20% korting Drie dagen Anywave is niet te veel fvt r UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Korpsen zetten hun beste beentje voor op negende Taptoe Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Roompot Recreatie neemt passantensteiger over dé krant van schouwen -duiveland! j deze week 2 DRUGS 7 PAARDESPORT 9 WK-VOETBAL Onduidelijkheden rond watersportvoorziening Neeltje Jans opgelost Botterweg en De Haze verdienen medailles NK Tegenvallende belangstelling bij Taptoe Zierikzee i Minimumtemp. ±13 graden. Wol kenvelden maar droog. Middag- temp. 18 graden. Vannacht wei nig wind. Overdag uit west tot zuidwest, toenemend tot matig, kracht 4, aan de kust tot af en toe krachtig, 6. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie OOI Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Kerkring 31 - Nieuwerkerk Politie verricht 30 arrestaties bij internationale drugs actie. EREMEDAILLE Oud-wethouder J. K. Goemans ontving de gouden eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau. Het Concours Hippique van de Sasruiters in Bruinisse kreeg een recordaantal starts te verwerken. Familie Van Vossen leeft naar de eerste wedstrijd, Saudie-Arabië-Nederland, toe. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 20 JUNI 1994 150e JAARGANG NR 25582 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 MIDDELBURG - Roompot Recreatie BV uit Kamperland heeft de passantensteiger op Neeltje Jans overge nomen van de NV Beheersmaatschappij Neeltje Jans. Dit is bekend gemaakt op de aandeelhoudersvergade ring van de Beheersmaatschappij in Middelburg. De steiger is overgenomen door Roompot Recreatie tegen de boekwaarde die nog bij de Be heersmaatschappij rustte, na melijk 93.000 gulden. Voor wat de exploitatie van de steiger betreft, blijven ook onder de nieuwe beheerder dezelfde restricties van kracht. Het aan tal ligplaatsen mag bijvoor beeld niet worden uitgebreid omdat het beleidsplan voor de Oosterschelde geen verdere jachthavenontwikkeling op Neeltje Jans voorstaat. Sinds een jaar is een liggeldre geling van kracht voor de stei ger, die gehandhaafd blijft. De overname vond trouwens in nauw overleg met Delta Expo plaats. Lange tijd heeft er onduide lijkheid bestaan over de toe komst van uc jjassantensteiger. De voorziening is indertijd aangelegd en daarna beheerd door de Beheersmaatschappij met subsidie van het ministe rie van landbouw, natuurbe heer en visserij. Met de op han den zijnde opheffing van de NV Beheersmaatschappij Neeltje Jans per 1 januari 1995 in zicht rees de vraag wat er met de passantensteiger moest gebeu- Behouden Met de overname door Room pot Recreatie is duidelijk ge worden dat de voorziening op Neeltje Jans behouden blijft. Er is muziek, die tot iemand komt, en andere, die verlangt dat men tot haar gaat. Liszt I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, IK WIL EEN I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 I kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. I Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats: I telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: De Any wave-gangers kre gen dit jaar een uitgebreid drie gang en-menu voorgescho teld in Brogum. Het voorge recht was gegoten in de vorm van een Schouwse supersessie met het Nederlandse lied. Maar liefst een paar honderd man kwamen donderdag 16 ju ni af op de onvervalste Neder landse smartlappen. Voor het hoofdgerecht, dat vrijdag avond geserveerd werd, had men de keus uit Crosshead the Southside Horns, Eveline the Groove Movement en Sjako! Volgens de programme ring had Eveline the Groove Movement het Chef d'Oeuvre moeten zijn. Bij velen viel dit echter niet goed in de smaak. Maar Sjako! maakte daarna gelukkig alles goed voor het in groten getale opgekomen pu bliek. Zaterdag konden de be zoekers gedurende de hele dag genieten van een buffet, be staande uit veertien Zeeuwse bands, waarvan het merendeel afkomstig was van Schouwen- Duiveland. Het optreden van BH Session zie foto) vormde hierbij een van de hoogtepun ten. Het kwam allemaal wat laat op gang, maar 's avonds was er geen doorkomen meer aan. Drie dagen Anywave is blijkbaar voor niemand te veel. Voor meer nieuws over Anywave zie pagina 5. (Foto: Marijke Folkertsma) Nadat de toeschouwers kennis hebben kunnen maken met de deelnemers bijt Showcorps Ex celsior uit Delft het spits af met haar Galashow. Excelsior laat het publiek kennis maken met onder meer Rusland, Spanje, Griekenland en Ameri ka. Later in de avond komt het korps nog terug. In deze twee de show, Mokum getiteld, be perkt Excelsior zich tot Am sterdamse meezingers en Hol landse cabaretliedjes. 'Geef mij maar Amsterdam', 'Bij ons in de Jordaan', 'Mediterranee' en 'Alle duifjes op de Dam', zijn natuurlijk bij iedereen bekend en ze vielen dan ook goed in de smaak. De show van Showcorps Wil- helmina moet met name het jongere deel van het publiek hebben aangesproken. Deze bestond namelijk uit de film muziek van Rocky, een arran gement van Hey Jude van de Beatles, een medley van Gloria Estefan, een Abba-medley en zelfs de house-muziek van 2 Unlimited gaat het bijna hon derd jaar oude korps uit Sleeu- wijk niet uit de weg. Daarbij waren ook enkele solistische optredens, waarbij die van een van de majorettes misschien wel het meest in het oog sprong. De show van METRO was van een geheel andere aard. Dit korps liet in iets meer dan een kwartier met veelal eigen ar rangementen horen dat ze er geen moeite mee hebben diver se muziekstijlen met elkaar te combineren. Ladyspeaker Els Broer uit Sir- jansland had het in de aankon diging reeds gezegd. METRO speelt ongeveer alles wat tus sen Bach en de Beatles ligt. En hierbij horen blijkbaar ook slagwerksolo's. Tot twee keer toe kreeg de drumafdeling de kans zich te profileren en deze kans greep ze met beide han den aan. Reis door Europa Net als Excelsior was ook Drum- en Showfanfare DVS uit Katwijk twee keer te horen en, niet te vergeten, te zien tijdens Taptoe Zierikzee. Met hun Eu roshow kreeg DVS de lachers op haar hand. Lallend maakte het korps haar intrede op het Havenplein, waarbij de secties vervolg pagina 2 DEVENTER - Nynke Botterweg uit Zierikzee, mo menteel studeert zij in Amsterdam, heeft vijf me dailles gewonnen op de Nederlandse kampioen schappen turnen in Deventer. Piet de Haze uit Goes, lid van gymnastiekvereniging Delta Sport was ook succesvol. ZIERIKZEE - Het was genieten geblazen voor de liefhebbers van de mars- en showmuziek, zaterdagavond op het Havenplein van Zierikzee, waar de achtste Taptoe Zierikzee werd gehouden. Al hadden dit er volgens de heer A. Schiettekatte, voorzitter van de organiserende stichting, wel iets meer mogen zijn. Op de tribu nes waren nog genoeg plekken vrij en zoiets is natuurlijk altijd jammer. Niet alleen omdat hiermee het voortbestaan van een dergelijk evenement in gevaar gebracht wordt. Ook is het jammer voor de mensen die alles in het werk hebben gesteld om de taptoe na één jaar afwezigheid weer terug te brengen in het centrum van Zierikzee. En het is jammer voor de deelnemende korpsen, die voor de toeschouwers een zo optimaal mogelijke prestatie willen neerzetten. Alle korpsen slaagden hierin met glans. Zij zetten allemaal hun beste beentje voor en de toeschouwers kregen waarvoor ze gekomen waren; een avond muziek en show van de bovenste plank. Onder toeziend oog van Kunst en Eer stelden de deelnemers aan de Taptoe Zierikzee zich aan het publiek voor. (Foto: Marijke Fol kertsma). Botterweg werd afgelopen za terdag in een spannende strijd, tweede op de meerkamp. Zon dag pakte ze twee zilveren en twee bronzen medailles op de toestelfinales. Piet de Haze, ge traind door Alexander Cvart- chenko, werd achter de broers Selk derde op de meerkamp. De 19-jarige De Haze verdiende een zilveren en twee bronzen medailles op de toestelfinales. De 27-jarige ruiter Stef Nelisse uit Noordgouwe is in bloed vorm. Zowel met Ranger als Desiree steelt hij op elk Con cours Hippique de show. Afge lopen zaterdag maakte hij een paar kleine foutjes bij het Z- springen met Desiree. Hier door werd hij tweede, maar pakte wel een winstpunt. De sympathieke ruiter van De Schouwse Ruiters wil eind juli pieken op de Zeeuwse kam pioenschappen in Nieuwvliet. De komende weken zijn vele ogen op het WK gericht. Ook de Zierikzeesche Nieuwsbode blijft de WK op de voet volgen. Een speciaal oog heeft de sportredactie voor Peter van Vossen. Vandaag een verhaal over zijn ouders en broer Cees die ieder op zijn eigen manier toeleeft naar de eerste wed strijd tegen Saudi-Arabië. Mor gen, dinsdag, komt de Zierik zeesche Nieuwsbode met een uitgebreid verhaal over de wedstrijd die vananacht (01.30 uur) wordt gespeeld. Op de sportpagina's komen we met een uitgebreid verslag van het Beach-volleybaltoernooi van VC LOB op het Noord zeestrand'. Trainer Cees van Dijk uit Sirjansland heeft af gelopen vrijdagavond afscheid genomen van Bruse Boys. De trainer was vijf jaar actief bij de voetbalvereniging in Brui nisse. Sportpagina's 7, 8 en 9. 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1