'Op school wordt het zo eentonig en hier hebben we elke dag friet' UW Km VAN Flexitech springt met WAP in gat van de reinigingsmarkt deurloo intermeubel BADMODE BOS VISHANDEL van Duke Kostenbroek PZIERIKZEESCHE ml j NIEUWSBODES 1 Koningin brengt bezoek aan Schouwen-Duiveland O'Neill - Sun Valley Oxbow Ocean Pacific Brunotti - Body Glove Leerlingen bouwtechniek bouwen speeldorp voor camping Bijeenkomst Waterschap houdt geen verkiezingen TAXATIESfBEMIDDEUNG HANSE HANSE dé krant van schouwen - duiveland! - - GOLDEN 1 DEURLOO TEAM»* ZEMTRdSPORT SCWmvWWZtfBtfEf'rftplllJ I2?M NIEUWSBODES(TM WOENSDAG 22 JUNI 1994 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN DUIVELAND ZIERIKZEE/RENESSE - De derde klas bouwtechniek van de Scholengemeen schap Schouwen-Duiveland was vorige week op twee locaties actief met het 'echte werk'. In het schoolgebouw aan de Haringvlietstraat werd één lokaal van een verlaagd plafond voorzien en werd er op het schoolplein een zeshoekige bank geplaatst. Een ander ploeg was in Renesse op karwei. Camping De Wijde Bliek aan de Hogezoom had een speeldorp besteld en deze werd ter plekke door een viertal leerlingen in elkaar gezet. Volgens de leraar bouwtechniek, de heer A. Kieboom, worden er met dergelijke opdrachten twee vliegen in één klap geslagen: ,,Het materiaal wordt geleverd door de opdrachtgever en kost de school dus niets en er treedt geen verlies van materiaal op, zodat het werk voor de leerlingen zeer motiverend is." In verband met een zeer storen de resonantie was het inbren gen van een verlaagd plafond in het lokaal waar tekenen en kunstschetsen wordt gegeven geen overbodige luxe. In het lo kaal krijgen soms dertig leer lingen tegelijk theorie en de leerkracht kon zich maar met moeite verstaanbaar maken in het lokaal. Twee leerlingen pakten de zaak voortvarend aan en nu ligt er op enkele vier kante meters na een prachtig verlaagd plafond in het lokaal. Het werk wordt na de zomerva kantie afgemaakt, maar nu al is iedereen zeer te spreken over het resultaat. De house-muziek die uit de radio klinkt bewijst dat het beoogde effect bereikt is. Het is wel een herrie, maar resoneren doet het niet meer in het lokaal. Bruggetjes Een ander deel van de derde klas bouwtechniek was in Re- nesse aan het werk. Voor de heer H. P. van Oost, de eige naar van camping De Wijde Bliek was het niet de eerste keer dat hij leerlingen van de Zierikzeese school op zijn ter rein aan het werk had. Zo'n acht jaar geleden zat zijn zoon op de LTS, zoals de school toen nog heette. Op een dag kwam hij thuis met een verhaal over gelijmde spanten. Daar waren ze mee bezig in de lessen. ,,Ik vroeg wat ze dan aan het maken waren, maar mijn zoon zei dat dat niet kon. Het was te duur. Dat bracht me op een idee om bruggetjes te laten ma ken, die op het kampeerterrein geplaatst konden worden." Na enkele gesprekken met de schoolleiding en Kieboom ont stond er een leuke samenwer king. De bruggetjes zijn een aantal jaren geleden geleverd en vorige week werd het speel dorp door vier jongens in el kaar gezet. Dat was ongeveer twee jaar nadat Van Oost de bestelling geplaatst had. Een zo'n lange levertijd komt men in het bedrijfsleven natuurlijk niet tegen, maar opdrachten die binnen een maand klaar moeten zijn kan de school niet aannemen. ,,We kunnen veel maken, maar het moet wel pas sen in het onderwijssysteem. Daar mogen we nooit aan voor bij gaan", aldus Kieboom. Machinepark In de twee jaar is er door heel wat leerlingen aan het speel dorp gewerkt. Er is met leerlin gen uit de derde klas begon nen. Deze leerlingen hebben het project meegenomen naar de vierde klas. Een nieuwe lichting derde klassers heeft het project dit jaar overgeno men. De onderdelen voor het speel dorp zijn op school gemaakt. Net zoals dat bij grote bouw werken tegenwoordig gaat, is er ook hier dus sprake van pré- fab. De leerlingen hebben tij dens het werk kennis gemaakt met vrijwel het totaal machi nepark. Bijna alles is ge bruikt, waaronder een vlak- bank, diktebank, cirkelzaag en freesmachine. Tijdens de normale lessen wer ken de leerlingen ook wel met deze machines, maar het grote verschil is, dat dan de meeste dingen in de container verdwij nen, terwijl het speeldorp er over dertig jaar nog staat. ,,Dit zorgt ook voor een extra moti vatie bij de leerlingen", aldus Kieboom. Van Oost beaamt dat: ,,Er komen vaak jongeren met hun ouders het terrein op om te laten zien wat ze ge maakt hebben. Ze zijn daar best trots op." Daar komt bij dat er geen ver lies van materialen optreedt. Op school is dat vaak het geval, want de leerlingen nemen niet alles mee naar huis. Omdat de materialen door de opdracht gever gelever,d worden kost het de school niets extra's. Hier door is deze in staat op finan cieel terrein meer te doen. Maar het is niet alleen de school die er aan verdiend. Als genoegdoening aan de leerlin gen kleeft er voor hen een uitje aan het werk, tijdens welke zij zich bijvoorbeeld ééns lekker kunnen uitleven- op de kart- baan. Van Oost hoopt dat ook zijn collega's in de toekomst gaan samenwerken met de school. Als oud-ambachtsschoolleer ling ligt de Scholengemeen schap Schouwen-Duiveland hem na aan het hart. ,,De Ook a an de factor veiligheid werd tijdens de werkzaamheden op de camping aandacht besteed. (Foto: Marijke Folkertsma). school wordt steeds dunner be volkt en dat is jamn^er. Tech niek is volgens mij zeer belang rijk. Ik heb dergelijke leerlin gen graag, want ze weten van wanten. De jongens die nu aan het werk zijn, zijn nog jong. Maar al doende leren ze veel." En Pieter de Munnik, Marco 'Steeenis, Leon Bal en Arjan Bevelander, het viertal dat het speeldorp op de camping in el kaar zet, leerden inderdaad veel. En dit zijn juist die zaken waar ze op school bijna niet aan toe komen. Bijvoorbeeld het waterpas stellen van het bouwwerk met de daarvoor be stemde apparatuur. Maar het meeste werk zat hem in het graven van de kuilen en het vastzetten van de palen hierin. Ze hadden met name proble men met het hoge grondwater peil. Door het inkalven vielen de kuilen steeds vol grond en konden ze weer opnieuw begin nen. Desondanks vlotte het werk aardig en in een week was het werk. geklaard. Rest nog het toevoegen van de speelappara- tuur, zoals schommels en een wip. Voor de leerlingen had het werk overigens niet lang ge noeg kunnen duren. ,,Het is veel leuker dan op school. Je hoeft niet te leren en krijgt geen huiswerk. Op school wordt het zo eentonig en hier hebben we elke dag friet tus sen de middag". GOES - De Vriendenkring'Ka- pasi houdt zaterdag 25 juni een dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden in wijkge- bouw De Spinne in Goes. De bijeenkomst geldt als af sluiting van het seizoen 1993/ 1994. Op de bijeenkomst zijn alle alleenstaanden tot 45 jaar welkom. De aanvang is 21.30 uur. Voor informatie kan men bellen met mevrouw M. ten Ka- ten, telefoon: 01109-259. Advertentie vers van 't mes 4 Hollandse Nieuwe schoongemaakt voor f 10,- De 5e erbij voor f 1,- bleem. Daarbij wordt zeer met de klant meegedacht. Als voor beeld geeft Knook een situatie aan, waarbij bijvoorbeeld bus kruit moet worden gefilterd of opgezogen. „Gebruikt iemand daarvoor de juiste apparatuur niet, dan is men eigenlijk bezig langzaam een soort bom te ma ken. In een ander geval hebben wij in samenwerking met een klant een systeem ontwikkeld dat hem in staat stelde om on der water overtollig en niet ge wenst zand weg te zuigen. Om dat hij nu niet meer eerst het betreffende basin hoeft leeg te halen bespaart hij zich tegen- woordig^veel tijd en geld." Mogelijk mede ten gevolge van de versterkte milieuwetgeving wordt er de laatste jaren de tendens waargenomen, dat veel bedrijven hun bedrijfs ruimten en wagenpark over het algemeen toch wat schoner houden. Met het huidige aan bod van apparatuur (die overi gens ook geleased of gehuurd kan worden) en reinigingsmid delen alsook de service,- ad vies,- en informatieverlening staat Flexitech dan ook garant voor een snelle oplossing van elk met reiniging samenhan gend probleem en hoopt Flexi tech daarmee zijn positie op de markt verder te kunnen verste vigen. GOES - Tijdens de eerste ver gadering van het zogenaamd bestuurlijk overleg (BO) van de waterschappen Schouwen- Duiveland, Tholen, Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland en het wegschap Walcheren, is be sloten geen nieuwe verkiezin gen te houden. Voor wat betreft de samenstel ling van de Algemene Vergade ring per 1 januari 1996, wordt de koppeling met de gemeente raadsverkiezingen, in 1998, ge handhaafd. Met ingang van 1 januari 1996 fuseren de vier waterschappen boven de Westerschelde. Het BO bestaat uit de volledige da gelijkse besturen en staat on der voorzitterschap van drs H Eversdijk. Momenteel wordt bekeken welke omvang de al gemene vergadering na de fu sie moet hebben. De vier huidi ge algemene vergaderingen tel len in totaal 110 leden. Een besluit over de nieuwe om vang is nog niet gevallen, wel werd door het OB gesteld niet speciaal nieuwe verkiezingen te houden, maar te wachten tot 1998, het jaar van de gemeente raadsverkiezingen. Advertentie Haringvlietplein 4 - Zierikzee - Telefoon 01110-12946 's Maandags gesloten - Donderdagavond koopavond Advertentie Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O. G. en Assurantiën Haamstede - Zierikzee 4 Ring 19 Haringvlietplein 8 4328 AE Burgh-Haamstede QQ 4301 XG Zierikzee Telefoon 01115-3424 NB* Telefoon 01110-14275 Fax 01115-3707 Fax 01110-17484 Advertentie Juistvoor uw TAXATIE! Bel: 01110-12605 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. a I 47.00 kwartaalabonnement a I 49.50 jaarabonnement met autom. afschr. I 177,00 jaarabonnement a I 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: I Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. I I CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. Het assortiment schoonmaakapparatuur van Flexitech is groot een biedt voor ieder schoonmaak- klusje een oplossing. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Voortbouwend op de goede naam van zusterbedrijf Flexibekleding is sinds januari dit jaar aan de Rotery in Burgh-Haamstede on der de naam Flexitech een bedrijf gevestigd, dat geheel gespecialiseerd is in het leveren van reinigingssystemen voor zowel het bedrijf als de particulier. Met het toegekende dealerschap van WAP timmert Flexitech in Zeeland en op de Zuid hollandse eilanden hiermee flink aan de weg. Volgens bedrijfsleider A. P. Knook was de stap tot oprich ting van Flexitech een vrij lo gische. Veel klanten van het in kunststof dakbedekking en zwembaden gespecialiseerde Flexibekleding toonden meer dan eens een duidelijke inte resse voor de ook door dit be drijf gebruikte apparatuur van WAP. Het bleek een gat in de markt, dat Knook graag wenste te vullen. Patenten De naam WAP zelf staat we reldwijd en al meer dan 35 jaar hoog aangeschreven wanneer het om professionele reiniging gaat. Deze van huis uit Duitse multinational doet dan ook aan permanente research, dit zowel op het terrein van de ont wikkeling van innovatieve nieuwe produkten als op het terrein van de reinigingsmid delen zelf. Vele patenten staan dan ook op naam van deze fir ma. Verder worden bij de pro- duktie uitsluitend hoogwaar dige materialen gebruikt ter wijl de produktie zelf onder constante kwaliteitscontrole staat. Wie het pand van Flexitech op het industrieterrein van Burgh-Haamstede betreedt, wordt allereerst verrast door de enorme sortering appara tuur en reinigingsmiddelen die staan geëtaleerd in de show room. Het assortiment bestaat uit tal van nat,- en droogstof- zuigers, hogedrukreinigers, tapijt-, en bekledingsreinigers, veegmachines, stoomappara- ten in de diverse capaciteiten en vormen. Opvallend is, dat Flexitech daarbij een complete lijn voert voor zowel het be drijf als de particulier. Men kan hier daarom terecht voor zowel een stofzuiger of alleen de reinigingsmiddelen tot en met complete wasstraten en fil tersystemen. „Door de eigen research van WAP kunnen ook de particulie ren profiteren van de op profes sionele wijze opgedane kennis, en dat tegen uiterst schappelij ke prijzen", aldus Knook, die verder ook nog de noodzaak van deze research uitlegt. „Tbn gevolge van de steeds strengere milieu-eisen en de wetgeving op het gebied van de Arbeids omstandigheden worden er aan de apparatuur en de reini gingsmiddelen zelf nu eenmaal steeds zwaardere eisen gesteld, waaraan voortdurend moet kunnen worden voldaan." Soort bom Behalve de levering van het desbetreffende materiaal ver zorgt Flexitech ook het niet minder belangrijke juiste ad vies voordat tot de juiste aan schaf wordt overgegaan. Het bedrijf biedt hiermee oplossin gen ^'°or ieder reinigingspro- Dinsdag 30 augustus ZIERIKZEE - Hare Majesteit Koningin Beatrix brengt op dinsdag 30 augustus een werk bezoek aan Schouwen-Duive land. Het programma van de dag is nog niet bekend. „Wij hadden er nog geen ruchtbaarheid aan willen geven, want het bezoek is nog in een voorbereidend stadium," zei een woordvoer der van de Rijks Voorlichtings Dienst. Ook burgemeester J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee kon over de invulling van het pro gramma nog niets vertellen. „De koningin moet het con cept-programma eerst zelf goedkeuren en pas daarna zal de Rijks Voorlichtings Dienst het bekendmaken." Volgens Asselbergs gebeurt dat deze week. H. M. Koningin Beatrix.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1