HOEVE DE TERP Erebogen voor het bruidspaar dit biedt de beeldbuis Buurtfeest Theo Thijssenschool brengt bewoners ieder jaar bijeen omroep zeeland Zeeuws Platform Landbouw/ Milieu in ontwikkeling Israëlzangavond Dreischor boeiend voor toehoorders Expositie Bewaerschole 1 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 juni NEDERLAND 1 07.00 uur Journaal. 07.07 uur Alleskiis. Gevarieerd kinderprogramma met om: 07.07 uurThunderbirds. 07.33 uur Journaal 07.36 uur KRO's Tekenfilmfes tival. 08.00 uur Journaal 08.07 uur Kissy Fur. 08.28 uur Journaal. 08.31 uur Topscore met Ted de Braak. 09.00 uur Journaal. 09.07 uur Wie van de drie. 09.33 uur Hollandia. 10.00 uur Total work out. 10.15 uur De familie Keuze- kamp. 10.16 uur Buitenechtelijke za ken. 10.39 uur Candid camera. 10.59 uur Space age. 11.49 uur 2 Vandaag 12.30 uur Journaal. 12.40 uur Brazilië-Rusland. 14.18 uur Nederland-Saoedi Arabië. 15.52 uur Uitzending politieke partijen: SP. 16.00 uur Journaal. 16.08 uur Wild, wild world of animals 16.33 uur Dertigers, Ameri kaanse serie. 17.23 uur WakuWaku. 17.55 uur Kookgek. 18.15 uur Sesamstraat. 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Klokhuis. 19.02 uur 't Was stil op straat. 20.00 uur Journaal. 20.26 uur Het idee. 21.21 uurTelevizier. 22.03 uur De tijd staat even stil. 22.49 uur L. A. Law. Ameri kaanse advocatenserie. 23.40 uur Journaal. NEDERLAND2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.15 uur Samson 17.58 uur 2 Vandaag. 18.00 uur Journaal. 18.39 uur Sportjournaal. 18.50 uur Hoofdpunten uit het nieuws gevolgd door het weer. 19.00 uur Newly weds. 19.25 uur Stop de strop met Ro bert ten Brink. 19.55 uur Empty nest. 20.25 uur Die 2 in de USA. 22.50 uur Love child. 22.25 uur Tour of duty. 23.15 uur Architectuur in Ne derland. 23.45 uur Journaal. 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 3 08.53 en 17.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Villa Achterwerk. Met om: 17.30 uur Close-up. 17.45 uur Codenaam koken. 17.54 uur Moeders vertellen moppen. 18.00 uur Nederland-Saoedi Arabië. 18.25 uur Argentinië-Grieken- land. 20.30 uur Nova. 20.15 uur Sportjournaal. 21.30 uur WK journaal. 21.55 uur Duitsland-Spanje. 00.00 uur Journaal. 00.07 uur Monty Phyton's flying circus. 00.38 uur Laughing matters. 01.30 uur Nigeria-Bulgarije. RTL 4 06.30 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs programma. 07.00 uur Nieuws kranten- overzicht. 07.07 uur Bob in the bottle. 07.30 uur Nieuws kranten overzicht. 07.37 uur Zasu Pitts Thelma Todd. 08.00 uur Nieuws kranten- overzicht. 08.08 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. 08.30 uur Nieuws. 08.35 uur Santa Barbara, serie. 09.00 uur Nieuws kranten overzicht. 09.10 uur Santa Barbara. 09.30 uur You bet your life, Amerikaanse quiz. 09.55 uur Rescue 911 10.50 uur Showtime shop 10.55 uur As the world turns, Amerikaanse soapserie. 11.40 uurTelekids. 12.45 uur Sport: Futbal mun- dial. 13.15 uur Sport: Major League baseball 13.45 uur Coca Cola WK spel show 14.20 uur Showtime shop 14.25 uur As the world turns. 15.10 uur Rad van fortuin 15.40 uur Santa Barbara, Ame rikaanse serie. 16.30 uur The Oprah Winfrey show 17.20 uur Wie ben ik? 18.00 uur Zes uur nieuws. 18.15 uur Ooggetuige. 18.30 uur Rad van fortuin, spel- programma. 19.00 uur Full house, Ameri kaanse comedy. 19.30 uur Half acht nieuws. 19.50 uur Weer. 20.00 uur The bold the beauti ful, serie. 20.25 uur Waargebeurde verha len: Unspeakable acts. 22.10 uur Dirty Dozen, Ameri kaanse serie. 22.00 uur Nieuws en weer 23.15 uur David Letterman 00.00 uur The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. 00.45 uur As the world turns, Amerikaanse soapserie. 01.30 uur Nachtprogramma. RTL 5 12.55 uur RTL sport: Tennia Wimbledon. 17.50 uur C.O.P.S. 18.15 uur Paradise beach, serie. 18.40 uur Happy Days. 19.10 uur MacGyver. Ameri kaanse serie. 20.00 uur Denktank. 20.30 uur Quantum leap. 21.25 uur RTL weer. 21.30 uur RTL half tien nieuws. 22.00 uur RTL sport. 22.30 uur In der stillen Mord. 00.10 uur Hill street blues, Amerikaanse politieserie. 01.05 uur De draagmoeder. Bra ziliaanse telenovella. 01.35 uur Hei elei, kuck elei ak- tuel BRT1 07.00 uur WK-Voetbal: Och tendjournaal. 17.55 uur Tik tak. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos. 18.33 uur Butterfly Island 18.58 uur Samsonclip. 19.03 uur Hélène en de jongens. 19.30 uur Journaal en weerbe richt. 20.00 uur Buren, serie. 20.25 uur The gambler: The le gend continus, 2-delige Ameri kaanse tv-film. Afl. 2. 21.55 uur Bonjour la classe. En gelse comedyserie. 22.25 uur Kijk uit! 22.30 uur Vandaag en Sport. 22.55 uur Good morning Belgi um. WK-nieuws. 23.00 uur Programma van de Socialistische Omroepvereni ging. BRT 2 07.00 uur WK-voetbal: Och tendjournaal. 18.15 uur WK-voetbal: Argenti- nië-Griekenland. 21.15 uur Journaal, sport en weerbericht. 21.45 uur WK-voetbal: Duits land-Spanje. 01.25 uur WK-voetbal: Nigeria- Bulgarije. Elk half uur ANP-bulletin. 07.05 uur Nieuws en actualitei ten met om 7.15 uur het weer in de provin cie. 07.32 uur Nieuwsoverzicht. 07.45 uur Overzicht ochtend bladen. 07.50 uur De agenda. 08.08 uur Radio Nieuws Centra le met landelijke en internatio nale actualiteiten. 08.32 uur Nieuwsoverzicht. 08.45 uur Actualiteitenkwis. Luisteraars kunnen antwoor den op vragen over het nieuws 08.50 uur Agendatip en agenda. 12.05 uur Nieuws en actualitei ten met om 12.15 uur het weer in de provin cie. 12.32 uur Regionaal nieuws overzicht. 12.35 uur Gesprek van de week. 12.55 uur De Agenda. 13.08 uur Radio Nieuws Centra le met landelijke en internatio nale actualiteiten. 16.03 uur Gefeliciteerd! Ver zoekplaten en gelukwensen. Produktie en samenstelling: Riet de Groot en Henk Feij. 17.05 uur Nieuws en actualitei ten met om 17.15 uur het weer in de provin cie. 17.32 uur Regionaal nieuws overzicht. 17.35 uur Vogels, vissen en Piet Smeerpoets, een programma over natuur en milieu. 17.55 uur De Agenda. AMSTERDAM (ANP) - Het AmsterDamdiner heeft zondag ruim 250.000 gulden opge bracht. AARDENBURG - De bespre kingen die de werkgroep land bouw en levensbeschouwing en het Zeeland Studiecentrum voerden, hebben geleid tot de oprichting van het Zeeuws Platform Landbouw/Milieu/ Consument. De officiële star tavond vindt plaats op donder dag 30 juni in het Zeeland Stu diecentrum in Aardenburg. De samenwerking heeft tot ge volg gehad dat een aantal con clusies werd getrokken. Zo zouden, tegen de stroom in, boeren en consumenten meer met elkaar moeten samènwer- ken. Het resultaat van die sa menwerking, werd op de slot bijeenkomst gesteld, zou er toe kunnen leiden dat beide partij en meer begrip krijgen voor el kaar. Het resultaat is dat er meer begrip voor onder meer de werkwijze van boeren ont staat, er meer reële uitspraken over de veranderbaarheid van de werkwijze van de boeren ge daan kunnen worden gedaan. Ook kan er een directer contact met de markt ontstaan hetgeen een gunstig gevolg voor de prijs en het aanbod kan heb ben. In de komende maanden zal Zeeland Studiecentrum het platform verder in ontwikke ling brengen. Dit ontwikke lingsproces zal gedragen moe ten worden door de betrokken partijen; de landbouw, de mi lieubeweging en de consument. Het Zeeland studiecentrum is gehuisvest in het Conferentie centrum Zeeland, telefoon 01177-2030. Optreden van twee koren DREISCHOR - Een bijna geheel gevulde Nederland se Hervormde kerk bood zaterdagavond gastvrij heid aan de Zendings- en Evangelisatiecommissie Haamstede van de Gereformeerde Gemeenten. Maar liefst twee koren luister den de Israëlzangavond op: het Walchers Mannenkoor onder leiding van Joop Visser met be geleiding van de organist Si mon van Keulen. Waarborg derhalve voor kwaliteit. En, dichter bij huis, het Duive- lands Maryienkoor dat, onder vaardige leiding van Henk Weekhout, weer eens bewees hoe diep de muzikale traditie op ons eiland geworteld is. Hier was het Stephan Folmer uit Nieuwerkerk die achter het orgel zat. In zijn tussenspel wist hij, alle registers benut tend, uit dit toch enigszins schrale kerkorgel warme tonen te ontlokken. Jeugdig talent dat liet horen dat je ook zonder beroeps te zijn je toehoorders kan boeien. ,,Zal ik het goede voor u zoe ken" (Ps. 122 9b). Namens de Gereformeerde Gemeenten, die onder meer zending verrichten onder de Joden in Israël maar ook in'Antwerpen, ging ds. L. Huisman uit Tbrneuzen voor. Zowel in zijn openingswoord als in zijn meditatie baseerde hij zich met name op Romeinen 11. waar naar verzoening ge streefd wordt met het Joodse volk. De verwerping van Israël is niet volkomen, maar krach tens de belofte Gods ten aan zien van zijn oude bondsvolk, mag dit volk, uit Abraham ont sproten, de grote verlossing nog ontvangen. Zegt Petrus im mers niet: ,,Gij zijt kinderen der profeten en des Verbonds". Onderdruking De weldadig aandoende tradi tie van de klassieke eloquentia hanterend maakte ds. Huis man duidelijk dat het Joodse volk zelfs na een eeuwenlange diaspora en onderdrukking door tirannen niet vervallen is tot beeldendienst of andere af goderij, maar zichzelf is geble ven en nu terug gebracht is naar het Beloofde Land. Duide lijk werd dat het niet alleen Rome is die daadwerkelijk toe nadering zoekt naar Israël. Dank ..Vanuit de toegenegenheid zijns harten" dankte de voor zitter van de Zendingscommis sie, Haamstede, B. Boot ieder een die aanwezig was en deze getuigenis in de richting van het oude Bondsvolk mogelijk maakte. DEN HAAG - De PvdA wil dat de Luchtmobiele Brigade ver plaatst wordt naar Oost-Gro- ningen als compensatie voor de sluiting van het NAVO-depot in Tbr Apel. Tweede-Kamerlid M. Zijlstra zei dat zondagavond op de KRO-televisie. ROTTERDAM - Zo'n zevenhon derd Iraniërs zijn zondagmid dag bijeengekomen in Rotter dam om de laatste grote de monstratie, in 1981. tegen de toenmalige Iraanse geestelijke leider ayatollah Khomeini te herdenken. Deel zes: De vrouwen van De Terp Door MIEN VAN 'T SANT 144 ZIERIKZEE - De tel is het organisatiecomité kwijt geraakt, maar het was vrijdag 17 juni de vijftiende of zestiende keer dat er op het schoolplein van obs Theo Thijssenschool een buurtfeest werd gehouden. De eerste keer gebeurde dit in het schoolgebouw. Mede in verband met een oliebollenlucht, die een half jaar later nog te ruiken was, werd er uitgewe ken naar het schoolplein. En wanneer de zon zo mee werkt als ze vrijdag deed, dan is zo'n feest bij voor baat geslaagd. De traditie wil dat het buurt-- feest de vrijdag na de Zierik- zeese Avondvierdaagse wordt gehouden. Een aantal ouders en niet-ouders steekt even flink de handen uit de mouwen en binnen een mum van tijd is het schoolplein veranderd in een groot terras met daarom heen kraampjes. Behalve kraampjes met tweedehands koopwaar waren er vrijdag ook kramen waar spelletjes ge daan kunnen worden. Dit jaar waren dat allemaal Vlaamse volksspelen, zoals poortjes gooien, sjoelen en kegelen. En er stond een opblaasbare klau- LUNTEREN - Bij een frontale botsing tussen twee personen auto's in de buurt van Lunteren zijn zaterdagavond twee perso nen om het leven gekomen. Twee mensen raakten zwaarge wond. Voor het leven van een van de gewonden wordt ge vreesd. De aanrijding had plaats op de S 1 tussen Ede en Barneveld. terbaan opgesteld, die bij de kinderen zeer in trek was. Daarnaast was er, zoals ieder jaar, ruimschoots aandacht be steed aan de inwendige mens. Friet, kroketten, hamburgers, sateh, gegrilde kotelet, bier en limonade; de moeders namen van de gelegenheid gebruik en gingen met de hele familie ge zellig op het schoolplein eten. Tussen alle bedrijven door werd een playback-wedstrijd gehouden. En terwijl de moe ders de verrichtingen van hun jonge spruiten gadesloegen, stonden de vaders aan de bar. SCHIEDAM - Een 34-jarige winkeldief uit Rotterdam be zorgt de regiopolitie in het Rijnmondgebied heel wat kop zorgen. Donderdag werd hij voor de 175-ste keer opgepakt, ditmaal in Schiedam waar hij voor 89 gulden aan baby artikelen uit een supermarkt ontvreemdde. Hij vierde zijn jubileum in een politiecel. een voorbeschouwing te geven van het wereldkampioenschap voetbal, dat een paar uur later van start ging. Behalve de playback-show was er ook een live muziekoptreden van Magnum. Deze band oefent in de school. Vorig jaar was de band voor het eerst van de par tij en volgens directeur Joop Goedhart, vonden de muzikan ten dat zo leuk. dat ze ook dit jaar weer van zich lieten horen. Nog steeds is het doel van het buurtfeest om de bewoners van de wijk Malta met elkaar en met de school in contact te la ten komen. En dat lukt goed. Het ging er tenminste gezellig aan toe. Buiten zaten de buurt bewoners gezellig met elkaar aan de tafeltjes en binnen hiel den oud-leerlingen een soort reünie. ,,We zijn nog maar de enige school in de wijk en er is behalve dit feest weinig te be leven in de wijk", aldus Goed hart. ,,We doen het niet voor het geld. Wanneer er iets overblijft is dat leuk, maar belangrijk is het niet." ASSEN - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) heeft een boete van vijfduizend gulden gekregen wegens een overtreding van een natuurbe- scherminsgwet. Het bedrijf kreeg de boete voor seismisch onderzoek op de kwelders voor de kust van Groningen tijdens het vogelbroedseizoen begin april vorig jaar. ROTTERDAM - De dichter F. van Dixhoorn heeft in Rotter dam de C. Buddingh'-prijs voor de nieuwe Nederlandse Poëzie ontvangen. Hij kreeg de onder scheiding voor zijn in 1993 uit gekomen bundel Jaagpad. BURGH-HAAMSTEDE - In De Bewaerschole aan de West straat in Burgh-Haamstede ex poseert Elly Mes schilderijen van 2 tot en met}23 juli. De ex positie wordt zaterdag 2 juli geopend door wethouder G. J. W. van der Saim. In de tentoongestelde schilde rijen van Mes wordt de sfeer bepaald door ontmoetingen. Volgens de kunstenaar brengen intermenselijke relaties iets te weeg. Voorbeelden hiervan zijn de intimiteit van een gedach- tenwisseling in het schilderij Gesprek en de levendigheid van een groepsgesprek in Sym posium van Plato. Een aparte plaats wordt inge nomen door de Mandala's (Mandala is Sanskriet voor cir kel). Het zijn cirkelvormige af beeldingen, waarbij de maker een ontmoeting heeft met het bewuste. Daarnaast vormen ook Dromen, ontmoetingen met een imaginaire wereld, een onderdeel van de expositie. Mes werkte aanvankelijk in aquarel. Later ging ze over op dekkende verf en tegelijkertijd werd haar werk meer abstract. Ze werkt veelal aan de hand van thema's, zoals meteorologi sche elementen en details uit de dode natuur. Momenteel staat in haar werk de mens cen traal. gang door, hoopt maar dat hij moeder niet bij vader op diens kantoor zal aan treffen. Hij heeft er op dit moment to taal geen behoefte aan haar in deze staat tegen het lijf te lopen. Nee! Van zijn vader zal hij stellig heel wat meer medeleven kunnen verwach ten dan van een moeder, die op haar nuchtere manier direct zal willen uit zoeken hoe alles in het werk is gegaan en wat de onmiddellijke aanleiding voor deze vechtpartij is geweest. Voor Han was de laatste klap een daalder waard; voor hem zal het bij vader de eerste zijn. Op die manier kan hij Han toch nog een hak zetten, denkt hij met voldoening. Hij móet Han bij zijn vader vóór zijn; hij moet zijn broer nu zeker de wind uit de zeilen nemen, aan zijn verhaal een zodanige draai geven dat hij vrijuit zal gaan. Eén voldoening kan hij alvast smaken. Han heeft Jopie van Vloten meteen maar de bons gegeven; haar wat je noemt in zijn aanwezigheid in haar hemd laten staan. Dat ze voor hem als de grote verliezer weinig me dedogen had getoond, dat ze met een ophalen van haar schouders haar fiets had gepakt en was weggespurt, dat moest hij maar liever zou gauw moge lijk vergeten. De hele Jopie van Vloten was zo iets niet waard. (wordt vervolgd) ,,Daar komt de bruid, daar komt de bruid," zongen 28, in uniform gestoken kabouters hun leidster en haar kersverse echtgenoot toe toen ze, getrouwd en wel, vrijdag het gemeentehuis van Bruinisse verlieten. Daarbij hielden ze veertien zelfgemaakte erebogen omhoog, waar Claudia de Vlieger en echtgenoot Richard de Bruine onder door moesten lopen. De 21-jarige Claudia is activiteitenbe geleidster in een verzorgingshuis in Brielle. Tijdens haar opleiding liep de bruid zes weken stage bij de Bruse scoutinggroep en be sloot ter plekke om het te blijven doen. De 24-jarige Richard komt uit Nieuwerkerk en is bewakingsambtenaar. Vanavond is er voor de jonge scouts een speciale kabouterreceptie waarin de kinderen op hun eigen manier aandacht aan de bruiloft zullen besteden. Het bruidspaar zal aan de Deestraat 3 in Bruinisse gaan wonen. (Foto: Marijke Folkertsma). Zo'n uitje en hij mocht gerust zeggen dat hij zich voor haar had uitgesloofd had ze nog wel genoeglijk gevonden. Alleen de onderwerpen van gesprek, nee, ze lagen hem totaal niet. Op die manier was ze-het stellig gewend met zijn saaie broer te converseren. En o wee, als je haar te na kwamf Een meid zonder enige seks! Een die straks in dat Wageningen ook wel weer gauw achter haar leerboeken zou kruipen. Nee! Dat hij nu verder geen avances meer hoeft te maken, hij kan er absoluut niet rou wig over zijn. Hij heeft trouwens nog helemaal geen haast met het zoeken van een levenspartner. Als hij in iets kieskeurig zal zijn, zal hij het zich to nen wat de nieuwe boerin op hoeve De Terp betreft. En dat daarbij het geld dan wel een belangrijke rol zal spelen, daar is hij nu al lang van overtuigd. Wie zou hebben verwacht dat Dirk Jan in één ruk naar zijn eigen kamer zou trekken om de ergste schade althans wat weg te werken, zich ook verder wat op te knappen, die heeft het glad mis gehad. Hij weet toevallig dat zijn vader die middag niet van huis weg kon. Er kon een belangrijk telefoontje komen; het zat er dan in dat hij de volgende dag misschien alweer weg zou moeten. Zo zacht hij maar kan, loopt hij de Hoofdstuk 26 'Wat is er met jou aan de hand?' Dirk de Graaff kijkt zijn oudste met ver baasde ogen aan, als hij Dirk Jan ziet binnenstappen, opmerkt hoe die de deur zo gauw mogelijk achter zich dichtklapt. 'Han heeft me te grazen gehad. Ik had het gemakkelijk van hem kunnen win nen, bedacht alleen nog net op tijd dat hij aanstaande week zijn laatste exa men nog moet doen. Dat zou er dan wel eens bij hem kunnen inschieten'. Op Dirks gezicht valt niet direct datge ne te lezen wat Dirk Jan er maar al te graag van had verwacht. Schrik, beter gezegd verbijstering dat zijn oudste zoon er zo toegetakeld uitzag. Dat hij blijkbaar behoorlijk pijn had; dat zijn jongere broer zich nog niet aan broe dermoord had schuldig gemaakt, maar dat het, als Jopie van Vloten het niet op een gillen had gezet, geen haar zou hebben gescheeld. Op die manier had Dirk Jan zich zijn vaders reactie op zijn onverwacht binnenkomen zo onge veer gedacht. Maar het gaat wel een beetje anders.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 4