'Even het gevoel, dat het goed gaat' Nynke Botterweg en Piet de Haze verdienen medailles op de NK Simon Schot stoot kogel weer ver weg Paspoortcontrole op het trainingsveld Familie Van Vossen leeft naar de wedstrijd toe Delta Sport in de finale Nederlandse kampioenschappen turnen in Deventer 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Moeder Jo, kleinzoon Jorcly, zoon Cees van Vossen en vader Co leven op hun eigen-manier naar de wedstrijd Saudi-Arabië tegen Ne derland. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Moeder Jo van Vossen zou dolgraag de eerste wedstrijd van haar zoon Peter live in het stadion in Washington willen zien. ,,Ik wil graag, maar mijn man (Co) durft niet te vliegen. Ik heb ook een aantal kwalificatie-wedstrijden gezien. Ik heb gehoord dat het negen uur vliegen is naar Amerika en dat je na de wedstrijd direct weer terug naar huis kan vliegen", vertelt moeder Jo. Vannacht (01.30 uur) speelt Oranje de eerste wedstrijd in het Robert F. Kennedy Memorial Stadium tegen Saudi-Arabië. Landelijke atleliekcompetitie Simon Schot levert een aardige prestatie met de zes kilo kogel. (Foto: Joop van Houdt). VLISSINGEN - Tijdens de landelijke junioren club competitie voor atletiekverepigingen is Simon Schot uit Zierikzee op een tweede plaats geëindigd bij het kogelstoten. De 16-jarige B-junior kwam bij de A-junioren, met een zes kilo kogel, tot een af stand van 10 meter en 69 centimeter. De familie Van Vossen, zestig familie-leden en dertig klein kinderen, leeft naar de wed strijd toe. De grote vraag is of Peter wel of niet meedoet. „Vanmiddag (maandag) wordt bekend of hij speelt of bij de wisselspelers zit. Afhankelijk daarvan schakel ik mijn televi sie vannacht in", laat broer Cees van Vossen weten. Ouderlijke woning Moeder Jo en vader Co zullen de uitslag wel dinsdagmorgen hóren. Zij blijven er niet voor op. In de ouderlijke woning van Peter van Vossen aan de Verrenieuwstraat 40 staat nog steeds geen televisie. Een klein radiootje op de schouw van de schoorsteen, temidden van de vele familie foto's, is het enige geluidmedium dat de ruime woning bereikt. Zwager Henny Merle, broer Rini en zus Wilma weten nog niet wat ze vannacht gaan doen. Immers, zij berei den zich voor op de vliegtocht, donderdag 23 juni naar de USA. „Samen met Henny, Rinie en Sjaak de Kooning uit Lewe- dorp reizen wij donderdag via Brussel, New York naar Orlan do. De bedoeling is dat we 1 ju li' weer terug komen. Peter heeft voor ons de kaartjes gere geld voor de wedstrijden Bel gië - Nederland (zaterdag 25 ju ni) en Marokko - Nederland (woensdag 29 juni) in het Ci trus Bowl Stadion van Orlan do", vertelt Cees van Vossen. „Gré, Kevin (vrouw en zoon van Peter) en ik gaan donder dag vanaf Schiphol naar Or lando", vertelt Wilma van Vos sen. „Wij reizen mee met de spelersvrouwen van Oranje." Cees van Vossen heeft een ster ke band met zijn broer Peter. Iedere dag bellen ze met elkaar en samen zorgen ze ook voor het dagelijks bericht in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode. „Heel de familie heeft een band met Peter. Ik heb een andere band met hem als bijvoorbeeld mijn zus Wilma of broer Rinie. Wij zijn ook al vanaf zijn twaalfde jaar bezig met het voetballen. Ik maak met Peter bepaalde af spraken, die komt hij ook na. Ik weet hoe hij in elkaar zit. Ik weet ook zeker dat hij een hele wedstrijd aankan. Sommigen noemen hem de joker van Oranje. Omdat hij altijd mag opdraven in de tweede helft. Ik ben het absoluut niet met die stelling eens. Ik kan mij ook niet voorstellen dat Peter zich op die manier uitlaat naar de pers. Als ik in Orlando aan kom wil ik hem direct een hand geven. Even het gevoel, dat het goed gaat", aldus Cees van Vossen die in Oosterland woont. Gewoon blijven In de huiskamer wordt het steeds gezelliger bij moeder Jo en vader Co. Dochters, zonen en kleinkinderen vallen bin nen. „Je ziet dat iedereen het zelfde is. Peter kan dan wel een hoop geld verdienen en op het WK-voetbal zitten. Misschien gaan straks wel alle televisie beelden met de naam Van Vos sen over de hele wereld. Als hij zichzelf maar blijft", vindt va der Co. De ouders van Peter ra ken er een beetje aan gewend. Al diverse TV-ploegen zijn over de vloer geweest. „Je raakt eraan gewoon. Als ze maar eerlijk blijven dan heb ik er geen moeite mee." Intussen staan de koekjes en snoepjes voor de kleinkinde ren op tafel. Een gezellige fa milie waar zes dagen van de week iedereen over de vloer komt. Alleen op zondag niet. Iedereen accepteert dat het een rustdag is. Ook gisteren met vaderdag blijft het rustig in het huis van familie Van Vos sen. Ondanks dat zoon Peter ie dere dag op de TV te zien is. Ie dere dag over hem geschreven wordt in de krant, maakt geen uitzondering bij vader en moe der Van Vossen. „Als we in Zie rikzee gaan winkelen worden we steeds op de schouder ge tikt en aangesproken. Soms doen we een hele middag over de boodschappen. Wij vinden die aandacht leuk ondanks dat we ook weieens een stukje ja loezie bij de mensen beproe ven. Nou, dat is nergens voor nodig, we zijn ook gewoon Zie- rikzeeënaars", vertelt moeder Jo. Vorige week heeft Peter vanuit Orlando naar zijn ouders ge beld. „Het leek wel of hij naast mij op de bank zat. Zo goed was het geluid", merkte vader Co op. „Ja, wij hebben een dag later een fax gestuurd naar Pe ter. Dat was voor de eerste keer dat ik heb gefaxt", lacht moe der Jo. Binnen de familie leeft iedereen op zijn eigen manier naar de wedstrijd van van nacht toe. „Ik hoop dat Peter in ieder geval in actie komt", laat Cees van Vossen weten. Atletiekvereniging Delta Sport heeft momenteel weinig A-junioren. Hierdoor zijn het hoofdzakelijk B-junioren die uitkomen in de landelijke A- juniorencompetitie. Dat bete kent, dat er met zwaarder ma teriaal moet worden gestoten of geworpen. Hierdoor speelt Delta Sport geen belangrijke rol in deze twee competitiewedstrijden en tellen alleen de individuele prestaties voor de Delta Sport atleten. Simon Schot, die op 25 en 26 juni deelneemt aan de Ne derlandse kampioenschappen in Den Haag, zorgde op de atle- tiekaccommodatie Basken- burg in Vlissingen voor een prima prestatie op het kogel stoten. Bij het discuswerpen kwam de lange atleet tot een afstand van 26 meter en 32 cen timeter. Dat leverde hem een vierde plaats op. Maarten van der Voordt uit Nieuwerkerk liep de 800 meter in een aardige tijd van 2.17.6 minuten. Bij het speerwerpen kwam hij met de 800 gram speer tot een afstand van 31,80 meter. Samir Jonker nam het hoogspringen voor zijn reke ning (1,45 meter) en Lennart van Popering liep de 3000 me ter in 12.17.6 minuten. Op de 400 meter noteerde Mark van Leeuwen uit Noordwelle een tijd van 60.1 seconden. Op het verspringen kwam hij tot 4,66 meter. Op de 4 x 100 meter estafette werd het Delta Sport- team vijfde met een tijd van 50.1 seconden. Bij cfè meisjes A kwam Mariëlle Huisman uit Nieuwerkerk op de 800 meter (2.49.5 minuten) uit. ZIERIKZEE - De jeugdatle- tiekploegen jongens D en meisjes D van atletiekvereni ging Delta Sport hebben zich geplaatst voor de finale dis trictswedstrijden. Zaterdag 25 juni mogen beide ploegen in de tweede klas van het district' West 2 (Zeeland en Zuid-Holland) meestrijden om de clubkampioenstitel. De wedstrijden worden gehouden op de kunststofaccommodatie van atletiekvereniging Fortu- na in Vlaardingen. DEVENTER - Nynke Botterweg uit Zierikzee (Pro Patria Zoetermeer) en Piet de Haze uit Goes en lid van Gymnastiekvereniging Delta Sport, hebben bei den tijdens de Nederlandse kampioenschappen tur nen veel medailles gewonnen. In Deventer werd Nynke Botterweg tweede op de meerkamp en verza melde op de toestelfinales twee zilveren en twee bronzen medailles. Piet de Haze werd in de meer kamp derde achter de broers Alexander Selk (19) en Christian Selk (22), de nieuwe Nederlandse turn- kampioen. Nynke Botterweg (21) verzamelde vijf medailles op de NK. (Foto: Familie Botterweg). De 19-jarige Piet de Haze pakte vervolgens op de toestelfinales zilver op het paard en brons op de ringen en ongelijke brug. De titelstrijd was zoals mocht worden verwacht Selk, Selk, Selk en nog eens Selk. Vergele ken bij deze turners van VZOD, dat het eeuwfeest in sportcen trum De Scheg luister bijzette met de Nederlandse titelstrijd, was het toernooi bij de vrou wen een verhaal met een open einde. Spannend tussen Annet Brons voort en Nynke Botter weg. De Twentse is pas veer tien, komt net kijken, maar won wel de vierkamp en ver volgens, met juryhulp op de balk, ook de toestelfinales. Het verschil met de concurrerende meerkampsters Nynke Botter weg en Simone Rein was klein. Niveau Dat het niveau bij de mannen te accepteren viel, was te dan ken aan de wedstrijdmentali teit van de broertjes Selk. Voor hen was de Europese titelstrijd in Praag (respectievelijk 18e'en 22ste) onlangs de piek. Toch zetten ze de tentamendruk en de vakantiedrang opzij en wei gerden op de automatische pi loot door het toernooi te vlie gen. Voor Piet de Haze was het van tevoren bekend dat hij achter de broers Selk zou eindigen. Even hoopte hij op fouten van zijn concurrenten. Die werden wel gemaakt, maar De Haze maakte ook kleine foutjes en kwam vervolgens met een bronzen medaille op het ere- schavot te staan in de meer kamp. Voor gymnastiekvereni ging Delta Sport is dit de eer ste keer in de geschiedenis dat een turner zo hoog eindigt op de NK. Piet de Haze liet op het paard- springen wel Christiaan Selk achter zich en verdiende een zilveren medaille. De rest van het toernooi moest hij de kracht erkennen van de broers Selk, hoewel de bronzen me daille op de ongelijke brug en ringen knap was. Bij de vrouwen is het onvoor spelbaarder wat er tussen nu en de eeuwwisseling uit het clubcircuit naar voren komt. Zaterdag viel op, dat in de cate gorie IA, de hoogste klasse, on der de negen turnsters de kind vrouwtjes en dreumesen op leeftijd ontbraken. Veel hoop op internationaal succes is er de komende tijd dus niet. Het talent moet in de kleuterklas worden gezocht en als het al wordt aangetroffen dan is het sterk de vraag of in de Neder landse situatie de lange weg naar erkenning op bijvoor beeld EK en WK voortvarend genoeg kan worden bewan deld. Voorlopig is het qua niveau dus behelpen. Gezien de korte voorgeschiedenis werd Nynke Botterweg getipt als de op volgster van Stasja Kohier, die na een tweede heupoperatie weer hoop heeft gekregen op een rentree. Botterweg is in middels 21. De Zeeuwse was er twee jaar uit, verbleef enige tijd in de Verenigde Staten, keerde terug, ging bewegings wetenschappen studeren in Amsterdam, kreeg weer zin in turnen en werkte zich bij Pro Patria in Zoetermeer op tot NK-favoriete met als mogelijk enig uitzicht de Universiade. Een val van de balk voorkwam dat de oudste deelneemster in het gezelschap de vierkamp won. De sierlijke en onbevan gen turnende Annet Brons voort, wonend in Nijverdal en trainend bij Quick Oldenzaal, profiteerde bij haar eerste op treden bij de „senioren" van die misser. Tbt haar eigen stom me verbazing? „Nee. Ik had wel een beetje gedacht dat ik een kans zou maken. Alles was mogelijk." Botterweg was tevreden met de prestaties op beide dagen. Drie weken geleden werd zij Neder lands studentenkampioen en nu pakte ze op haar leeftijd een tweede plaats. „Ik had deze prestatie niet verwacht. De jonge meisjes komen er toch aan. Ik turn voor mijn plezier en alles wat ik nu nog presteer is meegenomen", vertelde Bot terweg. Op de toestelfinales verdiende ze zilver op de onge lijke brug met 8.950 punten. Ook op het paard was er zilver Piet de Haze verzamelde vier medailles in Deventer. (Foto: Marijke Folkertsma) en twee keer brons op balk- en vloeroefeningen. „Het is ont zettend spannend geweest, twee dagen lang." Uitslagen: Mannen, zeskamp: 1. Christian Selk (VZOD De venter) 54,35 (vloer 9,15-voltige 8,45-ringen 9,30-sprong 9,05- brug 8,95-rek 9,45), 2. Alexan der Selk (VZOD) 54,00 (9,05- 8,30-9.25-8.90-9.05-9,45), 3. De Haze (Delta Sport Zierikzee) 48,50 (7,95-7,70-8,35-8,55-7.55- 8,40), 4. Augustijn (TVS Sant poort) 44,20 (7,20-6,85-7,55-7,95- 7,55-7,10). Tbestelfinales, vloer: 1. Christian Selk 9,40, 2. Alexander Selk 9,20, 3. Om- beng (VZOD) 8,70, 6. Piet de Het gebeurde op het veld van het JFK Stadium, zaterdag avond in Washington. De officials waren aan de ver plichte controle -zij kijken of Haze 7.900; voltige: 1. Alexan der Selk 8,90, 2. De Haze 8,45, 3. Christian Selk 8,30; ringen: I. Christian Selk 9,35, 2. Alexander Selk 8,90, 3. De Ha- ze 8,45; sprong: 1. Christian Selk 9,05, 2. Alexander Selk 8,975, 3. Van Velthoven (BATO Haarlem) 8,70 5. Piet de Haze 8.425; brug: 1. Christian Selk 9,10, 2. Alexander Selk 8,95, 3. De Haze 7,95; rek. 1. Christian en Alexander Selk 9,50, 3. Van Velthoven 8,75. 7. Piet de Haze 7.700. Vrouwen, vierkamp: 1. Brons voort (Quick Oldenzaal) 35,475 (sprong 8,825-brug 9,05-balk 8,55-vloer 9,05), 2. Botterweg (Pro Patria Zoetermeer) 35,30 de spelers daadwerkelijk de zelfden zijn als die aan de we reldvoetbalbond opgegeven- eerder in Orlando nog niet toe gekomen. „Wc hoorden dat de (8,90-8,95-8.55-8.90), 3. Rein (K&V Opmeer) 35,05 (9,05-8,95- 8,35-8,70), 4. De Vooght (Wils kracht Voerendaal) 33,675, 5. Lodewegen (DOS Dronrijp) 33,45, 6. Van Wanrooy (PSV Eindhoven) 31,75, 7. Van der Veen (WIK-FTC Heerenveen) 31,55, 8. Van Oyen (De Halter Alkmaar) 29,85. Tbestelfinales, sprong: 1. Brons voort 9,075, 2. Lodewegen en Botterweg 9,05; brug: 1. Bronsvoort 9,00, 2. Bot terweg 8,95, 3. Van Wanrooy 8,80; balk: 1. Bronsvoort 9,10, 2. Botterweg 9,05, 9. Hamawandi (Turning Spirit Amsterdam) 8,75; vloer: 1. Bronsvoort 9,30, 2. Lodewegen 9,00, 3. Botter weg 8,65. Mexicanen en de Saudi's er hier ongeveer drie uur mee be zig zijn geweest", zei KNVB- official Smorenburg. „Wij hebben het daarop met al onze routine op deze manier opgelost. Binnen een kwartier tje was het voor mekaar." De FIFA kwam tot de conclu sies dat de in Washington aan wezige spelers daadwerkelijk dezelfden zijn als eerder door bondscoach Advocaat opgege ven. Zelfs over de tweeling De Boer bestond geen onduide lijkheid. WASHINGTON (ANP) - Dc selectie van het Neder lands elfal heeft wel een zeer orgincle manier gevon den om de paspoorten door de FIFA te laten nakij ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8