WorldCup USA 94 Rogier Korenhof favoriet tennistitel Stewart scoort voor Verenigde Staten Martin Nolles en Marianne Uitenboogaard clubkampioen golfen Grevelingenhout Nel Bos halve finalist WK-standen en uitslagen PETER VAN VOSSEN IN DE USA Jeugd verdringt oude garde van hoogste trede Holkers zevende Jeug-dtennis- toernooi in Wester- schouwen Clubkampioenschappen tennisvereniging Duiveland DONDERDAG 23 JUNI 1994 NR 25584 ZIERIKZEE - Zwitserland is koploper gewor den in groep A. Zij versloegen verrassend Roe menië met 1-4. Verenigde Staten wón afgelopen nacht met 2-1 van Colombia. Groep A: Roemenië - Zwit serland 1-4. Verenigde Sta ten - Colombia 2-1. Groep D: Argentinië - Grie kenland 4-0. Nigeria-Bulga- rije 3-0. Zwitserland 2 1 1 0 4 5-2 VS 2 1 1 0 4 3-2 Roemenië 2 10 13 4-5 Colombia 2 0 0 2 0 2-5 Argentinië 1 1 0 0 3 4-0 Nigeria 1 0 0 0 3 3-0 Bulgarije 1 0 0 1 0 0-3 Griekenland 1 0 0 1 0 0-4 Programma: zondag 26 ju ni: Verenigde Staten - Roe menië, Zwitserland - Co lombia. Groep B: Brazilië Kameroen Zweden Rusland Programma: vrijdag 24 ju ni: Brazilië - Kameroen. Za terdag 25 juni Zweden - Rusland. Programma: 25 juni: Argen tinië - Nigeria; 26 juni: Bul garije - Griekenland. Groep E: Ierland 1 1 0 0 3 1-0 Noorwegen 1 1 0 0 3 1-0 Italië 10 0 10 1-1 Mexico 1 0 0 1 0 0-1 Programma: donderdag 23 juni: Italië - Noorwegen. Vrijdag 24 juni: Mexico - Ierland. Groep C: Duitsland - Span je 1-1. Duitsland 2 1 1 0 4 2-1 Spanje 2 0 2 0 2 3-3 Zuid-Korea 10 10 12-2 Bolivia 1 0 0 1 0 0-1 Programma: donderdag 23 juni: Zuid-Korea - Bolivia. Groep F: Nederland 1 1 0 0 3 2-1 België 1 1 0 0 3 1-0 Saudi-Arabië 10 0 10 1-2 Marokko 1 0 0 1 0 0-1 Programma: zaterdag 25 ju ni: Nederland - België. Saudi-Arabië - Marokko. (Vanuit Orlando) Hallo Cees, wij zijn dinsdagmorgen weer terug gevlo gen naar Orlando. We moesten een tussenlanding maken omdat er een radio-verslaggever onwel werd in het vliegtuig. Goed, met enige vertraging kwamen we toch weer op ons luxueuze logeeradres, Golfresort Lake Nona. We hebben vanmorgen (woensdag) op het complex Lake Nona getraind. Er mochten geen journalisten bij. Wat dit inhoudt, weet ik niet, maar biedt dit naar een aantal reservespelers perspectief voor zaterdag tegen België? Op de Amerikaanse televisie heb ik gehoord dat Paul van Himst (bondcoach Belgische selectie) tegen Ne derland wat meer behoudend wil spelen. Ik kan niet uit leggen wat voor gevoel er binnen de Nederlandse groep ligt. Blij met drie punten, maar het was een moeilijk karwei tegen Saudi-Arabië. Er zijn ook vraagtekens gezet bij wat voor manier we gewonnen hebben. Ik zou zaterdag graag willen spelen tegen België. Te meer er een aantal oude collega's van Anderlecht in de Belgi sche selectie lopen. Het was vandaag wel een ontspan nen dag. De meesten hebben een potje tennis gespeeld. Ik ben wat gaan golfen met Stan Valckx. Wij hebben samen een golfkarretje waar we het prachtige complex mee rondrijden. Donderdag (vandaag) komen Gré en Kevin in Orlando aan. Ik hoop dat ze een goede reis hebben. Ik zie ze pas vrijdagZe mogen twee weken blij ven in een hotel op Disney's Yacht and Beach Club. Cees, Rini en Henny, ik heb begrepen dat jullie donder dag vandaagvia Brussel en New York in Orlando lan den. Als het goed gaat zie ik juliie zondag. Ik wens ie dereen een goede reis." LOS ANGELES (ANP) - Making Soccer History, luidt de slogan van de organisatie van de wereldti telstrijd. Uitgerekend het gastland gaf de spreuk in houd, door de eerste echte sensatie van het WK te verzorgen. De Verenigde Staten shockeer den de voetbalwereld door het voor velen favoriete Colombia te verslaan en daarmee uit te schakelen voor de tweede ron de: 2-1, met een doelpunt van de Brabantse Amerikaan Ernie Stewart. Ruim twintig minuten voor tijd verdween Stewart met kramp naar de kant, een kwar tier na zijn treffer. ,,Ecn doel punt maken op een WK, zo'n belangrijk doelpunt nog wel, dat is ongelooflijk. Op de bank begon ik bijna te huilen en dacht ik: this is once in a lifetime, maar ik hoop dat het nog vaker voorkomt. Dit was het allermooiste moment van mijn loopbaan." Colombia en Roemenië waren de favorieten in groep A. Zwit serland de outsider, Amerika de underdog. Maar de outsider en de underdog staan één en twee, Roemenië moet nog flink zijn best doen en Colombia mag terug naar Bogota na het duel met Zwitserland. Stewart, die normaliter zijn bevindingen vertelt aan een paar volgers in de donkere gan gen van het gemeentelijk sportpark van Willem II in Til burg, was even wereldnieuws in de Rose Bowl van Los Ange les. BRUINISSE - Drukke tijden op de 18-holes golfbaan Grevelingenhout in Bruinisse. Na een aantal open da gen, dat twintig nieuwe leden opleverde, moest de wedstrijdconiniissie ook nogeens de clubkampioenschap pen verwerken op het schitterende complex. Bij de heren was het Martijn Nolles (20) die de oude garde het nakijken gaf. Bij de dames behaalde Marianne Uitenboogaard voor de vierde keer achter elkaar de clubti- tel binnen. ning. Misschien was dat in het voordeel van de jonge golfers Martijn Nolles (20) uit Nieuwe- Tonge en Geert-Jan Engelsman (20) uit Oostvoorne. Zij zorgden voor een verrassing door de ou de garde zoals Steve Cooney en Hans Ranke te verslaan. In de finale was het zeer spannend tussen Nolles en Engelsman. De wedstrijd ging tot de 16- hole gelijkwaardig op. Daar ging Geert-Jan Engelsman in de fout en Martijn Nolles profi teerde hiervan. De 20-jarige golfer van Goeree-O verf lak kee mag nu een jaar lang de clubti- tel dragen van golfclub Greve lingenhout. Zowel Marianne Uitenboo gaard als Martin Nolles mag op zestien september meedingen naar het Nederlands kam pioenschap. Op het golfterrein Rijk van Nijmegen komen alle clubkampioenen bij elkaar om uit te maken wie Nederlands kampioen wordt. Steve Cooney werd door de jeugd naar de achtergrond gedreven. (Foto: Joop van Houdt). Uitenboogaard, die aan de rand van het golfcomplex woont, is onverslaanbaar tus sen haar eigen clubleden. ,,Er is nog steeds niemand die mij kan verslaan", vertelt Uiten boogaard. Jammer dat er wei nig jonge meiden meedoen aan het clubkampioenschap. We waren nu met negen dames. Bij de heren was veel meer belang stelling. Daar moesten voor rondes worden gespeeld. Er mochten zestien heren mee doen in de finale". Marianne Uitenboogaard lijkt haar vorm van een aantal jaren geleden niet meer te kunnen evenaren. In de finalepartij had ze het heel moeilijk met haar naaste concurrent Ella Middelhoek. Pas op de veer tiende hole was de strijd ge streden. „Dat klopt. Mijn top vorm is er niet. Het was een moeilijk gevecht tegen Ella. Pas op de veertiende hole had ik een vijf holes-up." De club kampioenschappen op Grevenigenhout werden ge speeld zonder handicapbereke- GENDERINGEN - Niels Hol kers uit Zierikzee is tijdens een meerkamp voor C-junioren in Genderingen op een vijfde plaats geëindigd. De atleet had last van een rug blessure, maar ondanks deze handicap sprong hij 1,60 meter hoog en bij het verspringen zet te hij een prima resultaat neer van 5,51 meter. René Holkers eindigde bij de D-junioren op een zevende plaats met als uit schieter een hoogtesprong van 1,55 meter. Uitslag: C-junioren: 5. Niels Holkers: lÖOm/12,6, 100 mh./16.0, 1000m/3.05.3, ver/5,51, hoog/1,60, kogel/ 10,01, speer/33,66, discus/38,64, punten/5055. D-junioren: 7. Re né Holkers: #0m/11.5, 80 mh./ 14.05, 1000m/3.34,'speer/31,08, kogel/9,74, ver/4,64, hoog/1,55, punten/3617. BURGH-HAAMSTEDE Spoilt- en Recreatiecentrum Westerschouwen houdt vanaf 11 juli tot en met 17 juli een jeugdtennistoernooi. NIEUWERKERK - Tot gisteren, woensdag, zijn er in het kader van de clubkam pioenschappen van tennisvereniging Duiveland ruim honderd partijen afge werkt. Morgen, vrijdag beginnen de halve finales en zondag 26 juni worden de finales gespeeld in het herenenkel voor C/B-spelers en D/E-spelers. Dat geldt ook voor het damesenkel en heren- en damesdubbel. Op het tennispark in Nieuwer- kerk werd eerst in een tijdzone van 75 minuten per partij ge speeld. Vanaf gisteren, woens dag, wordt er gewerkt volgens het officiële tennisschema van af de kwartfinale. Afgelopen weken was het spannend in de verschillende poules. In het herenenkel voor C/B-spelers lijkt Rogier Korenhof de grobt- ste kanshebber voor de clubti- tel. De tennisser uit Nieuwerkerk toonde zijn vorm. Hij versloeg in zijn poule eerst Hans-Jan Goedegebure met 13-7. Then moest René van Dijke er met 12-2 aan geloven en Wilfred van der Pol kreeg helemaal geen kans tegen de op "hol geslagen Korenhof (15-5). In poule 2 ging André Goedegebure met de overwinning strijken. On danks dat de tegenstand een stuk minder was had hij moei te met Piet Vreeke (11-6), Jaap de Vos (14-3) en Jacco Folmer (14-4). In poule 3 won Cor Ko renhof verrassend. Korenhof won overtuigend van Peter Coppoolse met 12-6. Omdat Ko renhof wel met 9-11 verloor van Erwin Verbraak en won met 13- 5 van Peter Vrij bleef hij vier setpunten verwijderd van de nummer twee, Coppoolse. In de derde poule was de over winning voor Richard Folmer die geen enkele partij verloor. Voor de kwartfinale hebben Rogier Korenhof, Richard Fol mer, Jaap de Vos, Peter Cop poolse, Hans-Jan Goedegebu re, Cor Korenhof, Erwin Ver braak en André Goedegebure zich geplaatst. Bij het herenenkel D/E-spelers komen Ab Duinhouwer, Ton Kramers, Peter Regeer, Guido den Broeders, John Pantekoek, Rob Vleeshouwers, Arnold van der Cingel en Joop Wandel in de kwartfinale. Bij de dames- enkel A zal de finale worden gespeeld tussen Ria Slootma- ker en Nelleke Slootmaker. Jo ke Goud en Mia Pantekoek werden derde en vierde in de poule. In het damesenkel B ko men Linda Slootmaker, Carla Boot, Rebecca Vleeshouwers en Brenda Cortie in de halve fi nale. Bij het damesdubbel A gaat de finale tussen Petra Pronk/An- nemarieke van der Pol en Ria Slootmaker/Joke Goud. In het damesdubbel B moeten eerst twee halve finales worden ge speeld tussen Slootmaker/Cor- tie, Vos/Van de Cingel, Van 't Hof/Gomes en Beukers/De Ja ger. Bij het herendubbel A lij ken Erwin Verbraak en Michel de Vlieger de beste papieren in handen te hebben. Zij komen uit in de halve finale tegen Ri chard Folmer en Peter Vrij. Jacco Folmer/René van Dijke spelen tegen Cor Korenhof/ Piet Vreeke om een finale plaats te veroveren. Ook in het herendubbel B wor den twee halve finales ge speeld tussen Arnould van der Cingel/Robbert Hermes, Bob van Helden/Ab Duinhouwer, Cees van der Meer/Peter Re geer, Rob Vleeshouwer/Piet Slootmaker, Joop Hermes/ Harry Friesen, Simon van der Meer/Martijn Neele. De jeugd tot en met zeventien jaar kan inschrijven voor meis jesenkel- en dubbelspel en jongensenkel- en dubbelspel. De wedstrijden worden gehou den op drie outdoor gravelten- nisbanen naast het sportcom plex in Burgh-Haamstede. Bij slecht weer is er een uitwijk mogelijkheid naar de drie in- doorbanen in het sport- en re creatiecentrum. De organisato ren verwachten ruim honderd deelnemers van zowel de plaat selijke tennisverenigingen op Schouwen-Duiveland als van de campinggasten. Tenniskampioenschap Zierikzee ZIERIKZEE - Nel Bos heeft zich als eerste halve fi nalist aangemeld in het damesenkelspel van de Zie- rikzeese tenniskampioenschappen. Op de tennis baan aan de Grevelingenstraat in Zierikzee Won zij de kwartfinale van Annie Krabbendam met 6-2 6-1. Korenhof maakte indruk in de voorronde van de club kampioenschappen van tennisvereniging Duiveland. (Foto: Joop van Houdt). Gisteravond, woensdag, plaat ste om 22.30 uur ook Anneke Maris zich als halve finalist. Een driesetter was er voor no dig om Rian Griffioen uit het toernooi te slaan. Marit Janse, die als derde geplaatst is, gaf haar visitekaartje af in het duel tegen Marian Drijdijk. Zij won afgetekend met 6-0 6-0. Voor een halve-finaleplaats moet zij het nu opnemen tegen Maaike 't Mannetje. In het herenenkel B/C won Johnny Qtte in drie sets van Danny Magito (4-6 6-0 6-0). Jan Bij de Vaate speelde een op merkelijk duel tegen Jack de Coninck. De eerste set ging via een tiebreak naar Bij de Vaate. In de tweede set moest De Co ninck met 6-3 capituleren. Maurits van Belzen won van Ernst Wondergem met 6-4 7-5. Bij het herenenkel staan nu in teressante wedstrijden op het programma. Michel de Vlieger moet het opnemen tegen John ny Otte. Maurits van Belzen komt tegenover René Schim- melpenninck te staan. Uitslagen van dinsdag 21 en woensdag 22 juni: hercnenkel D/E: Maarten Verjaal - Patrick Rengor 6-0 6-3. Ronald Haze - Gerard Collignon 6-3 6-1. Wim Mulders - Hans van Urk 4-6 6-3 6-0. Edwin do Koning - Jos van der Veer 7-5 6-2. Edwin de Ko ning Klaas-Bart van der Berg 6-3 6-0,. Joe Hoare - Rik Ever wijn 6-3 6-0. Jeroen Volkcri - Aldo de Spirt 6-0 6-0. Jan La gendijk - Job de Jonge 6-1 6-4. Herendubbel: De Coninck/De Coninck - Jonker/Praet 6-0 6-1. Wondergem/Vleeshouwer Renger/Renger 6-2 6-4. Volke- ri/Volkeri - Van de Stel/Lagen dijk 6-1 6-4. Magito/Van Gelder - Struijk/Bolier 6-1 6-1. Bij de Vaate/Maris - Huijser/Van Bel zen 6-2 6-3. De Vlieger/Schim- melpenninck - Asma/Van Dij ke 6-1 6-4. Herenenkel B/C: Johnny Otte - Danny Magito 4- 6 6-0 6-0. Jan Bij de Vaate - Jack de Coninck 7-6 6-3. Maurits van Belzen - Ernst Wondergem 6-4 7-5. Dainesenkel: Marian Drijdijk - Ingrid Ekkebus 0-6 6-2 7-6. Ma- rit Janse - Marian Drijdijk 6-0 6-0. Nel Bos - Annie Krabben dam 6-2 6-1. Ada Homme'l - Ja- nine Kok 6-0 6-1. Anneke Maris - Rian Griffioen 6-2 2-6 7-6. Da mesdubbel: Griffioen/Steen bergen - Schimmelpenninck/ Schimmelpenninck 6-2 6-1. Tbn Haaf/Konning - Bij de Vaate/ Lems 6-4 4-6 7-5. Hommel/ Clerx - Griffioen/Steenbergen 6-1 6-1. Jeugd jongens-enkel tol 12 jaar: Jacco de Looff - Marijn van Koeveringe 6-3 6-1. Jongens-enkel tot 14 jaar: Christian Lagendijk - Niek de Jonge 4-6 6-1 6-1. Jongens-enkel tot 17 jaar: Arjan Klompc - Bcrt-Jan Zondag 6-3 6-2. Ro nald van Schie - Ralp Ranshuij- sen 6-4 6-2. Bert van Cleef - Ro bert van der Zande 6-2 6-4. Meisjcs-enkcl tot 14 jaar: Do- rien Pietcrs - Esther van Urk 6- 4 6-3. Meisjes-enkel tot 17 jaar: Marjolein van Urk - Andrea Bos 6-1 7-5. Jongensdubbel tot 14 jaar: Van Clcef/Zuiderwijk - van de Linde/Kroesbeek 6-0 6- 0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7