clubtitel win bij het damesenkelspel", giechelde Janse die wel geluk kig was met de overwinning. Cadeau In het herenenkelspel D/E kreeg Edwin de Koning de clubtitel cadeau. In de tweede set, bij een stand van 6-6, werd Ronald Haze getroffen door een spierblessure. Na een mi nuten lange behandeling moest Haze ondersteund van de baan worden gedragen. De Koning kreeg door de walkover de titel toegeschoven. In het damesdubbel was de clubtitel voor Ada Hommel en Femke Clerx. Een mooie fina lewedstrijd tegen Maaike 't Mannetje en Carina Kerkhove die in twee sets beslist werd. ,,We waren er dicht bij", lachte Carina Kerkhove. Hom- mel/Clerx wonnen met 6-3 7-6. Uitslagen Herencnkel B/C hal ve finale: Johnny Otte - Jan- Willem de Coninck 7-6 6-3. Ca- miel Folmer - René Schimmel- penninck 6-0 6-4. Finale: Ca- miel Folmer - Johnny Otte 3-6 6-4 7-6. Herendubbel halve fi nale: Wondergem/Vleeshou wer - Sponselee/Bij de Vaate 6- 2 7-5. Folmer/Otte - Bij de Vaa- te/Maris 6-4 7-6. Finale: Ot- te/Folmer - Wondergem/Vlees- houwer 6-2 7-6 6-1. Herenenkel D/E halve finale: Ronald Haze - Jacco Vleeshouwer 6-7 6-4 6-3. Edwin de Koning - Jeroen Vol- keri 7-6 1-6 6-4. Finale: Edwin de Koning - Ronald Haze 6-2 6-6 walkover wegens blessure Ha- ze. Damesenkel halve finale: Nel Bos - Ada Hommel 7-5 2-6 6- 4. Marit Janse - Anneke Maris 6-4 6-4. Finale: Maurit Janse - Nel Bos 4-6 6-2 7-5. Damesdub bel halve finale: Hommel/ Clerx - Bos/Verkaart 6-3 7-6. 't Mannetje/Kerkhove - Bij de Vaate/Maris 0-6 4-5 walkover. Finale: Ada Hommel/Femke Clerx - Maaike 't Mannetje/Ca- rina Kerkhove 6-3 7-6. (Vanuit Orlando) ,,Na de wedstrijd tegen België was ik helemaal kapot. Nee, niet van het spelen. Er was voor mij geen plaats. Ik hoopte nog op een invalbeurt, maar toen Gaston Tau- ment aangaf dat hij gewisseld wilde worden, zag ik mijn kans verkeken. Mare Overmars moest op rechts en toen had Dick Advocaat twee wissels gebruikt. Ik voel de mij machteloos in de dug-out. Ik had het gevoel dat ik bruikbaar was. Na de wedstrijd was het heel stil in de kleedkamer. Tegen Marokko moeten we minstens een punt pakken. Binnen de groep is er nog steeds vertrou wen dat we door de voorronde heen komen. Zaterdag morgen heb ik voor het eerst contact gehad met broer Cees, Rini en zwager Hennie. Zij zitten honderd kilome ter hier vandaan. Hennie heeft met Willy van de Kerk hof een programma gemaakt voor Omroep Zeeland. Ik hoorde dat Cees samen met Hans van Breukelen op de tribune zat in het Citrus Bowl Stadium in Orlando. Hans vond het onbegrijpelijk dat ik niet meespeelde. Ik hoor dat meer mensen zeggen. Misschien krijg ik een kans tegen Marokko. Het is afwachten wat de bonds coach precies van plan is. Zondag (gisteren) hebben we voorlopig alle zorgen van ons afgezet. We zijn op excur sie geweest met heel de groep en mijn gezin. In World Disney was het genieten voor Kevin. We waren echt aan een vrije dag toe. Morgen (vandaag) stond er geen trai ning op het programma. Ik verwacht dat Advocaat een training in zal passen." Bondscoach Dick Advocaat blijft vertrouwen hebben in de groep. (Foto: Joop van Houdt). ORLANDO (ANP) - Als nummer één van de groep in Orlando blijven, of als nummer twee doortrekken naar Dallas. Dat is de vraag waarover het Nederlands elftal zich ruim een week heeft gebogen. Na twee wedstrij den op de wereldtitelstrijd is het waarachtig niet uitgesloten dat het aanstaande woensdag voor Oranje ge woon weer Schiphol wordt. Enkele reis. In de vloeiend lopende greatest show on earth" van de Amerika nen behoort de selectie van Advocaat tot één van de grote tegenvallers. Na de uiterst fortuinlijke zege op Saudi-Arabië kwam de niet eens meer zo onverwachte ne derlaag (0-1) tegen de Belgen. Tegen Marokko, nog zonder punten, zullen de spelers de laatste krachten moeten aan spreken om een dreigend dra ma af te wenden. Vooralsnog is de conclusie heel simpel: Oranje is het net niet op het alleraardigste toernooi in de Verenigde Staten. Na tuurlijk is er bestT'leuk ge- speeld tegen de Belgen, na tuurlijk hield de fantastische Preud'homme de onmoge lijkste ballen, natuurlijk knal de uitgerekend Overmars de bal twee minuten voor het ein de, via de Belgische doelman, tegen de lat. Maar in de zwakste van de zes poules heeft Nederland in twee duels eigelijk nog niets noe menswaardigs afgedwongen. Dat is uiterst zorgwekkend. Een leuke wedstrijd spelen al leen is niet genoeg. Zou Gullit dat misschien ook een beetje hebben bedoeld, toen hij eer der met tranen in de ogen het trainingskamp vaarwel zei? Officieel is er nog niets aan de hand. Bij winst in het slotduel, dit keer tegen dreumes Marok ko - moet kunnen, zou men denken - lonkt de tweede plaats in de groep. Die kan best eens interessanter zijn dan de eerste, die waarschijnlijk al vrij snel op een confrontatie met Brazilië aanstuurt. Maar dan dient Oranje wel eindelijk eens te winnen, moet die bal er gewoon eens in. En moet dat gezeur over - pech eens ophou den. Voorlopig stapelen zich de be kende problemen op. Achterin is Oranje kwetsbaar als altijd. De „killers" (type Van Tigge- len) in de mandekking ontbre ken, Koeman blijft een opbou wer in plaats van een afbreker, Nederland is vaak zo offensief dat het gebeurt dat bij een uit braak van de tegenstander zo maar zeven of acht spelers „voor de bal" staan. En voorin heeft Oranje simpelweg nie mand die gemakkelijk scoort. Zoals een Weber, een Romario, een Batistuta. Daarom heeft het Nederlands elftal zich veel eerder dan ver wacht zwaar in de nesten ge werkt. Als enige van de 24 deelnemers aan de eindronde slaagt de formatie van Advo caat er steeds weer in voorzich tig aan een wedstrijd te begin nen. Voetbal met het verstand, niet met het hart. En bij voortduring overmant stress de vedetten wanneer zij plots in kansrijke positie ko men te staan. Waardoor zater dag de „nul" gewoon op het bord bleef. Bergkamp bewees zaterdag te gen België een geweldige spe ler te zijn, maar maakte zijn acties niet af. Pech? Misschien. Maar in een ander deel van het land heeft de strompelende Maradona er al weer een paar voorbereid dan wel ingeramd. Dat is nu net het verschil tus sen een wereldkampioen en een afvaller. Inmiddels heeft Oranje wel af scheid genomen van het inter nationaal vrij unieke systeem met vier aanvallers. In de rust besloot Advocaat terug te val len op drie aanvallers en vier middenvelders. Het leek het evenwicht ten goede te komen. Als diepste spits was Berg kamp voortdurend dreigend, Rijkaard en Witschge zorgden voor de balans aan de zijkan ten, Wouters grendelde het cen trum af waar de Belgen in het eerste deel wel wat veel ruimte hadden gekregen. Oranje controleerde, maar scoorde net niet. Uit een hoek schop sloeg België vervolgens toe. Degryse zette voor, Grun klopte als zovaak de Nederlan ders in c^e lucht, Wouters maak te een vreemde misser en Al- bert, de tank van de „Rode Duivels", schoot raak. Een prachtig moment voor de verdediger van Anderlecht, het afgelopen seizoen slechts door tegenslag achtervolgd. „Ik ben een gelukkig mens", sprak hij na afloop. Met een uiterste krachtinspan ning probeerde het Nederlands elftal in de slotfase het punt te redden. Maar de hitte in de Ci trus Bowl had Rijkaard en Koeman gesloopt. Slechts Valckx, de verdienstelijke ver vanger van Van Gobbel, Over mars en Bergkamp hadden nog de lucht aan te zetten voor een offensief. Dat was niet voi1- doende. België - Nederland 1-0 (0-0). 66. Albert 1-0. Scheidsrechter: Marsiglia (Bra). Toeschouwers: 61.200 (uitverkocht). Gele kaart: Borkelmans (Bel), Witschge, Jonk, Bergkamp, Rijkaard, Wouters (Ned). Bel gië: Preud'homme; Emmers (78. Medved), Albert, De Wolf en Borkelmans (61. Smidts); Scifo, Grun, Van der E 1st en Staelens; Weber en Degryse. Nederland: De Goey; Valckx, Koeman en Frank de Boer; Rijkaard, Jonk, Bergkamp en Wouters; Ihument (64. Over mars), Ronald de Boer (46. Witschge) en Roy. ORLANDO - De Belgische bondscoach Pol van Himst ver vangt voor de laatste groeps wedstrijd, tegen Saudie- Arabië spits Weber door Nilis. Hij vindt dat de geboren Kro aat energie moet opdoen voor de wedstrijd in de achtste fina le. nale om de clubtitel van tennis vereniging Zierikzee te verove ren. Beide Cl-spelers waren vo rige week nog samen Zeeuws kampioen geworden in het he rendubbelspel. Vrienden die in de derde set een meningsver schil uitvochten op de gravel- baan aan de Grevelingenstraat in Zierikzee. „Ik weet zeker dat de bal uit was", sputterde Folmer. „Nou, dat betwijfel ik", voegde Otte er aan toe. Even was er een moment van stilte. Hêt isjjebruikelijk dat in onderlinge wedstrijden de spelers zelf tellen. In dit geval moest de technische leiding be slissen. „De bal was uit, het merendeel van het publiek was het met mij eens", verklaarde Tonny Merle die deel uitmaak te van het organisatiecomité. Johnny Otte was hierna uit zijn doen en gaf de titel min of meer uit handen. „Jammer dat het zo verloopt. We zijn tenslot te vrienden. We moeten zo weer samen dubbelen in de heren- dubbelfinale. Laten we het in cident maar snel vergeten", al dus Folmer. „Ja, het is ge beurd. Een beetje rivaliteit op de baan is nooit weg", lachte Otte die een paar minuten later weer als vriend met Folmer het duo Jacco Vleeshouwer en Ernst Wondergem te lijf ging. Het werd voor de twee vrien den nog een zwaar karwei. Twee uren hadden ze nodig om Wondergem/Vleeshouwer naar een nederlaag te spelen met 6-2 7-6 en 6-1. Folmer en Otte lijken langzaam maar zeker gerenom meerde namen in de Schouwse tenniswereld te verdringen. Getraind door Theo Gorsse lijkt het duo een gouden toe komst tegemoet te gaan. Marit Janse Marit Janse (16), ook een pupil van Theo Gorsse, won op de valreep de finale domesenkel. ,,Het was een moeizame ZIERIKZEE - Was de bal nou in of uit? Johnny Otte eiste dat de bal in gegeven moest worden. Camiel Folmer bleef volhouden dat de bal uit was. Hij wees de plaats van landing aan met zijn racket. Hij twijfelde wel. Dat gaf Otte aanlei ding om weer te protesteren. Het publiek bleef in het ongewisse, hoewei zij Fol mer het voordeel van de twijfel gaf. Camiel Folmer en Johnny Otte, twee club genoten van tennisvereniging Zierikzee hadden even een klein meningsverschil. In de beslissende fase, derde set 6-5 voor Folmer en een setstand van 40-30, ver loor Otte de finale van Folmer uit Dreischor. Camiel Folmer (16) uit Drei schor en Johnny Otte (16) uit Bruinisse waren verrassend in de finale herenenkelspel B/C gekomen. Folmer had René Schimmelpenninck in de halve finale verslagen met 6-0 en 6-4. „Ik had mijn dag niet vandaag. Camiel stond goed te tennis sen", liet Schimmelpenninck weten. Camiel Folmer had wel ruim twee uur nodig om de fi nale te bereiken. Jonny Otte, die twee weken geleden de clubtitel opeiste bij tennisver eniging Bru-Tèn, plaatste zich nu bij tennisvereniging Zierik zee voor de finale. Een walko ver wegens een blessure van Michel de Vlieger en in de hal ve finale won hij van Jan- Willem de Coninck met 7-6 6-3. Beide jeugdige spelers stonden dus tegenover elkaar in de fi- Camiel Folmer (16) laat zijn vriend Johnny Otte met lege handen achter na een meningsverschil. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9