RBC wil Zeeuws voetbaltalent een kans geven Jannie Schot Nederlands kampioen kogelstoten Van Sinderen neemt titel over van Koot Vijf jeugdspelers van Schouwen-Duiveland spelen in landelijke competitie Van der Horst speelt laatste partij voor haar tennisclub wjj$ÊÊKr!fi -HKU ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE (Door Kees Verkerke) Keeper Jacco van der Schee speelt in de A-junioren van RBC een landelijke competitie. (Foto: Marij ke Folkertsma) ROOSENDAAL - Het waren nieuwsgierige gezichten op een doordeweekse avond in het stadion De Luiten aan de Zwaanhoefstraat in Roosendaal. Voor vele jeugdige voetballers werd een droom werkelijkheid. De eerste stap naar het betaald voetbal. Vierenzestig voetballers in de leeftijd van elf tot en met achttien jaar maakten kennis met RBC en hun professionele organisatie. Spelers, ouders, begeleiders moeten geconsta teerd hebben dat het bestuur van RBC niets aan het toeval overlaat. Sinds kort heeft het scoutings- apparaat van RBC zich ook op Zeeland gericht. Afgelopen maanden hebben diverse voet ballers het tenue van een Zeeuwse club verruild voor het oranje shirt, witte broek en blauwe kousen. Vijf jeugdspe lers van Schouwen-Duiveland horen sinds 1 juni bij die grote groep RBC-jeugdspelers. A-ju nior keeper Jacco van der Schee (Zierikzee), B-junior Pie- ter de Munnink (Burgh-Haam- stede) en de D-junioren Corné Schilperoort (Bruinisse), Ma- chiel Tamerus (Zierikzee) en Ronald Zwager uit Oosterland. S amenwer king In het clubgebouw van de nieu we tribune presenteerde Hans van Wolven, hoofd jeugdoplei ding, tijdens een informatie avond het nieuwe boek Com missie Opleiding. Het was een feestelijk gebeuren omdat het de vijfde keer in successie was dat RBC in eigen stijl het jeugdopleidingsplan kon pre senteren. „We willen ons doel optimaal realiseren. We willen een gezonde, toonaangevende en professionele voetbalorga nisatie op eredivisieniveau worden. We zijn reeds een sa menwerkingsverband aange gaan met Feyenoord. Zowel op scouting- als opleidingsge- bied", vertelt Hans van Wol ven. Het is duidelijk dat RBC een lage drempel wil creëren voor de jeugdige voetballers. Op Schouwen-Duiveland zijn vooral Peter Goedegebure, Leo Nouwen en Nico de Keijzer ac tief als scout. Deze personen bekijken een jeugdige voetbal ler en tippen daarna Van Wol ven. André Hoekstra, ex-speler RKC, is sinds kort de nieuwe man hoofd opleidingen RBC. Daarnaast is Hoekstra trainer van het tweede seniorenelftal en assisteert trainer Wim Koe vermans bij hetj eerste elftal. Hoekstra zal vervolgens ook de spelers gaan bekijken die het scoutingsapparaat aanmeldt. Tevens staat hij in contact met John Metgod van Feyenoord. „We creëren zo dat talenten uit Brabant en Zeeland de moge lijkheid krijgen om een oplei ding bij RBC te volgen. Indien een speler bij ons in de picture staat bestaat de mogelijkheid om een overstap te maken naar Feyenoord", aldus Hoekstra. In het clubgebouw van RBC kre gen aan het begin van de avond eerst de C/D-junioren informa tie over het komende seizoen. Later in de avond werden de A/B-junioren geïnformeerd ove^ het reilen en zeilen binnen RBC. Peter van Hassel, studie coördinator bij RBC, mocht vertellen hoe vier studiebege leiders maandelijks inzage wilden hebben in de studie prestaties van de voetballers. „Jullie en je ouders moeten wel aan het begin van het school- seizoen een machtiging teke nen zodat RBC inzage krijgt in jullie lesrooster en resultaten op school. Indien het noodza kelijk is passen we de training gen aan. Want, zowel op school als op het voetbalveld moet het goed verlopen", liet hij zijn pu pillen weten. Extra energie André Hoekstra hield het ge zelschap voor dat RBC een goe de opleiding wil creëren. „We zijn niet voor niets hier bij el kaar. Wij zijn er mee bezig, maar weverwachten ook dat jullie er mee bezig zijn. We wil len als RBC goed voor de dag komen. Een systeem uitwer ken dat voor iedereen herken baar is. We starten op 1 augus tus met de trainingen. Het is belangrijk dat je ook de ko mende weken wat traint voor jezelf. Eet je niet dik, want dat kost straks extra energie om het er weer af te krijgen", bena derde Hoekstra professioneel de nieuwkomers bij RBC. Vooral de A-selectie, met Jacco van der Schee als keeper, wordt hard aangepakt. Vier keer trai nen per week op het sportcom plex bij RBC. Een landelijke competitie met twaalf ploegen. ADO, FC den Bosch, Dordrecht '90, Eindhoven, Excelsior, De Graafschap, Go Ahead Eagles, NAC, NEC, PSV A2 en RKC. „We hebben een goede techni sche staf met Peter Pijpers als nieuwe trainer. Hij is er van avond niet omdat hij op vakan tie is. Ik wil ook op de hoogte blijven van jullie prestaties. Indien het toelaat zullen we A- junioren mee laten trainen bij de eerste seniorenselectie van RBC. Jullie kunnen zelf het stapje hoger creëren. Maar denk er om. Blijf plezier hou den in het voetballen", wilde Hoekstra kwijt. Pieter de Munnik uit Burgh- Haamstede maakt deel uit van de B-junioren selectie die 2e di visie landelijk speelt. Samen met zestien geselecteerde voet ballers trainen zij drie keer per week en spelen tegen ploegen zoals FC den Bosch, Excelsior en NAC. Bij de D-junioren, een groep van vijftien spelers, ko men Corné Schilperoort, Ma- chiel Tamerus en Ronald Zwa ger van Schouwen-Duiveland in actie tegen ploegen zoals Al liance, BSC, Dosko, Halsteren, Internos, Tholense Boys en VES. Vervoer RBC heeft in de afgelopen ja ren met haar jeugdopleiding een goede reputatie opge bouwd. Ook daar hoort het ver voersplan bij. Vijf nieuwe RBC-busjes gaan door Brabant en Zeeland rijden. Eén busje zal dagelijks over Schouwen- Duiveland rijden met als chauffeur Eddie Kiesenberg uit Zierikzee. Met Pieter de Munnik en Jacco van der Schee rijdt hij via Willemstad, Fij naart, Standaarbuiten en Oud- Gastel naar het RBC-stadion. De drie D-junioren van Schou wen-Duiveland worden vier keer per week met eigen ver voer, auto van de heer Bos, naar Roosendaal gebracht. „Ik ben er vier uur minder voor gaan werken", vertelt Kiesenberg die werkzaam is bij de PTT. „Ik vind het leuk om te doen. Het is alleen jammer dat voet balvereniging Zierikzee zo ne gatief reageert. Zoals je weet zou ik de A-jeugd van Zierikzee gaan trainen. Dat staat nu op losse schroeven. Als het be stuur van Zierikzee dit soort zaken niet kan combineren, dan houdt het op. Ik vind het onbegrijpelijk. Zij hebben er moeite mee dat jeugd van Zie rikzee naar RBC gaat. Ik denk dat je trots moet zijn als leden van een vereniging worden ge selecteerd voor een betaald voetbalorganisatie", laat Kie senberg weten. Kiesenberg trainde vorig seizoen de B- junioren bij Zierikzee. Nu zijn trainerschap bij Zierikzee op lossen schroeven staat zal hij hand- en spandiensten gaan verrichten voor RBC. „Die an derhalve uur dat ik bij RBC vertoef kan ik nuttig besteden door bij de trainingen te hel pen." Dig Vleugel, bestuurslid KNVB afdeling Zeeland, rea geert positief op de jeugdoplei ding van RBC. „Deze betaald- voetbalorganisatie creëert een lage drempel voor de voetbal lertjes. Wij als KNVB afdeling Zeeland hebben goede contac ten met RBC. Op amateurbasis krijgt de jeugd van Zeeland een kans om een degelijke op leiding te krijgen. Bovendien, als een voetballertje het niet redt bij RBC, dan komt hij gesterkt terug naar zijn oude vereniging. Dan dient hij ook wel in goede harmonie te zijn vertrokken. Als een voetbal vereniging in Zeeland het be treurt dat hun leden het hoger op zoeken, dan zijn dat slechte verenigingen", aldus Vleugel uit Bruinisse. Na een jaar afwezigheid veroverde Jannie Schot opnieuw de Nederlandse titel kogelstoten bij de veteranen. (Foto: Joop van Houdt). AMSTERDAM - Jannie Schot uit Zierikzee is in Amsterdam Nederlands vetera- nenkampioen geworden op het kogelstoten. In de leeftijdsklasse tussen 45 en 50 jaar zette Schot haar concurrentie bij de eerste poging al te kijk niet de winnen de stoot van 10 meter en 84 centimeter. „Ik heb samen met mijn zus Esther veel getraind afgelopen weken. Soms vier keer per week. Ik moest als eerste deel nemer in de kogelring plaats nemen. Echt, alle aanwijzigin- gen van Esther spookten door mijn hoofd. Ik heb die kogel een klap gegeven zodat ieder een confuus was", lachte Jan nie Schot. Schot, lid van atletiekvereni ging Delta Sport, stapte na de eerste poging lachend uit de ring. „Ik ben Nederlands kam pioen riep ze gelijk. Er is nie mand die dit kan verbeteren". Schot had achteraf gelijk. Nummer twee, Annie van Achold uit Tilburg bleef op 9,40 meter steken. Mia Mudink uit Amsterdam, die nog steeds het wereldrecord indoor kogelsto ten heeft staan, kwam niet ver der dan 9,38 meter. Het was voor Jannie Schot een morele overwinning. Zij is nog steeds Nederlands recordhoud ster met 11,12 meter. Twee jaar geleden werd ze Nederlands kampioen in Lisse. Vorig jaar moest zij bij de veteranenkam- pioenschappen in Zierikzee ge blesseerd afhaken. „Wij heb ben afgelopen weken echt toe- geleefd naar deze kampioen schappen. Samen met Anja Stouten, Simon Schot en Es ther Goedhart hebben we veel vuldig getraind", aldus Schot. Tijdens de Nederlandse vetera- nenkampioenschappen op de atletiekbaan van ATOS in Am sterdam werd Schot vierde op het discuswerpen met 29,40 me ter. Irene Pos behaalde een vierde plaats op de 800 meter in 2.31.32. Nederlandse jeugd kampioenschappen In Den Haag is Anja Stouten bij de Nederlandse jeugd kam pioenschappen op een zesde plaats geëindigd bij het ko gelstoten. De C-juniore uit Ouwerkerk nam deel bij de B- junioren en stootte de drie kilo kogel naar een afstand van 12,35 meter. Op het discuswer pen behaalde ze met de één ki lo discus een vijfde plaats met en afstand van 30,46 meter. Voor Stouten was dit een prima prestatie bij haar oudere leef tijdsgenoten. Simon Schot maakte zijn de buut op de NK in Den Haag. De Zierikzeese atleet kwam niet in de finale, maar stootte de kogel naar een acceptabele afstand van 12.32 metpr. Ram ses Bekkenk uit Zierikzee, lid van een atletiekvereniging in Apeldoorn, werd zevende op de 5000 meter bij de A-jongens. Bekkenk realiseerde een tijd van 15.38.46 minuten. Voor B- junior Jurgen de Lang, clubge noot van Bekkenk, was er ook geen eremetaal op de NK. De Lang sprong 1,75 meter hoog, stootte de kogel naar een af stand van 11.48 meter en de dis cus landde na 36,94 meter. clubtitel voor de vijfde keer achter elkaar voor moeder Di- na en dochter Angela van der Horst. Zij wonnen met 6-3 6-2 van Ludie Bomer en Jeanette Dogger. De finale van het he rendubbelspel moet nog even worden uitgesteld. Het duo Kees Heyboer en Arno de Jon ge kon gisteren de finale niet spelen tegen Henry de Voogd en Johan van der Horst. Ook de finalepartij van het mix- dubbel wordt later gespeeld. Uitslagen Damesenkel: Ineke v. d. Panne- Sigrid Mengel 0-6, 0-6; Yvonne Deege-Janny Cobussen 2-6, 0-6; Dina v. d. Hont-Alma de Jonge 6-0, 6-2; Ludie Bomer-Sigrid Mengel 3-6, 1-6; Lea Rotte- Ineke v. d. Panne 7-5, 6-4; Mi chelle Brondgeest-Lea Rotte 6- 1, 6-1; Angela v. d. Horst- Michelle Brondgeest 6-4, 6-0; Angela v. d. Horst-Janny Co- bussen 6-2, 6-1. Finale: Sigrid Mengel-Angela van der Horst 7-6, 5-7, 5-7. Finale verliezersronde: Ludie Bomer-Alma de Jonge 6-4, 6-0. Damesdubbel: Truus Hey- boer/Wil Flohil-Yvonne Dee- ge/Ineke v. d. Panne 6-2, 6-0; Angela v. d. Horst/Dina v. d. Horst-Marijke Buiel/Sigrid Mengel 6-1, 6-0; Ludi Bo mer/Jeanette Dogger-Janny Cobussen/Alma de Jonge 6-0, 6-2; Bep v. d. Linde/Riet Louwerse-Magda Renden/Lea Rotte 7-5, 6-1; Dina v. d. Horst/Angela v. d. Horst-Truus Heyboer/Wil Flohil 6-1, 6-3. Finale: Angela v. d. Horst/Di na v. d. Horst-Ludi Bomer/Jea- nette Dogger 6-3, 6-2. Finale verliezersronde: Sigrid Mengel/Marijke Buiel-Janny Cobussen/Alma de Jonge 7-6, 6-1. Herenenkel: Wijnand Renden- Arno de Jonge 6-3, 6-0; Folkert v. Sinderen-John Dorreman 7- 5, 6-4; Wim Koot-Gerard Cobus sen 6-4, 7-6; Wim Koot-Wijnand Renden 6-2; 6-4; Gerard Cobussen-Henry de Voogd 6-3, 6-2; Johan v. d. Horst-Sjaak v. d. Velde 6-2, 76-1. Finale: Folkert van Sinderen- Wim Koot 3-6, 6-3, 6-1. Finale verliezersronde: John Dorremah-Henry de Voogd 6-2, 6-3. Hcrendubbel: Arno de Jon- ge/Gerard Cobussen-Ben Lou- werse/Rini Bezuyen 6-1, 6-1; Si mon Flohil/Kees Heyboer- Arno de Jonge/Gerard Cobus sen 6-2, 6-4; Simon Flohil/Kees Heyboer-Ben Louwerse/Rini Bezuyen 6-4, 6-3. SCHARENDIJKE - Folkert van Sinderen (39) is na twee jaar weer de nieuwe clubkampioen van tennisvereniging Scharendijke. Zijn rivaal Wim Koot (54) moest in drie sets het hoofd buigen in de finale herenenkelspel. „Ik denk dat de gene die het meeste risico nam, uiteindelijk heeft gewonnen", was Van Sinderen tot de conclusie gekomen. Angela van der Horst (20) kon haar laatste wedstrijd voor tennisvereniging Scharendijke niet eervol afsluiten. Zij verloor, nadat ze vier, jaar achter elkaar clubkampioen was geweest, in drie sets van de Duitse tennisster Sigried Mengel. Angela van der Horst verhuist over een paar weken van Scha rendijke naar Kerkwerve. „Ja, ik ga in Kerkwerve wonen. Dan is het beter dat je ook lid wordt van tennisvereniging WIK in Kerkwerve. Bovendien spelen ze daar ook competitie in mijn leeftijdsgroep", vertelt Van der Horst. Er vloeiden geen tranen op het gezellige tennispark in Scharendijke. Eerder op de dag had zij samen met haar moeder Dina het da mesdubbel gewonnen. „Dit was voor de vijfde keer dat wij in het damesdubbel clubkam pioen worden", vertelt Dina van der Horst. Ja, het is nu voorbij want Angela gaat in Kerkwerve wonen. Voordat de damesenkelfinale startte had Angela van der Horst al twijfels over een goe de afloop. „Ik heb ze zien ten nissen. Dat heb ik nog niet ge wonnen." Van der Horst kreeg gelijk. Maar daar waren ruim drie uur tennis voor nodig. Met 7-6 5-7 en 5-7 liet Sigried Men gel haar naamplaatje op het clubbord plaatsen. Bij het heren enkelspel was het drie jaar geleden dat Folkert van Sinderen de clubtitel voor zich opeiste. Afgelopen twee jaar werd hij door Wim Koot in de finale verslagen. Gisteren, zondag, was de titel weer terug bij Van Sinderen. „Ik heb dit keer voor het eerst alleen het enkelspel gespeeld. Normaal speel ik op de clubkampioen schappen dubbel- en mixspel. Ik denk dat ik meer uitgerust aan de finalepartij kon begin nen. Wim en ik zijn aan elkaar gewaagd, wie het meeste risico neemt heeft vandaag gewon nen", was Van Sinderen van mening. Van Sinderen is een echte base line speler. Zelden stapt hij richting net. In de eerste set moest hij steeds tegen een ach terstand aan kijken. Koot won met 6-3. De tweede set (6-3) en de derde set (6-1) waren duide lijk voor Van Sinderen. „Wim werd te gretig en maakte daar door veel fouten. Ik heb daar van geprofiteerd. Het was mijn dag vandaag." Meer strijd Van Sinderen vindt het jam mer dat er zo weinig jeugd meedoet met de clubkampioen schappen. „Ik heb vroeger zelf wat jeugd getraind. Tegen woordig heb ik daar geen tijd meer voor. Jammer dat ze niet meedoen. Met jeugd krijg je toch meer strijd." In het damesdubbel was de Folkert van Sinderen verdiende de clubtitel in het herenenkel. Angela van der Horst ging na drie uur strijd ten onder tegen Sigried Mengel. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8