Banjaard schreeuwt om Van Vossen en krijgt zijn zin Leden voorzichtig positief over subsidieverzoek voor jazzfestijn De geslaagden van Schouwen-Duiveland Commissie financiën Flauwte en hyperventilatie in afgeladen Zierikzees café Ing. R. J. Visser geridderd Tijdens vergadering commissie cultuur gemeente Zierikzee Inspraakbijeenkomst over bouw van overslagstation DINSDAG 21 JUNI 1994 NR 25583 3 Vochtigheidsgraad Washing ton: 52 procent. Vochtigheids graad Banjaard: 98 procent. Al voor aanvang van de wed strijd is het feest in het versier de café. Voorin de zaak wordt gedanst en gezongen, achterin zitten mensen in rijtjes gespan nen af te wachten op meege brachte tuinstoelen. Bijna ie dereen is in het oranje gesto ken. Een meisje heeft de vader landse driekleur in haar decol leté geschilderd en laatv dat trots zien. 'La, la, Oranje We worden wereldkampioen," knalt het uit de luidsprekers. Rob Weenink (36) uit Scharen- dijke is ook in het oranje, com pleet met korte broek en schmink. ,,Ik heb de hele avond gewerkt in de continu dienst. Maar vannacht ga ik door. Dat heb ik er voor over. Morgen kan ik trouwens uitsla pen." Gejuich stijgt op bij de eerste beelden uit het voetbalstadion van Washington. De sfeer is hoopvol. Nog wel. Een puber staat met drie pils in zijn han den. ,,Heb je nou genoeg jo chie?," informeert een man nog net voordat hij wordt over stemd door de door kastelein Carlos de Mendonga gefour neerde luchthoorn. Exact twaalf minuten na aan vang begint de roep om Van Vossen. In een rechtgeaard Zie- rikzees café kun je ook moei lijk anders verwachten. Oeoe- oeoeoe!, verzucht iedereen na een schot van Jonk dat het doel mijlen ver mist. Een gevaarlij ke actie van de Saudi's wordt met knipperlicht begeleid. Hoewel het verzoek volgens commissievoorzitter mr J. J. P. M. Asselbergs wel wat aan de late kant is binnengekomen, zei hij in eerste-instafitie sym pathiek te staan tegenover het subsidieverzoek. Omdat iTet kort dag is wordt het verzoek morgen, woensdag, bij de com missie financiën mondeling in gebracht. Het jazzfestijn dat zal aanslui ten op de Monumentendag op 10 september, kon ook de goed keuring wegdragen van CDA- commissielid C. J. Kalwij- Snel: „Dit moet gehonoreerd worden. Een dergelijk evene ment sluit immers goed aan bij de beoogde verlenging van het toeristenseizoen en werkt mee aan recreatiespreiding, wat De stilte wordt pijnlijk als Saudi Arabië zowaar tot scoren in staat blijkt. „Hé, douw eens een glas bier in die toeter," klinkt het enigszins geprik keld. En weer klinkt de gescan deerde roep om 'Pe-ter Van Vos sen'. Links bij de trap zakt een vrouw van haar stoel. Warmte en spanning zijn te veel gewor den. Na een glaasje water gaat ze witjes en gearmd met haar vriend naar buiten. De open voordeur is voor iedereen let terlijk een verademing. En net als een omstander Leo Beenhakker de schuld van het leven in het algemeen en de slechte wedstrijd in het bijzon der wil geven, knalt Roy de bal in het zijnet. In de Banjaard staat iedereen op de stoelen, het licht knippert en het geluid valt uit. Helaas naast. Een echtpaar spoedt naar buiten: frisse lucht! De man ondergaat een aanval van hyperventila tie. „Goeie wedstrijd, sterk ge speeld en mooi om naar te kij ken," blikt een zekere Wim te rug tijdens de rust. De Zierik- zeeënaar met het lederen Harley-vestje is in het geheel niet teleurgesteld: „Hoezo? Ie dereen kan toch pech hebben?" De in nauwe minijurk gehulde bardame Henny denkt daar an ders over. „Nou heb ik de hele dag ballonnen op zitten blazen en nou lijkt het hier wel doden herdenking." Puinhoop En ineens is het een puinhoop. voor de inwoners van Zierkzee een prettige zaak is." PvdA-commissielid M. R. de Jong-van Loo vond echter wel dat kritisch gekeken moet wor den naar wat voor soort bands er op zullen treden, of het ook echt om 'kwaliteit' gaat. Voor zichtig positief reageerde com missielid W. F. Sprengelmeijer (SGP/RPF/GPV) op het subsi dieverzoek: „Ik kan de culture le waarde niet beoordelen, maar ik vind wel dat we een startsubsidie moeten geven omdat zo'n evenement de Mo numentendag meer gehalte geeft." De commissie reageerde ook positief op het voorstel om de subsidie aan de Stichting Streek- en Landbouwmuseum Mensen lopen met geheven ar men over meubilair, de luidspeakers braken op full- power André Hazes uit, het licht knippert, de luchthoorn ruïneert een zorgvuldig op gestoken kapsel. Pas later valt uit een recon structie der dingen op te ma ken dat Jonk heeft gescoord. De sfeer komt er in. Naar voren dus, waar het heet en vochtig is. Daar blijkt dat ober Arjan met zijn 1,98 meter net iets te lang is voor dit werk. Hij beschikt bovendien over het bijzondere talent om juist tijdens span nende momenten zijn lange le den voor het televisiescherm te bewegen. „Zakken!" en „Kan er geen pijpleiding naar ach ter?," zijn kreten die hij over zich heen krijgt. En weer wordt geschreeuwd om de inzet van Van Vossen. „Het wachten is op Van Vos sen," beaamt televisiereporter Poelman. „Een bere-toernooi. Echt wel," vindt een langhari ge jongeman. De volumeknop is inmiddels op 12 gezet. Na een gemiste kans van Rijkaard is het dan zo ver. Beelden van een zich warmlopende Van Vossen wor den met applaus ontvangen. De Zeeuw komt close up op het king size televisiescherm. Mu ziek en luchthoorn begeleiden zijn komst in het veld. „Doet Van Vossen het dan mischien?," vraagt Poelman zich af. De ca fégangers houden de adem in. Schouwen-Duiveland te verho gen. Voor 1994 vraagt de stich ting een subsidie van ongeveer 40 cent per inwoner, 4000 gul den, en voor 1995 48 cent per in woner, 4820 gulden. Dit hogere bedrag heeft de stichting nodig vanwege verhuizing naar een nieuwe locatie. Met het verzoek van de Ama teur Comedie Zierikzee om de kwaliteitssubsidie die jaar lijks 750 gulden bedraagt, te wijzigen in volledige huursub sidie voor het nieuwe onderko men in het multifunctioneel centrum aan de Huybertstraat, kon Sprengelmeijer als enige commissielid niet instemmen. „Uit principiële overwegingen wil ik hieraan niet mee wer ken", stelde hij. Voorts zei hij Maar een antwoord hoeft niet meer. Wie beweert dat Zeeuwen geen carnaval kunnen vieren is nog nooit in de Banjaard ge weest, Knipperlicht, muziek, luchthoorn, gejoel. Er .wordt gedanst over de bar. De vloer wipt mee onder honderd sprin gende mensen. Het is een com pleet gekkehhuis als Ihument drie minuten voor het eind de bal in het Saudische net kopt. „Ik vind de sfeer heel leuk en het is ook prettig dat Neder land gewonnen heeft," schreeuwt de 22-jarige, uit Limburg afkomstige Rachel van der Werf vanuit de polonai se. Taxi Het bier vloeit onafgebroken. Mensen zitten op de bar: Feest alom. Felicitaties gaan over en weer. De eerste taxi houdt halt voor de deur. Buiten slaat de klok half vier. In de Hoofd poortstraat is nog op een enkel adres licht aan. Het zit er op en 't was mooi. Zaterdag tegen België. HAARLEM - Een huisarts kan een psychisch zieke niet helpen bij zelfdoding. Hij is daarvoor onvoldoende op het terrein van de psychiatrie toegerust. Dit zei de officier van justitie in Haarlem mr. R. Tbeter maan dag in het proces tegen een 51- jarige Haarlemse huisarts. ook uit oogpunt van te ver wachten bezuinigingen in het kader van de nieuwe ver deelsleutel voor gemeenten die in 1997 ingaat, geen positief ad vies uit te willen brengen. „Op de leuke dingen moet eerst worden bezuinigd", meende hij. Asselbergs noemde de huur subsidie een optie die eerst in de commissie financiën bespro ken moet worden, waarbij voor het ter beschikking gestelde geld het totale budget als voor lopig uitgangspunt moet die nen. „En dan kun je eerlijk verdelen", aldus de voorzitter. Verder stemde de commissie in met het voorstel de Brogum- subsidie van 20.000 gulden per jaar vermeerderd met een vol ledige huursubsidie, bestemd voor de organisatie van activi teiten, te continueren en de Anywave-subsidie te laten ver vallen omdat het festival in fi nancieel opzicht zichzelf kan bedruipen. De heer Visser stopt met wer ken bij de Suiker Unie omdat hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikt heeft. Visser is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn langdurige staat van dienst binnen de coöperatieve suikerindusti'ie en heeft daar naast ook op ander maatschap pelijk terrein diverse functies vervuld. De Suiker Unie is een nationaal werkende coöperatie die voor ruim 17.000 leden sui kerbieten tot suiker verwerkt. Daarnaast houdt het bedrijf zich bezig met het veredelen van land- en tuinbouwzaden, het verwerken van groente en fi-uit tot conserven en het berei den van specerijen voor huis houdelijk en industrieel ge bruik. Tevens bemiddelt de Suiker Unie bij transacties op de termijnmarkten. Bestuursfuncties Ingenieur Visser heeft, na het Gymnasium B, een opleiding gevolgd aan de Hogere Land bouwschool (momenteel Agra rische Hogeschool). Na enkele jaren bedrijfsleider te zijn ge weest op akkerbouwbedrijven in de provincies Groningen en Zeeland, is de heer Visser in 1960 voor eigen rekening en ri sico gaan boeren in Nieuwer- kerk. Aangezien geen van zijn kinderen hem wilde opvolgen, heeft hij het bedrijf in 1989 van Atheneum Burgh-Haamstede: Renate Weststrate. Kerkwerve: Hilde den Boer. Renesse: Philipp Jan Flach. Zierikzee: Jan Peter van der Veer. DAS Aan de sector DAS van het Zee land College slaagden voor hun MAVO-deelcertificaat: M. Brakman, C. H. v. d. Berg- Harpe, C. F. Berrevoets, L. P. Blokpoel-Janse, M. G. den Boer-Minnaard, P. M. den Boer-Slager, K. J. v. d. Bos, H. M. Cool, J. P. v. d. Doe, A. Dju- ranovic, M. A. S. Erhald- Daugaard, P. Grootenboer, R. Haisma, R. Jekkers, A. K. Voor de bouw van het gesloten overslagstation zijn enkele mi lieuvergunningen nodig. De Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland heeft die aange vraagd bij de provincie. Onder meer op het Zierikzeese stad huis liggen de aanvragen, de ontwerp-vergunningen en de verdere bijbehorende stukken nog tot en met 14 juli ter inza ge. Veertien juli is tevens de uiterste datum waarop nog be zwaarschriften tegen de bouw kunnen worden ingediend. Zoals bekend wordt de af- valstortplaats aan de Hoosjes- weg versneld volgestort met af val uit de Randstad. In januari volgend jaar moet de stort plaats worden gesloten. Het huisvuil van Schouwen-Duive land wordt vanaf die datum gestort in Midden-Zeeland. Voor onmiddellijke afvoer naar Midden-Zeeland zouden de hand gedaan. Binnen de Suiker Unie heeft de heer Vis ser de volgende bestuurlijke functies gehad: Plaatsvervan gend algemeen bestuurslid van de Verenigde Coöperatieve Sui kerfabrieken (VCS) in Dintel- oord, algemeen bestuurslid van de VCS, algemeen be stuurslid Suiker Unie, kring voorzitter kring Zeeland Noord van de Suiker Unie, lid Raad van Toezicht Suiker Unie en als laatste functie bestuurs lid Suiker Unie (in dezelfde pe riode plaatsvervangend onder voorzitter en later ondervoor zitter). Naast deze functies vervulde de heer Visser nog diverse bestuursfuncties namens de Suiker Unie. Zo was hij bij voorbeeld lid van de Coöpera tie Commissie van de Confédé- ration Internationale des Bet- teraviers Europées (CIBE), commissaris van het Konink lijk Kweekbedrijf en Zaadhan- del D. J. van der Have B.V. in Kapelle en lid van de Suiker Unie delegatie International Federation of Agricultur Pro ducers. Nog steeds is de heer Visser bestuurslid van Stich ting Revalidatie Geneeskunde Zeeland en heeft namens het bestuur van deze stichting zit ting in de Bouwcommissie. Tenslotte is de heer Visser lid van de Rotaryclub Zierikzee en heeft daar diverse functies, waaronder het voorzitterschap vervuld. M. Bakker-Midavaine, C. A. Boom-v. d. Burg, A. J. Collet-v. d. Vate, Y. M. de Glopper-Delst, E. M. Houtman-Hofsteenge, O. Immerzeel-de Munnik, J. A. Keuvelaar, N. P. Krijger, M. P. Moelker, M. P. Moelker-Slager, H. Muste-Verhoeven, S. Oirbans-van Ravensberg, N. J. van Schouwen-Hanse. E. Schot-van Duivendijk, E. Schwartse, H. J. Steemers, N. J. Steemers-Wolse, V. O. A. Veldkamp-Faguay, A. H. W. Visser-Somsen. RSG Aan de Regionale Scholenge meenschap Professor Zeeman tenslotte, slaagde Ewald Krips uit Zierikzee voor het HAVO- diploma. extra vuilniswagens moeten worden aangeschaft. Om die hoge kosten niet te hoe ven maken, heeft de Reini gingsdienst gekozen voor de bouw van een overslagstation. Het afval wordt hier overgela den in grote containers alvo rens te worden afgevoerd naar Midden-Zeeland. Gedachten In opdracht van de provincie geeft het Zierikzeese gemeen tebestuur donderdag de gele genheid om over de bouw van het overslagstation van ge dachten te wisselen. De inspraakbijeenkomst wordt gehouden in het multi functionele gebouw aan de De Huijbertstraat in de wijk Mal ta. Aanvang is 19.30 uur. Verwachting t/m zaterdag 25 juni WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht noordw. 3 Vrijdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht oost 4 Zaterdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 26 graden Windkracht oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 22 juni Zon op 05.17, onder 22.02 Maan op 20.57 onder 04.22 23 juni Zon op 05.18, onder 22.02 Maan op 21.50, onder 05.23 Volle Maan: 23 juni (13.34) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Vanavond en vannacht is het bewolkt in Nederland en vooral in de noordelijke helft regent het af en toe. Langs de kust en op het IJssel- meer waait een harde zuidwesten wind, rond windkracht 7. In de loop van morgen knapt het weer geleide lijk iets op. In de ochtend is het nog bewolkt en valt er in het noorden wel licht wat regen, maar vanuit het wes ten breekt de bewolking. In de mid daguren is er dan ook enige ruimte voor de zon en langzaam maar zeker boet de wind in aan kracht. Zo staat er aan het einde van de dag aan de kust een vrij krachtige noordwesten wind. De maximumtemperatuur ligt rond 19 graden. Donderdag valt de temperatuur op veel plaatsen nog een fractie lager uit, maar daar staat tegenover dat het nauwelijks waait. Dit komt doordat een hogedrukge- bied boven Engeland een stempel op het Nederlandse weer drukt. Of de hoge barometerstanden ook ga rant staan voor flink wat zonneschijn valt nog te bezien. Op de langere ter mijn wordt het warmer en komt de temperatuur 's middags boven de 20 graden. ZIERIKZEE - De commissie van advies en bijstand voor fi nanciën vergadert morgen, woensdag, in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering is voor iedereen toegankelijk. Aanvang is 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer bespreking van de begroting 1995 van Werkvoorzienings schap De Zuidhoek. Verder wordt de commissie om advies gevraagd over het voorstel van de Nederlandse Kermisbond en de BOVAK om de kermis in Zierikzee te vervroegen tot de eerste week van augustus. De contracten met de kermis exploitanten lopen dit jaar af. Nu bijna alle bouwkavels aan de Kievitstraat zijn bebouwd, staan herbestrating, de aanleg van parkeerplaatsen en vol tooiing van de groenvoorzie ning op het programma. De commissie wordt over de dek king van de kosten van het bouwrijpmaken van het gebied gevraagd. ZIERIKZEESCHEÜ NI EU WSBODE Üa Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummérs f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakltarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W Het was warm, vochtig en sfeervol afgelopen nacht in café de Banjaard in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Een afgeladen café De Banjaard in Zierikzee heeft afgelopen nacht het Nederlands elftal mee naar de (krappe) overwinning geleid. Bij elke misser van Oranje werd om de inzet van Peter van Vossen ge schreeuwd. En jawel; tien minuten voor het einde leek het dak van de tent af te gaan. In het tropische café viel één toeschouwster flauw en verkoos een ander de buitenlucht wegens een aanval van hyperventilatie. BUSSUM - De heer ing. R. J. Visser uit Nieuwerkerk is vandaag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester A. Bergshoeff van Duiveland overhandigde de koninklijke onderschei ding aan de heer Visser tijdens de algemene verga dering van de Suiker Unie vandaag, in theater 't Spant in Bussuin. De heer Visser bekleedde in dit bedrijf onder meer de functies van ondervoorzitter en bestuurslid. DAS en Buys Ballotcollege SlERIKZEE - Aan het Buys Ballotcollege in Goes en aan het Zeeland College sector DAS zijn de volgende scholieren geslaagd: Buys Ballot, sectie HAVO 5: Burgh-Haamstede: David Scheele. Zierikzee: Remco Ba- bijn, Saskia van Popering. MAVO 4 Burgh-Haamstede: Mariëtte Alblas, Leon Boot, Jeannet Goudzwaard, Carola van Prooijen, Arjan Slaager. Brou wershaven: Jan de Pagter. Nieuwerkerk: Tessa Beenen. Scharendijke: Irma de Jonge. Zierikzee: Niels Boone, Anita van Grootveld, Carlo Krista- lijn, Janine van Leeuwen, Taco Meeles, Jonathan Perquin, Wil- lemijn Schiettekatte, Eli Stout- jesdijk, Sandra van de Velde. Jonker-Holm, J. M. Jobse- Trimpe, P. C. A. Kenters- Verton, J. K. Kik-Thnis, C. Konijnenburg-van Rijswijk, A. L. Kortlever-Aarts, J. Krello- Flikweert, H. Lagenwei-Kik, C. Reyerse-Koogje, D. P. Schiet tekatte, L. Schiettekatte-van Putten, R. C. Smallegange-van Dale, N. E. Stoutjesdijk-Kamp, J. L. van Uden-de Meij, L. M. Vrijland-Poot, J. J. Wagemans, «J. M. A. Witzenburg, H. W. J. van Wouwe-van Wïrken, I. M. G. Zweedijk-Borgt. Een volledig MAVO-diploma behaalde G. I. Langhoff. HAVO ZIERIKZEE - De leden van de commissie van advies en bijstand voor cultuur ook "it oogpunt van te ver van de gemeente Zierikzee hebben maandagavond een positief advies uitge- "ade^^an^de'^nieuwe1" ver bracht over een subsidieverzoek van 2500 gulden door Zierikzee Aktief als bij- deelsleutel voor gemeenten die drage in de kosten voor een nieuw te organiseren culturele activiteit, namelijk een jazz-evenement op 10 september in de binnenstad van Zierikzee. ZIERIKZEE - Het gemeentebestuur van Zierikzee houdt donderdag 23 juni een inspraakbijeenkomst over de voorgenomen bouw van het overslagstation voor huisvuil op het industrieterrein Zuidhoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3