Dennis Bergkamp is er voor het team Zeeuwse Dag van het Paard jubileert in Vrouwenpolder WorldCup USA 94 Advocaat verandert weinig tegen België I WK-uitslagen en standen PETER VAN VOSSEN IN DE USA 'Ik heb de indruk dat scheidsrechters aanvallers beschermen Keuringenshow en wedstrijden op zaterdag 25 juni VRIJDAG 24 JUNI 1994 NR 25585 H ZIERIKZEE - Opvallend is dat tijdens de eerste week van de WK-wedstrijden Zuid-Korea en Bolivia de eerste 0-0 stand, afgelopen nacht, op het scorebord brachten. Bovendien is er nog geen team in staat geweest twee duels achter el kaar te winnen. Glroèp A: Zwitserland VS Roemenië Colombia 2 110 2 110 2 10 1 5-2 3-2 4-5 Programma: zondag 26 ju ni: Verenigde Staten - Roe menië," Zwitserland - Co lombia. Groep B: Brazilië Kameroen Zweden Rusland Groep D: Argentinië Nigeria Bulgarije Griekenland 1 1 0 0 3 4-0 1 1 0 0 3 3-0 1 0 0 1 0 0-3 1 0 0 1 0 0-4 Programma: vrijdag 24 ju ni: Brazilië - Kameroen, Zweden Rusland, dinsdag 28 juni: Rusland - Kame roen, Brazilië - Zweden. Groep C: Zuid-Korea - Boli via 0-0. Duitsland 2 1 1 0 4 2-1 Spanje 2 0 2 0 2 3-3 Zuid-Korea 2 0 2 0 2 2-2 Bolivia 10 1110-1 Programma: donderdag 23 juni: Zuid-Korea - Bolivia, maandag 27 juni: Bolivia - Spanje, Duitsland - Zuid- Korea. Programma: zaterdag 25 ju ni: Argentinië - Nigeria, zondag 26 juni: Bulgarije ,- Griekenland, donderdag 30 juni: Griekenland - Nigeria, Argentinië - Bulgarije. Groep E: Italië - Noorwe gen 1-0 Ierland 1 1 0 0 3 1-0 Italië 2 10 13 1-1 Noorwegen 2 10 13 1-1 Mexico 1 0 0 1 0 0-1 Programma: vrijdag 24 ju ni: Mexico - Ierland, dins dag 28 juni: Ierland - Noor wegen, Italië - Mexico. Groep F: Nederland België Marokko Saudi-Arabië 10 0 10 1-2 Programma: zaterdag 25 ju ni: Nederland - België, Ma rokko - Saudi-Arabië. woensdag 29 juni: Neder land - Marokko, België - Saudi-Arabië. (Vanuit Orlando) ,,Ons verblijf op Lake Nona is natuurlijk schitterend. Het is hermetisch afgesloten terrein. Dat is weieens het nadeel om hier te vertoeven. De belangen zijn groot en Advocaat wil ons beschermen tegen indringers. Van daag (donderdag) was er een persconferentie. Op zich is dat leuk ondanks dat er journalisten zijn die lastige vragen stellen. Het hoort er allemaal bij. De groep is in de ban van de tweede wedstrijd, zaterdag in het The Ci trus Bowl Stadium in Orlando. Ik wil graag spelen tegen België. Zoals ik het nu begrepen heb zal Gaston Taument op de plaats van Mare Overmars komen te spelen. Ik wacht zaterdagmiddag mijn kans af. Met een invalbeurt ben ik tevreden. Ik geniet nog steeds iedere dag. Ze hebben verteld dat er twintigduizend Oranje supporters naar het stadion komen. De sfeer van al die supporters moet ons extra ondersteunen tegen de Bel gen. Ik heb begrepen dat Cees, Rini en Henny om twaalf uur (Nederlandse tijd 18.00 uur) zijn geland in Orlando. Ook Wilma, Gré en Kevin moeten inmiddels in Disney's Yacht and Beach Club zijn. Morgen (vrijdag) zie ik mijn zus, vrouw en zoon. Ik verlang er echt naar. Mijn broers en zwager Henny ontmoet ik pas zondag. Dan hebben wij een hele dag vrij. Ik weet zeker dat we met z'n allen iets leuks gaan doen. Soms mis ik mijn fa milie. Wil je ook de groeten doen aan mijn vader en moeder. We spreken elkaar weer na de wedstrijd tegen België." ORLANDO (ANP) - In de voorbeschouwing op Or lando's derby der lage landen, zaterdag tussen Ne derland en België, is duidelijk geworden dat Oranje de lijn van de eerste wedstrijd vasthoudt. Advocaat verklaarde donder dag weinig te zullen verande ren. Van Gobbel, tegen de Sau- di's spelend met wisselend suc ces, blijft in de ploeg. Hij is er blij mee. ,,Ik weet dat ik het vooralsnog wat meer moet heb ben van m'n loopvermogen dan van m'n techniek. De kritiek dat ik in de eerste wedstrijd niet kort genoeg heb gedekt, vind ik onterecht Er was geen rugdekking, daarom hield ik m'n tegenstander steeds op af stand. Had ik dat niet gedaan, dan was het risico van een doorbraak te groot geweest." Wel lijkt duidelijk dat Oranje op één plaats anders zal zijn dan in de eerste wedstrijd. Ad vocaat kan nauwelijks nog om Thument heen. In tegenstelling tot de andere rechterspits in de selectie, Overmars, is de Feye- noorder in vorm. Tbgen de Sau- di's zorgde hij, na te zijn inge vallen, voor de winst. Ondanks de geringe wijzigin gen is Advocaat niet tevreden over het verloop van Oranje's openingsduel. Het zal zaterdag van het begin wat agressiever moeten. ,,Een aantal spelers moet zeker beter presteren", zei Advocaat. Vermoedelijke opstellingen: Nederland: De Goey; Van Gob bel, Koeman en Frank de Boer; Rijkaard, Bergkamp, Jonk en Wouters; Thument, Ronald de Boer en Roy. België: Preud'homme; Smidts, Grun, De Wolf, Albert en Emmers; Staelens, Vanderelst en Scifo; Weber en Degryse. afdwingen voor de Nederland se kampioenschappen in Erme- lo. Ochtenprogramma: 8.30 uur keuring Shetland pony's. 9,00 uur keuring Haf lingers en Ne derlandse trekpaarden, keu ring New Forest pony's, Friese paarden en NRPS rijpaarden en «pony's. 9.30 uur keuring Welsh pony's en Fjorden. 10.00 uur keuring Groninger paard. Tussen 9.30 uur en 14.25 uur zijn er men- en springwedstrij- den. Middagprogramma: 13.00 uur: Opening door de burgemeester van Veere, de heer A. H. den Boon. 13.05 uur: Menparade van pony's en paarden met aansluitend prijsuitreiking van de in de ochtend verreden wedstrijden in de klassen B, L, M en Z. 13.15 uur: Springen po ny's klasse Z barrage. 13.30 uur: Show verzorgd door New Forest Pony Stamboek. 13.40 uur. Concoursnummer en- kelspan uitgevoerd door trek paarden voor de show wagen. 13.55 uur: Défilé, eerste gedeel te alle kampioenen, reserve kampioenen en la-geplaatsten van: Shetlanders, Welsh po ny's, NRPS, Haflingers, Gro ningers, New Forest pony's. 14.05 uur: Springen paarden Z barrage. 14.30 uur Quadril- lespringen uitgevoerd door Ha flingers. 14.45 uur: Gevarieerd shownummer uitgevoerd door Shetland Pony Stamboek. 14.55 uur: Concoursnummer enkelspan uitgevoerd door Friese paarden voor de show wagen. 15.10 uur: Spektakels how uitgevoerd door 6-span Haflingers. 15.30 uur: Gevarieerde show uitgevoerd door het NRPS, waaronder een 4-span. 15.40 uur Défilé, tweede gedeelte al le kampioenen, reserve- kampioenen en la-geplaatsten van trekpaarden, Friezen en Fjorden. 15.50 uur: Bestgaande Haflinger onder zadel. 16.00 uur: Demonstratie Fjorden, de monstratie samengestelde wedstrijd mennen Fjorden met enkelspan. 16.10 uur: Concours dubbelspan uitgevoerd door trekpaarden voor de boerenwa gen. 16.25 uur: Concours Ele gance uitgevoerd door Friese paarden. 16.35 uur Spektacu- laire 'Overvalshow' verzorgd door vierspannen Welsh en Shetland pony's. 16.55 uur: Trekpaarden aan de hand, 4- span, 8-span, 12-span, 16-span. 17.10 uur Sluiting. van Inter is onzin. Net zo goed als dat het een lulverhaal is dat sommige spelers scherper zijn omdat Gullit en Van Basten er niet bij zijn. Het WK is een toernooi op zich, waarin ieder een zo goed mogelijk wil presteren. Dat geldt ook voor mij. Wat zich voor de tijd heeft afgespeeld of na de tijd zal af spelen doet totaal niet terzake. Het gaat erom wat we nu laten zien." Natuurlijk wil Bergkamp wat laten zien. Maar hij is er in eer ste instantie niet op uit het niet deskundige Amerikaanse pu bliek te laten genieten van technische hoogstandjes. ,,Het gaat er om dat we als ploeg een zo goed mogelijke prestatie neerzetten. Ik heb dit seizoen al eerder gezegd dat ik niet eens zo zeer in eerste instantie de man van de doelpunten ben. Ik ben iemand die kort achter de aanval speelt, die de ballen vaak neerlegt. Soms krijg ik wat minder kansen, maar creëer ik er meer. En het totaal, dat is waar het omgaat." In dat opzicht is hij blij aan Ro nald de Boer te zijn gekoppeld. Al heeft hij altijd ontkend de voorkeur voor samenwerking met de Ajacied boven Gullit te hebben uitgesproken. ,,In deze rol heb ik niet of nauwelijks met Gullit samengespeeld. Hoe zou ik dan kunnen zeggen dat het niet gaat? Ik weet wel dat het met Ronald voorin lek ker gaat. We voelen elkaar aan, intuïtief. De een weet altijd wat de ander doet. Dat is heel belangrijk, vooral omdat er nauwelijks tijd en ruimte is om te handelen. Het is een bepaald gevoel. Hij weet hoe ik reageer, ik weet hoe hij reageert. Het is niet onlogisch. We hebben vroeger seizoenen lang samen gespeeld. Weliswaar in de jeugd bij Ajax, maar dat maakt niet uit." De eerste dagen van het WK hebben Bergkamp enigszins optimistisch gestemd, al viel zijn individuele prestatie in het eerste duel, met Saudi- Arabië, tegen. ,,De wedstrijden lopen nogal uiteen. Maar ik heb gezien dat er in bepaalde fases wel ruimte is voor indivi dueel sterke spelers. Baggio had een paar acties die mooi waren. Bovendien heb ik de in druk dat de scheidsrechters de aanvallers .wat beter bescher men. Dat is een voordèel." Dus toch een paar hoogstand jes? „Misschien", zegt Berg kamp. middelpunt van de groep. Hij praat niet zoveel met de bonds coach als Wouters en Koeman, is tijdens de training wat min der nadrukkelijk aanwezig dan de routiniers. Heeft geen grote babbels als ze hem bij In- ter niet begrijpen. Leest in het vliegtuig op weg naar weer een stadion liever een boek in een hoek dan te gaan zitten klaver jassen met de jongens. Hij houdt zich liever wat op de ach tergrond. Jaren geleden al kreeg hij de benaming „Koning van de Stiftbal". Na zijn doorbraak bij Ajax maakte hij doelpun ten om in te lijsten. Destijds al sprak Cruijff dat Bergkamp de opvolger van Van Basten zou zijn. Het gaf hem zelfvertrou wen. „Als zo iemand dat van je zegt, dan kun je niet meer stuk. Dan hoef je niet meer aan je zelf te twijfelen", reageerde hij toentertijd. Zijn zelfvertrou wen is hij nooit meer kwijtge raakt. Bergkamp heeft zijn „grote" transfer naar het buitenland lang uitgesteld. Na drie prach tige jaren bij Ajax reageerde hij: „Ik alleen op een kamertje in Italië of Spanje? Zie je het voor je?" Pas vorig seizoen koos hij voor Inter, trok samen met zijn vrouw en niet te verge ten Jonk naar Italië, om ver volgens ladingen kritiek over zich heen te krijgen. Weggehoond wedstrijden en demonstratie met show neemt toch de keu ring van pony's en paarden een belangrijke plaats in. De keuring van Shetland po ny's, Welsh pony's, Haflingers, het Nederlandse trekpaard, Fjordenpaarden, New forest pony's, Friese paarden, Neder landse rijpaarden en pony's met Arabisch bloed verenigd in het Nederlandse Rijpaarden en Pony Stamboek (NRPS) en het Groninger paard zal tussen negen uur en twaalf uur wor den gekeurd, 's Middags vol trekt zich in de hoofdring een gevarieerd non-stop program ma. Enkele stamboeken ver zorgen een shownummer, afge wisseld met springwedstrij- den, concours één- en twee spannen trekpaarden en ha flingers en defilé's van de hoogst bekroonden van de och tendkeuring. Ook zal er een ME peloton te paard een optre den verzorgen en bovendien is er een spectaculaire show met drie vierspannen. Het grote paardefestijn wordt afgesloten met een weergaloze show van trekpaarden aan de hand in vier-, acht-, twaalf- en zestien span. Stef Nelisse Op wedstrijdgebied gaat voor al de voorkeur uit naar het springen in de Z-klasse vanaf 14.05 uur. Negen combinaties gaan onderling strijden om de oranje rozet. Daaronder is Stef Nelisse met het paard Desiree. De 27-jarige ruiter uit Noord- gouwe, lid van De Schouwse Ruiters, heeft afgelopen maand bewezen één van de beste springers van Zeeland te horen. Na drie springwedstrij- den verzamelde hij drie winst punten en boekte twee keer een overwinning. Nelisse werkt momenteel toe naar de Zeeuwse kampioen schappen eind juli in Nicuw- vliet. Daar wil hij kwalificatie VROUWENPOLDER - Op zaterdag 25 juni zal het terrein van Manege De Een dracht in Vrouwenpolder het unieke decor vormen voor een paarden- en pony evenement. Qua omvang en allure mag dit evenement worden gerekend tot één van de grootste manifestaties in Zeeland. In totaal komen ruim zeshonderd paarden en pony's naar De Eendracht. Op het hoofdterrein zullen in een sprankelende aaneenscha keling veel showrubrieken van de verschillende stamboeken afgewisseld worden met springwedStrijden voor paar den en pony's, keuringsdefilé en een parade, waar de deelne mers aan de menwedstrijden zich zullen presenteren. Stichting De 25e Zeeuwse Dag van het Paard is vooral een familiedag geworden. Zo'n kwart eeuw ge leden speelde bij een aantal en thousiaste paardeliefhebbers, maar één gedachte door hun hoofd. Alle stamboekpaarden op dezelfde dag keuren en dan het evenement afsluiten met een groot demonstratiepro gramma. Het ideale beeld voor ogen werd werkelijkheid. Langzaam, maar zeker kwam de geboorte tot stand van de Stichting Zeeuwse Dag van het Paard. De 25e uitvoering, zaterdag op het terrein van Manege De Een dracht in Vrouwenpolder, bruist van de activiteiten. Een Voortreffelijke samenwerking tussen de verschillende stam boeken en een hechte organisa tie zorgt er voor dat het een uniek paardefestijn wordt. De organisatoren hebben alle fok kers opgeroepen om ook de ju bileumeditie te steunen met paarden in topconditie. Naast de springwedstrijden over een hele dag heen verspreid, men De keurmeesters zijn zaterdagmorgen op manege De Eendracht in Vrouwenpolder volop actief. (Foto: .ïoop van Houdt). Als bescheidenheid de mens siert is Dennis Bergkamp (25) een mooie jongen. (Foto: Joop van Houdt). ORLANDO (ANP) - Dennis Bergkamp is niet aan de wereldtitelstrijd begonnen om een ster te worden. Zijn doel is evenmin in de Verenigde Staten uit te groeien tot de 'big shot' van het internationale voetbal. ,,Ik wil gewoon een goed toer nooi spelen en belangrijk zijn voor de ploeg. Dat is het." Als bescheidenheid .me"? siert isc,Pennis Bergkamp (25) een mooie jongen. Hij gedraagt zich niet als een vedette, zoals Baggio, hangt niet het verve lende mannetje uit, zoals Ma- rad on awil niet. als een kind altijd zijn zin krijgen, zoals Ro- mario. Bergkamp wil vooral zichzelf zijn. Niet de leider, al zal hij door het naderende ver trek van Koeman en Wouters die rol meer en meer krijgen opgedrongen, ^elfs niet de top scorer, want hij beschouwt zich meer als aangever dan als af maker. Dennis Bergkamp is niet het Rond de meren van Lake Nona wil hij deze dagen niet veel praten over Inter en het min of meer mislukte eerste jaar in Italië. Zoals Jonk ook liever vooruitblikt dan terugkijkt. Aan wie het lag dat het niet klikte? Bergkamp blijft voor zichtig en praat over aanpas singen. „Een ander land, een andere cultuur, een ander sy steem. Het kan even duren voor het loopt." Bergkamp en Jonk voldeden in Italië vooral op het internatio nale vlak. Met name dank zij de inbreng van de voormalige Ajacieden won Inter in elk ge val nog de UEFA-beker. In de competitie hoonden velen hem vaak weg. Niet in het minst door ploeggenoot Ruben Sosa. In elk geval tegen de persmus kieten zei Bergkamp niets te rug. In Amerika zoekt hij ook geen revanche. „Dat ik me hier zou willen bewijzen ten opzichte I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 11