Nog dit jaar start werk Bungalowpark Zeeland aan Village uw mm SCHOUWEN-DUIVELAND School was voor één dag een boerderij Q 0 150 JAAR r i- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Permanente bewoning uit plan geschrapt Jaarlijkse zomerfeest op J. W. van den Doelschool Diefstal uit auto Controle op Stormvloed kering Supporter vernielt autoruit 10% korting op alle heesters in pot Tevens 1 O °/o korting op alle aardewerk tuinpotten en schalen 4 zakken tuinaarde voor 10,- Geldig t/m 25 juni Tuincentrum "Sluijs" Koningin bij opening Zeeland Cultuurmaand dé krant van schouwen-duivelend! j JKZEESCHE NIEUWSBODE I DONDERDAG 23 JUNI 1994 150e JAARGANG NR 25584 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Bungalowpark Plan de Bout gaat 207 recreatiewoningen tellen. De aan de rechterkant op het kaartje langs de Kreeklaan geprojec teerde acht permanente woningen zijn uit het plan geschrapt. SCHARENDIJKE - Na zestien jaar plannenmakerij ziet het er nu naar uit dat nog: dit jaar een begin wordt gemaakt met de realisering van Bungalowpark Zeeland Village, voorheen beter bekend als Plan de Bout, bij Scharendijke. Het ontwerp-plan voorziet in de bouw van 207 recreatiewoningen bij Scharendijke. Het plan om langs de Kreeklaan - als onderdeel van het plan - acht huizen voor permanente bewoning te bouwen is geschrapt. Het nieuwe bungalowpark wordt een project van Roompot Recreatie BV uit Kamperland. Met de realisering van het project is een investering van 40 a 50 miljoen gulden gemoeid. Het allereerste Plan de Bout dateert uit 1978. Toen ging het nog om een 40 hectare groot re creatieterrein dat een combina tie zou worden van bungalow park en camping. Het plan zorgde destijds voor heel wat discussie binnen de gemeente raad van Middenschouwen. Uiteindelijk bleef er alleen een sterk afgeslankte versie van het plan over dat in eerste in stantie een goede kans van sla gen leek te hebben. Recreatienota Toen echter puntje bij paaltje kwam trokken de investeer ders zich op het allerlaatste moment terug en verdween het plan in de ijskast. In 1989 dook het plan plotseling weer op in de Recreatienota van de ge meente Middenschouwen. In het nieuwe en afgeslankte Plan de Bout - zoals het plan bij de buitenwacht bleef heten - was sprake van de bouw van 270 va kantiebungalows. Het plan dat in maart '91 aan de commissie algemene en be stuurlijke zaken van de ge meente Middenschouwen werd voorgelegd ging uit van de bouw van 207 vakantiebunga lows en acht huizen voor per manente bewoning. Dat laatste onderdeel is in de plannen zo als Roompot Recreatie BV die heeft liggen geschrapt, maar voor het overige is het plan uit 1991 - op enkele details na - on gewijzigd gebleven. Tegen het plan werden eerder, onder meer door Stad en Lan de, bezwaren ingediend. Raad van-State heeft zich over die be zwaren gebogen en het advies van de Raad aan de Kroon is volgens H. J. van Koeveringe, directeur van Roompot Recrea tie BV van dien aard dat hij zich in ieder geval geen al te grote zorgen maakt. „Dat ad vies geeft alle vertrouwen", al dus Van Koeveringe. „Wij den ken dat het eigenlijk een gelo pen wedstrijd is". Roompot Recreatie BV is nog maar kort betrokken bij de plannen. „Wij zijn er sinds 31 mei mee bezig", vertelt Van Koeveringe. „We wisten wel van de plannen, maar op dat moment was men met andere partners in onderhandeling. Wij hebben gewoon onze kans af moeten wachten", aldus Van Koeveringe. Hij zegt ervan overtuigd te zijn dat het nieuw aan te leggen bungalowpark in een behoefte zal voorzien. Gouden Driehoek Volgens Van Koeveringe kan Zeeland Village niet vergele ken worden met veel grotere projecten als Port Zélande aan de Brouwersdam en Port Greve bij Brouwershaven. „Ik dénk dat onze doelgroep een heel an dere is dan die men met Port Zélande op het oog heeft", al dus Van Koeveringe. „Ik denk dat Zeeland Village een pas send sluitstuk zal zijn van de Gouden Driehoek Brouwers- dam, Scharendijke, Brouwers haven. Van Koeveringe is heel enthou siast over de locatie van het nieuwe bungalowpark en is er tevens van overtuigd dat" het park uitstekend in te passen is in het landschap. „Aan het ont werp is bijzonder veel aan dacht besteed", aldus Van Koe veringe. „En ik vind Scharen dijke een heel charmant dorp dat zeker een pittoreske func tie zal hebben". Van Koeverin ge mikt op een gemiddeld be zettingspercentage van 60 a 70 procent. „Dat is volgens mij ze ker haalbaar". Voor Roompot Recreatie BV wordt Zeeland Village het tweede bungalow park dat zij gaan exploiteren. Nu bezit de BV het 250 vakan tiebungalows groot bungalow park Sophiahaven bij Kamper land. Koeien melkenhooien, zingen en dansen. De groepen één en twee van de Jan Wouter van den Doelschool in Zierikzee amuseerden zich kostelijk afgelopen dinsdag tijdens het jaarlijkse zomerfeest. Deze keer stond de dag geheel in het teken van de boerderij. De kinderen hadden zich verkleed als boeren en boerinnen, vogelverschrikkers of dieren. Ouders en leerkrachten hadden er veel werk van gemaakt en waren eveneens passend verkleed. De entree van de school was omgetoverd in een boerderij en op het grasveld ston den zelfgemaakte dieren van hout en karton. Maar ook echte dieren waren aanwezig. De aanwezigheid van een kalfje, een pony met veulen, konijnen, kippen en echte strobalen maakten het tafereel hf. EenZierikzeese koe verraste de kinderen door op deze dag een kalfje te krijgen. De route van de geplande rit in een boerenkar werd daarom van plan West naar de Boerenweg verlegd en zo konden de kinderen het pasgeboren diertje bekijken. Er werd gegeten op school en natuurlijk stonden ook de spelletjes in het teken van de boerderij. Met wortels, bloemkolen en prei hielden de kinderen een estafetteloop. Bij het naar huis gaan kregen ze een echte knapzak mee, met daarin een appel en een bellenblazer. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Een 32-jarige in woner van Zierikzee werd ge confronteerd met diefstal uit zijn auto. Het voertuig stond geparkeerd aan het Rooie Dorp. Uit de auto werd handgereedschap gestolen. NEELTJE JANS - De politie hield dinsdagmiddag een con trole op de Stormvloedkering. In verband met de harde wind gold daar een inhaalverbod en een maximumsnelheid van 70 kilometer per uur. Dertien weggebruikers hielden zich niet aan deze snelheid of haalden toch in. Tegen hen werd proces-verbaal opge maakt. Binnen enkele weken krijgen zij een acceptgiro voor betaling van de boete in de brievenbus. BROUWERSHAVEN - Een 70- jarige man uit Brussel deed aangifte van vernieling van de achterruit van zijn auto. Volgens de politie werd het glas vermoedelijk vernield door een uitbundige voetbal supporter. In de auto lagen de restanten van een bierglas. Het voertuig stond in de nacht van 20 op 21 juni geparkeerd aan de Haven Zuidzijde in Brouwers haven. Tegen inlevering van deze bon Dierenvoeding speciaalzaak Hogezoom 44, Haamstede, tel. 01115-1437 Wie afkeurt, tone dat zijn oordeel rijp is. Multatuli Zonnig HET WEER Vannacht helder en minimumtem peratuur omstreeks 9 graden. Overdag zonnig en middagtempe- ratuur ongeveer 23 graden. Wind uit oost tot zuidoost, matig, rond kracht 4. Vannacht weinig wind. 2 REDDINGSBRIGADE De Reddingsbrigades houden inzamelingsactie voor een eigen opleidingscentrum. 3 TOERISTENDAGEN 1 Het globale programma van de Zierikzeese Toeristen- dagen en zomeraktiviteiten. 5 RIOOLHEFFING De gemeente Brouwershaven moet de pas ingevoerde riollheffing aanpassen. 7 TENNIS De kampioenschappen van tennisclub Duiveland na deren de finale. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's In Nicolaaskerk Brouwershaven ZIERIKZEE - Tijdens haar streekbezoek aan Sehouwen-Duiveland op 30 augustus zal Hare Ma jesteit de koningin vrijwel zeker de onlangs ge restaureerde St. Nicolaaskerk in Brouwershaven be zoeken. In haar aanwezigheid zal in deze kerk de Zeeland Cultuurmaand worden geopend. De Rijksvoorlichtingsdienst gaf gisteren desgevraagd de route vrij die de koningin dins dag 30 augustus* zal volgen. Te beginnen in Bruinisse zal ach tereenvolgens Sirjansland, Zie rikzee, Westerschouwen en aan het eind van de middag Brou wershaven worden aangedaan. Het bezoek aan Westerschou wen zal volgens burgemeester H. Tees in het teken staan van natuur en recreatie. Naar ver luidt zal Beatrix in Zierikzee een bedrijfsbezoek brengen aan de Koninklijke Zeelandia. Opvallend in het rijtje van te bezoeken gemeenten is het ont breken van Middenschouwen. Burgemeester W. den Boer hoopt dat de koningin op door tocht van Zierikzee naar Wes terschouwen de inlagen van Middenschouwen zal bezichti gen. „De hele streek bekijken is een beetje veel. Er is me ver teld dat er een voorkeur is voor bepaalde projecten," aldus Den Boer gistermiddag. Een ambtenaar van de Rijks voorlichtingsdienst wilde de genoemde programma-onder delen ontkennen noch bevesti gen. „Er ligt nog niet meer dan een concept-programma. Ik weet nog niet wat de koningin daar mee wil en dus kan ik er nog geen mededelingen over doen." Oranje Ook waarnemend gemeentese cretaris H. Vogel van Bruinisse wilde niets vertellen over het koninklijk bezoek. „Maar ik kan u wel vertellen dat hier de laatste dagen alles in oranje is gehuld." Maar of dat iets met het koninklijk bezoek van doen heeft, valt te betwijfelen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Sehouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN D kwartaalabonnement met autom. afschr. a f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 O jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CXI Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ~l ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1