Nelisse wil pieken op Zeeuws kampioenschap Acht dagen strijden om tennisclub-titel Zierikzee MEVO'80 wint Beach-volleybaltoernooi Jeugd hengelt 29 vissen uit zoete gracht Hitte minpuntje Recordaantal starts op Concours Hippique in Bruinisse Beachvolleybal wordt steeds populairder Veel deelnemers bij tenniskampioenschap Argentinië i MAANDAG 20 JUNI 1994 NR 25582 7 Oranjeruiters A, 127; Thrja Goedegebure, Itarda, Paarde bloem, 126; Nel Hanse-v. d. Vel de, Fiësta, Schouwse Ruiters, 126; Larice Boonman, Isidoor, Schouwse Ruiters, 117. Paarden klasse B: Miranda Francke, Goldwin, Oranjezon, 130; Cathijne Maat, Boeme rang, Zwinruiters, 125. Paarden klasse L2: Arianne Hanse, Invincible, Schouwse Ruiters, 115. Paarden klasse Ml: Margreet v. d. Weele-Boot, Desiree, Weste lijk Schouwen, 130; Jeannine Marteyn, Birza, Gouwe Reyers, 129; Mary Korsman, Gitan, Westelijk Schouwen, 112; Elly Provoost, Gambit, Zilveren trens, 111. Paarden klasse M2: Astrid v. d. Veer, Vecter, Gouwe Reyers, 130; Marcella de Kam, Deny, Oranjezon, 126; Centien de Jon ge, Hollywood, Zuid-Beveland, 122. Paarden klasse Zl: Eppo Roo- vers, Hippy, Paardebloem, 191; Carla Haak, Zauzsa, Oranje- ruiters A, 188; Elles Kole, Woj- tek, Zuid-Beveland, 182. Pony's klasse B, eat. D/E: An neke Monden, Amigo, Concor dia F., 126; Mirjam Francke, El- sa, Gouwe Reyers, 123; Leonard den Boer, Cindy, Schouwse Ruiters, 121; Daisy Dankers, Satan, Westelijk Schouwen, 108. Pony's klasse LI, cat. AB/C: Jolahda Bevelander, Sheila, Westelijk Schouwen, 132; Kim Heijboer, Maja, Schouwse Rui ters, 131; Yvonne Brosens, Fabi an, Grensruitertjes, 124; Tho mas Hart, Darwin, RV Renes- se, 120. Pony's klasse LI, cat. D/E: Ma rieke van Keulen, Gabion, Oranjeruiters M, 129; Rachel Bergs, Pinot, Hulst, 123; Bian- ca Kors, Adèle, Graeve Jan, 121; Mariska Slager, Tara, West. Schouwen, 115. Pony's klasse L2, cat. D/E: Ai- mee de Rooij, Boudewijn, Zuid-Beveland, 130; Rafaela v. d. IJssel, Udo, Oranjezon, 125; Wendy Moelker, Helenique, Paardebloem, 116; Marieke Heijboer, Suprise, Schouwse Ruiters, 111. Pony^ klasse Ml, cat. C/D/E: Angela Rockx, Jazar, Oranje Ruiters, 123; Suzanne Reiner- man, Silly, Eendrachtruiters, 118. Springen pony's klasse B: 1. Mamick Brosens, Irene, Grens ruitertjes; 2. Thomas Hart, Darwin H, RV Renesse. Stef Nelisse steekt in grote vorm. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZIERIKZEE - Jeugdige sport vissers uit Zierikzee en omge ving hebben zaterdagmiddag 29 vissen met een verzamelde lengte van 5,38 meter gehen geld uit de zoete gracht in Zie rikzee. Gevist werd op voorn en bra sem. Volgens woordvoerder J. M. de Bel van de organiserende Hengelsportvereniging Zierik zee was de vangst matig. Winnaar in de categorie 4 t/m 8 jaar werd Ramon Bolier met 60 cm vis, gevolgd door Eric Wil- lemse met 59 centimeter en De- si Vercruijsse met 12 centime ter. In de leeftijdscategorie 9 t/m 12 jaar sloeg Paul Willemse met 92 cm de meeste vis aan de haak. Tweede werd Johan van der Vlede met 75 cm en derde Jacqueline Verwest met 31 cen timeter zoetwatervis. Aan de wedstrijd zaterdag na men 45 kinderen deel. Voor de winnaars was er een beker, voor de overige deelnemers een kleine attentie. DETROIT - Alan Rothenberg, voorzitter van het organisatie comité, is tot dusver zeer tevre den over het verloop van „zijn" WK. derdeel van de wedstrijd, in casseerde hij opnieuw een winstpunt, maar moest de overwinning aan Bart Bomere uit Nieuw vliet overlaten. „Die balk bij de tweede hindernis toucheerde het paard. Ik zat al niet goed bij de eerste hinder nis. Bij die tweede hindernis wilde ik het paard te ver laten springen. Gewoon een stuur- foutje van mij", aldus Nelisse. „De overige hindernissen gin gen daarna wel goed. Daarom moet ik ook niet zeuren, het ging afgelopen weken goed. Bij het springen heb je soms pie ken en dalen. Volgende week spring ik met Desiree nog een wedstrijd in Vrouwenpolder en dan neem ik even gas terug. Tussen 22 en 27 juli zijn de Zeeuwse kampioenschappen in Nieuw vliet. Ik wil daar toch een kroon op mijn werk zetten door een kwalificatie-plaats te veroveren voor de Nederlandse kampioenschappen in Erme- lo", vertelt Stef Nelisse nadat hij tweede was geworden bij het Z-springen. Het paard Desiree is eigendom van Margreet van der Weele- Boot uit Brouwershaven. Mar greet reed met Desiree in de klasse-Ml een zeer knappe proef zaterdagmorgen. Ze kreeg niet alleen de oranje ro zet voor haar eerste plaats, maar tevens het leverde twee winstpunten op doordat de ju ry haar 130 punten gaf. Stef Nelisse glimlachte over de prestatie. „Het is een bijzonder en lief paard. Ze kan zowel springen als dressuur rijden. Ik denk dat het komt omdat ze goed luistert." Nelisse was za terdag in wat mindere doen. Ook met zijn eigen paard Ran ger kwam hij bij het B- springen niet verder dan een vierde plaats. Niet zeuren „Ik had een weigering. Nor maal heb ik tussen die twee hindemissen vijf stappen no dig. Het was weer een stuur fout je", bleef de ruiter uit Noordgouwe laconiek. Christien Flik weert werd met haar paard Wilco eerste in de dressuurklasse B-paarden. De amzone van De Schouwse Rui ters kreeg 126 punten. Sylvia van de Hout-Jansen met Vunia van ruitervereniging Westelijk Schouwen werd viei'de'met 123 punten. Dat de jury ook streng was bleek bij de puntenwaar dering van de proef gereden door Co Quartel met Geroni- mo. De ruiter uit Noordgouwe kreeg slechts 114 punten. Bij de pony's in de klasse B gingen de meeste prijzen naar ruiters en amazones buiten Schouwen-Duiveland. Leonard den Boer, van De Schouwse Ruiters, was met Cindy uitste kend bezig. Hij werd knap der de met 121 punten. Jolanda Be velander uit Kerkwerve lijkt in één adem door te stromen naar de M-klasse met haar po ny Sheila. De jeugdige amazo ne uit Kerkwerve verdiende in de klasse LI twee winstpunten tegelijk. Niet alleen de over winning was een prima presta tie, maar ook de 132 punten mochten er zijn. Kim Heijboer uit Sirjansland verdiende met haar pony Maja een tweede plaats en 131 punten. Voor Tho mas Hart uit Renesse was er met Darwin een tweede plaats op het springen voor pony's in de klasse C. Paarden klasse B: Christien Flikweert, Wilco, Schouwse Ruiters, 126; Murel Vader, Heart Braker V, Walcheren, 124; Sylvia v. d. Hout-Jansen, Vunis, Westelijk Schouwen, 123; Petra Zandijk, L'Esprit, Westelijk Schouwen, 118; Co Quartel, Geronimo, Schouwse Ruiters, 114; Miranda Dick- hoff, Irando, Westelijk Schou wen, 106. Paarden klase LI: Jan Willem de Feijter, Ireina, Luctor et Emergo, 131; Nicoline Vos, Fleur, Oranjezon, 129; Anne- marie de Leeuw, Eduard, Zwin- ruiters, 127; Corry Krabbe, Gargar, Schouwse Ruiters, 120; Eline Struijk, Innocent, Schouwse Ruiters, 118. Paarden klasse LI: Maya van Wezel-Schellekens, Amadeus, BRUINISSE - Het Concours Hippique van de Sasruiters op het terrein van het Hippisch centrum De Grevelingen in Bruinisse kreeg een recordaantal starts te verwerken. Maar liefst 530 dressuur- en springproeven moest de ruitervereni ging uit Dirksland registreren. „We hebben zelfs een wachtlijst moeten aanleg gen. Op de één of andere manier hebben wij aantrekkingskracht op de ruiters en amazones", liet Joop Leune, voorzitter van de Sasruiters vol trots weten. Het was Zaterdagmiddag ook een uitgelezen dag voor paar- desport. Zonder concurrentie van een ander concours en bo vendien waren het prima weersomstandigheden zowel voor het publiek als deelne mers. De tientallen juryleden waren ook in prima stemming want er vielen inBruinisse veel winstpunten te verdienen. Zowel bij de pony's als paarden kwamen er soms verrassende waarderingspunten uit de bus rollen. Een eenling Arianne Hanse uit Kerkwerve had voor vier starts ingeschre ven. „Ja, je kan het beste maar een hele dag bezig zijn. Boven- dien als je vier keer start, dan kan je de slechte uitslagen wegstrepen tegen de goede uit slagen. Dan heb je in ieder ge val altijd wel een winstpunt er gens", aldus directiesecretares se Hanse. Voor de 27-jarige Stef Nelisse uit Noordgouwe is het de ko mende weken pieken op het Zeeuws kampioenschap sprin gen eind juli in Nieuw vliet. De ruiter uit Noordgouwe, lid van De Schouwse Ruiters, is mo menteel een eenling op Schou wen-Duiveland in de Z-spring- klasse. Zelfs in Zeeland is er maar een handjevol springers dat in deze moeilijke klasse mag uitkomen. Voor Schou wen-Duiveland was het al weer zes jaar geleden toen Kees Stouten en Laurice Boonman, beiden uit Sirjansland, in de Z- klasse mochten uitkomen. Mo menteel is het magertjes in zo wel de M- als Z-spring catego rie. Nelisse moet nu de eer hoog houden en dat is zeker in goede handen. Met het paard Desiree heeft hij inmiddels na drie wedstrijden ook drie winst punten geïncasseerd. Zaterdag middag, het laatste springon- Marieke (links) en Kim Heijboer uit Sirjansland behaalden ook de nodige winstpunten. (Foto: Ma rijke Folkertsma). Maurits van Belzen in actie tijdens de clubkampioenschappen van Tennisvereiiiging Zierikzee. (Fo to: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Tennisvereniging- Zierikzee staat een hele week in bet teken van de clubkampioenschappen. Op zes banen aan de Grevelingenstraat in Zierikzee komen ruim honderd senioren en vijftig jeugdleden in actie. Afgelopen zaterdag en zondag werden er al behoorlijk wat partijen gespeeld. Vanaf van daag, maandag, tot vrijdag wordt alleen 's avonds tussen 18.00 uur en 20.30 uur gespeeld. Zaterdag 25 en zondag 26 juni worden de halve finales en fi nales gespeeld. Favorieten Honderdachttien partijen staan op het programma met het heren- en damesdubbel. Het damesenkel en herenenkel in twee categorieën, namelijk B/C en D/,E. Tonny Merle, Mi chel de Vlieger, Janneke de Ko ning en Jan-Dirk Huijser moe ten de clubkampioenschappen in goede banen leiden komen de dagen. In het herenenkel D/E is vrij wel heel de eerste ronde ge speeld. Jacco Vleeshouwer, Pa trick Renger, Edwin de Koning en Jeroen Volkeri zijn in deze categorie de favorieten. Alleen Jacco Vleeeshouwer kwam tot nu toe in actie en won met 6-4 6- 3 van Youri Volkeri. Ronald Haze had een makkie aan Dan ny Hubrechtse (6-0 6-0) en ook Bert de Vos had geen kind aan Krien van Dijke met 6-0 6-1. Bij het damesenkel zijn Ada Hommel en Anneke Maris de kanshebbers voor de clubtitel. Beiden hadden in de eerste ronde een bye. Annie Krabben dam kwam in de derde ronde terecht door Marjolein Schim- melpenninck te verslaan met 6- 2 6-1. Ook Maaike 't Mannetje en Rianne Griffioen zitten via respectievelijk Marianne Steenbergen en Matty van Urk in de derde ronde. Uitslagen van zaterdag 18 en zondag 19 juni herendubbel: Asma/Van Dijke -Hubrechtse - Schietekatte 6-3 6-1. Sponse- lee/Bij de Vaate - Van der Veer/ Pothaar 6-3 4-6 6-4. Ever wijn/Everwijn - Van Splun- der/Mcrle 2-6 7-6 7-5. Jon- kcr/Praet Coolbergen/Cool- bergen 6-4 4-6 6-2. Haze/Van der Vliet - Van Urk/Collignon 6-1 4-6 6-2. Huijser/Van Belzen - Hoare/De Koning 7-5 6-4. De Jonge/Van der Berg - Kos ter/Koster 6-4 7-5. Jansen/Ver- kaart - Zondag/Stoutjesdijk 6- 2 3-6 5-2. Struijk/Bolicr WO. Huijser/Van Belzen - de Jon ge/Van der Berg 6-0 6-0. Damesdubbel: Kok/Kok - De Vos/Merle 4-6 6-2 6-2. Bij de Vaate/Lems - Merle/Bos 7-6 6-1. De Vlieger/Deurloo - Bech/ Martusse 6-2 6-2. Lagendijk/ Coolbergen - Bouman/Seidel 6- 4 76. Kalwij/Mosselman - Struijk/Schot 6-2 7-6. Bij de Vaate/Maris - Kalwij/Mossel man 6-1 6-1. Damesenkel: Janine Kok - Pe tra Merle 6-1 6-1. Andrea Bos - Sandra Schimmelpenninck 6-2 6-4. Corric Bijdcvaate Birgit Seidel 6-0 6-1. Elly Lems - José Schot 6-1 6-0. 3c ronde: Annie Krabbendam - Marjolein Schimmelpenninck 6-2 6-1. Maaike 't Mannetje - Marianne Steenbergen 5-7 6-2 6-1. Rianne Griffioen - Matty van Urk 6-0 6-4. Hcrenenkel D/E: Jacco Vlees houwer - Youri Volkeri 64 6-3. Bert de Vos - Krien van Dijke 6- 0 6-1. Job de Jonge - Bart Hom mel 6-3 6-2. Maarten Vcrjaal WO. Gerard Coolbergen - Theo Asma 6-1 6-1. Ronald Haze - Danny Hubrechtse 6-0 6-0. Wim Mulder - Henk Volkeri 6-1 6-4. Klaas-Bart van der Berg - Rob Schietekatte 6-0 6-2. Joe Hoare - Leon Praet 6-1 6-3. Aldo de Spirit - Ronnie Koster 6-4 6-4. Peter van der Stel - Joop Struijk 6-0 6-4. Erwin Schaalje - Michel Coolbergen 6-4 7-6. Youri Volkeri - Rini Koster 6-2 6-4. de tweede keer mee naar huis te mogen nemen. Eén van de smaakmakers van WEA/ME- VO'80 I was Gerrit van Splun- der. „Nee, we hoefden niet vol uit te gaan. We konden het be trekkelijk rustig aan doen. Het was een leuke happening, een leuk tussendoortje. Door de harde wind was het moeilijk om goed te kunnen volleybal len, .maar we hebben geen moeilijke tegenstanders ge had", aldus de Zierikzeese service-specialist. De tweede plaats kwam in han den van het team Rammmen die Bal, welke 3PK uit Goes aan de kant schoof. In de re creatiepoule was het het Am sterdamse CoCo's 3 dat de De Vries wisselbeker in de wacht sleepte gevolgd door Smash uit Breda dat met een half puntje achterstand de tweede plaats pakte. Bij de dames werd voor de eerste keer de wisselbeker uitgereikt. De dames van Strayer Noord welle bleven hierbij De Muggen uit Haar lem en de Zandsnor uit Zierik zee de baas en mogen zodoende een jaar lang de trofee in hun bezit houden. Het team, ge naamd Volgende keer Beter, had een toepasselijke naam en eindigde op de vijftiende en laatste plaats. Eindstand Nevobo klasse: 1. WEA/MEVO'80. 2. Rammen die Bal. 3. 3 PK. 4. The Diggers 3. 5. VC LOB. 6. Flower Power. 7. Kwiek 3. 8. Renesse. 9. De Schorpioen. 10. WEA/ME- VO'80 2. 11. Kwiek 2. 12. The Diggers 2. 13. The Diggers 1. 14. Kwiek 1. 15. Mooi Man 8. Recreatieklasse: 1. CoCo's 3. 2. Smash. 3. The Diggers 4. 4. VC Brouwershaven. 5. Cleopatra. 6. No Limit 2. 7. Buzzy Bee. 8. Café De Vlinder. 9. Kwiek 6. 10. No Limit 1. 11. WEA/MEVO'80 (jeugd). 12. CoCo's 4. 13. CoCo's 2. 14. CoCo's 1. 15. Volgende keer Beter. Dainesklasse: 1- Strayer Noordwelle. 2. De Muggen. 3. De Zandsnor. 4, VC LOB. 5. Cee-Zetjes. 6. Kwiek 5. 7. Kwiek 7. 8. Desert Storm. 9. Kwiek 4. 10. Kwiek 8. BOSTON - Argentinië kan dinsdag in de wedstrijd tegen Griekenland geen beroep doen op Sergio Vazques. De verdediger kampt met een knieblessure. Hij is ten minste vijf dagen uitgeschakeld. Fer nando Caceres neemt de plaats van Vazques in. SCHARENDIJKE - Aan de damaanzet van de Brouwersdam, bij Scharendijke, vond onder zonnige, maar winderige omstandigheden de derde editie van het VC LOB Beach-volleybaltoernooi plaats. Het evenement trok dit jaar veertig teams uit alle delen uit het Land. Gezien de grote opkomst lijkt de uit Amerika overgewaaide sport ook in Zeeland steeds meer aan populariteit te winnen. „Ja, we hebben dit jaar nu zo'n veertig teams aan het werk hier op het strand en we heb ben dan ook een deelnamestop in moeten gelasten", legt de voorzitter van LOB, Victor van Oosterom uit. „We spelen nu op negen velden, maar het zou ze ker mogelijk zijn dat we vol gend jaar de zaak uitbreiden. Zeker bij de recreanten zie je steeds meer mensen op de stranden volleyballen. Het is gewoon een geweldige sport." Het weer Een belangrijke factor bij het Beach-volleybal blijft het weer. Nadat het toernooi een jaar geleden min of meer verre gend was kon de organisatie zich dit jaar verheugen op een aangenaam zonnetje. Alleen de aanhoudende wind zorgde soms voor verrassende ballen. Voor het eerst had de organisa tie een duidelijke splitsing ge maakt tussen competitiespe lers en recreanten en ook de da mes speelden hun eigen compe titie. De deelnemende ..teams kwamen uit alle delen van het land. Een aantal teams combi neerde het toernooi met een weekendje Schouwen-Duive land, volgens Van Oosterom een belangrijk aspect van het evenement. „We hebben de teams ingedeeld in twee klassen: NEVOBO-spe-t Iers en recreanten. Deze doel-' grpepen zijn voor ons allebei even belangrijk. Moet je kij ken, al die spelers zitten rond de velden, dat is mooi. Natuur lijk zijn we enorm afhankelijk van het weer, maar als ik ieder een hier zo zie spelen en lekker in het zand zie zitten ben ik dik tevreden, dat is prachtig en ook eigenlijk een beetje de be doeling", aldus Van Oosterom. Om het aantal rally's te vergro ten werd er door de organisatie afgeweken van het Amerikaan se systeem. In plaats van twee bestonden de teams uit drie spelers. Op het mulle en lood zware zand was de speelduur per wedstrijd twee keer tien minuten zodat over de gehele dag een strak speelschema aan gehouden kon worden. De toe schouwers en de voorbijko mende badgasten konden bij tijd en wijle genieten van spec taculaire acties, dat het Beach volleybal met zich mee geeft. Wisseltrofee Nadat in de morgenuren de voorrondes waren afgewerkt stonden 's middags de finale rondes op het programma. In de drie categorieën moest wor den uitgemaakt wie dit jaar de Boekhandel de Vrjes Wisselbe ker mee naar huis mocht ne men. In de NEVOBO-klasse was het een delegatie van de Zierikzeese volleybalvereni ging WEA/MEVO'80, een Goe- se afvaardiging 3PK en Ram men die Bal uit Middelharnis die onder elkaar uit moesten maken wie de sterkste was. Ti telverdediger WEA/MEVO'801 was in deze poule oppermach tig. Het team bestaande uit Gerrit van Splunder, Leendert van Hattem en Jan-Leen van Liere behoefde niet voluit te gaan om de wisseltrofee voor Beach-volleybal is een mooie kijksport. (Foto: Marijke Folkertsma) A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7